Verlofuren opnemen bij ziek kind?

Discussie in 'De lounge' gestart door Minny, 30 nov 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Minny

    Minny Fanatiek lid

    26 sep 2007
    4.647
    2
    0
    Maar het kan natuurlijk zijn dat ze niet van deze regel gehoord hebben. En dan loop ik uren mis. Ik moet het op een nette manier te weten zien te komen :D
     
  2. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Ik vind dat altijd zo'n onzin, dat werkgevers zeggen "daar doen we niet aan". Het is gewoon een wettelijk recht. Je hebt recht op calamiteitenverlof als er sprake is van een "onvoorziene persoonlijke omstandigheid". Ik begrijp werkelijk waar niet waarom sommige werkgevers menen dat zij zich niet aan de wet hoeven te houden ;)

    Maar goed, als ik me nog goed herinner in welke branche jij werkt, verbaast het me ook weer niet. Veel werkgevers in die branche denken zo. Gemiste kans vind ik.
     
  3. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    @To, zeg gewoon dat je door iemand werd geattendeerd op het stukje over calamiteitverlof op de site van de rijksoverheid en dat je je afvraagt hoe het zit.

    Het is namelijk geen kwestie van "je werkgever er voor op laten draaien", het is gewoon een recht. Een recht wat een werkgever alleen maar kan weigeren als er sprake is van een zodanig zwaarwegend bedrijfsbelang, dat het de weigering rechtvaartdigt. Niet meer, niet minder!
     
  4. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Dit is trouwens maar beperkt waar. Ja, er mag bij CAO ten nadele van de calamiteitenverlofregeling worden afgeweken, maar het gaat niet zover dat er in een CAO bepaald kan worden dat een werknemer géén recht heeft op calamiteitenverlof.

    Overigens heb ik aardig wat CAO's gezien, maar niet "veel" CAO's die significant van de wettelijke regeling afwijken.
     
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Tuurlijk. Gewoon vragen of die dag niet onder calamiteitenverlof viel? En dan kijken hoe ze reageren. En vanuit die reactie kun je kijken hoe je verder gaat.
     
  6. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.277
    6.191
    113
    gewoon vragen. Niet geschoten is altijd mis.

    Hier doet de werkgever/leidinggevende er ook niet aan;). Hij vind het onzin, je neemt er of vrije dagen voor op of je werkt de uren terug.
    Tja en ik kan het hier op scherp gaan zetten, maar voor die ene keer dat dat voorkomt, bewaar ik hier liever de goede sfeer.
     
  7. knor

    knor Fanatiek lid

    4 mrt 2007
    2.392
    0
    0
    Groningen
    Ik zou het hierbij laten en er geen strijd meer om maken. Ik lees dat je 1 dag per jaar recht hebt op calmaiteitenverlof? Dan zou ik die dag gewoon bewaren voor je hem weer een keer nodig bent....
     
  8. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Nee, je hebt recht op calamiteitenverlof als zich een onvoorziene omstandigheid voordoet. Dat kan nooit zijn, maar dat kan bij wijze van ook vijf keer per jaar zijn.
     
  9. anastasia

    anastasia VIP lid

    29 jul 2007
    7.702
    0
    0
    verpleegkundige
    Zuid Holland
    de wet heeft een hoop geregeld, als je ineens gebeld word bv door de creche dat je kindje NU naar het ziekenhuis moet dan valt het onder calamiteiten verlof
    Als je alleenstaand bent of de enige die voor iemand kan zorgen die ernstig ziek is is het zorgverlof. Maar dat zit aan best wat regels gebonden.

    Werkgever zegt dan wel dat je bv ook moet proberen dat de opvang anders geregeld kan worden opas en omas en buren en weet ik wie bv..
     
  10. anastasia

    anastasia VIP lid

    29 jul 2007
    7.702
    0
    0
    verpleegkundige
    Zuid Holland
    Mijn dochter word overigens in januari geopereerd, mijn man neemt dan vrij. Ik heb de 2 dagen daarna gewoon verlof opgenomen ;) geen zorg/calamiteiten of wat voor verlof dan ook.
    Vind ook wel dat als je kind langdurig zorg nodig hebt, het niet erg netjes van je werkgever dat je al je vakantie moest opmaken. Want als je je van de stress had ziekgemeld bv was je er ook niet geweest, had mi wat meer coulance in gekunt maar goed
     
  11. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.558
    530
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Bij ons bedrijf krijgen we gewoon zorgverlof en indien noodzakelijk calamiteitenverlof. Zorgverlof is gemaximeerd op 10 werkdagen bij ons. Of we ook 100% krijgen weet ik niet eens zeker. Heb 2 jaar geleden een hele dag moeten opnemen.

    De oudste was nog niet geënt (pas met 6 maanden) en ging al wel naar KDV in het kantoorgebouw waar ik werk. Er werd een portier naar huis gestuurd met Mexicaanse griep, dus er werd direct vanuit het KDV naar ons toe gebeld om M in de gaten te houden. Dat was op vrijdag en op zondagavond kreeg ze ineens onverklaarbaar koorts die niet weg ging. Duitse KA wilde haar ivm het verhaal van Mexicaanse griep toch graag zien. En aangezien ik pas halverwege de dag kon komen, moest ik "vrij" nemen.

    Nu is het niet echt meer nodig, mn vriend is fulltime-papa dus is thuis voor de kinderen. Alleen in gevoel van dringend doktersbezoek zou ik thuis moeten blijven ivm maar 1 auto.... in principe zou het me nu dus gewoon een vrije dag kosten.
     
  12. adi

    adi Niet meer actief

    Ik had het niet over de calamiteitenverlof, maar over zorgverlof. CAO's en bedrijfsregelingen mogen hier eigen afspraken over maken.
    Dit staat ook gewoon op de infosite van SZW:



    Cao-afspraken over kortdurend zorgverlof

    In een cao kunnen andere afspraken staan over het opnemen van kortdurend zorgverlof. Zulke afspraken kunnen ook zijn vastgelegd in een regeling tussen uw werkgever en de ondernemingsraad of personeelsvertegenwoordiging. Informeer bij uw werkgever of dit voor u ook zo is geregeld en welke regels in dat geval voor u gelden.

    Afspraken duur langdurend zorgverlof

    In een cao die voor u geldt, kunnen andere afspraken staan over de duur van het langdurend zorgverlof. Deze afspraken kunnen ook staan in een regeling tussen uw werkgever en de ondernemingsraad (OR) of personeelsvertegenwoordiging. In deze gevallen gelden deze gemaakte afspraken en niet de wet. Informeer hiernaar bij uw werkgever.
     
  13. Minny

    Minny Fanatiek lid

    26 sep 2007
    4.647
    2
    0
    Ik twijfel of ik het tegen mijn chef moet zeggen. Ik heb namelijk onlangs een klacht over hem ingediend bij een communicatiemedewerker. Hij heeft zo belachelijk tegen me gedaan over mijn gedrag. Heb er nog stress van. En volgens mij heeft die communicatiemedewerker dit onlangs met hem besproken. Toen ik gister op het werk kwam keek mijn chef me alleen maar aan. Hij vroeg helemaal niets over mijn afwezigheid van maandag en dinsdag en hoe het nu gaat...

    Ben bang dat hij heel boos wordt als ik om een vrije dag ga vragen.
     
  14. Soraya

    Soraya Bekend lid

    30 dec 2006
    836
    0
    16
    Randstad
    Waarom heb je je probleem niet met hem direct besproken?
     
  15. Minny

    Minny Fanatiek lid

    26 sep 2007
    4.647
    2
    0
    Omdat hij totaal niet kan communiceren. Ik heb het al 2x gezegd dat ik niks kan met wat hij tegen me zegt. Als hij geen concrete voorbeelden heeft, dan weet ik niet wat ik aan moet passen. Hij is chef, maar kan niet goed communiceren.
     
  16. anastasia

    anastasia VIP lid

    29 jul 2007
    7.702
    0
    0
    verpleegkundige
    Zuid Holland
    Heb je het met de communicatiemedewerker nog besproken dan? Hoe het gesprek gegaan is.
    Ik zou toch gewoon het gesprek met hem aangaan, je kunt toch best zeggen dat je het moeilijk vind om te bespreken omdat je het idee hebt dat jullie langs elkaar heen praten etc of elkaar niet begrijpen ofzo
    Maar dat je je dit en dat afvroeg.. Je kunt neit altijd via een 3e communiceren, en je kunt hem niet verwijten iets niet te doen of neit te kunnen als je het niet eerst probeerd. Misschien moet hij ook wel een leerproces door ;)
     
  17. marieke3

    marieke3 Fanatiek lid

    11 dec 2009
    1.785
    0
    0
    purmerend
    Wij moeten ook vrij nemen ondanks dat er in de cao een heel stuk beschreven staat over zorgverlof ed maar helaas staat daar ook bij dat de werkgever beoordeeld of het onder zorgverlof valt.. Tja.. en hij gaat zichzelf echt niet in de vingers snijden...
    Gelukkig bouw ik een hoop overuren op door vergaderingen en oudergesprekken dus kom ik tot nu toe wel uit met mijn dagen.
     
  18. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Ik ben inderdaad op de hoogte van de mogelijkheden en beperkingen van de zorgverlofregelingen.

    Uit jouw stukje kwam echter niet duidelijk naar voren dat je het over de zorgverlofregeling had. Je hebt het namelijk in je stukje dat ik eerder had aangehaald, alleen over calamiteitenverlof, en dat jouw werkgever daar niet aan doet. In je stukje daarna zeg je dat je bij een P&O specialist hebt nagevraagd hoe het zit met de "regeling". Vandaar dat ik er van uit ging dat je het over het calamiteitenverlof had ;)
     
  19. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Maar ik neem ook aan dat er in de CAO dan beschreven staat hoe een werkgever dat moet beoordelen en niet zonder meer het beroep op zorgverlof kan weigeren.
     

Deel Deze Pagina