Wij krijgen morgen via de post de nieuwe prijzen binnen van ons kdv. Verder hebben wij in kunnen schrijven om komende week gebeld te worden door de klant adviseur om voor ons persoonlijk een berekening te geven wat het voor ons gaat worden komend jaar. Zo kunnen we binnen 8 dagen beslissen wat we gaan doen.....maar ja ik kan bijna niks anders aan opvang bedenken dus ja ik kan denk ik niets opzeggen hahahha... Btw ik werk zelf bij het kdv waar ik mijn kindjes heb. Maar verder kan iedere ouder bij ons hiervoor inschrijven.
Volgens de link die eerder gegeven word, word ouderschapsverlof niet afgetrokken van de KOT. Dit omdat er niks veranderd aan je contract, het aantal uren waarvoor je in dienst bent, blijft hetzelfde... Zie hier: Waar ik me nu kwaad over maak is dat ze zeggen dat je van de BSO nog maar 70% vergoed krijgt, omdat de kinderen overdag op school zitten.. JA, duhuh, die tijd dat Jelle op school hoef ik toch ook niet te betalen voor de BSO? Van deze link: Dit neemt niet weg dat ik ook daar gewoon de volle mep betaal, waar ik nu dus nog maar 70% van vergoed krijg. Plus dat de BSO naar verhouding duurder is, (scheelt anderhalve euro per uur) en dat je sowieso al minder van de BSO vergoed krijgt dan van het KDV. Ik baal echt als een stekker dat ik nog geen berekening kan maken voor volgend jaar. Zo is het echt niet leuk meer... Ik ben best bereid om meer te betalen, maar die onzekerheid daar word ik echt moe van. En dan staat de economie op instorten, straks kost een brood 6 euro en moet ik weer 32 uur gaan werken om alles te betalen...
Dat vraag ik me dus echt af. Een baan van 5 dagen in de week op universitair niveau..daar verdien je echt geen minimumloon mee. Hoe groot is dan de kans dat je heel je salaris moet bijleggen?
Volgens mij begrijp je het niet helemaal goed. Je krijgt niet maar 70% vergoed van het aantal uren dat je afneemt, je krijgt 70% van je werkuren vergoed. Dus als je 24 uur per week werkt, krijg je voor 24*70%=16,8 uur bso kinderopvangtoeslag..
Ik snap inderdaad dat ze het zo bedoelde. Maar 600 euro is de prijs die je voor 2 dagen kinderopvang betaalt aan de organisatie. Tenminste, ik betaal hier bruto voor 2 dagen in de week dat bedrag. Daar gaat dan nog kinderopvangtoeslag van af. Ik dacht dus dat TO bedoelde dat ze vanaf januari alles zelf moest betalen.
Ik heb niet alles gelezen hoor, maar ik kreeg de nieuwe tarieven binnen van het kdv en ook van de BSO waar mijn oudste na de kerstvakantie naar toe gaat. Nu wilde ik een wijziging doorgeven, maar dat kan nog niet voor 2012?? Hoe kan ik nu 8 weken van te voren iets wijzigen? Weet iemand wanneer dat kan?
mss een tip voor anderen hier: onze zoon gaat per januari naar school. Mijn man is nu werkzoekende dus het hangt er een beetje vanaf of hij een baan heeft tegen die tijd, of wij wel of geen bso nodig hebben. Ik bedoel, zolang man nog thuis is, hoeft zoon niet naar de bso want kan man hem ophalen. Daarbij geldt in 2012 niet meer de regel dat als je 1 dag in het hele kalenderjaar werkt, je voor het hele jaar recht hebt op toeslag. Dus wij wilden de gok niet nemen dat wij zoon zouden plaatsen voor 2 dagen en dan met kosten zitten, waarvoor wij dan geen toeslag zouden krijgen, als het niet echt nodig is. Ik heb hierop gebeld met de stichting die de bso hier verzorgd en de situatie uitgelegd. Zoon kan nu gewoon op de wachtlijst blijven staan en als man werk heeft, kunnen we bellen en kan hij snel terecht. Ik realiseer mij dat het niet opgaat als je kindje als op het kdv of de bso zit, maar mss is het een idee voor als je kindje nog ergens moet " beginnen" en je weet niet zeker of je de opvang wel/niet nodig hebt. Onze organisatie begreep het heel goed, zijn goed op de hoogte dat er veel onduidelijkheid is omtrent de nieuwe regels en denken goed mee. Dus mss eens bellen en overleggen, er is wellicht meer mogelijk dat je denkt. Ik las ook ergens in een berichtje, dat de bso duurder zou zijn dan kdv per uur. Hier is het anderom. Is het gebruikelijk dat bso duurder is?
Begrijp ik het goed dat het rekensommetje voor de kinderopvang wordt: Aantal uur dat je werkt x 140%? Want als dat zo zou zijn, veranderd er voor ons bij de belasting niets.. Behalve dat de opvang 0,19 ct duurder wordt per uur, dus dan zou dat ons extra 15,- in de maand kosten.. Dat is nog te overzien!
Weet iemand hoe dat zit met als je drie maanden geen werk hebt? Mijn man is per 1 november zo goed als zeker werkloos. Gaan die drie maanden dan al in of gaan die drie maanden pas per 1 januari tellen? Daarnaast is hij nu zijn eigen bedrijf aan het opstarten waar hij als hij geen andere baan meer heeft al z'n tijd in zal steken, telt dat ook nog mee als werk? Ik zou echt balen als we de gastouder moeten opzeggen.
even een vraagje of ik het dan goed bereken. ik werk 8 uur. 8*140%=11,2 mijn kdv rekend 10 uur dus zou ik opzich goed zitten. maar als ik kijk naar het kinderopvangtoetsings tabel voor 2012 moet ik ruim 49% betalen. we hebben een gezamelijk in komen van ongeveer 31.000 per jaar. dat zou dus betekenen dat ik dan 450 euro zelf moet gaan betalen ipv de nu 200. dus dan zou de eerdere berekening niet kloppen. als dit laatste klopt. kan ik beter gaan stoppen met werken want dat is niet haalbaar voor ons. oei wordt nu ineens heel onzeker.
Ik heb bij het Nibud een berekening gemaakt, weet niet hoe betrouwbaar die is. Maar wij hebben het "geluk" dat onze oudste in 2012 op school gaat beginnen. We betalen nu voor 2 kindjes 2 dagen in de week, 230 euro eigen bijdrage, en we blijven dit betalen voor 1 kindje 2 dagen kdv, en 1 kindje 1 middag BSO. Het is dus wel fors duurder, maar omdat we het nu ook al betalen merken we er niet veel van.
Dat met die uren klopt. En het kdv kan idd het uurtarief verhogen, maar je weet niet hoeveel toeslag je gaat krijgen, want da's nog niet bekend.
wat ik dus nergens terug kan vinden is hoe ze het gaan doen met alle mama's en papa's die geen urencontract hebben? Ik bedoel er zijn er volgens mij genoeg die zzp-er zijn of een 0-urencontract hebben, hoe moet je dan aangeven wat je wel en niet vergoed krijgt? Dat moet toch ook wel ergens geregeld zijn???? Ik wordt een beetje moe van dit alles...
Volgens mij kijken ze over een jaar hoeveel uur mag afnemen. En kijken naar contract uren geen idee hoe dat is voor min max contract
Hm.. Mezelf blij gemaakt met een dooie mus.. Enig idee wanneer dit allemaal bekend wordt of berekend kan worden ??
als je aanhoudt dat je 140% van je gewerkte uren vergoed krijgt en dan max 6.36 per uur terug krijgt kom je toah al een heel eind met de berekening ik werk ongeveer 70 uur per maand verdeeld over 5 ochtende per week. dit zou er op neer komen dat ik elke ochtend opvang nodig zou hebben voor me zoontje van 9 tot 1. Dit waren te veel uren en dus moest er zowiezo een ochtend opvang vanaf. nu zijn er ook weken van 12 uur en zou dan echt niet de 70 uur per maand halen. resultaat dat ik voor de zekerheid nog een ochtend eraf moest halen. nu gaat hij straks 3 ochtende naar de creche en 2 ochtende naar een oppas die de kids voorheen ook hadden. voor die 3 ochtende ga ik toch al snel 20 euro meer betalen
ik heb een 8 uren contract. maar werk er meestal 70 per maand. denk dus eerder dat je eind van het jaar je loonstrook moet toezenden met gewerkte dagen en uren genoteerd worden voor berekening. dit ook ivm eventueel overwerken, vakantiewerk (of juist minder werk)
In het voorstel staat dat uitgegaan wordt van de contracturen (behalve waarschijnlijk bij 0 uren contracten enzo) dus dan telt ouderschapsverlof niet mee.