lease auto wordt afgenomen

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Belle1978, 26 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Omdat ik inmiddels al 2 maanden niet heb gewerkt in verband met ernstig zwangerschapsbraken vordert mijn werkgever mijn leaseauto totdat ik wel weer aan het werk ga. Dit is natuurlijk niet geheel ongebruikelijk maar ik vind het best cru (ik werk voor een klein bedrijf en regeltjes worden vaak "gebogen") maar goed, het staat ook in mijn leasecontract.
    Geldt dit nou ook bij ziekte met als oorzaak een zwangerschap? Weet iemand dat? Het is een beetje apart omdat je volgens mij wel gewoon de auto mag doorrijden tijdens je zwangerschapsverlof.
     
  2. Jacky78

    Jacky78 Fanatiek lid

    3 jun 2008
    3.425
    1
    0
    Rij jij ook prive met de auto?
    Betaal je bijtelling? En wat staat er in je arbeidscontract
     
  3. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Ik rij ook prive met de auto en betaal dus ook een bijtelling. Daarnaast betaal ik een bijdrage voor het feit dat ik 3 dgn werk. Ik zal mijn contract er eens bij zoeken, wat zou er volgens jou dan in moeten staan?
     
  4. Birgitte

    Birgitte Bekend lid

    13 jul 2010
    792
    0
    16
    Heel vreemd. Ik ben ook een tijd langdurig ziek geweest (niet ivm zwangerschap) maar ik heb toen nooit mijn auto hoeven inleveren. Wij zaten toen bij Leaseplan maar dat betekent niet dat elke werkgever dezelfde overeenkomst heeft natuurlijk.. ZEker als je hem ook prive rijdt is het wel zuur....
     
  5. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Als je prive rijdt en dus ook bijtelling betaald mag dat niet volgens mij, dan heb jij namelijk ook een contract.
    Ik zou het in ieder geval even goed uitzoeken, wij hebben namelijk een personeelslid gehad die geschorst werd, maar we konden zijn auto niet zomaar terug nemen voordat hij ontslagen werd.
     
  6. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Ik heb het even nagekeken. In mijn contract staat dat je een leaseauto tot je beschikking krijgt als je wordt bevorderd tot vakvolwassen consultant (ben als junior begonnen), volgens de regels van de leaseovereenkomst. Dat is alles. Toen ik ben bevorderd kreeg ik geen nieuw contract maar slechts de leaseovereenkomst als zijnde bijlage van de arbeidsovereenkomst. Hierin staat vervolgens dat de leaseovereenkomst van tijdelijke aard is en dan worden een paar punten opgenoemd waarbij de leaseauto terug moet naar de werkgever. (onbetaald)Verlof, arbeidsongeschiktheid door ziekte, ongeval, bla bla langer dan 1 maand etc bla bla. Dus op dat punt beroepen zij zich nu om de auto terug te vragen.
    Mij lijkt dat ik geen andere keuze heb dan de auto in te leveren. Behalve dan dat ik mij afvraag of het tijdens zwangerschap anders is.
     
  7. jopa1000

    jopa1000 Niet meer actief

    Hoi,

    De voorwaarden wanneer je een leaseauto met ziekte moet inleveren staan in jouw contract met de werkgever.

    Dit is echt verschillend per werkgever. Ik had een leaseauto en mocht hier gewoon in door blijven rijden tijds ziekte. Mijn man echter heeft een contract waarin staat dat hij na 4 weken ziekte de leaseauto moet inleveren.

    Volgens mij heeft ziekte uit zwangerschap (hoe vreemd ook) hier geen invloed op.

    Wel vind ik dat de werkgever ontzettend snel is met het terughalen van de auto. Vooral omdat de klachten (naar mijn mening!) hopelijk van voorbijgaande aard zijn. In hoeverre denkt de verloskundige/gyn dat je nog kunt gaan werken de komende maanden? Misschien kun je dit kenbaar maken bij je werkgever?

    Succes meid,

    Groetjes jopa1000
     
  8. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Nou, ik ben al 2 maanden afwezig hè? En er staat 1 maand in de overeenkomst dus op zich hebben ze mij al een maandje "respijt" gegeven.
    Over wanneer ik weer aan het werk kan valt niets te zeggen eigenlijk. Ik ben nu echt nog niet in staat te werken maar het gaat wel beter. Als ik het in moet schatten zal het nog wel een maand gaan duren al-met-al. Gyn kan daar weinig over zeggen ook, omdat het per persoon verschilt.
     
  9. jopa1000

    jopa1000 Niet meer actief

    Belle, ik had je laatste bericht niet gezien, wist dus niet van die maand. Succes met je zwangerschap verder, hoop dat je misselijkheid snel weggaat!
     
  10. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Jopa: geen probleem, dacht dat je 2 maanden ook al snel vond :D
    Dank je wel voor je reactie in elk geval!
     
  11. leeuw73

    leeuw73 Lid

    16 aug 2011
    5
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb zelf geen lease-auto, maar volgens mij maakt het niet uit of je ziek bent door zwangerschap of door een andere reden. Sterker nog, afwezigheid door zwangerschap wordt geregistreerd als ziekteverzuim, ook het zwangerschaps- en bevallingsverlof.
    Dus je hebt best kans, dat als je straks met zwangerschapsverlof gaat, je de auto weer moet inleveren.

    Eerder werd de opmerking geplaatst dat het niet zou mogen als je er prive mee rijdt en bijtelling betaalt is volgens mij ook niet zo. Je least de auto, maar de bijtelling gaat naar de belasting en als je geen auto meer hebt, betaal je voor de maanden dat je geen auto hebt dus ook geen extra inkomstenbelasting.

    Maar het blijft hoe dan ook knap l*llig dat je door je zwangerschap straks geen auto meer hebt, terwijl je hem dan juist het meeste nodig hebt.

    In ieder geval heel veel sterkte met de misselijkheid. Ik hoop dat die snel wegtrekt.

    Groetjes,
    Anita
     
  12. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Het hangt er vanaf of de auto wordt gezien (door de werkgever!) voor functioneel gebruik of als arbeidsvoorwaarde. Het is bij 'reguliere functies (dus niet directeuren, senior managers) meestal een functionele auto. Die auto wordt bij ziekte of zwangerschap niet gebruikt en daar kan je als werkgever wat van vinden. Het is vervelend voor de werknemer maar wel logisch: werkgerelateerd en er wordt geen werk gedaan..
     
  13. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Maar aan de andere kant heb je wel je bijtelling, waardoor je je auto ook prive mag gebruiken. Kan die bijtelling dan "stopgezet" worden voor de maanden dat je ziek bent/verlof hebt?
     
  14. Bri

    Bri Niet meer actief

    Bijtelling betaal je uiteraard niet over de maanden dat je die auto niet tot je beschikking hebt.
     
  15. ontzettendtrotsemama

    ontzettendtrotsemama Fanatiek lid

    7 aug 2009
    2.204
    0
    0
    NULL
    NULL
    Maar dit moet je volgens mij wel " verzoeken" bij de belastingdienst! De regel : alleen bijtelling betalen voor de maanden dat je de auto ook daadwerkelijk prive gebruikt is er namelijk niet (meer)!

    Voorbeeld : als je in april pas de auto ook prive gaat gebruiken (maar hem wel al vanaf januari voor zakelijk verkeer gebruikt) moet je over het HELE kalenderjaar bijtelling betalen! Hoe het zit met onderbreking van ziekte weet ik niet, maar je moet dit wel laten " schorsen" bij de belastingdienst! Om achteraf gezeik te voorkomen.
     
  16. Josien

    Josien VIP lid

    27 jun 2006
    9.956
    5
    38
    Vrouw
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Hoi hoi,

    Je werkgever mag inderdaad van je vragen de auto in te leveren bij ziekte. Als je nu bijtelling betaalt, hoef je de auto in de maanden dat je geen beschikking hebt over de auto ook niet bij te tellen. De terbeschikkingstelling van de auto is daarbij van belang. Je hebt geen auto tot je beschikking en kan dus ook niets bijtellen. Je hoeft hiertoe geen verzoek in te dienen bij je werkgever.

    Overigens is het best wel logisch dat je werkgever je je auto laat innemen. Je kan deze auto namelijk ook niet echt meer als een 'auto van de zaak' aanmerken tijdens ziekte, maar als een privéauto. Je maakt immers geen gebruik van deze auto in het kader van je dienstbetrekking.

    Succes!
    Josien
     
  17. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    Ik wist ook niet zeker of ze dat bij mij mochten doen maar ik heb het risico niet genomen om het te vragen en het maar stilletjes afgewacht. Uiteindelijk heb ik mijn auto niet hoeven inleveren. Ik had het ook niet gedaan trouwens want ik moest uiteindelijk 5 weken lang elke dag 2 keer naar het ziekenhuis een half uur verderop, dus die auto had ik gewoon nodig!
     
  18. Suus80

    Suus80 Lid

    13 apr 2007
    26
    0
    0
    Ik vind het wel erg zuur! Heb zelf een leaseauto en bij ziekte langer dan 6 maanden wordt pas gekeken of deze wordt ingenomen. Als er kans op herstel is binnen afzienbare tijd, nemen ze deze echt niet in.

    Gaat er iemand anders in rijden vanaf het moment dat hij wordt ingenomen? Bij ons komt deze op een parkeerterrein te staan , dat kost dus alleen maar geld. Mocht dit binnen jouw bedrijf ook zo zijn, dan kan je dit misschien zo aankaarten? Zolang jij de auto rijdt, ontvangen ze tenminste nog de bijdrage voor het feit dat je 3 dagen werkt.
     
  19. Belle1978

    Belle1978 Niet meer actief

    Ze zeggen dat de auto voor een eventuele vervanger gebruikt gaat worden. Als ik weer aan het werk ben voor mijn verlof (wat zeker gaat gebeuren) dan mag ik hem tijdens het verlof uit coulance houden. Zonder auto, met dikke buik, is zeker geen pretje nee.
     
  20. Jacky78

    Jacky78 Fanatiek lid

    3 jun 2008
    3.425
    1
    0

    Auto gaat door een EVENTUELE vervanger gebruikt worden, maar deze is er dus nog niet... Je werkgever staat opzich wel in zijn recht (denk ik), maar gebruikt het misschien nu een beetje als pressiemiddel om je weer naar het werk te krijgen.

    En ach een dikke buik en zonder auto zitten gaat prima hoor! Hier een dikke buik, geen auto en een peuter en dat gaat ook prima!
     

Deel Deze Pagina