Sinterklaasje JokkeJokke Brokke

Discussie in 'De lounge' gestart door Devilschase, 17 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. supermummy

    supermummy Niet meer actief

    Wij wonen niet in Nederland maar meestal rond de sinterklaastijd zijn we wel in Nederland en vieren dan ook sinterklaas. Vooral om een leuke avond te hebben met mijn neefjes die er wel heilig in geloven :)

    De meiden krijgen van het hele sinterklaas sfeertje die weken (maanden) vantevoren begint natuurlijk niks mee omdat er hier geen sinterklaas bestaat.
    Ze hebben dus ook geen idee wie Sint en Piet zijn en het verhaal
    erachter. Ik geef er verder ook geen aandacht aan, is iets wat hier toch niet leeft....zou misschien anders zijn als we wel in NL zouden wonen.

    Ze hebben er tot nu toe nog niks over gevraagd, de cadeautjes
    kwamen volgens hun ook gewoon van opa,oma en ooms en tantes.

    Ik vind wat hier gezegd word dat diegene niet in de leugen van sinterklaas mee willen gaan, meteen helemaal eerlijk moet zijn over alles.
    Ik vind dat dus echt niets met elkaar te maken hebben eerlijk gezegd.

    Bij het voorbeeld over de leeuw onder het bed?
    Leeuwen bestaan toch ook gewoon?

    Of over een denkbeeldig kopje thee proeven van je kind?
    Dat vind ik echt geen leugen als je gezellig meedrinkt.

    Een allemachtige Sint en Piet die alles horen en zien en s´avonds je huis in sluipen inclusief paard dat bestaat toch echt niet.
     
  2. bramtim

    bramtim Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.107
    0
    36
    Boeiende discussie weer op zp.

    Of ik Sinterklaas ga vieren met kleintje: Jazeker!
    Maar in welke vorm dat weet ik nog niet. Kijk een fantasievriendje of taartje komt vanuit de belevingswereld van het kind. Daar mag je best in mee gaan vind ik.
    Maar om hem te vertellen dat Sinterklaas echt bestaat en alles eromheen daar heb ik moeite mee. Dat komt niet vanuit hemzelf en zal ik dus ook echt niet doen.

    Ik weet zeker dat er ook een tussenvorm is dus dat hij gewoon lekker met het feest meedoet maar wel dat hij weet hoe het zit. Iemand schreef eerder al hoe zij het aanpakte en ik zeg: dankjewel voor de inspiratie.

    Oh en zandmannetjes en tandenfeetjes die bestaan niet en dat houden wij hier in huis ook zo. Meegaan met de belevingswereld van je kleintje: logisch maar zelf iets verzinnen: nope.
     
  3. chantal1985

    chantal1985 Niet meer actief

    Ik was vroeger altijd doodziek rond Sinterklaas. Elk jaar opnieuw, dus Sint feest op school of op m'n vader's werk was ik of niet bij, of doodziek. Het gaf gewoon teveel spanning. De volgende dag was het namelijk ook gelijk over. Mocht m'n kind hetzelfde krijgen, dan ga ik het d'r wel eerder vertellen dan ik van plan ben.
     
  4. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    Supermummy: Er is hier min. 1 persoon die zegt nooooit te willen liegen tegen haar kinderen, dus geen enkele leugen. Dus vraag ik me hardop af hoe ze dat dan gaat doen ;) want een leeuw onder bed wegjagen is wel een leugen, heb jij weleens een leeuw onder bed gezien? ;) of naar het vogeltje kijken met een foto maken is ook een leugen, want er zit geen vogeltje in. Die simpele voorbeelden heb ik aangehaald omdat een "leugentje" zo gemaakt is en ik me niet kan voorstellen dat er iemand is die om dat soort kleinigheidjes nooit "liegt". Ik vind het woord liegen er ook veel te groot voor, maar het is het wel ;)

    Heeft niks te maken met iemand die geen sint viert omdat ze daar niet over willen liegen.
     
  5. supermummy

    supermummy Niet meer actief

    Hier ben ik het helemaal mee eens!
     
  6. Melanina

    Melanina VIP lid

    20 mei 2008
    9.070
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Spijkenisse: Eindelijk na 13 rondes zwanger !!!!
    Maar voor de kinderen die DE sint zien is HIJ wel echt
    Ik heb hem niet verzonnen maar overal waar je komt zie je hem en om nu gelijk te zeggen nee dat is allemaal nep is ook weer zo zielig.
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Nou ik ben echt benieuwd of mijn dochter in gaat trappen, als we hem mochten tegenkomen ergens. Een clown of een verklede man of vrouw vind ze ook al vaak stom.
     
  8. This is me

    This is me Fanatiek lid

    15 okt 2010
    3.149
    0
    0
    Persoonlijk vindt ik dat een ouder die geen sinterklaas gaat vieren (om wat voor reden dan ook.
    Hier verantwoording hoeft af te leggen.
    Ook als hun reden "dat het een leugen is" zou zijn.
    En ik vindt dat diegene ook niemand hier hoeft uit te leggen hoe ze dat met andere dingen gaan doen (nep taartje/thee,monster in bed/kast)
    Maar goed dat vindt ik.
    Ik vindt kindjes die geen sint vieren niet meteen zielig.
    Vindt het juist zielig voor kinderen dat er zoveel verschil in cadeautjes zitten.
    Hoe ga je kind uitleggen dat het ene kindje veel meer en grotere cadeautje's heeft gekregen dan jou kind.
    Als ze nog heel jong zijn zullen ze nog geen verschil merken.
    Maar als ze wat ouder worden wel.
    Desondanks dat gaan wij het wel vieren.
    En heb er onwijs veel zin in voor het eerst met z'n drietjes.
     
  9. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    Laatst zei mijn dochter al.fluisterend 'kijk mama een heks' en wees een dame in lange zwarte jas aan. Moet ik daar dan in mee gaan want is immers haar fantasie of haar de werkelijkheid proberen duidelijk te maken? Heb uiteraard laatste gedaan. Zelfde met sint. Hij bestaat niet meer maar het is wel onze traditie. Dus kies ik voor geschiedenis vertellen en dat wij daar een leuk en gezellig iets van maken in nederland.
     
  10. fafje

    fafje Niet meer actief

    fantasie van een kind is iets eigen....je kind iets bijbrengen en daar vervolgens over laten fantaseren en daar dan in mee gaan is iets totaaaaal anders...is fantasie bijbrengen...

    dat een kopje thee niet ehct is...kan ej gewoon uitleggen...dat het anders te warm is, of gaat morsen...en die "leugen"...hou je geen jaaaaren vol...dat kopje thee spelletje is een spel....

    als je kindje dnekt dat er een monster onder het bed zit, zeg je gewoon dat monsters niet bestaan...denkt ie het ehct, ziet ie het ehct...en je jaagt hem weg...dna was het dus ook ëcht' voor je kindje, in zijn belevenis...
     
  11. Melanina

    Melanina VIP lid

    20 mei 2008
    9.070
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Spijkenisse: Eindelijk na 13 rondes zwanger !!!!
    Maar dan is het de keus aan je kind of hij zijn het wil geloven
    Ik vind zelf als mijn kind dingen wil geloven ik haar nog even in die waan laat of het nou om monsters onder het bed gaat of het kopje thee of sinterklaas. Ik ga met haar mee want dr kindertijd is al zo kort en de grote mensen wereld is al zo serieus
     
  12. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Niet om het een of ander....maar ken geen kind dat eerst op wikipedia gaat kijken. En daarbij: Ik ben met Sinterklaas opgevoed/opgegroeid en heb er nog nooit voor op wikipedia hoeven kijken.
     
  13. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Mijn ervaring is dat kinderen er in mee gaan. Ze horen, zien en ruiken straks Sinterklaas. Ze gaan er geen vragen over stellen, want hij is er gewoon. Net als de buurman.
    Onze oudste heeft vorig jaar voor het eerst sinterklaas gevierd en ze vond het super spannend en super leuk! Ze heeft het er een jaar over gehad en nu gaan we weer.

    Op het moment dat je er achter komt dat ie niet bestaat, ben je ook oud genoeg. Daarvoor trap je er namelijk gewoon in.

    En het is niet liegen, kom op zeg!
    Boeiende jeugd geen je je kinderen dan mee, zo jong en dan al zo serieus in het leven moeten staan.....
     
  14. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Inderdaad, als zij gelooft dat die man echt is.. is dat helemaal haar ding. Alleen ga ik dr dus niet in mee dmv pakjesavond, schoen zetten etc.
     
  15. fafje

    fafje Niet meer actief

    alsof sinterklaas het enige is dat het leven van een kind zoveel boeiender maakt, kom op zeg...hier misschien...in de rest van de wereld hebben kinderen ook een fijnne jeugd...

    en natuurlijk zal ieder kind het zien als ene man dat elk jaar terug komt...maar je kan het zo gek maken als jezelf wilt..

    en als je het zelf zo'n leuke traditie vindt en het wilt voortzetten in je eigen gezinnetje, harstikke leuk toch....zo heb ik ook bepaalde tradtie waar mijn kinderen gelukkig en blij van zullen worden
     
  16. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief


    Ik kan beter niet herhalen wat ik schreef.

    Dat zou denk ik rot kunnen over komen vandaar ik mijn berichtje weg gehaald heb.

    Het gaat op een bepaalde manier er over dat ik vind dat moslim scholen zo veel mogelijk mee moeten integreren voor de rest ga ik er niet in houdelijk op in maar dat geeft je een idee. Van waar het over zou hebben kunnen gaan.

    Duidelijk zo;)
     
  17. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    Kom op zeg, ik vraag me oprecht af hoe iemand het dan wil doen zonder aan te vallen of wat dan ook, mag dat ook al niet meer op dit forum? Geinteresseerd zijn hoe iemand het anders doet? ;)

    Nee tuurlijk hoeft diegene geen antwoord te geven, zeg ik dat? Daarom mag ik het wel vragen toch?
     
  18. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    De school is fantastisch geintegreerd hoor. Scoort ruim boven het landelijk gemiddelde, word enkel nls gesproken, het nieuwe gebouw is vorig jaar geopend. We vieren enkel bepaalde feesten niet en andere weer wel, en krijgen wat godsdienstles zoals je dat ook op andere religieuze scholen hebt. Ik zou niet weten waarom een 'school' zou moeten integreren. Dat zijn nog altijd de personen zelf. Alleen hebben we hier te maken met overwegend 3de generatie ouders die allemaal perfect nederlands spreken en geintegreerd zijn. Misschien eens komen kijken?
     
  19. Popkoorn

    Popkoorn Niet meer actief

    mijn zoon is erg bezig met zijn fantasie, ook met monsters onder het bed, ik heb oa het cb en de orthopedagoog gevraagd wat ik daarin het beste kan doen, hun reactie kwam op het zelfde neer kinderen die bijv in de dierentuin een krokodil heeft gezien en opeens ziet hij hem in huis ook.... dat ZIET ie hem ook ECHT de fanstasie van kinderen werkt nu eenmaal zo,

    dus als jij zegt monsters bestaan niet en jij houd het vol.... zal je kindje bang en alleen op zijn kamertje blijven en denken .... mama gelooft mij niet ...


    ik heb het even op internet opgezocht, maar dan over fantasievriendjes, wat net zo nep is al die krokodil onder het bed.

    zie dit :Fantasievriendje - opvoedvraag - Sarina Brons-van der Wekken
     
  20. Huismus

    Huismus Fanatiek lid

    5 jan 2009
    1.710
    0
    0
    Ped. Med.
    Zuid-Holland
    Eens! Sinterklaas is magie!
     

Deel Deze Pagina