corrigeren vanaf wanneer en hoe?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door loesje1982, 28 nov 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. loesje1982

    loesje1982 Fanatiek lid

    4 apr 2011
    2.070
    0
    0
    Hier
    De titel zegt t al.... hoe pakken jullie dat aan? bijvoorbeeld dingetjes op tafel (onderzettertjes of plantje) vanaf hoe oud snapt een baby zoiets?

    ons meisje is nu goed 7,5 maanden en staat al een paar weken, en probeert de hele dag door vanalles van de tafel en uit de vensterbank te graaien. ik zeg duidelijk 'nee' en kijk haar aan, soms heeft dat effect en haalt ze dr handje weg, soms met wat gejengel. maar 2 sec. later doet ze t weer...

    er staat niks gevaarlijks, en ik ben niet van plan om de tafel leeg te halen en nergens iets leuks te hebben staan, maar jeetje wat vermoeiend! (vooral omdat ze elke nacht nu al maaaanden lang wakker is, vannacht 3 uur beziggeweest).

    en hoe zit t met als ze op schoot zit aan de hoge tafel (op visite gebeurd dat weleens), dan zijn we de hele tijd aan t 'vechten' omdat ze alles probeert te pakken.

    dan nog iets, ik heb krassen in mn gezicht en mis plukken haar omdat ze s nachts in t donker aan mn haar trekt en in mn gezicht krabt. ik probeer mn haar vast te doen als ik naar dr toe ga, maar er hangt altijd wel een plukje.dr handje vasthouden werkt niet, dat wordt weer vechten, wat kan ik doen?

    ik ben t zo langzaam spuugzat, t niet slapen en t constante vechten en corrigeren, al besef ik dat t erbij hoort. dus....hoe krijg ik mn monstertje in t gareel?:)
     
  2. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Herhalen en afleiden.. en als jij dat beu wordt (en dat is vele malen eerder dan je kindje!!) dan haal je het of weg of je kunt de box even gebruiken. Geen straf (want daar is je kindje veel te jong voor) maar even rust voor jullie allebei.

    Probeer vooral wat aan het slapen te doen want dat breekt jou eerder op dan je kindje corrigeren. Enig idee waarom ze niet slaapt? Hoe pak je dit aan? En waar is je partner?
     
  3. loesje1982

    loesje1982 Fanatiek lid

    4 apr 2011
    2.070
    0
    0
    Hier
    geen idee waarom ze niet slaapt, osteopaat, homeopaat, kinderarts niks helpt. nu zijn t even de tandjes, maar t is al vanaf 3 maanden en er is toen niet iets verandert of zo, de laatste tijd gaat t goed, dat betekent dat ik maar 3-6x per nacht speentje hoef terug te geven. heel soms slaapt ze een nacht goed. bij een slechte nacht is ze klaarwakker en neem ik haar maar even op de arm, dan slaapt ze binnen 10min/kwartier. huilen laten hebben we geprobeerd, werkt niet ( 5dagen lang elke nacht)

    mn man werkt erg veel, ik ben thuis (op 1 nachtje na) en hij moet om 5.15u op, dus vind t niet menselijk om hem te laten lopen, in t weekend neemt hij dochter mee naar beneden zodat ik bijslapen kan, dus daar geen klachten.

    dus volhouden werkt echt? zal t proberen! afleiden doen we ook hoor. heb soms alleen t idee dat t geen zin heeft wat ik doe omdat ze nog te klein is.
     
  4. Tamaraliza

    Tamaraliza Niet meer actief

    Wat vervelend dat je dochtertje niet goed slaapt. Sorry, kan je geen tips geven daarvoor. Mijn dochtertje heeft wel eens zo'n fase waarin ze minder slaapt, maar (gelukkig) niet zo erg...

    Wat betreft het corrigeren... Ik heb ook altijd alles laten staan (nog steeds). Het kost inderdaad een hoop tijd en energie, maar toch volhouden. Ik pakte haar meestal op, zei: dat is geen speelgoed. En zette haar bij haar eigen speelgoed. Dat hielp/helpt wel. Tuurlijk, na 5 min. had ze weer iets anders ontdekt.... Maar op een gegeven moment hebben ze wel door wat wel en geen speelgoed is. Van de meeste dingen blijft Liza nu wel af. Alleen de afstandsbediening/telefoon/foldertjes die op tafel liggen blijven interessant. En als je het even 'zat' bent, kun je haar inderdaad even in haa box laten spelen.
    Ik ben zelf niet van het straffen op deze leeftijd. Goed laten merken wat wel en niet mag. Tuurlijk wordt ik nu ook wel eens boos als ze niet luistert, ondeugend is. Maar mijn dochtertje is natuurlijk al ouder. Straffen als op de gang of in de hoek, ben ik niet zo van.

    Je moet maar zo denken, ze doet het niet om jou te 'pesten' Ze weet écht nog niet waar ze wel en vooral niet mee mag spelen. Dat moet jij haar leren en dat lukt niet na 1x. Dat kost tijd.
     
  5. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    het is waarschijnlijk dus wakker worden,speen kwijt, bullen. ze is 7,5 maand dus waarschijnlijk kan ze wel al een beetje de speen indoen.. en anders dat oefenen en gewoon 4 spenen in d' bed leggen. het vaak wakker worden doen heel veel kinderen alleen het feit dat ze geen speen heeft en die wel wil om in te slapen blijkbaar, dan gaat ze brullen..

    en inderdaad doorzetten..
     
  6. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    hier oook een grijpgraag mannetje ook al vanaf 8 maanden omdat hij toen al kon lopen (wel ergens aan vast houden) sochtends haal ik alles van de salon tafel en zet het op de eettafel er staan dingen van glas op mijn tafel dus laat het niet staan..
    had bloempotten in de vensterbank staan maar die heeft hij nu al 2 keer bijna op zijn hooft gehad dus die heb ik even verplaats komt vanzelf wel weer een dag dat het terug gaat als hij wel begrijpt wat nee niet aankomen is.. tot die tijd blijf ik hem wel corrigeren met andere dingen die hij niet mag..

    hier ook haren trekken en knijpen krassen.. maar heb niet het idee dat hij dat expres doet.. doe me haar in een staart (lekker snel klaar sochtends:D;))
    ik denk niet dat je een monstertje hebt hoor hihi alle kindjes van die leeftijd doen dit soort dingetjes wel

    wat het slapen betreft helemaal eens met mimi ;)
     
  7. loesje1982

    loesje1982 Fanatiek lid

    4 apr 2011
    2.070
    0
    0
    Hier
    :D t is ook geen monstertje, maar een heerlijk druk en ondernemend meisje, dat alles maar dan ook alles in dr op neemt.

    die 4 speentjes en zelf speentje in doen, dat hebben we zeg maar al, toch wordt ze vaak wakker, ook heb ik spenen aan een doekje gemaakt, blijft niet lukken. ze wil wel slapen, maar t lukt dan even niet. eerst maar eens door de tandjes heen, er plagen haar nu 3 stuks, en dat is natuurlijk heel gemeen!

    ik weet dat ze t niet doet om te pesten, maar dat alles zo interessant is, heb voor vandaag maar even de salontafel leeggehaald, heb er ff geen puf voor. dus even oppakken en bij dr eigen speeltjes zetten is ook nog een optie, t gaat wel lukken. was alleen bang dat ik te jong begon.,
     
  8. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    nee hoor je begint niet te vroeg en inderdaad die tanden eerst want dan doet het speentje ondanks dat ze hem wil natuurlijk ook pijn.. hopenlijk is ze daar snel doorheen en gaat het dan ook wat beter, zou zomaar kunnen nl.
     
  9. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Há, dat deed de mijne ook. En ik geef haar groot gelijk, want oooooo zoooo leuk dat mama iedere keer reageert met 'auwwwww, dat mag niet'. Kortom, ik gaf haar succes en dat was voor haar een reden om het leuk te vinden. Veel meer snappen ze op die leeftijd ook niet.

    Je moet er gewoon een lolletje van maken, grapjes, afleiden enz. En als je het zat bent dan zou ik weg halen wat echt niet kan of mag. Een stuk rustiger. Ze komt vanzelf op een leeftijd dat jij het weer terug kan zetten. Scheelt een gefrustreerd kind en een kwaaie moedeloze mama, dat is alleen maar negatief. Zo'n sfeer zou ik niet willen voor onze dochter.
     
  10. loesje1982

    loesje1982 Fanatiek lid

    4 apr 2011
    2.070
    0
    0
    Hier
    ik heb mn plantje even weggezet en de onderzettertjes laten staan, en dan inderdaad oppakken en bij dr speelgoed zetten. probeer wat positiever te doen, want zo worden onze dagen natuurlijk niet gezelliger, nog een paar uurtjes dan is papa thuis en kan ik de zorg even delen, vanavond lekker vroeg douchen en met een boek in bed.

    eigenlijk zijn we vreemd; ik bedoel, wat doen we onszelf aan, tig gebroken nachten, spuugvlekken overal, geplette erwtjes op de pas gedweilde vloer, handenvol aarde uit de bloempot, zo de radiator in, en toch...... alles is vergeten bij zo'n stralende lach met 1 eigenwijs tandje:D
     
  11. Biccy

    Biccy Fanatiek lid

    28 jul 2008
    2.056
    14
    38
    Ierland
    Wat dacht je van een gemiste druif op een zeilvloer? Sjooooooow ik wist niet dat ik zo acrobatisch was hoor.

    Maar, ik vind corrigeren nu eigenlijk ook wel moeilijk, hij snapt het tenslotte nog niet. Maar hij moet het wel leren, dus ik probeer ook na een 'Thomas, nee dat mag niet' een positieve draai te geven door hem iets anders aan te bieden. Helaas werkt dat op het moment 1 van 10 keer, de andere 9 keer is het of brullen, of gewoon stug doorgaan. Gaf voor mij wel de doorslag vandaag om de onderste rij in de boekenkast leeg te halen, die kleurige foto albums waren elke dag opnieuw heeeeeeeeeul interessant. Dan maar even verhuizen met die boel hoor :D
     
  12. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    7,5 maand is echt nog heel jong hoor... Daar zou ik niet te veel van verwachten.
     

Deel Deze Pagina