Ik hou foliumzuur niet binnen

Discussie in 'Gezondheid' gestart door MiekeLammetje, 20 nov 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MiekeLammetje

    MiekeLammetje Actief lid

    17 nov 2011
    408
    0
    0
    leerkracht basisonderwijs
    Zwolle
    Waarom weet ik niet zo goed, maar ik houd mijn foliumzuurpillen niet binnen! Verder ben ik helemaal niet misselijk en geef ik nooit over, alleen foliumzuur komt er rechtstreeks weer uit. Ik heb zo'n potje zwangerschapsvitaminen van de kruidvat , en misschien heeft het te maken met dat die pillen zo groot zijn en niet echt lekker ruiken en smaken, maar ik ben toch benieuwd of er iemand is die dit herkent, of dat iemand misschien een tip heeft?
     
  2. Jacky78

    Jacky78 Fanatiek lid

    3 jun 2008
    3.425
    1
    0
    ehhhhh, misschien had je eens een klein pilletje met alleen maar foliumzuur kunnen proberen.

    maar nu heeft het niet zo heel veel zin meer, je bent immers al 13 weken zwanger. de eerste 10-12 weken zijn het belangrijkst
    tuurlijk kun je het nu wel gewoon blijven slikken, baadt het niet dan schaadt het niet, maar je had eigenlijk iets eerder aan dit 'pobleem' moeten denken
     
  3. MiekeLammetje

    MiekeLammetje Actief lid

    17 nov 2011
    408
    0
    0
    leerkracht basisonderwijs
    Zwolle
    Ik weet pas sinds woensdag dat ik zwanger ben, vandaar.... :)
     
  4. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    #4 SeaShell, 20 nov 2011
    Laatst bewerkt door een moderator: 20 nov 2011
    idd. tot 8 weken is het nodig, daarna eigelijk niet meer hoor. de neutraalbuizen,etc zijn al gewoon aangelegd

    normaal moet je een aantal weken voor de zwangerschap starten met foliumzuur tot +/- 8 weken volgens de gyn/vk en internetsites, daarna heeft het niet meer veel zin

    bij de kruidvat heb je van kruidvatmerk ook foliumzuur tabletjes, die zijn vrij klein en kan je best makkelijk inslikken.
    ik ben ook totaal geen pillenslikker, maar die pilletjes kreeg ik wel weg.

    een potje is volgens mij iets van 2 euro voor 100 stuks ofzo. maar eigelijk kan je best stoppen met foliumzuur innemen
     
  5. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    #5 SeaShell, 20 nov 2011
    Laatst bewerkt door een moderator: 20 nov 2011
    dan is het eigelijk toch al te laat. foliumzuur heeft totaal geen zin meer voor de aanleg van je kindje

    foliumzuur is bedoeld om bijv de kans te verkleinen op een open ruggetje of hazenlipje, maar dat word dus al ver voor de 12 weken gevormd, ( de eerste 8 weken) en is bij 13 weken dus al ''klaar''
     
  6. MiekeLammetje

    MiekeLammetje Actief lid

    17 nov 2011
    408
    0
    0
    leerkracht basisonderwijs
    Zwolle
    Ik weet dat foliumzuur tot week 10-12 het hardst nodig is, maar er werd me aangeraden om het (ook al is het laat) toch nog te gaan gebruiken, in een complete zwangerschapsvitamine. Dat lijkt me nog steeds een goed idee, want aanvulling in vitamines kan ik altijd gebruiken. Bovendien schijnt foliumzuur aan het eind van je zwangerschap wél weer heel nuttig te zijn. Iemand een tip voor een goede zwangerschapvitamine die ik ipv deze kan proberen?
     
  7. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    het is altijd handig, maar niet meer nodig om neutraalbuisdefecten te voorkomen. vandaar dat de artsen ook vaak aanrader voor de zwangerschap te beginnen tot 8 weken zwangerschap omdat in die tijd het centraal zenuwstelsel word aangelegd,, alleen in jouw geval kon het dus sowieso niet eerder omdat je niet eerder wist dat je zwanger was

    volgens mij zijn alle zwangerschapsvitamines groot. je zou dan een pillensnijdertje kunnen kopen bij de apotheek (0,50 cent ofzo) en dan zou je de pillen door midden kunnen snijden of zelfs door 3e.

    los foliumzuur kopen is dus niet meer nodig, maar gewone zwangerschapsvitamines waar foliumzuur in zit is idd verstandig!
     
  8. Marik

    Marik Bekend lid

    21 okt 2011
    885
    0
    0
    Potje bij hema
    Zijn mini pilletjes
     
  9. Sjenny

    Sjenny Bekend lid

    24 jan 2011
    509
    0
    0
    verkoopster
    zuidholland
    Ik heb de mama vitamines van vsm! Zijn wel redelijk groot maar ruiken niet vies ofzo!;) En ik moet je zeggen ben nog nooit zo weinig ziek geweest als de afgelopen 6 maanden! :D evt kan je ze misschien door de helft breken/knippen! Of misschien een pillenpletter kopen en dan oplossen in water?

    Gefeliciteerd trouwens! :)
     
  10. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    11 jan 2010
    2.855
    0
    36
    Heb je ook al geprobeerd om het 's avonds in te nemen met veel water? Dit helpt bij mij goed en ik slik ze ook van de kv
     
  11. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    18 mrt 2011
    4.859
    1
    0
    Er zijn ook indicaties dat foliumzuur na de eerste paar weken nog erg nuttig is, onder andere lijkt het invloed op de taalontwikkeling te hebben. Dit is nog niet goed onderzocht, maar foliumzuur kan iig geen kwaad en mogelijk wel goed, dus ik zou het toch blijven slikken.
    Over de pillen van Kruidvat heb ik vaker gelezen dat mensen er misselijk van worden, dus ik zou een ander merk proberen om te kijken of het dan beter gaat :)
     
  12. Vash

    Vash Bekend lid

    24 nov 2008
    889
    0
    0
    Amsterdam
    Ik vind gravitamon altijd eenvoudig in te nemen. Als die tablet een beetje nat wordt glijdt hij zo naar binnen, ook redelijk smaakloos.
     
  13. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Zou ook een kleine pil nemen, niet op een lege maag en evt met vla of appelmoes (maskeert de smaak en de grootte).
     
  14. steenbokje83

    steenbokje83 Bekend lid

    20 jun 2011
    589
    0
    0
    West-Vlaanderen
    Foliumzuur heb ik nooit apart geslikt, altijd samen met mijn zwangerschapsvitaminen. Er is nu een onderzoek gaande waaruit blijkt dat foliumzuur ook genomen later in de zwangerschap juist goed voor je kindje is, het kan gedragsproblemen voorkomen.
     
  15. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    15 sep 2008
    15.693
    1
    0
    Ik slikte foliumzuur van bij Etos, ook maar kleine pilletjes. Na 12w moest ik daarmee stoppen van de gyn en overstappen op gewone zwangerschapsvitaminen. Zij raadde centrum materna met visoliecapsules aan. Die capsules zijn glad en makkelijk door te slikken. De vitaminepillen zijn een andere zaak, maar je kan ze in 2 breken waardoor het toch makkelijk ging.

    Je wil niet weten hoe vaak in boven de gootsteen heb staan braken om een andere vitamine in te nemen...
     
  16. MiekeLammetje

    MiekeLammetje Actief lid

    17 nov 2011
    408
    0
    0
    leerkracht basisonderwijs
    Zwolle
    Dat stelt weer gerust, dank voor alle reacties!
    Ik heb nu een nieuwe vitamine, dagravit mama&baby. Stuk kleinere pil, glad, geurloos en smaakloos. En ik neem m nu inderdaad 's avonds in i.p.v. 's ochtends. Dat lijkt te helpen. Bedankt voor de tips!!
     

Deel Deze Pagina