Wat ik mij afvraag...

Discussie in 'Voeding' gestart door maartje84, 13 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hihi, hier was het ook niet gratis. En door dieet voor dochter moest ik ander brood, sinaasappelsap met calcium á 1,70 per liter. 3x zo duur als een pak melk.
    En eten voor 3 personen hihi.
    Daarnaast niet te spreken over de pakken zoogkompressen, ik kan er wel aandelen in hebben.

    @tulip, maar als je toch in de schappen kijkt in bijv. de supermarkt, kun je toch kijken welke soorten er zijn en waarvoor ze bedoeld zijn? Tenminste als ik kv zou geven, zou ik even alle pakken gaan lezen en dan via google nog even zoeken wat verdere adviezen maar. Maar begrijp dat dat voor jou misschien anders ligt.
    Overigens had het cb je daar prima op kunnen wijzen als je na een maand daar komt en ze heeft eczeem.
    Vindt het ook raar dat ze na 4 maanden nog over bv beginnen.

    Ik zit even te kijken op de site van Nutrilon en als je dan kijkt naar 'welke voeding heeft je kindje nodig' zie je eronder de varianten en als je daar op klikt, krijg je info.

    Maar kan zijn dat ik door mijn werk iets meer kennis heb van kv (als is dat ook maar beperkt natuurlijk) maar wil ermee zeggen dat mijn mening daardoor misschien wat gekleurder is. Ik weet natuurlijk niet precies wat ik zonder dat beetje kennis zou doen.

    @agnes, vind ik niet netjes van het zh. Als ouders ben je vaak met andere dingen bezig en als je er vanuit gaat dat je kraamzorg er snel is en je verder helpt, kan ik me voorstellen dat je er dan niet naar vraagt.
    Maar had meer info over kv van tevoren voor jou uitgemaakt dan? Als je graag bv wilt geven, verdiep je je niet in kv toch? Tenminste dat lijkt mij zo. Als het dan niet niet gelijk lukt en je wilt graag overgaan op kv, dan weet je toch dat het er is en dat de vk en kraamzorg je op dat moment er meer over kan vertellen?
     
  2. fafa

    fafa Niet meer actief

    Ohja, die ook nog! :p

    Maar dat wordt dan weer gecompenseerd door gemiddeld 14 maanden geen tampons en maandverband aan te hoeven schaffen :D
     
  3. This is me

    This is me Fanatiek lid

    15 okt 2010
    3.149
    0
    0
    Nee doelde ook meer op het zh dat hun (toen na dag 2 intensief kolven,aanleggen etc. nog steeds geen drup kwam) wel al wat adviezen hadden kunnen geven.
    Maar ipv dat ze dat deden bleven ze maar zeggen "het komt vanzelf"
    Als hun bijv. als advies hadden gegeven van wij hebben dit als bijvoeding gebruikt met dit materiaal etc. dan had mijn man dit bijv. nog die ochtend kunnen halen.
    Had voor ons iig een fijnere thuiskomst gemaakt ;)
     
  4. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Leuke discussie.

    Toen ik 11 jaar geleden bevallen was van mijn zoon. Was er nog geen google.

    Heb drie weken bv gegeven en daarna over gestapt op de fles. Nou toen kon ik echt nog nergens goede info vinden hoor. Welke speen al die dingen die er bij kwamen en achter af vraag ik me af of mijn zoon ook niet lichtelijk kml allergie had. Hij heeft best een tijdje wat lichte eczeem gehad voor al in de knie holte.s en dergelijke.

    Daarbij 11 jaar gelden als ik toen me dochter had gehad. Was een spuug baby. Had ik denk nooit geweten over johannespitmeel en dat soort dingen door de voeding. Die info kon je haast toen gewoon weg nog niet krijgen.

    Gelukkig bestaat er nu zwp haha en vandaar ik snel wist wat ik moest doen met mijn spuug babytje.
     
  5. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier moest ik er na 5,5 maand toch wel weer aan geloven.
     
  6. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    @Agnes, zo raar is het niet hoor dat er na 2 dagen nog geen drup komt! Meestal komt het ook vanzelf ;) Maar ze hadden je in elk geval even er bij kunnen vertellen dat het normaal is, dat het bij een sectio vaak even wat langer duurt, maar dat uiteindelijk bijna altijd de melkproductie wel op gang komt.
    Heeft soms even tijd nodig en ziekenhuis doet vaak geen goed.
    Maar jullie waren denk ik er toch wel bij dat jullie kleine bijvoeding kreeg? Dan vraag je toch wat ze geven?
    Tenminste ik laat niet zomaar alles in mijn kind stoppen ook al ben ik dan in een ziekenhuis. En bij bv zou ik heel boos worden als ze dat met een flesje willen geven.
     
  7. This is me

    This is me Fanatiek lid

    15 okt 2010
    3.149
    0
    0
    Om eerlijk te zijn hadden wij er toen helemaal niet bij stil gestaan om te vragen wat ze gaven.
    Ik had juist wel weer zoiets van ben in een zh en hun weten wel wat ze doen :)
    Wij waren er wel bij en zagen bijv. wel dat het in een cupje gegeven werd en niet met een fles.
     
  8. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Je bent dus duidelijk heel slecht begeleid. Maar was dat beter geweest als je reclame voor kv had gezien?

    Wat dit betreft is het in Nederland toch echt stukken slechter geregeld als in de meeste westerse landen: je wordt in de meeste landen pas ontslagen als de borstvoeding goed loopt of je kind echt goed kv drinkt. En die paar dagen extra in het ziekenhuis geven je als moeder ook meer gelegenheid goed uit te rusten en bij te komen.
     
  9. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Mijn oudste is 12,5. Toen hij baby was wisten ze al die ringen over hypoallergeen en johannesbroodpitmeel gewoon op het CB hoor!
     
  10. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief


    soms heb je geen keus dan dat ze dat wel direct doen.

    Hier na de ks kind direct naar de cv en ZE KON NIET BIJ ME GELEGD WORDEN> Omdat ik suiker had en heb en ze meteen iets moest drinken van wegen haar suiker te testen dus geen eigen wijze antwoorden van het had wel gekund in dit geval kon het niet........
    Ze kreeg wel meteen ha omdat ik nog niet helemaal zeker was om weer bv te geven. Toch de dag er na met kolven begonnen. En zo heeft ze nog twee weken via de fles bv gekregen. Alle beetjes helpen ten slotten.

    En o ja hier twee ks gehad. Met zoon had ik al bv voor de bevalling en nu niet zeggen dat dat niet kan het stoomde letterlijk van af maand zeven dagelijks mijn borsten uit. Haha. En met de eerste kraam week meteeen 180 per borst met mij maatje cub E.

    Maar dat is dus ook meteen het grootste probleem geweest waarom ik met beide kinderen de bv niet door gezet heb. Mijn borsten waren gewoon te zwaar geen ene stand met aan leggen was een goede. Mijn borste drukte de baby mond helemaal weg en kwam zo op het neusje terecht, Ik was letterlijk bang om mijn kind te verstikken met mijn memmen.
     
  11. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief


    Maar niet gelijk in het ziekenhuis en aan gezien je met 4 WEKEN pas naar een cb gaat... Dus voor die tijd moet je het zelf uit zoeken. ;)

    en ga nu niet beweren dat het toen net zo was als nu dat is gewoon niet zo,.;)
     
  12. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Dat vond ik zo scheef toen ik op mijn eten moest letten voor mijn allergische kinderen!
    De kunstvoeding bij allergie wordt helemaal vergoed, maar als je als moeder moeite doet, dieet volgt, duurder eten moet aanschaffen, dan krijg je geen cent!
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Jouw verhaal is vergelijkbaar met het mijne:
    Ks, bv pas op dag 3, baby hapte pas op dag 7. Dag 2 en 3 is zoontje ook bijgevoed met HA kv want was meer dan 10% afgevallen, kreeg hoge koorts, ging geel zien en fladderen.
    Het protocol was dat ik eerst ging kolven, dat eerst aan mijn kindje gaf en dat hij daarna pas de HA kv kreeg. Totdat ik lag te slapen en er bijna een flesje in ging, toen was ik laaiend! Want er was ook afgesproken dat hij geen flesje mocht ipv met tepel-speenverwarring. Mijn zoontje huilde niet eens; deze verpleegkundige ging gewoon haar boekje te buiten door zomaar even mijn kind te voeden. Ja, ze vond dat ik mijn rust wel goed kon gebruiken en daarom wou ze met laten liggen ipv te laten kolven.
    Toen ik naar huis mocht, kon ik kolven (vraag niet hoe) en ze hadden me zelfs vanuit het zh nog van die potjes HA kv meegegeven. En nieuwe kolfsets. Maar het was een moeilijke eerste nacht thuis, want zoontje wou niet goed drinken uit de cupjes. De volgende dag kwam de verloskundige een spuitje brengen en toen ging er eindelijk wat naar binnen.
    Ik heb altijd op mijn strepen gestaan wbt bv en heel, heel veel verpleegkundigen en ook twee kraamverzorgenden zeiden: "ga toch gewoon kv geven".
     
  14. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief


    Ook al ben ik een fles mama ik geef je in dit geval gelijk. Het zou ook voor een bv schelen om de kosten te kunnen delen.


    Maar in jou tijd was er niet speciaal voeding voor de fles voor baby.s met allergieën dat is pas een paar jaar later gekomen.. Mijn buurv had een zoontje die heel erg last had van extreem veel eczeem, Ze kon toen naar het sofia in Rotterdam om die speciale voeding voor allergie baby,s te testen. Was toen nog in een test fase. Ik zeg niet dat het daar voor er wel was. maar dat weet ik eerlijk gezegd niet wel het verhaal van mijn buurv met zoontje die word dit jaar 8? Z,n 8 jaar geleden dus??
     
  15. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Mmm, die laatste had ik dan weer niet, maar omdat ik jeuk kreeg van zoogcompressen en nogal een sterke tsr had, heb ik me veel moeten wassen! Eneco was vast erg blij met mij dat eerste jaar!

    En vergeet de kosten van een kolf niet. En mooie voedingslingerie; ook 3 keer zo duur als een standaard bh-tje!

    Goeie multi's/vit. D
     
  16. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik lag een week in het ziekenhuis vanwege sectio. In het ziekenhuis hadden ze een hele milkbar aan soorten kv voorhanden (Utrecht), maar geen lactatiekundige.
    Toen mijn zoon tien dagen was kwam de wijkverpleegkundige aan huis voor de intake voor het CB en toen kreeg ik meteen het telefoonnummer voor als ik vragen had. En opnieuw, geen lactatiekundige die verbonden was aan het CB. Over kv wisten ze van alles, over bv alleen maar dat het zo goed was. Maar hoe je problemen overwint bij bv? Gewoon doorgaan en anders geef je toch een fles?
    Het was 12,5 jaar inderdaad anders dan nu.
     
  17. adi

    adi Niet meer actief

    Red, ik heb vóór de bevalling een privé consult gehad met een lactatiedeskundige die wist dat ik een keizersnee ging krijgen. Vervolgens heb ik de dag vóór de keizersnee aangegeven dat ik zsm wilde gaan kolven, omdat mij verteld is dat die eerste melk van levensbelang was voor een prematuur baby.

    En NIEMAND vertelde dat het best kon gebeuren dat de melk niet meteen op gang zou komen. Op bv.com stond bij prematurengedeelte ook alleen dat je na een keizersnee in het begin niet 'veel' melk zou hebben.
    Bij mij kwam de eerste 5 dagen geen druppel, en ik voelde me afschuwelijk! (helemaal na een vroeggeboorte en alle teleurstellingen die een moeder dan voelt).

    Dag 2 kwam weer de lactatiedeskundige en die vertelde dat ik dan maar borstcompressie moest toepassen en de borsten om de beurt moest kolven (ook niet gezegd dat het 'normaal' was dat ik nog niks had)
    De nachtverpleegkundige zei zelfs 'mevrouw, als u uw kinderen wilt kunnen voeden moet u toch echt 100cc kolven' :(, ik heb toen 3uur lang aan één stuk gehuild. Naast de foto's van mijn kinderen die mij moesten 'helpen' om melk op gang te krijgen.

    Pas op dag 5 toen ik naar RMD-huis ging en kraamhulp kreeg vertelde zij dat het een beetje 'hoort' bij een keizersnee, en dat ik er niet zo mee bezig moest zijn. En niet naar mijn borsten moest staren, maar tv moest gaan kijken of filmpjes van kinderen enz. En toen kwam voor het eerst melk! Ik ben die vrouw zo dankbaar!

    -> info over kunstvoeding. Ik heb aan onze wijkverpleegkundige verteld dat er ook kunstvoeding bestaat voor prematuren. Vervolgens adviseerden ze dat ik ná de standaard KV moest overstappen op hypoallergeen. (toen heb ik friso gebeld en die vertelden dat dat geen zin meer had, en dat ik over moest op comfort).
    Oh, en CB vertelde daarna doodleuk dat ik comfort 'gewoon' met lauw water kon aanmaken. Gelukkig luister ik nooit naar die lui, maar voor JUISTE informatie over kv kun je daar net zo min terecht als voor bv hoor.
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ben je mal, je kon toen allang HA kopen hoor! O.à. Van Milupa. En sterkere dieetvoedingen zoals pepti bestonden toen ook al. Toen mijn zoon geboren werd 12,5 jaar geleden lag dat allemaal gewoon in de winkel. Voor hij geboren was ging ik tijdens mijn vakantie in Nederland dus inderdaad doen wat Red zegt: in de winkel op de pakken lezen en aan het personeel vragen wat er allemaal te koop was en waar het voor diende.
    AR bestond ook al, en hongerlapjesvoeding ook, dat bestaat al sinds de jaren 80 (pas stapel oude jaargangen ouders van nu doorgebladerd voor ze naar het oud papier gingen, vol met advertenties voor kv, want dat mocht toen nog).
     
  19. adi

    adi Niet meer actief

    Heb je die dingen 30 jaar bewaard??? En kocht je ze 20 jaar voordat je kind was geboren? ;)
     
  20. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ja ik was nogal vroegrijp:cool::cool::cool:

    Ik kreeg ze jaren geleden als leesvoer, maar nooit aan toegekomen. Wel een paar erg mooie jaren 80 breipatronen eruitgehaald. Voor als mijn tennisarm over is en ik weer breien kan...
     

Deel Deze Pagina