Komt het ooit nog goed daar beneden??

Discussie in 'Na de bevalling' gestart door Lovelylonnes, 20 nov 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lovelylonnes

    Lovelylonnes Fanatiek lid

    3 jul 2007
    2.208
    1
    0
    Nagelstyliste en incassomedewerker.
    Pfff ff mn zorgen eruit gooien.
    Zoals je ziet ben ik anderhalve week geleden bevallen.
    Duurde even, maar met 3 minuten persen was daar dus ineens supersnel mn ventje!

    Deze speedy-uitdrijving had wel een "scheurtje" tot gevolg. Heb hier weinig last van, alleen vlak bij mn anus zitten 1 of 2 hechtinkjes die soms wat trekken, vooral als ik druk zet bij het naar de wc gaan...

    nou komen mn vraagjes:
    Ik heb een ruggeprik gehad, dus een catheter, kan je daar na 11 dagen nog last van hebben?? Mn "plasbuis" is nog steeds gevoelig en ik voel nog steeds slecht dat ik moet plassen. Kan mn plas ook moeilijk ophouden. Dit is al een stuk minder (eerste dagen moest ik 4 keer per dag schoon ondergoed aan) maar nog steeds gedeeltelijk incontinent....

    Ook merk ik dat als ik voor de grote boodschap geweest ben ik ineens vloei, de hele wcpot ligt dan vol bloed, terwijl ik anders helemaal niet meer vloei.
    Heb ook veel steken in de wond van de keizersnede, van de 1e bevalling.
    Is dit normaal????

    Kan iemand me gerust stellen of zeggen wat ik moet/kan doen??

    thanx
    Lon
     
  2. moedervan6

    moedervan6 Bekend lid

    6 apr 2011
    527
    0
    0
    O dat is geen pretje.
    Dat vloeien komt mischien door het drukken,een wondje die open is?
    En als ik jou was was ik allang naar de huisarts geweest,of nog even de verloskundige bellen eerst.
    Beterschap!
     
  3. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Last van de catheter kan heel goed. Bij het inbrengen irriteert de plasbuis dus dat blijft prikken. Wees er wel alert op dat je geen urineweginfectie hebt. Daarbij voelt het plassen ook branderig aan en sommigen hebben dan ook moeite met ophouden. Je bent niet de eerste na een catheter!
    Het moeilijk ophouden van de urine kan door een verslapte bekkenbodem komen. Oefenen, oefenen, oefenen. Via google kun je zat oefeningen vinden. Dat vleien is ook normaal, zeker als je druk zet of meer gaat bewegen. Zolang je kraamverband/ maandverband niet doorweekt is mag het nog.
    Dat steken in de wond van de keizersnede durf ik niet te zeggen, geen ervaring mee...
     
  4. Novella

    Novella Actief lid

    8 okt 2010
    323
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja geloof me, het komt allemaal goed daar beneden. was ik ook enorm bang voor. Maar nu 2 maanden later kan ik het met zekerheid zeggen. Ik was op 1 hechting na tot aan mijn anus ingescheurd, en mijn binnenste schaamlippen waren gescheurd. Ook inwendig een grote bende, zeg maar. Heb ook catheter gehad en daarvan echt zeker 5 weken last gehad van mijn plasbuis. dat stuk richting je clitoris... zo'n raar gevoel.
    eerste weken echt last gehad van hechtingen tot ik ineens na 5 weken de trap ineens oprende. Toen had ik door dat het echt al heel goed genezen was.

    Steken keizersnee en over je ontlasting.. daar weet ik niks van, sorry. Maar kan me voorstellen dat als je probeert te poepen dat er meer bloed uit komt.

    Hoe gaat het nu met je??
     
  5. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ja, het komt goed. Maar het kan zeker geen kwaad om even bij de huisarts langs te gaan om voor alle zekerheid even te laten controleren of je geen blaasontsteking of urineweginfectie hebt opgelopen door het catheter.

    Dat je het plassen niet goed voelt kan namelijk "gewoon" komen doordat je bekkenbodemspieren verslapt zijn, maar ook door een ontsteking of infectie. Of misschien beide. Ik denk dat het sowieso verstandig is om wat oefeningen te doen om je bekkenbodemspieren weer voorzichtig te trainen. Dat was bij mij in ieder geval wel hard nodig!

    Gefeliciteerd trouwens nog met je kindje! Bevalt de kraamtijd verder goed?
     
  6. zaterdag

    zaterdag Fanatiek lid

    28 mei 2011
    1.008
    2
    0
    bloeden na/tijdens heb poepen lijkt me wel normaal, je geeft dat toch wat druk.
    Ik zou even laten checken op blaasontsteking door de huisarts, dat kan je vrij snel oplopen na een katheter.
    Ik heb zelf ook een katheter gehad en dat gevoelige herken ik wel.
    Mijn man had een fles aanmaaklimonade smaak cranberry gehaald en ik heb heel veel hiervan gedronken om blaasontsteking te voorkomen, dus ik zou je aanraden om ook veel te drinken.

    Hechtingen heb ik vrij lang last van gehad, had er een hoop in- en uitwendig en dat is geen pretje.
    Maar uiteindelijk geneest het allemaal, al kan ik nu precies nog voelen waar ze zaten, is een gevoelig stukje waar ze bij mij de knip hebben gezet.

    Keizersneden heb ik geen ervaring mee.
    Bij twijfels of vragen altijd huisarts of verloskundige bellen hoor!
    sterkte met je herstel!
     
  7. Redhead

    Redhead Fanatiek lid

    28 dec 2010
    2.652
    0
    36
    Omgeving Haarlem
    Hallo hallo,

    Wow, dat is inderdaad een speedy-uitdrijving geweest! Heb je een klein scheurtje of een flinke? Bij mij is het nog geen drie weken geleden, en ik was volledig uitgescheurd. Inmiddels is het heel goed genezen en kan ik weer gewoon naar de wc. Het is wel even gevoelig geweest.

    Ik heb ook een catheter gehad, en daardoor een blaasontsteking gekregen. Omdat daar beneden alles nog ontregeld was, kon ik het niet goed voelen, maar gelukkig had de kraamhulp het wel door. Misschien even een plasje naar huisarts brengen voor de zekerheid!

    Verder is bij mij alles nu al redelijk goed gekomen en dat valt me heel erg mee :).
     
  8. gebakje

    gebakje VIP lid

    15 dec 2010
    5.130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Ik heb ook een catheter gehad, maar totaal geen last van gehad na de bevalling. Ook geen incontinentie. Wel heb ik de eerste weken een ander plas ritme gehad.

    Voorheen 5-6x per dag, en na de bevalling maar 2x per dag. Smorgens als ik op stond en voor ik naar bed ging pas weer.

    Bloed na de grote boodschap heb ik wel een poosje last van gehad. Maar was dnek ik na 8 weken wel helemaal over.
     
  9. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Even een brutaal vraagje tussendoor in ene topic wat niet de mijne is, maar over onzekerheid over down under gesproken: met de sex heb ik het gevoel dat ik wijder ben geworden, had ik na mn eerste kindje niet! Komt dat nog goed? Ik ben nu zo onderhand bijna 4 maanden geleden bevallen! Ik voel echt minder...
     
  10. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    21 mei 2011
    2.278
    1
    0
    Ik heb een knip gehad en eventjes een catheter. Na een week begon het aardig te genezen maar met poepen nog best lang gevloeid, ik denk wel 3 weken. Wel steeds minder hoor, maar de wond geneest niet zo goed door het druk zetten. Dus veel drinken en vezels eten en zo min mogelijk druk zetten. Na 4 weken had ik wel het gevoel dat het genezen was en na 5 weken ben ik voorzichtig gaan sporten, ging prima.
    Probeer als het gaat veel te wandelen en oefen je bekkenbodemspieren goed en bewust. Dat is denk ik ook de oorzaak van het niet kunnen opjouden van je plas.
    Wond keizersnede kan ik je helaas niet mee helpen.
     
  11. mieke1987

    mieke1987 Lid

    3 mei 2011
    83
    0
    0
    NULL
    NULL
    Eindelijk iemand met een beetje hetzelfde verhaal als mij en ook z'n raar vaag gevoel richting je clitoris ..... Hoop dus dat het bij mij ook idd met een paar weken beter gaat.ook ik heb een paar dagen een catheter ingehad en heb daar ook wel even last van gehad
     
  12. Novella

    Novella Actief lid

    8 okt 2010
    323
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik kon er ook al niks over op internet vinden... maar het lijkt me dat het door die catheter komt. Mijn zoontje is nu 9 weken oud, en ik heb daar af en toe nog last van. Vooral als ik lig en recht omhoog ga zitten. Lijkt wel alsof de plasbuis dan dubbel klapt ofzo.
    Ik kijk het aan tot een half jaar, en als het dan nog steeds is, dan ga is langs een dokter. Heb nog wat vage klachten, die ik even wil aankijken. Misschien gaat het vanzelf weg.
     

Deel Deze Pagina