Sinterklaasje JokkeJokke Brokke

Discussie in 'De lounge' gestart door Devilschase, 17 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. This is me

    This is me Fanatiek lid

    15 okt 2010
    3.149
    0
    0
    Wow bri mooi gezegd.
    Kan dus ook alleen maar zeggen dat ik het helemaal met je eens ben ;)
     
  2. Bri

    Bri Niet meer actief


    Ik ga niet overal op reageren (te veel geschreven) maar hier wilde ik mijn opvatting nog even bij geven.
    Je kunt toch ook altijd je eigen invulling geven aan het Sint-gebeuren? Ik vertel niet dat Sint alles weet, of dat stoute kinderen mee moeten in de zak naar Spanje, omdat ik die 2 elementen opvoedkundig niet oké vind.
    Wel dat hij cadeautjes koopt voor lieve kinderen, en dat je hem een briefje kunt sturen waarin je vertelt wat je graag zou willen hebben, dat hij of Zwarte Piet dan langs je huis komt om iets te brengen.

    Van mij hoef je niets hoor, en als Sinterklaas voor jou niet goed voelt moet je er vooral niets aan doen. Maar ik wilde in het algemeen meegeven dat je als ouder van Sinterklaas kunt maken wat je wilt (binnen de set van gegevens, nl dat hij een rode tabberd aan heeft, een mijter op, graag met een paard rondgaat, en een heleboel zwarte pieten mee neemt die snoep uitdelen en acrobatische kunsten uithalen). Wat je er verder van maakt, hoe je het verder invult, daar kun je als ouder heel veel in kiezen.
     
  3. fafje

    fafje Niet meer actief

    nee ik vind niet dat kinderen die het niet hoeven te geloven het voor andere kindje smoeten verpesten...

    maar er is tegen mij vroeger nooit wat gezegd door een turks kindje ofzo...en ik had best wel veel verschillende culturen in mn klas...iedereen doet gewoon mee...en dat wil ik voo rmijn zoontje ook
    en die krijgt ook cadeautjes, van mama en papa
     
  4. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik snap je heel goed hoor, velen zouden dit idd zo kunnen doen. Maar mijn voornaamste reden is dat wij zelf 2 feestdagen hebben en vanwege onze overtuiging geen andere feestdagen vieren, dus dat 'liegen' is voor mij ook niet 'de' reden dat wij dit niet vieren.
     
  5. Bloemmm

    Bloemmm VIP lid

    31 mrt 2010
    18.894
    1
    38
    Wormer
    Ik als 'buitenlands' meisje heb ook nooit van een ander kindje gehoord dat sinterklaas niet bestaat.
    Toen ik er achter kwam dat hij niet bestond was ik ook helemaal niet teleurgesteld. Ik deed het jaar daarop gewoon weer mee omdat mijn broertje er nog wel in geloofde.
    Heb alleen wel mijn vader verteld dat hij wat voorzichtiger van zolder naar beneden moet lopen met de grote sint speelgoedzak :p
     
  6. Troetelbeertjes

    Troetelbeertjes Fanatiek lid

    26 feb 2009
    3.314
    1
    0
    Amsterdam
    Interessant topic om te lezen, af en toe heel leuk. Af en toe tenenkrommend ;)

    Ik vind het jammer dat sommigen hier in termen praten als 'moeten', of de kinderen van andersdenkenden zielig noemen. Ook is het niet ok om andersdenkenden negatief te bejegenen met termen als 'emotionele problemen', 'vreemd' of de nog ergere zaken die ik heb gelezen. Anders denken is niet gestoord (althans, niet hier en niet bij dit onderwerp :p).
    Het eerste doel van Sinterklaas is toch om gezelligheid te creëren met een fabeltje wat op daadwerkelijke geschiedenis is gebaseerd en elkaar cadeautjes te geven uit liefde en warmte?
    Geef iedereen dan de mogelijkheid om hier zelf invulling aan te geven! Of dat nu betekent dat je het niet viert om welke reden dan ook, of dat je een tussenvorm bedenkt, of er vol voor gaat, iedereen mag dat in NL gelukkig zelf beslissen. Dat is pas een belangrijke traditie, ons zelfbeschikkingsrecht!

    Hier vieren we het zeker, ook met alleen volwassenen voorheen. Mijn kinderen gaan het verhaal van Sinterklaas horen, maar wel met de nuance dat heel Nederland meehelpt en dat de cadeautjes (ook, of alleen) van papa en mama komen. Ze leren dat het op meerdere dagen gevierd kan worden (meerdere opa's en oma's) en dat anderen andere invullingen geven aan feesten, dus ook Sinterklaas en er dus ook variatie zit in wie wat krijgt en hoeveel en hoe duur.
    Hoe en wanneer ik aanvulling geef aan dit principe weet ik nog niet. Dat ligt ook aan mijn man en zijn mening, maar vooral aan de graad van volwassenheid in het denken van mijn kinderen.

    Zo, zegje gedaan, ik ga een drankje doen met een vriendin. Vanavond weer terug :)
     
  7. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    :(...
     
  8. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    Amen!
     
  9. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    mooi gesproken troetelbeertjes.
     
  10. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    #410 evelien69, 21 okt 2011
    Laatst bewerkt: 21 okt 2011
    we hebben nu van een paar mensen een ervaring gehoord die het negatief hadden ervaren toen ze uit hun droom gehaald werden , ze voelde zich belogen.... ik ben benieuwd naar de ervaringen van kinderen die het niet vieren.... hoe kijken zij er op terug??? Bij kim in de klas zit 1 kindjes dat geen sinterklaas viert.... dat lijkt me toch lastig voor zo'n kind en ik denk dat dat net zo goed een negatieve jeugdherinnering kan worden......
     
  11. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    troetelbeertje .... eens.....
     
  12. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Mijn man heeft nooit Sinterklaas gevierd (z'n hele familie niet), hij heeft er niet direct een negatief of positief gevoel bij. Het was gewoon Sinterklaas en ze deden daar niet aan, klaar. Zij hadden andere feesten.
     
  13. mamv1

    mamv1 Niet meer actief

    Heel mooi gezegd!!


    Ik vind het ook sneu voor de kinderen die thuis geen sinterklaas vieren, maar iedereen op school wel...had ook een klasgenootje die mocht nergens aan meedoen. Geen sinterklaas, geen kerst, geen verjaardag..vond dat zo sneu!


    Wij gaan hier ook gewoon lekker sinterklaas vieren, hij komt hier in het dorp ook aan, en das op 100 meter afstand, das toch leuk! Ben ook heel erg benieuwd hoe hij het gaat vinden als we erheen gaan :D

    Daarnaast gaan we hier ook pakjesavond vieren! Dat wij klein waren en dan met de hele fam. bij opa en oma zaten vonden we het geweldig hoe er op de deur werd gebonst en dat er dan allemaal manden en zakken met pakjes voor de deur stonden!
    Dan om en om een pakje uitpakken :D
     
  14. mamv1

    mamv1 Niet meer actief

    Zulke etterbakjes had mijn broertje wel in de klas...;)
     
  15. mamv1

    mamv1 Niet meer actief

    Het is ook zo ja, er komt nu een andere,:( dat vind ik wel heel erg jammer! Ik vond dat Bram het altijd goed deed!!
     
  16. This is me

    This is me Fanatiek lid

    15 okt 2010
    3.149
    0
    0
    Troetelbeertje mooi geschreven.
     
  17. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Laat kinderen op de eerste plaats maar eens kinderen zijn. Verantwoordelijkheden krijgen ze straks genoeg, net zoals verplichtingen e.d.
     
  18. rosa08

    rosa08 Niet meer actief

    Eens!! Het is niets mooier dan de onwetendheid van een kind. En daar hoort ook fantasie bij.
     
  19. rosa08

    rosa08 Niet meer actief

    Ik fantaseer heerlijk mee met mijn kindjes, als ik in het bos loop en we zien paddenstoelen dan vertel ik mijn dochtertje dat daar kabouters in wonen en dat je dat niet stuk mag maken.

    En als de maan en de sterren schijnen vertel ik dat die zo mooi schijnen omdat het maanmannetje ze mooi schoonmaakt.

    heerlijk fantaseren
     
  20. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Net alsof mijn kind totaal geen fantasie heeft haha.
     

Deel Deze Pagina