Het inderdaad ook heel anders kunnen aflopen en met dit in ons achterhoofd zijn we heel dankbaar dat het zo is gegaan. Maar des te kwader geweest op de vk. Een zeer grote inschattingsfout ja. Maar het gaat goed met Fem en dat is het belangrijkste.
Haha, hier is de uitzondering! Mijn tweede bevalling duurde het langst! De eerste bevalling duurde 4 uur waarvan 10 minuten persen. De tweede bevalling duurde bijna 4,5 uur waarvan 5 minuten persen. De derde bevalling duurde nog geen 1,5 uur waarvan een paar minuten persen. En in die tijd moesten we ook nog ruim een halfuur wachten op de oppas voor we naar het ziekenhuis konden vertrekken. Maar waarschijnlijk duurde de eerste bevalling wel langer, maar ik had echt niet door dat het begonnen was. Ik weet alleen dat ik het zo irritant vond dat ik zo ontzettend vaak naar de wc moest.
Ik meen dus te lezen dat de 2e bevalling dus bij iedereen sneller gaat? Heftig! En 84 minuten persweeen? Mijn hemel! Hoe heb je dat volgehouden!? (ik heb er maar 2 gehad! Kan het me echt niet voorstellen dus)
Nmr 1 begon de bevalling ineens uit het niets, van 5 cm naar geboren in 1,5 uur Nmr 2 wekenlang voorweeen, van 5 cm naar geboren in 20 minuten (auw!!) vond mijn eerste bevalling veel fijner.
Dat gevoel ken ik wel! Mijn eerste bevalling duurde langer dan de tweede (1e 4 uur en 2e 1 uur 50 min) maar ik vond de eerste bevalling veel fijner, de tweede ging voor mijn gevoel veel te snel.
Ik ben gelukkig niet de enige met een snelle bevalling lees ik hier (begin tot eind 1 uur) Ik vond het echt een hel. Ik wist niet wat te verwachten en ben er nu heel bang voor. Wat bij een tweede...
Ik lees ook mee, bij de eerste heb ik er 24 uur over gedaan! Waarvan ik 3 uur een weeënstorm had met enorme persdrang bij maar 3 cm ontsluiting (ik was toen al 20 uur bezig en toen pas kreeg ik een ruggenprik, ik had er al veel eerder om gevraagd). Ik vond die bevalling ook echt een drama dus ik hoop dat ik er deze keer minder lang over doe!
Wij een beetje schipperen qua tijd? Ik een beetje meer, jij een beetje minder Wat lijkt me dat ook erg!
1ste duurde 4,5 uur waarvan 70 minuten persen. 2de duurde 45 minuten waarvan 3 minuten persen. Ook heel snel bevallen dus, maar in tegenstelling tot de meeste meiden met een zeer snelle bevalling, heb ik het totaal niet als vervelend ervaren
1e duurde ongeveer 12 uur, daarna nog zeker anderhalf uur persen... uiteindelijk nog 15 minuten incl knip en vacuum.... dus een uur en drie kwartier geperst Bij de tweede ben ik ingeleid, maar de pilletjes deden in mijn ogen heel erg weinig en ben ik uiteindelijk snachts spontaan verder gegaan. En ben in ongeveer 7 uurtjes bevallen waarvan ongeveer 20-30 minuten persen.
1e kindje, om 23.45 braken spontaan mijn vliezen, 23.55 weeenstorm, 2.10 is ze geboren. Dus totaal 2u 25min. waarvan 5min persen. Ben benieuwd bij een 2e in de toekomst. Ik kijk overigens positief terug op mijn bevalling.
Hier 11 uur (1,5 uur persen) Hopelijk gaat de 2e sneller en makkelijker. Wat zou ideaal zijn, 4-6 uur en 10 min. persen? Zo te lezen is een hele snelle bevalling ook niet alles.
1e: 6 uur met ca. 50 minuten persen (was 2900 gram) 2e: 3 uur met ca. 30 minuten persen (was 3950 gram!)
Bij de eerste 6 uur, bij de tweede ook 6 uur. Wel had ik bij mijn eerste zoontje in die 6 uur een duidelijke opbouw, terwijl ik nu eigenlijk 5,5 uur heel rustig weeën stond op te vangen die niet echt veranderden en toen eigenlijk een zwaar half uur kreeg, 2 persweeën en toen was hij er al
Eerste: 7h35 gebroken vliezen 9h00 eerste krampjes 15h32 geboren na 3 keer meepersen = 8 uurtjes Tweede 0h30 eerste wee 2h05 gebroken vliezen 2h30 geboren na 2 keer meepersen = 2 uurtjes
1e: ontsluiting duurde 9,5 uur, uitdrijving 1,5 uur (heel gemiddeld dus) 2e: ontsluiting duurde: 3,5 uur, uitdrijving 2 minuten (!)
Ik heb er bij beide jongens 4 uur over gedaan. Alleen de aanloop van de 1e duurde een stuk langer. (vanaf 01.30 wakker met weeen die om 8 uur pas echt doorzette en om de minuut kwamen en om 12.09 geboren. Bij de 2e gestipt rond 15.15 waarbij de weeen eigenlijk meteen begonnen en bevallen om 19.07) Wel duurde de persween korter, 20 min bij de 1e en 4 bij de 2e.
O, ik begin echt benieuwd te worden nu! Eerste keer bijna 12 uur vanaf de eerste wee (vk heeft uiteindelijk 9 uur gerekende), en 3 kwartier persen. Mijn moeder is de tweede keer binnen 2 uur bevallen... Gelukkig is het plan, dat ik thuis ga bevallen, dus dat scheelt me een hoop stress!
1e bevalling heb ik 48 uur met uiteindelijk ruggenprik kreeg geen ontsluiting en uiteindelijk paar uur op 8 cm hangen gebleven en persen duurde 50 minuten. Ben ook benieuwd naar de 2e bevalling aangezien ik een luie baarmoeder heb kunnen ze niet zeker zeggen of de 2e sneller gaat.
Mijn 2e bevalling heb ik als minder 'prettig' ervaren dan mijn 1e. (1e was 20 uur waarvan 1,5 uur persen en 2e was 9 uur waarvan 10 min persen). De 2e was veel heftiger, en ik had er veel moeite mee dat het zo anders ging dan de 1e keer. Ik had moeite om het proces bij te benen, en had het gevoel dat ik voortdurend achter de feiten aan liep. Bij de 1e kreeg ik ergens nog het gevoel dat ík in control was, bij de 2e heb ik dat gevoel nooit gehad. Al met al: ik zou tekenen voor 2 keer mijn 1e, langdurige en vermoeiende bevalling. Na de 2e was mijn eerste gedachte: wat ben ik blij dat ik dit nooit meer hoef te doen. Het enige voordeel voor mij was dat het herstel de 2e keer veel sneller ging, ik had minder bloed verloren en was minder moe van het persen.