Ik denk dat dat voor iedereen anders is, het is natuurlijk ook afhankelijk van wat je verdiend. Maar wij proberen iig minimaal 6x de vaste lasten aan minimum spaargeld te hebben als buffer. De rest is sparen om te sparen (puur omdat het over is) en mag er bij iedere gelegenheid die zich voordoet "zomaar" afgehaalt worden
Jaa, wij hebben een hele dikke spaarrekening met duizenden euri's ! I wish... Nee, wij sparen niet. Onze dochter heeft wel een spaar rekening. We sparen niet maandelijks een vast bedrag maar maken gewoon geld over wat we over hebben. En verder betalen we bewust te veel aan essent elke maand. Zodat we in de dure december maand wat extra's hebben, ook een soort van sparen dus.
ik zou nooit op vakantie e.d kunnen gaan als ik geen geld op de spaarrekening had staan. Ik moet zeggen dat ik wel blij ben dit topic te lezen. Wij hebben nl lang moeten denken of we het bod op ons huis zouden accepteren, omdat we er best veel geld op toe moeten leggen en er voor ons dan een niet acceptabel bedrag op de spaarrekening overbleef, omdat wij dat niet gewend zijn. Maar als ik dit lees, is het nog meer dan de meesten hebben en we kunnen het ook weer aanvullen, dus waar maak ik mij druk om
tja normaal normaal, ik persoonlijk vindt het normaal om een aantal duizend euros te hebben. kijk ik vind dat als mn cv, auto of wasmachine naar de donder gaat dat ik dan gewoon geld heb voor een nieuwe belangrijk. maar goed niet iedereen kan evenveel sparen.
Ik word heel panisch van geen spaargeld hebben. We moeten het nu helaas wel aanspreken om een aantal enorme rekeningen ivm mijn promotie te betalen. Maar ik heb gelukkig ook nog veel te goed - eindejaarsuitkering en vakantiegeld gaan hier ook zoveel mogelijk op de spaarrekening, net als een paar honderd euro per maand meteen als de salarissen binnen zijn.
Ik ook niet, maar als je auto kapot gaat en je hebt een nieuwe auto nodig, maar niet genoeg geld, dan zal je wel moeten. Dan kan je weer zeggen, dat had je dan moeten sparen, maar helaas lukt dat niet iedereen of lukt het niet doordat er daarvoor een andere grote uitgave gedaan moest worden.
Dat lijkt me een mooie norm Ik denk dat het inderdaad verstandig is om 6 maanden te kunnen teren op je spaargeld mochten je inkomsten wegvallen. Daarnaast is het verstandig om voldoende middelen te hebben om essentiële zaken als een wasmachine en vervoer (auto, fiets, brommer afhankelijk van waar je hem voor nodig hebt) te kunnen vervangen. Voor iedereen is het dus anders maar er wordt vaak gezegd: probeer 10% van je inkomen te sparen! (en dat is dus voor heel veel mensen heel veel)
Maar wie heeft er dan een lening voor de auto hier? Want ik heb het idee dat jullie denken dat wij dat hebben, dat is niet het geval. Wij hebben bij niemand een lening en alles zelf betaald. Alleen heeft mijn schoonvader 1 x de CV ketel voorgeschoten. Wij waren toen net verhuisd en al het spaargeld was op. En als wij nu het geld niet hebben voor de autoreparatie, dan zullen we hem weer vragen. Maar dat wordt dan wel zsm terugbetaald. Ik had het in het begin van dit verhaal idd over vakantie, maar zie nu ook wel in dat dat nergens op slaat.
dat snap ik,maar dan zou je kunnen kijken hoe je t voordeligst uit bent, met welke auto, en dat is vaak niet een hippe jeep met bull-bar, omdat dat zo leuk staat t.o.v de buren, wat je vaak wel ziet. hier is t; geld voor een vw golf, dan koop je een golf, en niet bijlenen zodat je wel een audi kunt kopen. en toch zie je dat veel mensen dat wel doen.
klopt. er zijn genoeg autos te vinden voor bv 1000 euro of nog minder. ok dan heb je idd geen mercedes amg of bmw 5 serie maar bv een ford escort van 1998. en ja ik weet dat er vaak weer onderhoud aan deze autos is maar je moet vaak even gewoon goed je ogen de kost geven en verder kijken dan je neus lang is. mijn schoonouders bv hebben zon ford escort van 1998. ok. de bumper is beschadigd. 1 electrisch raam doet het niet meer. er zitten putten en butsen in maar hij rijdt verder prima ( heerlijk zelfs) tja wat wil je. ts dit ging ook niet over jou maar in het algemeen
Heb wel eens bij het NIBUD zo'n bufferberkenaar ingevuld. Dan geven ze twee bedragen aan; wat je minimaal aan buffer 'zou moeten hebben' en wat een goede buffer zou zijn. Dat heb ik wel als richtlijn genomen voor het minimumbedrag op mijn spaarrekening.
die 6x vaste lasten vind ik wel een mooie. Wij houden dat nu over als het geld van het huis eraf is, en dan zijn we nog bang dat het te weinig is, zo zie je maar hoe panisch wij zijn wat dat betreft. Ik ben wel weer helemaal gerustgesteld na dit topic. Bedankt ts!!!
ik vind de laatste tijd de topics in de lounge veelste persoonlijk worden, maargoed het zal wel aan mij liggen
???????????? Je hoeft ook niet te reageren hoor! En trouwens, is een onderwerp over geld persoonlijker dan met elkaar babbelen over wie wanneer aan het klussen is voor een baby....
Dan reageer je niet 6x je maandlasten als buffer is wel een goeie idd.. Wat 'normaal' is weet ik niet, niet iedereen kan veel sparen per maand.. Maar alles is mooi meegenomen toch..
mee eens. Wij sparen wisselend (omdat we zelfstandige zijn en de ene maand ruimer hebben dan anders) voor de kinderen sparen we ook. Meestal zetten we een gedeelte van de facturen apart en we betalen IB aangiftes e.d. altijd vooraf en nooit iets op rekening , lange termijn dan (dan krijg je nooit achterstallig iets) Wat ik ook altijd doe is teveel voorschotten betalen aan water, stroom en verwarming dan krijg ik elke december een potje van een duizendje ofzo die zetten we dan meteen apart voor de winter en wat we in de winter niet opmaken gaat naar def. spaarrekening. Ze zeggen dat je standaard 10% van je loon apart moet zetten dan kom je nooit in de problemen qua huishoudelijke apparaten die kapot gaan, en voor de auto zette ik altijd 50 euro apart voor onderhoud e.d. nu hebben we een nieuwe auto dus doe ik even een jaartje niet perse maarja maak het niet echt op ofzo dus blijft toch wel een soort van potje.. Ik zou niet op vakantie überhaupt gaan als ik geen noodpotje had, je weet nooit wat er kan gebeuren, als je man ontslagen word en zijn werk gaat failliet ofzo (dat gebeurd zeker nu regelmatig) dan kan je soms wel 6 weken moeten wachten op geld ofzo, hoe kom je die periode door. Zeker dus werk van maken om je financiën aan te pakken want als je geen 10% apart kan zetten voor zulke dingen gaat het een keer mis!
Hier wel veel spaargeld hoor, voor de normen van hier dan. Altijd gewoon geleefd en geen gekke dingen. Zou ook nooit lenen maar makkelijk genoeg gezegd natuurlijk.. Toch rol je dan van t een in het ander denk ik. Ook altijd heule ouwe auto's gehad, nu een nieuwere/grotere. Gaan nooit uit, goedkope vakantie 1 keer per jaar, wel hypotheek, 1 loon. Denk dat het heel belangrijk is dat je vanaf je verdiend niet alles uitgeeft zoals tegenwoordig aan dure dingen en drank. Nergen svoor nodig. Geld geef je maar 1 keer uit.
1: je hoeft niet te reageren 2: er komen geen exacte bedragen voorbij 3: bevallingsverhalen/ schema's om zwanger te worden zijn veel persoonlijker what's the problem?