Hoi meiden, Ik heb een zoontje van 2.5 jaar en een zoontje van 3 maanden. Voordat de jongste geboren werdt ging ik er veel op uit met de oudste. Maar nu de jongste geboren is, is dat helemaal over. Hij verveelt zich snel, wil lekker erop uit met ons.. Nu wordt de jongste om half 8 wakker.. Krijg de fles, we gaan samen eten, jongste in bad, oudste aankleden en dan gaan de jongste weer naar bed. Vaak slaap hij dan wel tot half 12! Dan de fles en dan is de ochtend alweer voorbij.. Ik zit dus de hele ochtend aan huis gekluisterd. Ook is hij heel erg snel van zn ritme.. Als hij in de auto in slaap valt dan gaat hij thuis niet meer verder dan huilt hij tot de volgende fles.. Dus ik kan m ook niet even snel over leggen in de wagenbak. Hoe doen jullie dat toch?? Je kan dus bijna niet meer weg
Hoi! Ik kan je niet helpen, het is voor mij heel herkenbaar dus ik lees graag mee voor tips. Maar eigenlijk denk ik dat het een fase is, waar we doorheen moeten! Ik heb een baby van 5 maanden en ook een zoontje van 2,5. Baby is een slaapkop, van rond 9 tot 1230, dan 1430 tot 1600. Er tussenin inderdaad een fles... blijft bijna geen tijd over om gewoon boodschappen te gaan doen! Ik houd me voor ogen dat het vanzelf minder wordt, dat slapen overdag, en dat we dan weer op pad kunnen. Ik investeer nu makkelijker in speelgoed voor de oudste (de jongste heeft er straks ook nog wat aan), zodat ik hem makkelijker bezig kan houden. Het is even niet anders. En ik maak korte uitjes, ik ga na het ontbijt/fles/douchen/aankleden 's morgens al is het maar een half uurtje toch even weg. Pak ik expres de auto en ga desnoods ergens koffie drinken, of even naar de supermarkt ook al heb ik niet echt iets nodig. Zijn we toch weggeweest. Idem tussen de middag, even wandelen eendjes voeren oid. En ook eind van de dag, al ben je maar 20 minuten weg, dan heb je toch weer iets beleefd. Anders word ik zelf ook gek!!! Succes en ik lees even mee!
ik vraag het me ook af, want wij willen graag voor een tweede gaan! ons zoontje is nu 17 maanden...mocht ik zwanger raken dan is hij ruim 2 jaar! ik vraag me erg af hoe ik dat ga doen (ik zal ook nog wat werk/studieactiviteiten hebben...) ik zat zelf te denken als m'n man niet overdag thuis is (hij is muzikant) dan moet ik of mijn ouders af en toe inschakelen of een soort oppas nemen voor paar keer per week, om m'n zoontje naar buiten te nemen! wij wonen (nog) in Griekenland en het is hier vaker mooi weer dus erg zonde om in huis te blijven. bovendien hebben we niet een erg groot huis...
Ik kan je de hand schudden! Soms heb ik iets in de planning en kom er gewoon niet aan toe. Een heel simpel/ stom voorbeeld.....ik moet al weken de felicitas baby box halen, maar kom hier niet aan toe. Eerst de dagelijkse dingen (boodschappen, kdv brengen/ halen, bakker, bibliotheek, schoonmaken, familie bezoek) Er blijft echt geen tijd over. Steeds puzzelen met slaaptijden, voedingen (bv) schone luiers enz. Heb ik dan tijd over....dan is dat ECHT!!!! voor mij dus zp, lezen, tv kijken. Maar zoals michl zegt....we moeten er doorheen en het zal wel makkelijker worden.
@ Mukkie: het leeftijdsverschil is goed te doen alleen dat thuis zitten 2 ochtenden in de week gaat hij naar de psz... Vanmorgen heb ik mn schoonmoeer opgebeld. Ze moest nog even naar de winkel of hij even mee mocht.. Dan komt hij weer helemaal vrolijk thuis..
@ Dds: ik heb precies hetzelfde die box haal ik ook maar steeds niet op. Je kom er gewoon niet aan toe! Sommige kindje zijn zo makkelijk die pak je op en die slapen verder in de wagenbak. Ik heb het zo vaak al geprobeer maar het heeft geen zin want hij is dan helemaal van streek en huilt dan alleen maar..
is een draagdoek misschien een idee? onze tweede was een huilbaby, dus ook niet "makkelijk mee te nemen". Maar in een draagdoek ging het super. Zij lekker slapen en ik mijn handen vrij en kon staan en gaan waar ik wilde.
Dat klinkt wel goed maar mijn dametje is 10 kg!! en slaapt rustig 3 uur achter elkaar. Voor ons geen optie, dus. Fijn te weten dat er meer zijn die hier mee 'zitten'. Ik voel me vooral vaak heel eenzaam, er zijn veel dagen dat ik dus niet één volwassen persoon heb gesproken ;-(. De korte uitjes houd ik er voorlopig maar in. Hoor nu mijn oudste ontwaken, maar de jongste slaapt nog. Hij vraagt zo vast en zeker of we boodschappen gaan doen, moet ik weer zeggen: eerst wachten, dan nog een fles....en dan is er hopelijk nog even tijd.....!
Ik vond/vind het ook lastig, heb helaas ook geen tips. Ik kijk uit naar de tijd dat mijn dochtertje 1 middagdutje doet en mijn zoontje niet meer zodat we weer verder op pad kunnen dan de kinderboerderij hier op de hoek van de straat.
Hier hetzelfde probleem, al ben ik zelf niet zo uithuizig. Ik zoek het meer in de wekelijkse speeldates met vriendinnen bijv. Maar zo effe met mn zoontje en dochter naar buiten voor een wandeling... nee dus... terwijl mn zoontje die beweging wel echt nodig heeft om zn energie kwijt te kunnen. Scheelt ook wel dat het weer niet al te motiverend is... Ik wacht "gewoon" tot mn dochter minder slaap nodig heeft, zal t voorjaar wel zijn Tot die tijd toch maar 1 op 1 met mn zoontje wanneer mn man thuis is. kan je je jongste niet laten slapen in de kinderwagen bak en zodoende naar buiten gaan als je wil? Dan hoeft ie ook niet overgelegd te worden. En als je toch besluit naar buiten te gaan al tijdens het slaapje je luiertas inpakken, jasje klaarleggen, dekentje, oudste de schoenen aan, zodat je dan meteen na het wakker worden ( en drinken) kan gaan. Zo doe ik dat ook vaak met uitstapjes.
Nee doet hij ook niet. Ook al een paar geprobeerd. Dan slaap hij hooguit 20 minuten. Wordt wakker van de geluiden binnen :S
wilt je kindje ook niet slapen als je naar buiten gaat op de tijd dat ie zn dutje moet gaan doen, ik voedde mn zoontje altijd en ging da diretc het huis uit, en deed ie een dutje in de wagen.. ik hoop het zo ook straks te kunnen doen, maar buiten dat ...ga ik wel een draagdoek aanschaffen, eventueel later een draagzak.. of is het een idee, om sommige dagen gewoon direct op te staan...en om bijv 0830 de deur al uit te gaan...al is het een blokje om...en kan de kleinste bij thuiskomst weer een dutje doen!?
Hier niet herkenbaar, ik zit geen 1 dag thuis. Ik ga juist lekker op pad met ze, altijd al gedaan en dat bevalt me super. Slapen zie ik niet als prioriteit, ben er van overtuigd dat ze dat toch wel doen als ze moe zijn. Resultaat; Jayro sliep vanaf 1 jaar bijna niet meer overdag en Kenji nu af en toe niet meer. Maar op een drukke dag of na een slechte nacht slapen ze juist weer overal, maakt hen niet uit; in de auto, wagen of op de bank. En ze zijn nooit moe of huilerig, slapen 's nachts erg goed en groeien en ontwikkelen zich razendsnel. Maar goed, dit doe ik dus al vanaf het begin en misschien lastiger als ze het al anders gewend zijn..
En je kleintje 's avonds in bad doen ipv 's morgens? Ik heb dat destijds ook gewijzigd en toen had ik veel meer tijd over 's morgens. Ontbijttafel 's avonds klaarzetten wil ook nog wel eens helpen, alle beetjes schelen zeg ik altijd. Mijn oudste was 15 maanden toen de 2e kwam, en moest ook echt even 'heksen' naar mijn idee maar ik had al snel door dat ik ook niet weg kon als ik alles deed zoals ik het toen deed. En als je bv weg wilt, kun je ook daar een flesje geven.. En slapen doen ze wel als ze moe zijn, ze wennen daar ook wel aan. Zo kun je toch eens proberen een ochtendje weg te gaan. Succes!
Neuh, ik heb dat probleem eigenlijk niet echt. Alhoewel de ochtend hier niet het geschiktste moment is om op stap te gaan, maar dat komt meer gewoon omdat ik 's morgens niet zo vlot ben. Maar als het weer het toelaat loop ik elke dag dat ik met de kinderen thuis ben wel even naar de stad of de supermarkt. Hoe doe ik dat...uhm...ja, gewoon gaan. Soms pakt het niet helemaal uit zoals ik wil/hoop, omdat mijn jongste bijv. ineens niet wil slapen in de kinderwagen. Maar ja, dat is dan maar zo. Hij moet zich soms toch ook een beetje aanpassen aan ons ritme, meer dan mijn dochter moest. Oh ja, en mijn zoontje doe ik 's avonds in bad en was ik 's morgens alleen even snel. En mijn dochter gaat meestal ook gewoon 's avonds onder de douche en 's morgens kop en kont met een washand. Of ze gaat met mij mee onder de douche. Je moet het jezelf natuurlijk ook niet onnodig moeilijk maken door persé de kinderen 's morgens te willen badderen en douchen.
Ik ben ook wel een paar keer weggeweest maar dan zit ik met een kind die overstuur is :S Ik loop dus tegen het feit aan ddat ik dus niet echt weg kan. Echt jammer want bij de eerste ging dat prima. Het in bad doen scheelt niet veel tijd.. Hij gaat toch weer om kwart voor 9 naar bed en dan ga je toch niet echt weg.
hier is het ook niet herkenbaar eigenlijk maar nu heb ik sinds dat ze medicatie krijg een enorm makkelijk kind wat overal slaapt. ja ze zal ook wel moeten haar broer moet 3 keer in de week naar de psz 1 keer naar de logo en zelf moet ze 1 keer in de week naar het cb en moet ze ook geegeld naar de kinderarts
zucht.... wil ik ook.. Niet naar de ka dan Maar wel heel graag dat hij makkelijker werdt.. Dan slaap hij gewoon de rest van zijn slaapje in de mc of kinderwagenbak? Hij is 5 weken bij mijn ouders geweest ivm pnd... Die hebben m heel strak gehouden
Een goede draagdoek of drager kan jij nog makkelijk jaren mee vooruit hoor! Mijn dochter is net een jaar en weegt bijna 11 kilo en die draag ik nog meerdere keren per dag, op mn rug dan wel. In het huishouden, tijdens het koken, de stad in, als ik oppas heb ik de creche van de kerk en er nog 10 kinderen rond lopen te rennen/huilen, dochter op mn rug, dan is die stil en heb ik 2 handen voor de andere kinderen.