moestuin vraagjes

Discussie in 'De lounge' gestart door Tord, 9 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Me81

    Me81 Bekend lid

    9 mei 2011
    780
    0
    0
    NULL
    NULL
    T is groot, je hebt heel wat groenten nodig om de tuin te vullen.
     
  2. Que

    Que Niet meer actief

    Wij hebben een hele grote tuin en willen dit jaar ook groente proberen te verbouwen.

    Wat is makkelijk en rendabel om te doen? Is het goedkoper dan dat je het in de winkel haalt? Deze vraag is gezien ons financiele plaatje
     
  3. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Ja, kan ook vanaf oktober voor de wintersoorten maar we waren met de bestrating bezig geweest dus het was nog een puinhoop ;) Je kunt ook later maar dan moet je ze niet zo diep zetten en komen er kleine bolletjes van dan bij een vroege plant zoals jij nu hebt gedaan. Ik oogst ergens in september straks.

    Maar eerlijk gezegd zet ik meestal de knoflook en uien eroin als biologisch afweermechanisme, samen met afrikaantjes en bieslook. Ik doe niet zo heel veel met de oogst, als het te nat is om te drogen laat ik ze ook gewoon zitten :)
     
  4. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Reken maar uit: een zakje zaden voor bonen kost tussen de 2 en 3 euro en je eet er het hele bonenseizoen van. En dat geldt voor alles.

    Maar hou er wel rekening mee dat je, als je alleen van je moestuin wilt eten, je een stuk minder gevarieerd eet dan je anders zou doen, domweg omdat er maar een kort groeiseizoen is voor heel veel groenten en je in het voor en najaar weinig keuze hebt. Dan eet je veel spinazie, snijbiet, kolen en andijvie. Ikzelf heb er geen problemen mee, probeer toch zo veel mogelijk met de seizoenen mee te eten, maar ik waarschuw maar even (een bologische kweker vertelde me dat hij mensen langs kreeg die in februari graag een kropje sla wilden kopen.....dat lukt niet van de koude grond zal ik maar zeggen :D)
     
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    "Square foot gardening" van Mel Bartholomew, via Bol.com gewoon te koop.
     
  6. Que

    Que Niet meer actief

    Wanneer moet je dan bijvoorbeeld bonen poten? En die moeten langs een rek klimmen toch?
     
  7. Trees

    Trees Niet meer actief

    Het is één bloemkool per vakje, dus stel je wilt vier bloemkolen kost het je vier vakjes. Mijn ervaring is dat je snel teveel plant. Gevolg is dat je in een korte periode (oogsttijd) plotseling met 10 bloemkolen zit. Ik zou, zeker als je net begint, klein beginnen.

    Ik heb een engelstalig boek gelezen, namelijk deze

    bol.com | Square Foot Gardening, Mel Bartholomew | Engelse boeken

    Via google kun je ook wel beknopt informatie vinden.
     
  8. Trees

    Trees Niet meer actief

    Klopt dat was jij :D

    Ik vind de methode helemaal geweldig. Het klinkt veel logischer dan de ouderwetse manier. Hoeveel bakken hebben jullie?

    Ik wil zo graag beginnen, maar onze tuin is allesbehalve moestuinproof nu. Donderdag komt er een hovenier langs om de situatie op te nemen. De vorige bewoners hebben een oerwoud van onze tuin gemaakt en er moet eerst een graafmachine in voor het groffe werk. Ik hoop eind februari een start te kunnen maken.
     
  9. Oemie

    Oemie Actief lid

    6 sep 2009
    236
    0
    0
    NULL
    NULL
    dames,
    wat voor grond gebruiken jullie voor in potten?
    en maakt het uit van welk materiaal potten en bakken zijn.

    wil op mijn balkon eens gaan zaaien en platen :)
     
  10. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Ik heb niet echt meer bakken, maar maak gewoon vierkanjes die goed in mijn tuin passen met looppaden ertussen. Dit jaar ga ik voor 5 vierkanten in de diepte en 2 naast elkaar, dus blokken van 10 met looppaden aan weerszijden. En dat keer 2, dus 20 vierkanten. En dan heb ik de tomaten, courgette, rabarber, knoflook, uien en komkommer er niet in staan. Die staan los in de border.

    Eind februari is helemaal goed toch! Alvast een beetje voorzaaien in potten op een zonnig plekje in huis of de bijkeuken (of een kasje) en dan kan het zo in maart de grond in! Oh ik heb alweer helemaal zin, heb al mijn zaadjes en zo vorig weekend uitgezocht, lekker bijgekocht wat nog nodig was, een beetje op internet gesurft of ik nog bijzondere/rare soorten wil hebben en een soort van plantplan gemaakt. Mijn handen jeuken.

    Plantplan maak ik trouwens heel vaag, maar dan schrijf ik per maand op wat voorgezaaid moet worden of in de volle grond mag, en tot in welke maand het nog gezaaid kan worden. Dat hangt in de bijkeuken bij alle zaadjes. Ik ben een chaoot anders :D
     
  11. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Ik doe gewone pootaarde erin, of anders gewone zwarte grond. Potten moeten alleen buitenpotten zijn, dus kunnen afwateren. Het materiaal maakt niet veel uit.
     
  12. Wallie1978

    Wallie1978 Actief lid

    27 okt 2009
    292
    0
    0
    Gelderland
    Ook ik wil graag een moestuin(tje) beginnen. Heb al wel in mijn borders allerlei kruiden staan. Tomaten gingen afgelopen jaar niet zo goed. Aardbeien heb ik altijd in potten.
    Op mijn balkon heb ik ook vaak in bakken kruiden/tomaatjes/aardbeien gedaan. Ging heel erg goed.
    Nu wil ik ook weleens andere dingen gaan proberen, dus lees even mee.
     
  13. Oemie

    Oemie Actief lid

    6 sep 2009
    236
    0
    0
    NULL
    NULL
    @ Juul75, bedankt ben al druk op het internet aan het zoeken naar info.
    ben een beginneling dus alles haar fijn uitzoeken :D
     
  14. Trees

    Trees Niet meer actief

    Een plantplan is wel een goed idee. Ik ben namelijk ook zwaar chaotisch en heb in het verleden nogal eens wat vreemde dingen in de moestuin gedaan ;).

    Ik heb een kweekkas, dus ik ga al wat voor zaaien vanaf eind deze maand. Ik heb nog redelijk wat zaden liggen, maar sommige zijn niet meer houdbaar. Iemand ervaring met het planten van niet houdbare zaden? Zou het nu echt zoveel uitmaken of hooguit wat minder zaadjes die niet opkomen?

    Voor degene die al moestuinen. Waar kopen jullie de zaden?
     
  15. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    tuin op het noorden... pak het meest zonnige plekje in de tuin iig. En zoek spullen uit die niet heel veel zon nodig hebben.
     
  16. Trees

    Trees Niet meer actief

    Eventueel experimenteren met spiegels of aluminiumfolie om extra zonlicht te pakken. In uitgebreide moestuinboeken staan vaak wel wat tips hierover.
     
  17. jopa1000

    jopa1000 Niet meer actief

    Wij hebben ook een moestuin volgens "vierkante meter tuin" principe, heb nog een leuke website voor jullie ter inspiratie:

    http://www.makkelijkemoestuin.com

    Bij de welkoop hebben ze vanalles voor de "vierkante meter tuin" te koop.

    Wij hebben een speciale mix gemaakt: staat ook op de site van Jelle (link hierboven). Nog een tip: zorg dat je de bakken kunt afdekken met gaas en maak klimconstructies! Staat ook allemaal op bovenstaande website!

    Oja, de zaden van de welkoop zijn heeeel duur je kunt ze beter bij : http://www.123zaden.nl bestellen. Gaat heel makkelijk.

    Veel plezier!
     
  18. Trees

    Trees Niet meer actief

    Dank je wel voor de tip! ik kocht mijn zaden altijd bij het winkeltje bij de volkstuintjes, maar wij zijn afgelopen jaar naar een andere plaats verhuisd en anderhalf rijden voor wat zakjes vind ik wat overdreven.
     
  19. Me81

    Me81 Bekend lid

    9 mei 2011
    780
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik koop mijn zaden altijd bij vreeken! Goeie kwaliteit en ook keus in Bio zaden!
     
  20. Gemma79

    Gemma79 Fanatiek lid

    19 feb 2011
    1.105
    2
    0
    NULL
    NULL
    Vreeken..slechte ervaringen mee.
    Ik bestelde vroeger bij de Bolster.
    Tegenwoordig zijn de meeste van mijn zaden van eigen kweek.
    Als ik tekort kom bestel ik nog bij de Bolster.

    Om te zaaien gebruik ik zaai- en stek grond.
    Tekoop bij tuincentrum in kleine zakjes ( paar kilo )
    Dit is fijner dan gewone potgrond en de zaden kunnen makkelijker uitkomen. ( hoeven minder moeite te doen )
     

Deel Deze Pagina