Angst voor poepen?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Kolibrie, 8 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hoi mede-mama's,

    Ik zit met een probleem. Mijn dochter zit in een fase waarin ze (denk ik) bang is om te poepen. Ze weigert pertinent om te poepen! Ik heb haar nu al 2x een klysma moeten geven en ik vind het vreselijk, maar 4/5 dagen niet poepen is gewoon niet goed. Ze krijgt al vezelzakjes van de dokter, maar nog steeds wil ze niet poepen. Ze is sinds eerste kerstdag overdag zindelijk. Poepen deed ze liever niet op het potje, maar in haar luier en ik vond dat prima. We hebben haar ook nooit gepusht of vertelt dat ze niet mag poepen in haar luier, maar ik heb zo'n vermoeden dat het poepen een keer pijn heeft gedaan (harde ontlasting gehad). Nu houdt ze het dus gewoon tegen..

    Eten is momenteel ook en stuk minder, wat ik aan de ene kant niet raar vindt.. Want ja, als je vol zit met poep, kan er toch neit veel meer bij :) We geven haar al veel vezelrijke producten, ze drinkt veel.

    Hoe kunnen we ervoor zorgen dat ze weer wil poepen? Stickers werken ook niet, ze begint echt te huilen en "nee" te roepen als ze aandrang heeft :( Ik weet gewoon niet meer wat ik nog meer kan doen, dus als iemand verder nog ideeën heeft om het weer "leuk" te maken? Heel graag!!
     
  2. diddi

    diddi Bekend lid

    1 jan 2010
    590
    0
    0
    NULL
    NULL
    Misschien kan probiotica haar helpen.
    Dit is goed voor de darmen, waardoor de ontlasting weer wat zachter wordt. Als het wat zachter wordt gaat het minder pijn doen en misschien wil ze dan wel weer poepen.
    Probiotica kan je kopen in een natuurwinkel en een schepje door yogurt of drinken doen.
     
  3. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    Hoi,

    Wat vreselijk he? wij hebben dit probleem nu met onze vier jarige. Het is begonnen na de herfstvakantie dus eigenlijk al weken gaande: mam, mijn poep wil er hard uitkomen...:D...maar :(.

    Een week voor kerst bij de HA geweest en het wordt heel serieus genomen. Ook hier al 2 x een klisma moeten doen. Vreselijk zo'n microlax verhaal...ze was ZOOOOOOOOOOOOO boos, en het deed haar pijn. Maar de boel kwam er wel uit en nu zit ze op 3 zakjes Forlax junior, pruimen, activia yoghurt met pruimen, knijpfruit van frambozen met heel veel pitjes, kiwi's, roosvicee laxo etc...en nu gaat ze 5 x (kleine beetjes) per dag en is de boel wel zacht maar inderdaad, ooit heeft het pijn gedaan en vanochtend kon ze ook niet echt en riep dat het pijn ging doen dus of er wat is daar beneden? geen idee maar de ontlasting is zo zacht door die zakjes dat het niet echt pijn kan doen, het zit dus echt een beetje tussen de oren en het is een vervelende cirkel waar ze uit moeten komen. Het kan weken duren zei de HA. Het komt heel vaak voor, gebruik de zoekfunctie maar eens.

    HA zei inderdaad, 4 dagen niet poepen is een klisma, verder vezelrijk eten, wat meer margarine of vetten, veel fruit, meer water drinken tussendoor, roosvicee laxo etc etc.

    Miss. heb je er wat aan. Je bent niet alleen in ieder geval. Ik weet hoe machteloos je je voelt, je kan ze dan zo weinig helpen en je ziet ze het wegdrukken en pijn hebben. Laatst toen hier alles eruit was en er dagen volgden dat ze zich gewoon leegde door die Forlax hadden we opeens een heel ander kind, helemaal vrolijk, niet meer zo moe en hangerig, geen hoofdpijn meer. Maar het gaat met ups en downs hier.

    Welke vezelzakjes heb je dan? hier zei de HA dat je er een beetje mee moet spelen. Ze dacht aan 1 of 2 voor onze dochter maar ze heeft er gewoon 3 nodig merkte wij.

    Succes, Charlie
     
  4. Madelief32

    Madelief32 Actief lid

    16 jun 2009
    196
    0
    0
    Oh, wat herkenbaar! Bij mijn oudste heeft het ook weleens zeer gedaan doordat ze te weinig dronk. Zo ben ik ook ruim een jaar aan het tobben geweest met microlax en lactulose, totdat ik bij de kinderarts terechtkwam. Die verbood mij per direct de microlax. Ben direct gestart met forlax, en binnen een paar dagen had ik een heel ander kind! Inmiddels zijn we weer bijna een jaar verder, is ze zindelijk en poept ze nog steeds niet graag. Maar we zijn de forlax aan het afbouwen en hebben een stickersysteem. Probeer iets te vinden waarmee je ze kunt stimuleren. Ik verzon poepverhaaltjes met poepkaboutertjes (je wordt creatief....). Succes, het is een bekend probleem en het komt goed!
     
  5. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hoi Charlie,

    Dank je wel voor je verhaal. Inderdaad, die machteloosheid...verschrikkelijk. De eerste keer klisma ging goed en had ze amper wat door, ja ze moest ineens wel gaat zitten. Maar gister deed het haar zeer. Ze kreeg duidelijk buikkrampen en werd paniekerig en begon heel hard te huilen en wilde niet zitten. Echt, wat voelde ik me verschrikkelijk :( Ik voelde me echt een boeman, dat ik haar dit aan moet doen. Uiteindelijk moest ze wel en schoot de poep eruit. Het was gelukkig zacht, dus dat kan haar niet zeer gedaan hebben. Ze zei wel meteen: mama, buikpijn is weg! Geen auw meer aan billen! Ze was dus wel opgelucht. 's Avonds heeft ze ook nog eens haar hele luier volgepoept en dat was echt superzacht. Zoveel poep uit zo'n klein lijfje.

    Ze krijgt ook Forlax en nu 1 zakje per dag voor nu 14 dagen. Ik vrees dus voor de periode na de Forlax. Roosvicee Laxo hielp al niet meer. Ik zal inderdaad die Activia ook eens proberen. Maar mogen ze dat op deze leeftijd? Ik bel anders voor de zekerheid m'n HA nog even ;)
     
  6. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Ze heeft nu 2x de microlax gehad. Wat is de reden dat jouw kinderarts dit meteen liet stopzetten?? Forlax krijgt ze nu ook, maar voor maar 14 dagen. Ik ben echt bang dat het daarna weer hard wordt en ze nog slechter gaat poepen. Ik haat die klisma's. Je dwingt ze ergens toe wat ze niet kunnen/willen en ik ben echt bang dat ze daardoor straks nog meer een "trauma" voor poepen krijgt.. Ze drinkt al heel veel, maar eten is nu wel verminderd doordat ze zo vol met poep zit :(

    Dank voor je tips!
     
  7. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Dank je wel! Ik zal het onthouden!
     

Deel Deze Pagina