Kan de school dit maken?

Discussie in 'De lounge' gestart door monkeylove, 21 dec 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. monkeylove

    monkeylove Niet meer actief

    Mijn zoon van 14 zit in de 3e van de middelbare school.
    Nou gaan ze in april 4 dagen naar Parijs.
    Of je maar even voor maart 295 euro wilt dokken :$
    Als je niet mee gaat krijg je een onvoldoende want het telt mee voor een vak.
    Prima, maar hoe zit het met de ouders die het echt niet gaat lukken om dit te betalen. Daar is geen regeling voor getroffen.
    Vind dit niet iets van deze tijd met al die gezinnen die best veel in moeten leveren en dit echt niet missen kunnen.
    Veel gezinnen kunnen niet eens een dagje weg en steeds meer gezinnen komen in de problemen.
    Ik vind, eerlijk gezegd, dat de school hier best rekening mee had kunnen houden en een iets goedkoper "uitje" had kunnen verzinnen.
    Kinderen moeten ook nog zakgeld mee, dus met die 295 euro ben je er echt niet.
    Het is gewoon verplicht, ik vind het schandalig hoeveel stress dit zal veroorzaken bij ouders en kinderen.
    Zodra ik de acceptgiro binnen heb stort ik 100 euro per maand vanaf januari en klaar. Maar wat vinden jullie hier nou van?
     
  2. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    26 jun 2009
    5.330
    0
    36
    Midden v/h land
    295euro en anders een voldoende? Huh wat raar...Is dit nu ineens bekend gemaakt of was t al eerder verteld?
     
  3. syrae

    syrae Fanatiek lid

    14 mei 2011
    2.685
    1
    0
    professioneel oppasser (ben activiteitenbegeleidst
    Haarlem
    bij ons waren dit soort trips nooit verplicht... lullig voor de achterblijvers want die moesten gewoon hele dagen naar school voor zichzelf werken maar er hingen dan geen onvoldoendes oid aan vast! ik vindt dat ze dit idd niet kunnen maken.
     
  4. Done

    Done Fanatiek lid

    5 jan 2009
    2.634
    0
    0
    Huismoeder
    Ik vind dit absoluut niet kunnen en ik zou dus zelf als ouder met weinig te besteden echt direct bij de directie aankloppen met waar ze het lef vandaan halen om een onvoldoende te geven als je het niet kunt opbrengen.
    Tegenwoordig is alles al zo duur en normaal gesproken zijn zulke uitjes iets waar je een keuze in hebt of je je kind mee wilt laten gaan of niet.
    Ik heb er zelf nog niets mee te maken want mijn zoon zit nog maar in groep 1 maar daar betaal je een kleine eigen bijdrage voor (26,50 is dat hier wat ik een normaal bedrag vind) maar om even te eisen dat mensen veen 300 euries kunnen dokken vind ik erg asociaal en erg dubieus van een school!
     
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Ik vind inderdaad wat jij al schrijft! Eigenlijk echt totaal niet netjes (even netjes gezegd) dat ze geen rekening houden met gezinnen die dit niet zomaar even op tafel kunnen leggen en ja die zijn er inderdaad ongetwijfeld! Voor mij komt het over alsof die school 'leuke dingen' bedenkt, maar verder totaal nergens bij stil staan...Erg jammer! Vooral voor de kinderen van gezinnen die het inderdaad misschien wel niet zullen kunnen betalen...

    Weet nog 'vroeger' toen ik op de middelbare school zat dat (het sowieso niet verplicht was) ouders aan het begin van het jaar al konden beginnen met 'gespreid' betalen hiervoor. Nu zelfs op de basisschool van onze kinderen hebben we aan het begin van het jaar een brief gehad voor de schoolreisjes enzo en ook daarin kon je zelfs aangeven of je het in eens of in een aantal keer wilde betalen.
     
  6. Troelala21

    Troelala21 Niet meer actief

    Ik vind niet dat ze dit kunnen maken. Bij mij zaten er ook wel kinderen in de klas die niet mee konden om financiele reden. Maar die kregen geen voldoende, ja als ze niet gewoon op school kwamen want ze moesten wel dan gewoon na school. Maar ze kregen geen onvoldoende omdat ze niet mee gingen. Zou wat wezen, er zijn genoeg mensen die op dit moment dat niet zo even kunnen ophoesten.
     
  7. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Persoonlijk had ik er echt veel moeite mee gehad en waarschijnlijk op school van het afdelingshoofd willen horen hoe je voor zo'n bedrag mensen verplicht op kan laten draaien. Is niet niks zo'n bedrag :$ En hoe zit het met kinderen die ziek zijn of om een andere reden niet mee kunnen? Die krijgen ook maar een onvoldoende?
    Ik had het niet acceptabel gevonden (of ik het nou wel of niet zelf had kunnen ophoesten) en zou het dus zeker aankaarten!
     
  8. Sabrina25

    Sabrina25 Fanatiek lid

    1 sep 2010
    1.368
    0
    0
    geen
    Rotterdam
    Ik vind dit echt raar. Zou echt informatie hierover gaan inwinnen
     
  9. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    14 feb 2008
    2.047
    46
    48
    friesland
    Lijkt mij dat ze dat niet kunnen maken! Hier bleven de achterblijvers op school
     
  10. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    bij ons op school had je altijd 2 opties. ski vakantie van rond de 500 euro per kind of weekendje parijs voor 150 euro per kind. zo hadden ze altijd wat en dit werd al gemeld in het begin van het schooljaar zodat ouders de kans kregen om in termijnen te betalen vanaf de 1e maand dat de leerlingen op school kwamen.

    hier heeft nooit een punt aangehangen maar was gewoon ter vervanging van bijv schoolkamp. de kinderen die niet meegingen gingen gewoon naar school en kregen daar gewoon leuke opdrachten. wat als je niet mee kan vanwegen medische reden? bedoel hevige heimwee kan leiden tot hyperventilatie maar ook leerlingen die bijv afhankelijk zijn vanwegen ziekenhuis doormiddel van nierdialyse? krijgen die ook een onvoldoende

    ik vind dus niet dat ze dit kunnen verplichten
     
  11. Loe

    Loe Niet meer actief

    zou een klacht indienen bij een of ander organisatie voor scholen.
     
  12. puna

    puna Bekend lid

    23 feb 2011
    517
    0
    0
    werkzoekende
    Krimpen
    Toen ik nog op de middelbare zat kon ook een klasgenootje niet mee, omdat haar ouders het geld niet hadden. De school heeft dat uiteindelijk betaald, kwam uit een speciaal potje.
    Zou zeker de directie benaderen.

    En dan anders in delen betalen als je dat wel kunt. Weet wel dat je schoolkosten voor je kind boven de 500 euro van de belasting mag aftrekken, weet niet of dit ook geld voor schoolreisjes.
     
  13. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    30 nov 2008
    8.641
    0
    36
    Noord Brabant
    Een hele rare gang van zaken dit!
    Zou ook zeker even met de directie gaan praten. Jullie zullen echt niet het enige gezin zijn wat dit niet zomaar kan missen.
     
  14. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    Ik vind niet dat je zoiets kan verplichten ivm cijfer, kijk dat het geld kost (en veel geld) daar kan je niet altijd rekening mee houden maar een cijfer moet niet afhankelijk worden van je banksaldo dat slaat nergens op!
     
  15. bouchere

    bouchere Niet meer actief

    Yep,dat verhaal ken ik.
    hier was het in september 2011,verplicht en voor een cijfer.
    300,00 te betalen.
     
  16. Skye

    Skye Niet meer actief

    Belachelijk!!! Laat de kinderen dan, die niet mee gaan om wat voor reden dan ook, die dagen op school komen voor een werkstuk ofzo, en geef daar een cijfer voor!!
     
  17. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Ik vind dat ze dit helemaal niet kunnen verplichten! Dit soort reisjes moeten juist voor hun plezier zijn maar om daar ook nog eens meteen een punt eraan vast te plakken vind ik veel te ver gaan :$
     
  18. spikkeltje

    spikkeltje Niet meer actief

    Helaas heb ik ook dat mee gemaakt. En wij konden kiezen uit zwitserland of duitsland. En ik wou niet mee. Dus ben ook gewoon niet gegaan. Dan maar een onvoldoende. Vind ook niet dat een school dit niet kan verplichten.
    Zeker nu in deze tijd. Gewoon belachelijk!!
     
  19. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ik ben docent op een mbo en ook wij hebben elk jaar een buitenlandreis. Het is voor onze leerlingen niet verplicht omdat we weten dat sommige leerlingen het zelf moeten betalen en de leerling of ouders het geld niet kunnen missen. Een reis kan zeker goedkoper, maar dan moeten ze niet 4 dagen naar Parijs gaan. Ik vind dat, wanneer de school dit niet gemeld heeft aan het begin van het schooljaar, ze dit eigenlijk niet kunnen maken.
     
  20. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Op het HBO was het ook verplicht, mee met een reis. Ook duur.

    Ik had toen net Isabella ( ze was geloof ik 6 maanden) dus ik ging zeker niet mee

    Ik mocht een vervangende opdracht maken.

    Weet je zeker dat er niet zoiets is geregeld? Kan me namelijk van elke school die ik ken/opgezeten heb herinneren dat er altijd wel iets was te regelen.
     

Deel Deze Pagina