Augustus 2011 mama's ~Deel 1~

Discussion in 'De mama's' started by bumpie, Dec 31, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sloppyslayer

    sloppyslayer VIP lid

    Feb 10, 2007
    10,549
    0
    0
    zandvoort
    @ZJ: Suzannah heeft gelukkig geen KMA. Ze had verborgen reflux en haar darmen werken niet naar behoren. Daar krijgt ze forlax voor en dan gaat het redelijk alleen en overstappen naar vaste voeding is nog wat moeilijk.
    Gefeliciteerde met het eerste 1/2jaar van Timme

    @maienditje: Ik heb helemaal geen spijt van mn stokkekuipje ;) Ze zit er heerlijk in en ik vind het geven van haar appel heel makkelijk. Bij Megan zitten modderen met een wippertje maar daar hangen ze zo in en staat zo laag. Ook een Bumbo (ofzoiets) gehad maar daar kon Megan uitkomen. Nee helemaal blij met het kuipje.
    En ja het is wel jammer dat ze er heel snel uit zijn.
    Ik ga hem uitlegen aan een vriendin en wie weet mag ik hem zelf in de toekomst nog een keer gebruiken ;)

    @Lori: helaas door de ziekte van Suz snel gestopt met de BV, dus ik kan je niet helpen.
     
  2. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    Jun 18, 2006
    3,930
    933
    113
    Iemand vroeg hier hoe het smeuiger kan omdat er nog geen aardappel door mag? Ik veronderstel dat het over groenten gaat? (sorry niet helemaal op mijn best vandaag haha) Misschien kan je proberen met een klein beetje van het kookvocht toe te voegen?

    Ben opgestaan met barstende hoofdpijn, voornamelijk aan de kant waar ik neuralgia heb dus dat zie ik vandaag niet meer helemaal overgaan. Dan maar wat rustiger aan, de was zal heus niet weglopen.

    Tristan is weer in zijn element vandaag, ligt weer op zijn buik. Enkel terugdraaien doet hij nog niet goed. Hij blijft halverwege ergens steken. Dan ligt hij op zijn zij en lijkt het wel genoeg geweest te zijn voor hem.

    Gisteren banaan geprobeerd maar daar is hij niet zo'n grote fan van blijkbaar. Peer ging er beter in maar straks nog maar eens proberen.
     
  3. zj84

    zj84 Fanatiek lid

    Jan 16, 2010
    1,163
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dankjewel voor de felicitaties!

    Maar jaaaaaah ben helemaal happy net zo'n goed nieuws gehad, mijn man heeft een baan!!!!! Eindelijk na 3 jaar thuis zitten, ons jaar kon niet beter beginnen :D :D :D
     
  4. Linn84

    Linn84 Fanatiek lid

    Nov 2, 2010
    3,489
    1
    38
    Haha, nou nog een keer gefeliciteerd dan! Lekker begin van 2012 inderdaad!

    Hmm...vraagje aan de ervaren mama's: Hoe beginnen waterpokken? Er hing vorige week een briefje bij de opvang dat het heerst en Evi krijgt nu hele kleine rode vlekjes in haar gezicht. Verder hoest ze meer (roggelt wat) en schraapt ze steeds haar keeltje. Het zal toch niet? Lijkt me zo zielig...
     
  5. maienditje

    maienditje Fanatiek lid

    Nov 26, 2010
    1,872
    0
    0
    NULL
    Zeeland(Provincie)
    Hoop het niet voor je linn als ze het onder de 1 krijgen bouwen ze nog geen antistoffen op en zijn ze er dus niet resistant voor.
    Merk hier ook dat kindjes met een lagere weerstand hier op kdv als oppakken je doet er weinig tegen.

    Tooske wel heftige tijd voor jou en je familie, sterke op de begravenis en op het gemak met het lijstje.
    Ik dacht ook dat een aardappel wel mocht.

    Sloppy ik gebruik ook het kuipje tijdens eetmomenten maar vind prijsverhouding met hoelang je er mee doet wel erg duur betaald.
    Maar gebruik hem ook dagelijks met plezier alleen op mijn kdv eigenlijk nooit.

    Ff opgezocht linn in mijn boek met kinderziektes staat het volgende :
    Beginverschijnselen zijn lichte koorts,hoesten,hoofdpijn maar das slecht te bepalen bij een baby.
    Na een paar dagen komen er rode bultjes waar 6_12uur later blaasjes ontstaan die jeuken.
    Maar ja er zit natuurlijk wel eens verschil in per kind, succes ermee
     
  6. Linn84

    Linn84 Fanatiek lid

    Nov 2, 2010
    3,489
    1
    38
    Tooske, Jeetje wat heftig! Alvast heel veel sterkte voor morgen. Een begrafenis van een kind is verschrikkelijk om mee te maken..

    Maienditje, Dank je voor het opzoeken! Zal de vlekjes in de gaten houden. Ze is al een hele poos verkouden, dus veel weerstand zal ze niet hebben inderdaad. En las inderdaad dat ze het dan nog een keer gaan krijgen. Arme kindjes!
     
  7. Lori

    Lori Bekend lid

    Dec 1, 2010
    544
    0
    0
    NULL
    NULL
    Lori wat knap dat je nog bv geeft!!!! Hier wilde beebje niet goed aanhappen en liet telkens los, met stuwing wilde/kon ze helemaal niet meer drinken en daarna nog met tepelhoedje geprobeerd, dat was bij elke voeding minimaal een uur proberen en krijsen, pfff. Dus toen ben ik gaan kolven, maar toen kreeg Jessi spruw en ik ook en toen kreeg ik een borstontsteking en mijn andere borst begon ook, dus toen ben ik gestopt. Jammer, had het graag lekker zorgeloos langer willen geven, maar het was gewoon niet anders. Heb van mezelf altijd al verkleving van mijn melkklieren en dat ging toen dus razendsnel ontsteken omdat het verstopt raakte.[/QUOTE]

    Dank je wel, Tooske! Ik voed wel met tepelhoedje, maar dat is verder nooit een probleem geweest. Heb besloten om nu de zes maanden ook af te maken (ben er nu zo dichtbij ;)), maar wil binnenkort beginnen met afbouwen.
     
  8. sloppyslayer

    sloppyslayer VIP lid

    Feb 10, 2007
    10,549
    0
    0
    zandvoort
    @Tooske: Ohh heel heftig zeg een begravenis van een kind!
    En jou BV verhaal klinkt als die van mij.........bij Megan had ik in 14dgn tijd 2keer borstontsteking en de 2de keer met 41gr koorts.
    Nu echt wel geprobeerd maar weer geen succes.
    Ze dachten dat de KMA had maar dat was gelukkig niet zo.

    @smeuiger maken van de voeding: Je kan was melk toevoegen BV of flesvoeding wat je al geeft. Dat geeft net ff een beetje room effect.

    @Groente en fruit: onze KA zegt dat we nu mogen proberen maar pas echt moeten vanaf 6mnd. Zolang ze nog niet goed reageerd op 1 soort kan ik niet met andere dingen gaan beginnen.....
    Ik blijf dus nog wel ff steken op appel/pruim

    @Maienditje: Ja prijs + duur is natuurlijk wel een beetje scheef......maar dat kan je ook zeggen van je autostoeltje.
    Megan heeft daar tot 7mnd in gezeten en dan is zo'n maxi-cosi ook heel duur.

    @Linn: waterpokken is per kind verschillend...de een heeft koorts en de ander krijgt in ene vlekken.
    Megan begon met 2 soort van puistjes (blaasjes) in haar gezicht en nog geen 24uur later zat ze helemaal onder.
    Zolang ze geen koorts hebben kan je gewoon alles doen. Je kan een zalfje halen van VSM bij de drogist om te voorkomen dat er litekentjes komen.
    Ze kunnen er ook wat hangerig van zijn maar meestal zijn ze niet heel erg ziek ervan.

    Zo nu Megan ff uit bed halen.......ze roept: MAMMMAAAA.........uit?!
     
  9. Tooske

    Tooske Fanatiek lid

    Aug 7, 2010
    1,678
    0
    0
    NULL
    NULL
    Haha, mamaaaa uit, kijk er nu al naar uit dat onze kleine meid dat ook gaat roepen!

    Fijn dat ze geen kma heeft Sloppy. Inderdaad wat je zegt, nu proberen met groente en fruit en paar vleessoorten, is alleen nog maar om te oefenen en te laten wennen, maar echt behoeft aan deze voedingsstoffen krijgen ze pas vanaf de 6 maanden ja. Dus hier absoluut geen haast, gewoon lekker beetje aan laten klooien en als ze na 3 lepeltjes al aangeeft dat ze niet meer hoeft dan niet!

    Linn, hopelijk niet dat je kleintje waterpokken heeft!

    Bedankt voor jullie sterkte wensen, zal best pittig zijn ja....

    Diëtiste adviseerde zelfs om een theelepeltje zonnebloemolie door fruit/groente te doen. Heb het gister in huis gehaald, dus maar eens proberen. Daar wordt het vast ook smeuïger van!

    ZJ, oh wat lekker dat je man een baan heeft, proficiat!

    Die Tristan! Vluggen harry, hier heeft ze maand geleden 3 keer van buik naar rug gedraaid maar dat was het dan. Ach, allemaal zo hun eigen tempo he :)
     
  10. JustMe86

    JustMe86 Actief lid

    Nov 28, 2010
    304
    0
    16
    @Tooske; heel veel sterkte morgen

    @Sloppy; maak je niet te druk, elk kindje doet alles in het eigen tempo. En ik dacht echt met 4 maanden...waar gaat het heen, ineens....

    @Kinderstoel; hebben jullie al een kinderstoel voor jullie kleine?
    Hij kan nog niet zitten, maar toch alvast een combistoel gekocht (tafeltje en stoeltje) van Ti amo :)...

    @Vandaag - wat een rotweer! Wel lekker geshopt! Ben ik bijna thuis, waait me plastic van me MC af, ik erachteraan, gelukkig een aardige meneer die het pakte...Kom ik thuis, is zijn speen weg! fijn! Gelukkig liggen er nog wat thuis....
     
  11. wondertje1985

    wondertje1985 Fanatiek lid

    Jan 28, 2011
    1,123
    0
    0
    Noord-Brabant
    @Tooske sterkte morgen

    @Lori ik geef ook nog steeds bv maar nu met het werken en kolven vind ik het wel zwaarder worden. Voedt trouwens ook met een tepelhoedje ik vroeg me ook al af hoe ik de bv zometeen af moet gaan bouwen

    @kinderstoel hebben we al wel een maar die hebben we gekregen. Mirre kan er wel even in zitten een minuut of 5 en dan zakt ze scheef.

    @Zj gefeliciteerd met de 6 maanden van je zoontje en natuurlijk met de baan van je man

    @hier vandaag weer naar CB geweest om Mirre te wegen ze weegt bijna 6,5 kilo. vond dat ze niet heel veel was aangekomen maar op het cb waren ze erg tevreden dus moet me er maar niet te druk over maken.
     
  12. Pandora

    Pandora VIP lid

    Oct 18, 2010
    6,530
    363
    83
    Noord-Brabant
    Naar het CB geweest....M.weegt nu 7,5 kilo en is 70 cm lang :D
    en wat moest hij weer huilen van de prikjes....ontroostbaar
    Zetpilletje gegeven en nu slaapt hij
     
  13. Lori

    Lori Bekend lid

    Dec 1, 2010
    544
    0
    0
    NULL
    NULL
    @wondertje1985 Herkenbaar. Ik vind bv geven ook zwaar door de combinatie werk en thuis. Ben dat gesleep met een kolfapparaat ook gewoon een beetje zat :). Ik heb de vraag over bv afbouwen trouwens gesteld aan de lactatiekundige op dit forum. Dus je kunt het antwoord straks meelezen, haha.
     
  14. josjo

    josjo Fanatiek lid

    Nov 6, 2008
    2,757
    156
    63
    Arnhem
    agossie pandora... voorlopig even de laatste keer toch?

    Tooske, heel veel sterkte! Wat lijkt me dat een hel voor de ouders en familie en vrienden zeg...

    ZJ was jij niet ooit de eerste die beviel in de aug mama's topic? Kan me zoiets herinneren... merk je daar nog veel van, die 5 weken te vroeg? Hier 4 weken en qua sprongetjes moet je rekenen met de uitgerekende datum maar sommige dingen kan ze ook juist weer wel heel snel. Komt er op neer dat ik niks meer van de sprongetjes herken en snap haha. Ze staat bijv al een week of 4. (probeerde ze al vanaf het begin en iedereen maar zeggen: volgens mij heeft ze krampjes... en ik zei steeds dat ik dacht van niet maar ja ik was de onervaren moeder he haha) duss..... en rollen en om haar as draaien enzo gaat echt super. kruipen snapt ze nog niet echt en zitten kan ze alleen met hulp. Elisje, zat tristan nou al zelfstandig? Of wie was dat? Lijkt me trouwens wel heel vroeg...? nou ja, staan ook maar dat doet ze nog niet zelfstandig hoor :D

    @hapjes: banaan met peer of met mango is hier een groot succes! Ik maak het juist iets minder smeuiig door er liga doorheen te kruimelen. Maakt het ook n andere smaak maar ze smult er heerlijk van! Wortel en bloemkool geprobeerd en vindt ze niet lekker. Ook niet met appel er door. Ik heb n fruitmeisje :D:)
     
  15. Pandora

    Pandora VIP lid

    Oct 18, 2010
    6,530
    363
    83
    Noord-Brabant
    Josjo...ja voorlopig de laatste...ben benieuwd of hij net zo'n koorts krijgt als de afgelopen keer :(
     
  16. josjo

    josjo Fanatiek lid

    Nov 6, 2008
    2,757
    156
    63
    Arnhem
    lori en wondertje: ik heb ook 4 maanden en 2 weken bv gegeven en als je iets wil weten over afbouwen, wie weet kan ik je helpen...? Wat mij echt opviel is je kan 1000 boeken kopen over bv geven, maar in geen een of op websites, nergens kan je fatsoenlijk lezen over hoe je dat nou moet afbouwen.... En om borstontsteking te voorkomen en er voor te zorgen dat je kleintje nog wel de juiste hoeveelheid e.d. binnenkrijgt lijkt me dat toch wel een belangrijk onderdeel.... werd me weer eens duidelijk dat 'men' (ik noem ze de bv politie, zoals bij ons de arts vh cb) liever niet zien dat je er mee stopt. Volgens mij zien die je nog het liefst doorgaan tot je kind 8 is haha

    sorry, dat was ff mijn frustratie over bv hihi. De volgende keer doe ik het weer hoor, dat wel maar nu weet ik lekker zelf hoe t werkt....
     
  17. josjo

    josjo Fanatiek lid

    Nov 6, 2008
    2,757
    156
    63
    Arnhem
    hoop t niet pandora....!

    enne, was je blij of teleurgesteld met de uitslag van je test? :D
     
  18. Pandora

    Pandora VIP lid

    Oct 18, 2010
    6,530
    363
    83
    Noord-Brabant
    #218 Pandora, Jan 3, 2012
    Last edited: Jan 3, 2012
    Euh........................:) licht teleurgesteld :) al was ik me wel dood geschrokken als deze positief was geweest hoor ;)
    maar lichamelijk is gewoon echt beter te wachten
    Zeker nu met al mn vermoeidheid ;) en heb nog teveel last van mn bekken ( van de.andere kant....last krijg ik daar dan toch weer van ;) )

    en eerst trouwen ;) en dit jaar wil ik wel terug naar afrika....vorig jaar mocht/kon niet ivm de zw.schap

    En ik vond het vroeger ook nooit leuk om te horen dat ik een zeer welkom ongelukje ben.....vind het ook niet leuk als ik dit dan ooit aan mn kind zou moeten vertellen :D
     
  19. josjo

    josjo Fanatiek lid

    Nov 6, 2008
    2,757
    156
    63
    Arnhem
    ik snap je gevoel! Heb laatst ook getest omdat ik dacht waar blijft die ongi nou? haha en was ook licht teleurgesteld... :( hihi

    waar in Afrika ga je dan heen? Ik zou ook wel een keer die kant op willen! We dachten aan Thailand maar daar gaan we dan misschien ook heen als broerlief trouwt met zijn thaise schone... en in Azie zijn we al 4 keer geweest, Afrika nog nooit... EN nu kan het nog met een kleintje he. Als er 2 zijn..... dan wordt het toch anders denk ik...'

    dus ben benieuwd naar jouw Afrika ervaringen! :cool: zin in vakaaaaansie
     
  20. wondertje1985

    wondertje1985 Fanatiek lid

    Jan 28, 2011
    1,123
    0
    0
    Noord-Brabant
    @josjo dat was ik met het zitten. Ik vind het ook erg vroeg en zolang lukt het ook nog niet hoor. En alleen in een kinderstoel he dus ja is dat helemaal zelfstandig? Als je haar gewoon los op de grond laat zitten dan valt ze binnen 30 sec. om.

    En inderdaad je kan veel boeken over bv kopen maar nergens staat in hoe je moet afbouwen. Heb zelfs een bv cursus gedaan maar ook daar is er niet over gesproken.
     

Share This Page