Hulp nodig met onze Jack Russel!

Discussion in 'De lounge' started by charity2010, Nov 7, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    charity je weet ook dat een hondje jouw spanning voelt van dat hij niet wilt poepen of plassen , dus ook dat zou je los moeten laten zolang jij met dit gevoel blijft lopen zou ze waarschijnlijk ook niks doen.
    ken je cesar ? de dog wishper ik ben geen fan van al zijn aanpakken maar een aantal dingen zijn wel goed hij geeft vooral aan dat een hondje reageert op jouw gevoel
     
  2. auraly

    auraly Fanatiek lid

    Apr 28, 2007
    1,217
    9
    38
    antwerpen
    ik snap dat het frustrerend is, maar zoals aangegeven .. geef haar 1 plek in huis waar ze het dan wel mag doen en vooral niet opgeven
    ze doet het heus niet om je te pesten ;)
    ze legt de link niet met buiten = plasje doen
    ze weet nog niet wat van haar verwacht wordt

    hier liepen we de eerste weken ook lang met haar rond, tot ik de tip kreeg om max een kwartier naar buiten te gaan, geen plasje
    terug naar huis en een uur later terug proberen
    ook telkens naar de zelfde plek gaan en als je hondje dan buiten plast , haar de volgende keer terug naar die exacte plaats brengen
    dan ruikt ze immers dat ze daar al geplast heeft en dat is een herkenningspunt

    ik denk dat de zindelijkheidstraining het moeilijkste struikelblok is bij pupjes of nu in jouw geval al bijna een puber
    je hebt heel veel tijd en vooral heel veel geduld nodig
    ze leren het heus wel
     
  3. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    4,322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Lichamelijk is er geen probleem nee, maar het grasveld voor de honden zit aan het eind van de straat. Voor de deur hebben we alleen een speelplek voor kinderen en daar kan ik haar dus niet uit laten.
    En ik ga dus echt niet helemaal naar het eind van de straat en mijn meisje alleen thuis laten. Dat is tegen mijn principes in.
    De beweging mist ze denk ik ook niet. Overdag krijgt ze die meer dan voldoende en bovendien is na 8u s'avonds ook altijd erg rustig. Dan slaapt ze voornamelijk. Als we s'avonds met dr lopen moeten we dr vaak meetrekken, dan heeft ze er helemaal geen zin in. Is vanaf het begin al zo geweest met haar, heel gek.

    We lopen indd ook altijd dezelfde ronde. Die kent ze dus al.

    Ook herkennen we indd wanneer ze wat moet. Dan gaan we gelijk met haar naar buiten maar of we nu 2u met haar buiten staan of maar 5 min, ze vertikt het gewoon om buiten wat te doen. En als we dan binnen zijn... Kun je wel raden wat het eerste is dat ze doet.

    Ze heeft al sinds het begin dezelfde deken en kussen. Er zat ook een soort mand bij maar die heeft ze helemaal kapot gebeten dus die zit er niet meer in. Ze bijt nu niets meer kapot en weet ook dat het echt haar deken en haar kussen is. Maar het lijkt haar niets te deren, ze vind het niet erg om om haar eigen uitwerpselen te slapen ofzo want ze doet het keer op keer op keer weer.
     
  4. Rono

    Rono Niet meer actief

    Wat kan helpen is echt op dezelfde plek blijven staan en geen stap de andere kant op.

    Welke riem heb je? Ik zou geen rolriem nemen maar een normale
     
  5. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    4,322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Ja dat had ik begrepen. En inmiddels zijn we ook al op een punt dat we er ons niet meer druk om maken als we met haar buiten zijn. We weten al dat ze zeer waarschijnlijk niets gaat doen, dus we verwachten het niet meer. De druk is er wel af denk ik. Ik neem uiteraard nog wel steeds koekjes mee voor het geval ze het wel een keer doet, dat ik haar dan goed kan belonen :).
     
  6. Staffie84

    Staffie84 Fanatiek lid

    Jun 10, 2011
    2,670
    355
    83
    Zuid-Holland
    Als eerste wil ik zeggen dat ene hond ten alle tijden vers drink water tot de beschikking hoort te hebben!
    Het drinken weghalen omdat het zindelijk worden misschien niet zo gaat als dat je had gehoopt vind ik echt niet kunnen!!

    Een pup die nog niet zindelijk is moet echt veel vaker naar buiiten dan 4x per dag
    na het eten..drinken..slapen...spelen

    De rede dat ze buiten dr behoefte niet doet maar binnen wel is omdat binnen haar veilige plekje is..buiten is alles nieuw en interessant.
    Ze is dus veel te druk bezig met alle dingen om haar heen dat ze gewoon niet dnekt aan het doen van haar behoeftes, ze doet veel te veel indrukken op. wanneer ze dan weer thuis in haar vertrouwde omgeving is..dan laat ze het dus lopen..

    begin eens met vaker naar buiten en steeds hetzelfde kleine blokje om..steeds hetzelfde korte stukje..
    Deze ronde zal al snel "saai" worden voor dr..ze doet minder indrukkken op omdat ze het stukje ondertussen wel kent en zal dan wel dr tijd nemen om te doen waarvoor ze naar buiten moest ;)

    Hoe groot is de bench die je heb?
    des te groter de ruimte..des te groter de kans dat ze haar behoefte erin doet...verkein dus de bench dat ze er alleen in kan liggen en niet in kan "wandelen"..je kan bijv een speciaal tussenschot kopen of de bench verkleinen met een bierkratje

    Straffen zou ik zeker niet doen! waarom?? Omdat de pup niet weet dat wij mensen willen dat ze buiten plast??
    hierdoor schaad je de vertrouwens band die nodig is tussen jouw en de hond...gewooon de pup buiten zetten en het schoonmaken met dettol ofzo zodat d pup ook niet meer kan ruiken dat ze daar heeft geplast

    heel veel succes en het kan echt wle een tijdje duren hoor!
    zeker wanneer de pup van de fokker niet heeft geleerd zn eigen nest schoon te houden
     
  7. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    ik zou juist wel een rolriem nemen want dan kan ze zelf een plekje zoeken om te plassen ;)
    en heb je in de buurt geen andere plekje op zo,n honden uitlaatplaats zijn natuurlijk al heeeeeeel veel geuren
     
  8. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    4,322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Die plek heeft ze, dat is bij de deur naar het balkon in de keuken. Ze weet dat als ze iets moet, ze het daar moet doen. De ene keer doet ze het wel en de andere keer niet. Ik begin serieus te denken dat we het wél doet om ons te pesten. En voornamelijk vriendlief. Want ze doet het vrijwel alleen in de kamer als vriend in huis is. Best raar toch?

    Denk dat we ook ongeveer 15 tot 20 min per keer met haar lopen. We lopen nog steeds elke keer het zelfde rondje, ze kent de weg ook helemaal.
     
  9. Adorable

    Adorable Fanatiek lid

    Dec 20, 2008
    2,601
    0
    0
    Huisvrouw
    Brussel, Belgie
    mijn ouders hadden altijd een andere methode met zindelijk maken, ma ik denk dat iedereen dit zielig vind ( ik trouwens ook) ma het hielp wel, hun duwde zijn snuit in zijn behoefte en zetten hem dan buiten.
     
  10. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    4,322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    We hebben indd een rolriem. Dacht zelf ook dat ze zo misschien de ruimte had om een plaatsje te zoeken.

    Het hondenveldje lopen we altijd wel langs maar we lopen ook zeker langs andere plekken. Ze heeft het alleen niet zo op grasvelden geloof ik. Meestal loopt ze er namelijk niet op, alleen als ze een vogeltje ziet ofzo. En als ik haar er dan toch op wil zetten, moeten we haar er vaak echt op slepen.

    Weet niet of dit een rol speelt maar ze is ook best bang voor andere honden. Van een afstandje begint ze heel erg te grommen en te blaffen maar als we dichtbij komen, verschuilt ze zich achter mij en begint ze te piepen. De enige hond waar ze niet bang voor is, is die van de buren en de hond van mijn moeder (haar zusje).
     
  11. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    een hond kent het woordje pesten niet...... maar er is duidelijk wel wat stress om .. en dat voelt ze wel !
    dus waarschijnlijk heeft het te maken met het gevoel van je vriend.
    een hondje poept en plast binnen omdat dat veilig is.

    ik denk dat jullie samen het gevoel van pesten moeten los laten en weer met frissen moed moeten beginnen . want zoals ik dit ook lees denk ik dat , dat het grootste probleem is
    ga je trouwens naar puppy training ?
     
  12. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland

    Nooit je hond met de neus in zijn ontlasting duwen, dit is de meest achterhaalde en onzinnige methode die ooit is verzonnen, het heeft totaal geen effect op een pup en er bestaat zelfs een kans dat je hond angst krijgt om zich te ontlasten.
    doe je toch ook niet bij een kind wat een ongelukje heeft gehad???
     
  13. auraly

    auraly Fanatiek lid

    Apr 28, 2007
    1,217
    9
    38
    antwerpen
    ik weet niet goed wat je nu nog verwacht van 'raad'
    we geven je enkel tips maar 'k weet niet goed wat je wilt dat we zeggen
    je frustratie spat van het scherm af
    het gaat nu eenmaal niet vanzelf
    en 4 keer per dag wandelen , je zegt kwartier tot 20 min is echt niet voldoende om een hond zindelijk te krijgen
     
  14. Adorable

    Adorable Fanatiek lid

    Dec 20, 2008
    2,601
    0
    0
    Huisvrouw
    Brussel, Belgie

    Ja dat lijkt mij ook idd, ma ik dacht er opeens even aan, dat mijn ouders dat deden:)
     
  15. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    het is ook pas sinds een tijd achterhaald hoor ....
    ;)
     
  16. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Bij een jack russell kun je gerust op een jaar rekenen voor er echt geen ongelukjes meer gebeuren.
    Zeker jack russells zonder stamboom (die niet eens op echt jacks lijken eigenlijk, maar goed, die kleine hondjes met vlekken ;) ) zijn nogal druk en vergeten dan vaak aan te geven dat ze moeten.

    Geduld, 6 maanden is voor kleine hondjes echt het punt waar ze normaal pas echt goed zindelijk worden.
     
  17. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Mee eens, 3 keer wandelen met een pup vind ik gewoon zielig.
     
  18. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    inderdaad dat gevoel krijg ik er ook bij .
    ook als ik lees dat het pupje bang is voor andere honden is dit geen goed teken ..... een pupje moet je vooral in het begin overal mee naar toe nemen en hoord op deze leeftijd niet meer achter je te schuilen , onderdanigheid hoor je te zien.
    je moet echt nu handelen anders krijg je straks een hond met gedragsproblemen.... de basis om gedragsproblemen te krijgen is er al in huis plassen , en angstig voor andere honden te hebben

    je zou echt op puppy curcus moeten en anders een honden trainer in dienst nemen want ik denk dat jij dit op dit moment zelf niet gaat doorbreken omdat het een flinke frustatie is .
    is dit je eerste hondje ???
     
  19. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    Oct 14, 2011
    4,136
    0
    36
    friesland
    Helemaal mee eens! Het hebben van een hond vergt nou eenmwaak energie!
     
  20. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    ps ik wil je niet afvallen en is niet bot bedoelt , maar wil je gewoon graag helpen
     

Share This Page