Dag dames, Ik ben een mama in spé en ben me aan het verdiepen in voedingen. Ben er nog niet helemaal over uit of ik borstvoeding of flesvoeding wil geven, ben de voor- en nadelen aan het afwegen van beide. Nu vroeg ik me af hoe lang jullie ongeveer doen met een bus flesvoeding van 800 gram? Zo kan ik me weer wat verder oriënteren in de prijzen per week/maand. alvast bedankt voor de antwoorden. Groetjes, Marleen
Ik deed precies een week met een bus Nutrilon. Eerst geef je veel (ik denk 7 a 8 per dag? ik weet het niet precies meer) kleine flesjes en later minder (ik denk 4 a 5?) grote flesjes, dus de hoeveelheid die ik gebruikte bleef hetzelfde. Maar ik hoop wel dat je het niet (alleen) van de prijs laat afhangen
Bedankt voor je antwoord Daro. Nee hoor, ik laat het zeker niet alleen van de prijs afhangen. Het is meer dat ik bezig ben om te kijken wat ik gemiddeld kwijt zou zijn aan voeding per week/maand mocht ik kiezen voor flesvoeding
1,5 week... Geen goedkoop grapje! bv is gratis, hoeft niet opgewarmd, kunt t gelijk geven en t is zooooooo bijzonder! Mits t goedgaat natuurlijk. Ik kon t met beide kids met moeite 3mnd maar ze hadden er niet genoeg aan en met nutrilon gaat t goed behalve dat je er armer van word hahahaha succes met je keus meis, bv of kv zolang je kindje t er maar goedkoop doet
Als je een goede kolf moet kopen of huren ben je natuurlijk ook een hoop geld kwijt tel daarbij nog voedingsbh's en zoogcompressen enzo... Dus het argument dat BV gratis is, daar vind ik wel wat tegenin te brengen. Mijn dochter is overigens begonnen op BV en krijgt nu een combi van borst en fles dus ik ken beide kanten Scheelt ook weer of je kindje standaard voeding kan hebben of voeding tegen krampjes, hypo allergeen of iets anders... kies je een huismerk of een Amerk... Er zitten zo een aantal euro's tussen per pak! Kortom... ik denk dat je je keuze moet baseren op dat wat bij je past, waar je een goed gevoel bij hebt. Als je geen enorme aversie tegen BV hebt kun je altijd proberen met BV te beginnen en als het niet goed gaat of je je er niet goed bij voelt, overstappen op flesvoeding. Andersom gaat een stuk lastiger. Succes met je keuze!
Hmmm, totaal geen antwoord op je vraag zie ik nu, haha! Alleen je twijfel tussen BV of FV was blijven hangen! Nou ja, hopelijk heb je er wel wat aan.
Marleen31, wij gebruiken hypoallergeen van kruidvat en doen ongeveer een week met een pak. Dus kost een tientje per week ongeveer. Flessen komen er ook nog bij. In het begin geef je meer kleine voedingen, en later minder maar grotere. Dus ongeveer een pak per week is gemiddeld.
Hebben ze dat tegenwoordig bij het kruidvat? Goed dat ik dat weet, dat is vast goedkoper dan de HA van Nutrilon.
vanaf een maand of 7 deed ik er 8 dagen mee. Maar ik kan me voorstellen dat als ze kleiner zijn en meer drinken dat je er dan sneller doorheen bent. Nu is mijn zoontje 10 maanden en doe ik er 10 dagen mee.
als je het trouwens uit kostenoverweging wilt weten zal ik als ik jou was eens kijken naar de kruidvat voeding. Net zo goed en geloof ik iets van 6 euro per pak.
een goede kolf kopen doe je 1malig... KV koop je wekelijks en geef je toch gauw tussen de 6 en 12 euro aan uit ( ligt eraan welk merk en welke soort voeding) Zoogkompressen is een heel pak voor 2euro? en bhs heb ik altijd mijn gewone bhs gebruikt en die zoogkompressen waren alleen de eerste 2/3 mnd nodig.... Ja dan vind ik nog steeds BV ( in plaats van gratis dan maar) voordeliger en goedkoper en nog steeds veel fijner ALS het je lukt natuurlijk. Ik ben zelf een mama die bv heeft gegeven, fles gegeven na de bv van 4mnd en bv en kv tegelijk als combi heb gdn.... tjah heeft beide zo zijn voor en nadelen.
Dames, bedankt voor alle antwoorden. Het is een stuk duidelijker geworden voor me! Ik vind het persoonlijk nog een best moeilijke keus.. Beide heeft voor- en nadelen. Gelukkig heb ik nog aardig wat bedenk tijd! Nogmaals bedankt meiden! Groetjes, Marleen
Daarom zei ik ook dat er heel veel factoren zijn die meespelen Ik zou werkelijk waar niet weten hoe ik mijn borsten in m'n gewone bh's had moeten wringen, die waren toch echt een aantal maten gegroeid én ik zou niet weten hoe ik zou moeten voeden zonder voedingsbh. Die dingen zijn ook niet gratis en dan had ik nog redelijk goedkope (E 25/30 per stuk ofzo, 3 van gekocht). Kolf zo'n E 150,-, handkolf daarbij (voor onderweg) E 30. Ik had helaas nogal lekkende borsten dus ik gebruik nog steeds zoogcompressen. Heb er wel minder van nodig, maar tot ze zo'n 3 maanden was moest ik toch echt wel elke voeding wisselen. We gebruiken nu Kruidvat standaard voeding en die is E 6,35 per pak. Voor alle kosten die ik voor de BV gemaakt heb, had ik ook heel veel pakken voeding kunnen kopen! Ligt er natuurlijk ook nog aan hoeveel kinderen je krijgt, per kind zou het 'goedkoper' moeten worden. Hier begaf de kolf het bij baby 2, past ik m'n oude voedingsbh's niet meer... hoop dubbele kosten dus. Vandaar dat ik zei: baseer je keuze op waar je je goed bij voelt. Ik voel me goed bij het geven van borstvoeding, heb er absoluut geen spijt van maar dat het nou zo voordelig zou zijn, mmm, daar valt over te twisten vind ik.
Moet wel even lachen. En niet om op te stoken. De kolf die ik gehuurd had voor een maandje was ik 60 euro voor kwijt. + het zetje met flesjes die er bij horen. Had de mendela bij het kraambureau. Voedingsbh.s in mijn maat laat me niet lachen die zijn onbetaalbaar.( voor mij dan) Maat 105 cup e en met de bv was het zelfs cup je f haha. Dus in mijn geval was idd uit eindelijk als je 52 weken neemt keer 7a8 euro per week ongeveer. Goed koper uit haha. Met flesvoeding.
Hier indd ook een week ongeveer per pak. Had Kruidvat Forte voeding (na een maand of 2) daarvoor Standaard. Kostte rond de 8 euro. Maar goed dat was hier 'maar' een half jaar ongeveer. Nu doe ik echt heel lang voor me gevoel ermee, want ze krijgt nog maar 3 flessen. Plus dat ze laatst bij Kruidvat de standaard 2 voeding in de reclame hadden, 2 pakken voor 10 euro dus dat scheelt ook.
Een aantal jaar geleden heeft het Nibud de kosten eens berekend. Als je geen bijzondere soorten voeding nodig hebt moet je voor het geven van kunstvoeding op jaarbasis ongeveer rekening houden met zeker 1000 -1500 euro op jaarbasis of meer als je merkartikelen aanschaft. Ik weet niet of die kosten nu nog helemaal actueel zijn. We hebben sinds die tijd dat ik deze bedragen hoorde een supermarktoorlog gehad, maar ook inflatie. In elk geval stukken meer dan het huren of aanschaffen van een goede kolf (huur op jaarbasis is ongeveer 500 euro, aanschaf kan al onder 100 euro) en een paar pikante voedingsbh's. Maar geld alleen maakt niet gelukkig, er zijn natuurlijk ook gewoon andere factoren die meespelen in het maken van je keuze, ik wens je veel succes.