welke vakbond

Discussion in 'De lounge' started by mamav2boefies, Jan 3, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamav2boefies

    mamav2boefies Fanatiek lid

    Dec 22, 2010
    1,158
    0
    36
    Ik vroeg me af bij welke vakbond zit jij en ben je daar tevreden over?
    Ik werk bij een supermarkt en zit te denken om lid te worden van een vakbond
     
  2. singa

    singa Niet meer actief

    Ik zit bij FNV bondgenoten en ik ben er tevreden over. Heb ze gelukkig nog niet zo vaak nodig gehad.
     
  3. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    +1!
     
  4. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Ik zat bij abvakabo-FNV(zorg-sector) ook goed. Alleen heb ik voorlopig geen baan meer. Als ik weer werk ga zoeken of heb gevonden meld ik me wel weer aan bij de bond die bij de sector past.

    De supermarkt-cao valt one FNV-bondgenoten dus dan zou ik daarbij gaan als ik in een supermarkt zou werken.

    Cao Supermarkt (Levensmiddelenbedrijf) - FNV Bondgenoten
     
  5. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    Idem
     
  6. Djinti2011

    Djinti2011 Bekend lid

    Aug 8, 2007
    772
    0
    0
    Medewerkster order fullfillment
    Eindhoven
    Ik ben eigenlijk ook wel geïnteresseerd om lid te worden van een bond.

    Iemand enig idee wat de maandelijkse kosten zijn?
     
  7. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Hier rond de 15 euro per maand

    En krijg elk jaar alle contributie terug via de werkgever ( is bij heeeel veel bedrijven zo)
     
  8. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    Mijn man betaalt de volle premie en ik maak gebruik van de 1% regeling bij FNV.


    Leden van FNV Bondgenoten hoeven nooit meer dan 1 procent van het bruto inkomen te betalen aan contributie.
     
  9. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Word ook lid!

    De contributie verschilt per bond en bedraagt gemiddeld 15 euro per maand. Dit lidmaatschap is alleen voor jou, dus niet voor eventuele gezinsleden (tenzij die zelf ook lid worden natuurlijk). Deeltijders, jongeren, studenten, gepensioneerden en mensen met een uitkering betalen veelal minder. Informatie hierover vind je in het informatiepakket dat je kunt aanvragen bij FNV Publieksvoorlichting 0900 3 300 300 (10 ct p.m.) dagelijks van 12.30 tot 16.00 uur. En ook op de websites van onze bonden .
    Als dit in jouw cao geregeld is, betaal je geen belasting over je FNV-contributie. Zie vraag en antwoord over de fiscale regeling vakbondscontributie voor meer info.
     
  10. mamav2boefies

    mamav2boefies Fanatiek lid

    Dec 22, 2010
    1,158
    0
    36
    Moet je dan bij je werkgever aangeven dat je lid bent geworden van de bond?
     
  11. singa

    singa Niet meer actief

    of je krijgt een brief thuis of je kunt op de website de brief downloaden en inleveren bij je werkgever.
    het kan zijn dat je werkgever hier niet aan mee wil doen. als het dan niet in je cao staat mag hij het weigeren.
     
  12. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Gewoon even op de fnv-site kijken bij de bond die bij jouw branche hoort, daar vind je alle info die je zoekt.
     
  13. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    Elk jaar op de FNV site de factuur uitprinten en die bij de werkgever overleggen en dan krijg je als het goed is vrijwel alles terug

    Zijn genoeg mensen die dit niet weten en dus nooit iets terugkrijgen. Op de FNV site staat daar als het goed is uitleg over
     
  14. singa

    singa Niet meer actief

    je krijgt alleen niet alles terug. je krijgt alleen een stukje loonbelasting terug. en dat is afhankelijk van hoeveel je verdient.
    het staat inderdaad wel op de site aangegeven.
     
  15. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Mijn man krijgt toch echt elk jaar de gehele contributie terug (grootmetaal) en mijn vader werkt ook in de grootmetaal alleen ander bedrijf en krijgt 90 euro (6 maanden aan contributie) terug

    Verschilt echt per werkgever
     
  16. Locusta

    Locusta Niet meer actief

    Ik zit bij de AOB (algemene onderwijsbond), maar als je in een supermarkt werkt, kun je daar niet lid van worden. Het bevalt mij super. Ze houden me goed op de hoogte van alles wat er speelt. De hoogte van je contributie gebaseerd op je salaris. Bij het staken krijg je betaalt uit de stakingskas. Netjes geregeld allemaal :)
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,552
    527
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ben lid van CNV. Die contributieregeling is CAO-afhankelijk, is restitutie afgesproken in de CAO, dan is je werkgever verplicht je deels of volledig de contributie terug te betalen. Hiervoor moet je idd wel een factuur overleggen.

    Verder is het bij veel bonden zo (FNV en CNV in ieder geval) dat je obv je inkomen of aantal contracturen een gereduceerd tarief moet betalen, dus dan betaal je minder dan die 15/16 euro p/m

    Daarnaast heb je veel extra's: rechtshulp (voor arbeid), belastingservice, collectiviteitskorting op zorgverzekeringen en andere verzekeringen, cursussen, etc.

    Het loont toch wel de moeite hoor.
     
  18. mamav2boefies

    mamav2boefies Fanatiek lid

    Dec 22, 2010
    1,158
    0
    36
    Bedankt voor de reacties!
     
  19. singa

    singa Niet meer actief

    Dan heeft de werkgever misschien de regeling dat de contributie vergoed wordt maar dit is geen algemene regel.
    Normaal gesproken wordt er alleen belastingvoordeel gegeven. Dit kun je zien doordat het bedrag 1x in mindering wordt gebracht en 1x uitbetaald.
     

Share This Page