Ben jij EERLIJK

Discussie in 'De lounge' gestart door LittleMonsters, 30 dec 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Ben jij eerlijk?

  1. Ik hou het zelf

  2. ik breng het netjes naar binnen

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. lautje1980

    lautje1980 Actief lid

    2 mei 2011
    485
    0
    0
    begeleidster zintuigelijk + verstandelijk gehandic
    hoorn
    ik zal t zeker naar binnen brengen. zal me rot voelen om t te houden. zal t zelf ook heeel fij vinden als iemand t brengt.
    je zal t geld maar heel hard nodig hebben.
     
  2. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    Ik zou het ook niet weten wat ik zou doen.

    Ik denk namelijk als je dat bedrag af geeft aan de baliemedewerker, dat ze het zelf gewoon in hun zak stoppen. Zullen ze vast niet allemaal doen, maar die zijn dr wel.

    Er was ook een tijdje geleden zo'n programma op tv dat iemand expres briefjes van 50 liet vallen en dan kijken of iemand het opraapt en teruggeeft of het in zn zak stopt...was wel grappig om te zien.
    Sommigen bleven hard volhouden dat ze van niks wisten, dat ze wat op hadden geraapt, terwijl het op de film/camera stond :D

    Er was ook een keer een stukje, dat er politieagenten rondliepen, die dat briefje zogenaamd zouden afgeven, maar die stopten het gewoon zelf in hun zak.

    Als de persoon in kwestie nog in de buurt zou lopen, zou ik het wel melden , maar als het geld is met afzender onbekend, dan weet ik zo net nog niet wat ik zou doen.. Je geeft het niet aan de balie af, zodat zij er mee kunnen feesten:p
     
  3. runner

    runner VIP lid

    12 jan 2006
    5.387
    0
    0
    katwijk ZH
    Ik zou het zelf idd wel terug brengen.

    Wij hebben het dus een keer andersom gehad.
    Zelf geld erin laten zitten.
    Vonden het al raar dat de man die achter ons stond zolang binnen bleef. (stonden zelf naast de auto nog een sigaret te roken) toen we het eenmaal door hadden dat het geld vergeten was waren meneer en het geld natuurlijk al gevlogen....
     
  4. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Je geeft het af omdat dat het enige juiste is. Wat een ander doet is niet jou verantwoording en al helemaal geen reden om zelf het verkeerde te doen vind ik.
     
  5. Angela2009

    Angela2009 Niet meer actief

    Ik zeg eerlijk dat er een klein duiveltje in mij zou zeggen stop in je zak maar weet dus echt niet of ik het zou doen.

    Ik kan het dus echt niet zeggen wat ik op zo'n moment zou doen!
     
  6. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    Het enige juiste is jou mening.
    Zoals ik al zei, als de persoon in kwestie het geld vergeet, zou ik diegene terugroepen en zeggen dat ze het geld vergeet, als er een uitgeprint briefje bij zou zitten waar de eigenaar van het geld op te achterhalen is, zou ik ervoor zorgen dat het bij diegene weer terechtkomt.

    Maar...als er dus geen briefje bij zou zitten en de persoon in kwestie al; weg is en dus onbekend is en je geeft het vervolgens aan de balie af dan worden er denk ik andere dingen mee gedaan. In dit geval zou ik geen last hebben van een geweten, omdat ik eerst handelingen af zou gaan om het bij een evt. eigenaar terug te brengen, is hier geen optie voor en valt er niks te achterhalen, dan zou ik dus een grote twijfel hebben om het aan de balie af te geven. Ik weet nooit 100% zeker wat ik zou doen aangezien ik het nog niet meegemaakt heb. Het ligt bij mij dus aan de situatie.
     
  7. wenrichtwan

    wenrichtwan Bekend lid

    5 feb 2011
    775
    1
    18
    Vrouw
    Activiteiten begeleidster
    Stadskanaal, Provincie Groningen
    Ik zou het wel naar binnen brengen.
    Het zou me niet lekker zitten als ik het in mn zak zou steken.
    En wie weet zijn er ook camera's.
    Dus nee, gewoon keurig naar binnen brengen.
     
  8. susy26

    susy26 Niet meer actief

    ik ben eerlijk: ik zou het houden, denk als er bij mijn na mijn pinnen er een bedrag uit komt, en ik dan wegben, er zeker wel iemand is die het ook meeneem.
     
  9. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    Wat opmerkelijk dat men hier valt over de mening van Bonkie, terwijl er hier veel andere reacties zijn die zeggen dat ze het terugbrengen omdat het op camera staat. Zouden deze dames het wél houden als er geen camera is?

    ****

    Ik weet eerlijk gezegd niet wat ik zou doen.
     
  10. Marsupilami

    Marsupilami Fanatiek lid

    12 dec 2006
    2.072
    309
    83
    verpleegkundige
    Ordinaire diefstal is ook een beetje over de top niet?
    Je hebt zelf ook nog verantwoording over je eigen spullen te dragen. Als je 250 euro pint begrijp ik niet HOE je dat kan vergeten mee te nemen. En je mag best dankbaar zijn dat degene die na jou komt het geld afgeeft. Als je het in de automaat laat zitten en wegloopt ben je er niet al te zuinig op in ieder geval.

    Ik zou het ook naar binnen brengen daar niet van.
     
  11. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Naar binnen brengen, kan ook geen begrip opbrengen voor mensen die dit niet zouden doen. Of dat ze het dan uitgeven aan zichzelf of een goed doel.

    Ooit als meisje van 9 op de wc in v&d een portomonnee gezien.
    Wilde net op de wc gaan zitten, toen ik die portomonnee zag liggen. Kon me niet herriren wie voor mij in het toilet geweest was. Heel eigenwijs gevraagd; wie was nt op deze wc? 1 vrouw gaf aan dat zij het was. Gaf haar toen haar portomonnee, wat was ze blij.

    Nee zou nooit iets voor mezelf kunnen houden wat niet van mezelf is.
     
  12. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.819
    3.344
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    idem ;)
     
  13. Darlagirl

    Darlagirl Niet meer actief

    als ik heel heel heel eerlijk ben dan zou ik het denk ik toch mee nemen :)
     
  14. ontzettendtrotsemama

    ontzettendtrotsemama Fanatiek lid

    7 aug 2009
    2.204
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik zou het terugbrengen naar binnen. Niemand achteraan rennen, denk dat er een hoop oneerlijke mensen zijn die als je ze vraagt of het van hen is , ja zouden zeggen!
    Als ik dit zou meenemen zou ik dit stelen vinden.. als je geld op straat vind zonder dat je ook maar de eigenaar kan achterhalen..vnd ik het anders. Dan zou ik het houden. Maar dat geluk heb ik nog nooit gehad :D haha.
     
  15. Diadeem

    Diadeem Fanatiek lid

    2 feb 2008
    4.378
    0
    0
    Ik vind het echt super goed van je!! Ik zelf zou dat ook doen! Vandaag nog achter een vrouw aangeroepen, die verloor 10 en 5 euro kwam uit haar jaszak zetten. En bij vanmiddag Lucardi armbandje gehaald en die koste 15 + 7 euro van de letters en 1 euro kadodoosje.
    Moet is 18 euro betalen ik zeg van klopt niet, gaat altijd vanzelf floept er zo uit!!
     
  16. annetske

    annetske VIP lid

    14 sep 2007
    5.112
    1
    0
    Friesland
    Ik denk dat ik eerst zou denken: meenemen! maar uiteindelijk toch naar binnen zou brengen. Heb ooit eens een portemenee gevonden met veel geld, deze heb ik naar de politie gebracht toen en er niks uitgehaald. deeigenaar was mij erg dankbaar en kwam 's middags een bloemetje brengen! en ja dat deed mij goed, beter dan een beurs plunderen en weg gooien ;)
     
  17. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Dit is trouwens de nieuwe manier van skimmen hoorde ik laatst, je moet lang op je geld wachten en gaat naar binnen om dat te zeggen en later komt je geld alsnog en weg is het;)
     
  18. Anakin

    Anakin VIP lid

    17 mrt 2006
    6.694
    301
    83
    Haha, jij vindt mijn reactie vreemd..... ach, liever een beetje vreemd dan een moraalridder op kosten van iemand anders.

    Oh, ik zal er even een smiley bij zetten :):p:D die zijn bedoeld om de boel een beetje luchtig te houden, net als in mijn eerste reactie op je. :cool:
     
  19. Onje

    Onje Niet meer actief

    Eerlijk: ik zou het houden.
     
  20. justjes

    justjes Bekend lid

    3 okt 2011
    613
    0
    0
    NULL
    NULL
    In zo'n geval zou ik het naar binnen brengen. Wel heb ik een keer geld op de grond gevonden (geen hoog bedrag) er was niemand te bekennen en dat heb ik wel gehouden.
     

Deel Deze Pagina