makkelijke succesrecepten

Discussie in 'De lounge' gestart door tulip, 2 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tulip

    tulip Niet meer actief

    blikgroente is alleen niet te vreten;)
     
  2. Chilleke

    Chilleke VIP lid

    21 jan 2010
    10.869
    1
    36
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Brabant
    hahaha dat vind ik ook, net zoals potgroenten.. alleen diepvries vind ik gaan tegenover vers
     
  3. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Misschien dat daar ook beter een apart topic voor geopend kan worden. Ik heb daar ook wel interesse in. Koken zonder zakjes en pakjes vind ik best een kunst om het dan toch nog lekker op smaak te krijgen. Zeker met een beetje simpele recepten.
     
  4. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    dat zeggen ze ja, maar heb je die dingen wel eens vergeleken, bllllllll slappe donkere drellige slierten en dan naast een fris groen knapperig boontje. De aanblik vind ik toch zeker gezonder en zeker lekkerder:p
     
  5. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Zelf maken moet te doen zijn. Ik gebruik wel eens een zakje kruidenmix af en toe maar als ik het vergeet te kopen dan meng ik zelf wel wat. Meestal benadert het wel goed de samenstelling van de kruidenmix. Maar zo'n zakje kant en klare mix is dat dan zoveel erger dan het zelf te maken? (is oprechte interesse want ik heb eigenlijk nog nooit zo op E nummers gelet en dus ook niet op kruidenmixen)

    Koken zonder zakjes of pakjes valt nog redelijk mee qua doenbaarheid. Ik maak ook zelf kaassaus en witte saus, maak mijn eigen puree. Maak ook wel eens zelf allerlei bouillon (groente, vlees, kip) die dan weer als basis voor soep dient of een ingekookte variant voor sauzen. Nu spendeer ik af en toe wel een namiddag in de keuken om zo'n dingen te doen. Ook groenten bereiden om in te vriezen enzo. Eens om de zoveel tijd offer ik er een namiddag voor op, alhoewel met een glaasje wijn erbij en een leuk muziekje is het niet zo'n grote opoffering. En mijn man weet ook dat hij dan echt uit de keuken moet blijven haha

    Oh nog eentje die me te binnen schiet, meestal maak ik het op het moment zelf als ik aan de saus begin, maar heb ook altijd een potje zelfgemaakte roux in de kast staan. (boter met bloem al gemengd)
    Aangezien ik het meest met olie bak en braad durf ik wel eens boter vergeten, daarom altijd een potje in de voorraadkast.
     
  6. Gerbera

    Gerbera Niet meer actief

    Wij koken ook zonder zakjes en pakjes.
     
  7. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    Patat en snacks kopen

    Frituurpan aan zetten, man erachter zetten en laten bakken

    En zelf met kinderen en vrienden vast aan tafel gaan zitten. :D:D
     
  8. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Het staat je vrij zelf een gezonde variant te bedenken hoor ;) en ik vind 2 kipfilets niet veel voor 3 personen...En ik ben zelf ook niet erg van de pakjes en zakjes maar in de kruidenmixen van Casa Fiesta zit erg weinig troep, zeker geen E-nummers dacht ik zo, gewoon kruidenmixen, maar goed, je kan er net zo goed zelf cajunkruiden ofzo doorheen gooien, wat jij lekker vindt.
     
  9. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Er is trouwens ergens een topic over E-nummers en daar staan ook veel tips in om zonder pakjes en zakjes te koken. Mijn tip; typ de naam van het gerecht wat je wil maken in op Google en gegarandeerd dat je 100en recepten vindt, allemaal zonder pakjes en zakjes.
     
  10. jay

    jay Lid

    11 dec 2010
    10
    0
    1
    NULL
    NULL
    ook lekker, Pasta pesto

    Ingrediënten:
    2 bakjes kip pesto salade
    2 kipfilets in blokjes
    naar smaak roerbakgroenten (bijv. rode ui, paprika, courgette, champignons)
    pasta (farfalle of penne)
    geraspte kaas
    event groene pesto

    Bereiden:
    kook de pasta
    Bak de kipfilet en daar doorheen de roerbakgroenten. Als de pasta gaar is meng je dit door het kip-groentenmengsel. Vervolgens voeg je bakjes kip pesto toe, even doorverwarmen. Voeg naar smaak nog zout, peper en/of pesto toe.
    Lekker met wat geraspte kaas
     
  11. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    Ach niet zo moeilijk doen he, als je de kilo's zout en suiker afspoelt, dan valt het toch best mee?? :p:p
     
  12. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    Dit wekt mijn interesse. Kun je dit uitleggen hoe je dit precies doet en bewaart? Ik maak mijn (blonde) roux altijd op het moment zelf from scratch.
     
  13. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    #73 mamav4, 12 jan 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 12 jan 2012
    Deze is ook lekker: (zonder pakjes en zakjes)
    Pasta met champignon room saus (voor 4 personen)

    Ingrediënten:
    1 ui
    1 teentje knoflook
    250 gr hamblokjes of spekjes
    250 gr champignons
    1 kruidenbouillon tablet
    200 ml creme fraiche
    400 ml water
    maizena
    300 gr pasta

    Werkwijze:
    Snij de ui in stukjes.
    Fruit de ui in olijfolie en pers het teentje knoflook er boven.
    Voeg de hamblokjes/spekjes toe en bak even mee.
    Snij de champignons in plakjes.
    Doe ze bij het ui mengsel.
    Verkruimel het bouillontablet hier boven.
    Voeg 200 ml creme fraiche toe.
    Voeg 400 ml water toe.
    Om het te laten binden voeg je 3 eetlepels maizena en 6 eetlepels water toe.

    Kook de pasta beetgaar.

    Eetsmakelijk!

    300 gr pasta
     
  14. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Ik weet niet hoe droog jij je roux normaal maakt maar deze wordt dus echt droog. Ik gebruik wat meer bloem dan ik normaal doe zodat het korreltjes worden. Die laten afkoelen en in een bewaardoosje doen. Hoe lang je er precies mee kan doen weet ik niet, degene die ik nu heb staan is ongeveer 2 maand geleden gemaakt.

    Ik maak er ook geen grote hoeveelheden van hoor. Misschien genoeg voor 3 porties kaassaus (aangezien dat bij mij de saus is waar de meeste roux ingaat) omdat ik soms wel eens iets anders maak waar ik ook roux voor nodig heb. Tegen de volgende keer heb ik dan alweer boter gehaald.
     
  15. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Hé dat is slim, nooit aan gedacht dat dat kon.
    Ik begrijp dat je dan meer bloem gebruikt als boter. Normaal gesproken is het toch dezelfde hoeveelheid? (bijv 200gr van allebei)
     
  16. Chilleke

    Chilleke VIP lid

    21 jan 2010
    10.869
    1
    36
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Brabant
    snijbonen schotel, ergens ooit in kookboekje gelezen

    aardappelpartjes (voorgekookt)
    snijbonen
    spekblokjes
    gehakt
    blikje tomatenpurree
    zout/peper
    knoflook

    spekjes bakken, gehakt erbij, snijbonen (rauw erbij) in een wok, goed doorbakken, zout/peper en knoflook erbij, aardappelpartjes(aardappelpartjes kant en klaar effe paar gaatjes erin prikken en paar minuten in magnetron of effe voorkoken) erbij en dan naar smaakt tomatenpurree erbij. en 20/25 min op zacht vuur laten staan.
     
  17. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Ja ik gebruik dan inderdaad wat meer bloem dan ik normaal zou doen als ik wel gelijk verder ga met saus maken.
    Heb toch al een paar keer mijn noodvoorraadje gebruikt.
     
  18. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Eylem je gerecht met tortillachips was hier een succes!
     
  19. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    In welke supermarkt hebben ze die te koop? Ga ik die ook eens opzoeken:)
     
  20. Kwekijzer

    Kwekijzer Niet meer actief

    Dat blijft gewoon goed zo lang? En krijg je het dan ook weer mooi glad als je het later gebruikt? Hoe verwerk je het dan?

    Ik maak roux altijd op een heel laag vuurtje zodat het heel langzaam verwarmd wordt en doe er zodra het zich tot een pasta vermengd de melk bij. Dat doe ik zo om de klontjes te voorkomen.
     

Deel Deze Pagina