ja ik weet dat ik niet teveel moet luisteren naar het cb, alles komt daar maar uit de boekjes en kijken niet naar het kind zelf. maar toch trok het me aan dat ze te dik zou worden en dat ze dan later ook sneller overgewicht zou krijgen op controle bij de gipsmeester 4 weken terug had ik gevraagd of het niet al te strak zat, het kon nog maar ze moest niet teveel aankomen anders moest er nieuw gips omheen. ik ben zelf veel aangekomen in de zwangerschap en wil er niet echt af, daardoor heb ik nu "overgewicht" ben er erg onzeker door geworden(weeg nu 82kg en ben ongeveer 1,65), en als me dan gezegd word dat als ze nu te dik zou zijn later sneller overgewicht zal hebben, dat wil je als moeder natuurlijk niet.
@Leeuw: Ik snap het heel goed. Ik heb zelf overgewicht en wil echt niet dat Diede dat later ook krijgt. En ik probeer kritiek of opmerkingen van het CB of wie dan ook naast mij neer te leggen, maar dat is soms best moeilijk!
Dat is ook heftig.. ik vind de focus op overgewicht door het CB wel begrijpelijk maar soms ook erg ver gaan. Kinderen hebben vetten e.d. nodig om gezond te groeien en te ontwikkelen. Ze hebben natuurlijk geen pattatten en chips of kunstmatige suikers nodig maar daar hebben we het hier niet over.
Surinaamse kip met mais klinkt trouwens wel erg exotisch. Ik hoop dat mijn baby vanavond een stukje kipfilet wil proeven want tot nu toe is hij niet wild van vlees..
Juju hier is S ook niet zo wild van vlees. Alleen in de potjes gaat het wel , maar dan ook alleen kip en vis.
Hij eet hier erg graag vis, dat valt ook lekker uit elkaar. En dan liefst panga of tilapia, zalm is al snel wat droger. Vanavond ga ik kip voor hem pocheren, is misschien iets zachter? Verder pompoen, pastinaak, aardappeltjes en voor ons heb ik kipcordonblue gemaakt. *jum*
zwaai!! na een goede dag gisteren is het vandaag nog erger geworden ik kon vanmiddag opeens bijna niet meer staan van de pijn pfffff en ik was blij dat het beter ging is het maar weer 1 dag! @eten: isabel lust eigenlijk alles wel en we krijgen nooit commentaar van het cb gelukkig. vanavond heeft ze andijviestamppot op en lekker dat ze het vond hihi. rijst/nasi is ze niet gek op maar ik ook niet dus dat eten we toch bijna nooit hihi. op boterham doen we vaak smeerkaas, vaak wel de kindervariant daar zit minder zout in. appelstroop vind ze ook lekker en pindakaas heb ik nog nooit geprobeerd, ben veel te bang dat ze allergisch reageerd erop hihi en dat lijkt me zo eng!!
Moosey wow! Wat een uitspraak van de vader zeg. Jayden is ook niet een van de makkelijkste geweest de eerste 3 maanden maar hem uitmaken voor kutjoch heb ik nooit gedaan. Het is je bloedeigenkind! Vlees: jayden is een levendestofzuiger. Die eet alles. Vanavond macaroni gegeten. Iets wat hij eerst niet hoefde. Nu wel. Met potjes eten hoef ik niet aan te komen; alle potjes weigert hij. Irritant want was wel makkelijk. Juju hoe vond hij de kip? Vet lol, als we aan Jayden vragen waar is hondje? Kijkt hij naar de hond. Hij doet het niet altijd. Jayden nog hyperactief. Dit weekend gaat de klok terug, scheelt weer wennen aan de nieuwe tijd Jayden slaapt 2 keer overdag; 1.5 uur in de ochtend. 2 uur in de middag normaal gesproken. Vanmiddag had hij voldoende aan 1 uur en een kwartier slaap. En hij ligt nu pas op bed.
net terug van de intertoys, er was 15% korting een spiegeltje gekocht,dingetje voor in bad en een activiteitentafel Speelgoed 559212 Chicco Sprekende Activiteiten Tafel
@leeuw: leuk he die kortingsavonden hier net naar de kortingsavond van de marskramer geweest! heb voor isabel een magisch tekenbord gekocht, voor onszelf een spel en nog wat kleine dingen. mn ouders hebben een 3wieler gekocht voor isabel haar verjaardag, die was helft van de prijs nu en dan nog 15% korting erbovenop altijd fijn!!
leeuw, je wilt niet weten hoeveel jort nog drinkt! dat vindt het cb ook vast niet goed. jammer dan. ik wil na maanden slecht slapen ook wel wat nachtrust. en 's nachts geen drinken = (lang) wakker en huilen 's nachts. jort krijgt dus nog 4 a 5 flessen van 180 cc + 6 op een dag! 3 overdag en 1 a 2 's nachts. ik geloof heel erg in dat kinderen zelf wel aangeven hoeveel eten ze nodig hebben. ze hoeven hier dus niet hun bord leeg te eten en ook geen honger te lijden. wel zeggen we tegen mijn dochter 'het is nu tijd om te eten, straks ruimen we het weer op' en dus niet de hele dag tussendoortjes omdat ze trek heeft en tijdens de maaltijden niet eet. maar dat levert zelden strijd op. hoe gaat het nu met R? moosey, oh wat erg! juju, bedankt voor de tips! heb meteen geitenkaas en ricotta gekocht. en ga nog vegetarische smeerworst halen. dan kunnen we inderdaad wat meer varieren. voel me wel schuldig. jort eet 3 boterhammen op een dag en ik denk 80% met smeerkaas pindakaas: ze kunnen idd allergisch zijn voor pinda's. is dus wel goed om eerst met een heel klein beetje te proberen. jort had een keer een boterham van zijn zus te pakken. die is dus niet allergisch
wow, wie noemt zijn kind nou zo Lauwie, ik geloof ook wel in het zelf aangeven. Vervelend dat Jort nog nachtvoeding nodig is, maar als hij daarna lekker gaat slapen dan is het prima toch! een kind dat elke nacht huilt is vreselijk Durf het bijna niet te zeggen, maar ze heeft nu 2 nachten doorgeslapen! wat een beetje extra voeding al kan doen. Naomi, ik had ook nog graag naar de marskramer gewild, maar had met mijn vriend een tijd afgesproken zodat hij nog kon voetballen, moest me al haasten in de intertoys. jammerr heb je een foto of link van de 3 wieler?
@leeuw: hihih ja intertoys is nog veel leuker dan marskramer! sorry heb geen foto en ook geen link. maar hij is echt wel leuk!
Kip was geen succes Had pompoen en pastinaak gemaakt maar dat laatste vond hij lastig om te eten. Pindakaas heb ik hier ook nog niet gegeven, al weet ik dat hij niet allergisch is want ik heb ze tijdens de bv ook gewoon gegeten en hij heeft nergens op gereageerd. Het voelt nog niet goed. Lauwie wilde niet dat je je schuldig voelde hoor.. maar wel inspiratie dat is wel leuk
Juju, dat schuldgevoel zet ik me wel weer overheen! Nu ik het weet, doe ik het niet meer zo veel. Hij heeft vanochtend al lekker smeerbare geitenkaas gehad. Wil sowieso graag dat hij gevarieerd eet en dat lukte zo met de smeerkaas ook niet. Avondeten gaat nog heel wisselend naar binnen, maar dus wel 3 boterhammen op een dag.
Mee eens! Bovendien zijn de richtlijnen v.w.b. de hoeveelheid melk in de meeste andere landen soepeler dan in Nederland. Ze mogen daar dus langer meer blijven drinken; in Dubai is dat bijvoorbeeld ook zo. Vond ik handig, want mijn oudste was een echt melkmonstertje en ook J lijkt dit te zijn. Wordt echt vanzelf minder als ze er aan toe zijn. (Ik durfde hier vaak niet te zeggen hoeveel melk hij nog kreeg, want dan zou ik gegarandeerd de 'zp-politie' op mijn dak krijgen ) En ik krijg honger van jullie eetverhalen...