Wat ik me afvraag, zullen die mensen met die uitspraken gewoon niet beter weten? Of komt het er wat ongelukkig uit omdat ze geen houding weten te geven en het toch goed bedoelen?
ik hoop gewoon dat het is omdat ze zich geen houding weten te geven, maar ik denk ook zeker dat er mensen tussen zitten die het gewoon niet snappen omdat ze in de 1ste ronde meteen zwanger waren, nooit in de mmm hebben gezeten of al meerdere kinderen hebben... het is denk ik gewoon heel moeilijk voor de mensen....en zolang je zelf niet in de mmm hebt gezeten weet je ook niet hoe het is/voelt dag in/dag uit.... maar wat ik erg jammer vind is dat je altijd steun krijgt van bepaalde mensen en ook altijd voor hun klaar staat en nu dat we in de mmm zitten hoor je er niks over... dat valt me erg zwaar...
@ missymaaike, wat een misselijkmakende opmerking zeg! Ik hoop dat het deze keer een plakbeeb is. Het moet gewoon. Geniet van je zwangerschap meis!! @yvon, soms denk ik dat ook, dat ze niet altijd weten wat ze zeggen of hoeveel pijn dat ons doet. Maar toch, ze zeggen het wel.
De volgenden heb ik regelmatig gehoord: - "het zit tussen je oren; je moet er niet zo veel mee bezig zijn" - "jullie kunnen tenminste lekker uitslapen" - "zijn jullie alwéér een weekend weg geweest? Je kan wel merken dat jullie geen kinderen hebben" En de volgende sloeg helemaal alles (ik had toen een burn-out door alles): "het is maar goed dat je nu niet zwanger bent" Wat kunnen mensen al dan niet goed bedoeld vreselijk ontactisch zijn.
van omstanders is het vaak ontwetendheid en goed bedoelt. maar van een fertiliteitsarts verwacht ik toch wel wat meer toch
De 'mooiste' opmerking die ik een keer kreeg was van mijn collega. (50 jaar, wilde zelf geen kinderen) Wij waren al met ICSI bezig en er waren er ook al een paar mislukt. Toen had ik een collegaatje die heel graag kinderen wilde en haar vriend eindelijk zover had, dat ze ook mochten beginnen. Jullie raden het al, 2e ronde zwanger! Natuurlijk heel leuk voor haar, maar toen had ik het met die collega van 50 over en toen zei ze: - Ik ben toch wel zo blij dat G. nu zwanger is!!!! Ja, bij jullie is het ook allemaal lastig, maar G. wilde het zo graag, dus als het bij haar niet gelukt zou zijn, zou ik echt heel sneu vinden! Dat zou echt erg voor haar zijn! Euh!?!? Pardon!?! 2e ronde zwanger?! En dan blijer voor haar, omdat zij zo graag wilde?! En ik?!? Ik niet?!?! Vond dat zo'n rare opmerking dat ik eerst te verward was om te reageren! Heb maar een beetje geknikt! En een andere (mannelijke) collega van rond de 60 die hoorde dat wij met ICSI moesten beginnen, omdat het niet wilde lukken: - moet ik even langskomen!? Neeeeeeeeeeeeeeeee! Blegh!!!! Vieze man! Dit zijn zo de enige 2 waar ik echt heel erg van onder de indruk was!
Heel veel herkenbare opmerkingen zie ik al voorbij komen. Hier nog 2 die ik recent hoorde: -*ik vertel aan iemand verhaal over dat 'spontaan' zwanger worden er waarschijnlijk niet in zit* Antwoord: Tja. Kunstmatig iets kan een optie zijn toch? Of hebben jullie daar moeite mee? Ik was echt even stomverbaasd. Jahoor, we doen wel even 'iets kunstmatigs', dat is heel simpel namelijk. Daarna ook nog een verhaal van diegene over 'die en die konden ook geen kinderen krijgen en nu na 10 jaar hebben ze er toch 2'. Aaargh. -Ander iemand, we hadden net verteld dat we nog niet exact wisten wanneer we met iui konden beginnen. Reactie: Zo kunnen jullie het kinderen krijgen wel lekker makkelijk plannen toch? Toen wist ik echt even niet meer wat ik moest zeggen...
Mensen mensen, wat een opmerkingen allemaal... Zoals die met dat potje foliumzuur... Maar ook alle andere opmerkingen... Wel prettig om ze hier te lezen, hoe kut alles ook is en wat je ook te handelen hebt qua shit, je bent er niet alleen in. Dat voelt dan tenminste nog enigsinds fijn. Ehh ik was toen 3 jaar bezig voor m'n eerste kindje Stond toen nog met lege armen. Ik kan het mezelf zo ontzettend niet voorstellen waar mensen het onfatsoen vandaan halen om hierin advies te geven. Zou ze dat ook gedaan hebben als je kanker hebt en de overlevingskansen laag waren? ,doe maar geen chemo, want mijn vriend en ik denken dat je toch dood gaat?'
Hieronder een kleine opsomming, we hebben er zoveel gehoord in de loop van de jaren. - Ooit gehoord van een zwaar christelijke collega, je bent niet zwanger want god wilt dat niet en ivf/icsi is een zonde en daarvoor is de medische wereld niet. Ik vond het zonde om de discussie aan te gaan en was in staat om haar een mep te geven, eigenlijk had ik dat ook gewoon moeten doen - Ach joh, kinderen zijn ook niet alles. Je kan nu nog op vakantie, uitslapen etc. - Ga lekker op vakantie, pietje en klaasje konden ook niet zwanger worden en op vakantie pats boem raak. - Na miskraam, tja je weet tenminste dat je wel zwanger kan worden. - Ik wordt kunstmatig in de overgang gehouden i.v.m endometriose. Gewoon blijven proberen dan lukt het vast (tja moet je wel een eisprong hebben) Ik weet niet of het nou gewoon dommigheid is, of dat mensen zich geen houding weten te geven.
Een combi misschien. Denk dat je t gewoon niet écht kan begrijpen als je niet in de MMM hebt gezeten. Misschien net zoiets als bevallen denk ik: zolang je t niet meegemaakt hebt, kan je er niet echt over meepraten... Is wel fijn om hier even de frustraties weg kan schrijven vind ik!
Haahhahaah Panter, ik geloof dat ik me kan indenken wat je wou zeggen. Ik had ook gewoon moeten meppen.
@Elvira: Gelukkig zijn niet alle christenen zo Maar ik snap dat je haar een mep wilde verkopen trouwens hoor! Belachelijke opmerking in zo'n situatie. Net als heel veel opmerkingen uit dit topic. Jammer genoeg.
Wat een opmerkingen allemaal zeg pff tranen van in de ogen. In de 14 jaar dat wij gehoopt hebben op een wonder ook genoeg te horen gehad, De meeste zijn hier al neer gezet. de opmerking neem een hond zag ik nog niet , nou ik heb een kat maar geen wondertje te bekennen hier hoor. De vrees die mis velen van jullie wel hebben en kennen zitten wij in helaas. hier komt er nooit een wondertje. Ik moet zeggen dat we al heel lang geen opmerkingen meer naar het hooft gekregen hebben . Op vakantie gaan is toch wel de nummer 1 dan heb ik er wel 1 om terug te zeggen dan hadden de facilitaire artsen wel een reis bureau begonnen. Ik krijg nu heel veel steun van de meiden hier op zp en zeker ook van mijn omgeving en familie. De op opmerking zal ik even voor doen aan je mannetje hoe het moet hebben we vaak ook gehoord.
Wij hebben een dochter van 3 en we zijn alweer een tijdje bezig. Sinds kort bij de gyn en ik het polycysteuse ovaria, anovulatie. Dus ik ga ovulatie inductie krijgen. krijg vaak opmerkingen: - Het is nu wel tijd voor een tweede, een kind is zo zielig. * helaas vliegt een kindje er niet altijd zomaar in, mijn antwoord. - Daarna: nou gelukkig heb je er dan al 1 he! Geen echte kwetsende dingen, maar dit is al super irritant
Ooohhhw wat een herkenbare dingen!! Ik ben dan wel heel erg jong! Was net 19 toen we samen gingen wonen, en heb mn pil toen ook thuis gelaten! Ik dacht ook altijd wel dat ik gelijk zwanger zou zijn!! Dacht dat dat wel makkelijk zou gaan enz. Nou idd... Niet dus! We hebben de nodige behandelingen achter de rug van clomid, gonal f en dan zelf klussen, gonal f en iui, gonal f +ivf + 4 cryo tp's. En nu dan weèr ivf poging 2 met weer een ander medicijn. Dus al met al ben je idd dan wel ff bezig! Ben 21. Natuurlijk ben ik jong!! Maar dat is toch wel de grootste irritatie bij mij als mensen zeggen, ach je bent nog zo jong!! Alsof dat voor ons het allemaal maar makkelijker maakt?? Of mn schoonzusje (we hebben geen contact meer) Ze was op dr 19 bevallen van dr 1e kind. Heel de zwangerschap heeft ze geheim gehouden! Je zag niets aan haar!! Bevallen, wilde ze naar de arts voor een spiraaltje, nou dat ging niet ze was zwanger van de 2e. Spreek ik haar op msn zegt ze: ben jij nu ondertussen al eens zwanger?? Toen werd ik ook echt zooooo kwaad!! En idd die iedereen zegt: -je moet er maar noit mee bezig zijn! Hoe kan dat als ik elke dag moet spuiten, juist voor onze kinderwens!! Die mensen hebben idd echt een kronkel in hun kop!!! Gadverdamme!!! Echt ik sta met mn oren te klapperen wat ik hier allemaal lees!! Helemaal mensen die zich helemaal druk gaan maken als ze ronde 1 niet zwanger zijn!!!!!
Leeftijdsdiscriminatie heet dat! Onzin, je ben al lang genoeg bezig! Hoop dat ivf2 jou geluk gaat brengen!
Gelukkig zijn idd niet alle christenen zo babyliz je kan niemand over een kant scheren toch? Ik heb die opmerking trouwens wel vaker gehoord hoor Marnat over neem een hond of kat. En wat kimmiikim ook zeg je moet er niet zo veel mee bezig zijn. Lastig als je iedere dag moet spuiten tijdens een behandeling.