Ik drink hier geen alcohol, mis het ook niet en ze kwam hier tot voor kort nog geregeld s nachts. Maar in jou situatie zou het prima kunnen. Hier krijgt ze vanaf 13 maanden geen middagvoeding meer, is ze zelf mee gestopt toen ik stopte met kolven onder werktijd. Na 8 werkdagen vroeg ze er bij mij ook niet meer om. Hier dronk ze s avonds laat en s nachts nog wel maar als ze 2x had gedronken, had ik het ook prima gevonden. Als het voor jou goed voelt om naar 1 voeding te gaan, zou ik dat over een tijdje gewoon doen en idd wat snoopy zegt, misschien tot 2 jaar 1 voeding?
Maar je man heeft wel gelijk...als het de bedoeling is dat je dochter minstens tot 2 jaar gewoon bij jou drinkt, dan is de kans van slagen met maar 2 voedingen op een dag natuurlijk kleiner. En als je man zich er bij betrokken voelt, dan is het natuurlijk een beetje raar om zomaar te beslissen een voeding minder te geven en dat niet te overleggen.
Als ik op een gegeven moment op 1 voeding zou zitten,heeft ze daar dan net zoveel aan als nu bij 2 voedingen?
Ligt er aan hoe je het bekijkt. Qua antistoffen ongeveer hetzelfde. Qua voeding veel minder, minder dan de helft ongeveer. En de kans dat je opdroogt is natuurlijk ook veel groter.
Opdrogen na 1,5 jaar voeden? Bij Eva heb ik de laatste maanden (van 12 tot 14 maanden) 1 voeding gegeven en dat loopt dan toch echt niet meer terug? Bij Lisa ook een tijdje maar 1 keer gekolfd en dat liep ook niet terug en kon ik door het kolven goed zien.
Ik kan niet zeggen dat ik overvolle borsten heb nu (bij 3 voedingen ook niet) maar het is naar mijn idee wel stabiel. Nou ik vind eerlijk gezegd niet dat ik eerst had moeten overleggen.Dat heb ik bij het verminderen van de vorige voedingen ook niet gedaan,en toen was het ook nooit een punt. Dat hij er zich betrokken bij voelt vind ik erg goed van hem,maar ik vind de borstvoeding toch echt iets van mij en mijn dochter samen. Mocht het om een of andere reden niet tot de 2 jaar lukken dan zij het zo.
Mijn man en ik hebben het er nog maar eens over gehad. Wat hij niet begreep en nu misschien wel is dat het alleen maar averechts werkt mij onder druk te zetten om door te gaan tot 2 jaar. Aangezien ik toch al een eindje onderweg ben vind ik wel dat ik met opgeheven hoofd moet kunnen stoppen wanneer ik dat wil.Als het dadelijk op een gegeven moment klaar is voor mij,en mijn dochter gaat er ook in mee doen moet ik gewoon kunnen stoppen. Mijn doel is altijd de 2 jaar geweest,maar nu kijk ik gewoon tot wanneer we doorgaan.Voor mijn gevoel is het ook fijner om geen verplichte datum te hebben. Zomaar stoppen zal ik in ieder geval niet doen.Dus voorlopig blijf ik op 2 voedingen zitten en dan tegen de tijd dat ik wil stoppen ga ik eerst over op 1 voeding.
Meid, ik vind dat je het super doet en hebt gedaan! Een heel jaar alleen bv en dan ook nog alles live en alle dagen zelf voor je meisje zorgen. En zeker als je nu medicijnen moet missen waar je normaal veel baat bij hebt kan ik me voorstellen dat dat na zo'n lange tijd wel mee gaat tellen. Goed dat je nog eens extra met je man overlegd hebt denk ik, ik hoop dat hij nog wat meer begrip voor jouw argumenten krijgt en jullie in goede harmonie kunnen beslissen. En sowieso met opgeheven hoofd hoor, wat mij betreft!
Het WHO advies geldt voor alle kinderen, niet alleen voor die met minder goede levensomstandigheden. En ik vraag me ook af wat jij met reguliere melk bedoelt? Ik was altijd in de veronderstelling dat mensenmelk voor een mensenkind regulier is. Net zoals koeienmelk voor een koeienkind regulier is. TS, ik snap je man wel. Maar jou ook. Misschien kun je tot een compromis komen dat je nog 1 keer per dag bv blijft geven? bv als je kindje naar bed gaat? Ik heb er zelf voor gekozen om mijn zoontje af te laten bouwen. Sinds de zwangerschap is het drastisch geminderd en ik vind het heel geleidelijk en fijn gaan op deze manier. Maar als jij het echt niet meer wil, dan kun je idd trots op jezelf zijn. 20 maanden is een toptijd!
Goed dat jullie er over gepraat hebben! Ik kan me overigens wel voorstellen dat je man zich een beetje buitenspel gezet voelt als jij de voeding als iets tussen alleen maar jou en je dochter ziet. Wij hebben altijd over dit soort dingen gepraat en het altijd ook beschouwd als iets waar pap en mam samen over gingen. Kind heeft van elke ouder50% toch?
Beetje truttige reactie vind je eigenlijk zelf ook niet? Ik zeg helemaal nergens dat het WHO advies NIET voor NL bedoeld is, alleen maar dat het een wereldwijdadvies is. Maar goed, ik begrijp dat jij doorvoed tot 7 jaar. Wat ik versta onder reguliere melk weet jij prima maar ik wil het hier best een keertje voor je spellen hoor.. K O E M E L K (en koeienkinderen heten KALVEREN...) . Slak.. zout...
Wij hebben blijkbaar andere ideeën over truttige reacties Ik dacht in jouw tekst namelijk te lezen dat jij suggereerde dat het advies van het WHO er voor ons niet toe doet. Zeker niet aangezien wij geweldige 'reguliere melk' hebben. En jammer dat jij koemelk reguliere melk noemt voor mensenbaby's. Borstvoeding is de NORM (als we dan toch met grote letters gaan spreken in de hoop dat het dan beter overkomt?), kunstvoeding is een ALTERNATIEF. Bij lange na niet regulier dus. En ja, jij hebt natuurlijk helemaal gelijk wat betreft kalveren. Waarom zou ik benadrukken dat mensenmelk voor mensenbaby's is en koeienmelk voor koeienbaby's. Hoe kom ik erop Slakken en zout gaan duidelijk niet zo goed samen met sarcasme
@cygnet: nee, niet slak zout verhaal. Ben ik niet met je eens. Juist doordat er mensen zijn die koemelk als reguliere melk beschouwen (voor een kind), maakt dat bv als iets apart wordt gezien, terwijl bv als reguliere melk gezien zou moeten worden en koemelk als iets aparts.
Ik ben van mening dat de beste reclame voor bv het geven van bv is de positieve verhalen van de mama's die dat geven. Alleen waarom er dan vaak zo gezeurd moet worden.. Maar goed, dat kan ik ook... een lesje.. De norm wordt bepaald door de grootste groep en dat geldt ook voor de term "regulier". De NORM kun je niet opdringen.. je kunt er wel reclame voor maken (maar dan bijvoorkeur niet door te zeuren)... Je kunt bv weer tot norm verheffen maar de norm IS het niet.. doodgewoon omdat het niet de meerderheid is. Natuurlijk kun je het wel noemen. Het is de natuurlijkste manier van voeden. Het zou prachtig zijn wanneer bv weer de norm wordt (in ieder geval de eerst 6 maanden). We hebben het hier trouwens over een kind van ruim 1,5 en dus in principe niet meer over kunstvoeding maar over koemelk of iets in die trant. BV is verre van de norm met 20 maanden... en ik verwacht ook niet dat dat 'm ooit nog gaat worden zolang wij onze welvaart houden. Bottum line.. ik bedoelde niets dan goeds. Groot voorstander van bv maar ook een groot voorstander van dat je als vrouw iets te zeggen hebt over je eigen lijf.
Nou dan helaas nog niet de norm, naar wel de gouden standaard. De samenleving hoeftbhet nog niet als norm tevdoen, het zou al stuk uitmaken als d zorg het als norm zou benaderen.
En daar ben ik het helemaal mee eens (in mijn ervaring wordt dat ook gedaan maar ik hoor / lees inderdaad vaker dat dat niet zo is) (zit je op je telefoon? )