zwart werken hoe denken jullie erover??

Discussion in 'De lounge' started by Amfy, Jan 10, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. honeyy

    honeyy VIP lid

    Nov 5, 2008
    7,635
    44
    48
    verkoopster babyspeciaalzaak
    Dat is toch heel anders? Dan steel je een product, nu verleen je iemand een dienst.

    En zoals ik al eerder zei, en Rono ook, mag er voor 6000,= bijverdiend worden.

    Dus...
     
  2. honeyy

    honeyy VIP lid

    Nov 5, 2008
    7,635
    44
    48
    verkoopster babyspeciaalzaak
    dus betaal jij iemand ook zwart, en maak je wel gebruik van die " zwartwerkers"
     
  3. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik zie het al. Als werkgever hoef ik helemaal niks aan te geven als ik iemand voor minder dan twee dagen per week aan het werk heb als oppas. Zij zélf moet het wel opgeven. Wanneer ze minder dan 5500 euro bruto per jaar verdiend hoeft ze 0 euro belasting te betalen.

    Het enige waar ik mij met m'n zwart-betaalde, niet-opgevende oppasstudente schuldig aan maak, is dat ik er niet op toe zie of zij de administratieve handelingen wel netjes verricht.
    Vermoedelijk doet zij dat niet. Dan is ze dus in overtreding dat ze het niet opgeeft, maar hoe dan ook is ze er geen belasting over verschuldigd.

    Ik vind dat toch écht van een andere orde dan mensen die wél belasting verschuldigd zijn, daar bewust geen aangifte over doen en dus ontduiken.
     
  4. Bri

    Bri Niet meer actief

    Over de eerste 6000 euro die je verdient hoeft geen belasting betaald te worden, dat is iets heel anders dan 'je mag 6000 euro bijverdienen'.
    Want iemand die al een inkomen heeft (of dat nou uit een uitkering is of salaris), krijgt vrijstelling voor dat bedrag, dat is al doorgerekend in je loonheffing. alles wat je bijverdient is dus gewoon belastingplichtig. Je mag er niet zelf voor kiezen om 6000 euro minder op te geven dan je daadwerkelijk verdiend hebt.


    Je verleent weliswaar iemand een dienst, maar door geen belasting te betalen over je inkomsten steel je van de gemeenschap. We hebben hier een prachtig stelsel, waarin iedereen meebetaalt aan bepaalde zaken waar de overheid voor staat. Wie meer verdient, betaalt meer. Wie minder verdient, betaalt minder. Maar wie meer verdient dan waarover hij belasting betaalt is niet meer of minder dan een bedrieger en een dief. Hij zorgt er dan namelijk voor dat een ander meer moet betalen - iemand moet die rekening namelijk oppakken.
     
  5. Bri

    Bri Niet meer actief

    zoals ik al aangaf: ik ben niet verplicht om werkgeverspremies te betalen voor mijn incidentele oppas.
    Zij is wel verplicht om haar incidentele verdiensten op te geven bij de belasting. Ik zal het haar de volgende keer eens vragen, of ze dat doet. Het blijft beperkt tot het administratieve circus, want zij komt bij lange na niet aan die drempel vanaf wanneer je belasting moet gaan betalen.
     
  6. Darlagirl

    Darlagirl Niet meer actief

    Waarheid is natuurlijk hard en makkelijker om weg te duwen ;)
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    En als ze dit nou niet doet en ook aangeeft hier geen zin in te hebben? (wat ik volledig begrijp)
     
  8. Gerbera

    Gerbera Niet meer actief

    Sommige dingen die hier afgekeurd worden vallen volgens mij onder de regeling vrijgesteld huispersoneel. Zoals een schoonmaakster, tuinman, kinderoppas die max. drie dagen in de week bij verdient. Dan hoeft er van beide kanten geen belasting betaalt te worden. Maar het inkomen van de schoonmaakster wordt wel opgegeven bij de belasting. (Of is het door dit laatste dan niet meer zwart werk te noemen?)

    EDit: ik heb alleen de eerste paar pagina's gelezen dus miss is dit al gezegd inmiddels.
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Rosao, ik ben het volledig met je eens. Ben erg blij om hier toch een gelijkgestemde te vinden. Er is nog hoop, voordat we hier ook afglijden naar Griekse toestanden waarin we het doodnormaal vinden om niet aan onze belastingplicht te voldoen... En dan maar hopen dat er iemand klaarstaat om óns te redden :)
     
  10. Bri

    Bri Niet meer actief

    Zolang die oppasinkomsten een bijverdienste zijn voor iemand die verder geen inkomen heeft (dus geen baan, geen uitkering en geen onderneming), en zij dus in totaal onder die vrijgestelde norm van 5500-6000 blijft, heb ik er niet zo'n moeite mee dat ze niet van plan is om er aangifte over te doen. Of ze nou een formulier invult en 0 euro hoeft te betalen, of dat ze geen formulier invult en 0 euro hoeft te betalen vind ik geen principiële kwestie.
     
  11. Bri

    Bri Niet meer actief

    Vast. Maar als je de andere reacties ook echt leest weet je dat dit niet het hele antwoord is.

    Als iemand in totaal minder dan 5500 euro per jaar aan inkomsten heeft, is diegene geen belasting verschuldigd (dat is toch al gauw 550 avondjes van 10 euro....)
    Als iemand voor minder dan 2 dagen per week werkzaam is als oppas (of ander 'huispersoneel') is de werkgever ook geen premie verschuldigd.
     
  12. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Ik snap wel waarom mensen gaan " zwart " werken hoor. ( en dan heb ik het niet over iemand met een uitkering maar bijv. een schilder die in de avond uurtjes en de weekenden ergens schildert )

    Ze doen mij er toch uit eindelijk ook een plezier mee.
     
  13. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Is wel makkelijk natuurlijk, uiteindelijk weet jij helemaal niet wat ze allemaal doet maar je maakt wel gebruik van dr.

    Anyway, ik denk dat er andere zijn om ons druk over te maken. Bij ons gaat het om een paar honderd euro per jaar voor goede bekenden of vrienden. zoals ik al schreef werkt mijn man fulltime en heeft een eigen zaak en dat is belastingtechnisch niet altijd heel handig, bepaalde toeslagen hebben wij ook geen recht op terwijl er niet eens zoveel binnenkomt. Als iemand ons aan zou willen geven of ons dieven wil noemen, be my guest.
     
  14. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Overigens vorig jaar het heel zwaar gehad, maar door wat extra 'zwarte klusjes' eruit gekomen en geen uitkering aan hoeven vragen.
     
  15. adi

    adi Niet meer actief

    er zijn echt zat kappers, schilders e.d. die bijna elke avond en weekend zwart werken naast hun baan.

    Ik ken iemand die elke avond en de hele maandag zwart knipt en daarnaast fulltime werkt. Ze verdient zwart meer netto dan wit.
     
  16. Bri

    Bri Niet meer actief

    Nee, ik weet niet wat ze allemaal wel en niet doet. Ik heb er een redelijk beeld van (ken haar en haar ouders vrij goed) en het is uiterst onwaarschijnlijk dat zij meer dan 6000 euro per jaar verdient. Dat is dan maar het risico dat ik neem; ik heb het idee dat ik mezelf nog wel in de spiegel kan kijken :) Zolang jij dat ook kunt, moet je zelf weten wat je doet en nalaat.

    Ik geef trouwens helemaal niemand aan, zoals gezegd krijg ik daar een heel naar gevoel bij. De enige keer dat ik wel iets heb gemeld, is toen ik ooit een 'mannetje' nodig had voor m'n keuken, daar een keurig bedrijf voor heb ingeschakeld, en de persoon in kwestie vervolgens aan mij vroeg of ik het met of zonder factuur wilde doen. Uiteraard heb ik voor 'met factuur' gekozen. Ik heb toen het bedrijf opgebeld dat hun werknemer zo opereerde. Geen idee wat ze met die melding hebben gedaan.
     
  17. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Thnx voor het opzoeken! Dit probeerde ik eerder ook al duidelijk te maken :)
     
  18. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Misschien moet je de antwoorden van Bri even LEZEN.... je bent dus niet verplicht om over dat soort dingen als 'werkgever' iets af te dragen omdat het onder een bepaald aantal uur per week blijft. Degene die oppas moet zelf bekijken of hij/zij verplicht is dingen af te dragen. Voor jongeren weet ik de regels daar eigenlijk niet over. Weet wel dat toen ik een bijbaantje had ik altijd mijn belasting terugkreeg (TJ biljet).
     
  19. honeyy

    honeyy VIP lid

    Nov 5, 2008
    7,635
    44
    48
    verkoopster babyspeciaalzaak
    Sorry maar ook 't oppas meisje is zwart werken. Ze geeft 't toch ook niet aan de belasting op?
     
  20. MissXX

    MissXX Fanatiek lid

    Oct 9, 2011
    2,027
    0
    0
    Nijmegen
    Hmmm ik wilde iets gaan zeggen in de richting van dat het mij niet uitmaakt dan iemand een extra centje zwart bijverdient. Maar lees nu dat je € 6.000,- op jaarbasis bij mag verdienen. Tsja als je daar overheen gaat, noem ik dit ook geen extra zakcentje meer!

    Is dit dan naast je loon?
    Of is dat gewoon het bedrag voordat je echt belasting gaat betalen, loonheffingskorting enzo?
     

Share This Page