Wat doen we toch verkeerd?? (Geldvraag..)

Discussie in 'De lounge' gestart door Jusi, 24 jan 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    Maar jij bent alleen zo al 1850 euro kwijt!! :$ (okee, wel 850 sparen...) Maar dan zul je ook nog vaste lasten als hypotheek en GWL en energie en zorgverzekeringen hebben.
    Oftewel; je verdient iets anders (en iets meer) dan de TS en gaat dus ook anders met je geld om....
     
  2. Anna27

    Anna27 Fanatiek lid

    7 feb 2011
    2.484
    0
    0
    Snap ik!
     
  3. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Schrap de pakjes en zakjes en investeer in een goed gevuld kruidenrek.. ;) Daar wil ik ook mee beginnen. Bijvoorbeeld Kip Tandoori heb ik altijd zo'n pak van Honig (of was het nou knor?) , maar dat kost al 2.50 (als het niet meer is) Ok, in eerste instantie moet je alle kruiden kopen, maar met zo'n potje doe je dan ook een hele tijd.

    Vanavond eten we spaghetti, dat kost me:
    gehakt 300 gr voor 2.50 (ongeveer)
    Ontbijtspek (heel pakje 150 gr, zeg 1.50. Daar heb je 50 gr van nodig dus 50 cent)
    Spaghetti: De goedkoopste variant, 59 cent. (doe ik 2x van, dus 30 cent)
    teentje knoflook (hele bol voor 75 cent bij de groenteboer, doe je dus heel vaak mee)
    Diverse kruiden (geen idee, maar dat zal een paar cent zijn.)
    Zakje groenten (400 gr voor 1.50, ook bij de groenteboer)
    Pakje gezeefde tomaten van de aldi (volgens mij rond de 50 cent per stuk)

    (En hij is me toch lekker! Veel lekkerder dan saus uit een potje)

    Alles bij elkaar dus rond de 4 euro en dan hebben we met 4 personen goed gegeten. Vaak houd ik nog genoeg saus over om in te vriezen voor als ik een keer late dienst heb.

    Ik haal wel veel bij de groenteboer hier in het dorp. 1x per week staat er een kraam in het dorp (dat is dan ook meteen de hele markt :D ) en die zijn goed en goedkoop! Vaak ben ik maar 12 euro kwijt en dan heb ik voor een hele week groente èn fruit. Daar zitten dan zelfs zakjes voorgesneden groente bij. En de kwaliteit is geweldig. Als ik op woensdag een zakje gesneden spaghetti groente haal, kan ik dat met een gerust hart op zondag nog gebruiken. Kom daar maar eens om bij de supermarkt... ;)
     
  4. Kleine Muis

    Kleine Muis Actief lid

    20 dec 2011
    362
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik vind niet rond kunnen komen met 450 euro in de maand met 3 personen eigenlijk al het probleem. dat moet makkelijk kunnen. zou me daar eens in gaan verdiepen. en je geld opdelen en pinnen per week en niet meer pinnen in de winkels.
    en inderdaad met 3 personen kun je makkelijk voor 2 dagen tegelijk koken. macaroni bijv, neem je het dubbele eet de helft op en de andere helft mik je in de vriezer, ook handig voor een werkdag. hoef je het alleen maar op te warmen.

    en verder ja, de inkoppers, kijken naar onzinnige uitgaven en abbo's.dat soort dingen.
     
  5. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Bluesky, tipje: Bij de Turkse winkel heb je veel meer kruiden (qua hoeveelheid) voor weinig.

    Idem trouwens voor peterselie, knoflook, pepers en dat soort dingen.
     
  6. Kleine Muis

    Kleine Muis Actief lid

    20 dec 2011
    362
    0
    0
    NULL
    NULL
    klopt helemaal, 850 sparen en 400 euro extraatjes. is een heel ander verhaal dan dat van ts.
     
  7. carpediem2010

    carpediem2010 Fanatiek lid

    6 okt 2009
    4.795
    1
    0
    vijfhuizen
    We verdienen zon 3100 netto samen, valt mee vind ik opzich.
    (820 netto naar hypotheek)
    Ben verder wel zuinig

    Maar goed haha, het gaat niet over mij.

    Van 400 boodschappen moet je het best wel kunnen redden denk ik
     
  8. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Vooral peterselie :$ bij de AH betaal ik 1,20 voor een lullig bosje platte peterselie, bij de Turkse winkel heb ik voor 1 euro een bos waar 10 keer zoveel in zit.

    Nog goedkoper; in je eigen tuin zetten :D mijn moeder had begin vorig voorjaar een peterselieplantje geplant en daar heb ik de hele zomer en herfst en zelfs winter van kunnen plukken.
     
  9. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    Wat ik doe is 1 x per week boodschappen en dan voor die tijd opschrijven wat we willen eten die week en dat dan ook in huis halen ipv elke dag naar de supermarkt en dan maar halen waar we zin in hebben.

    Ook heb ik uitgevonden dat de potgroente bij de dirk v.d Broek goedkoper zijn dan de blikken bij de Lidl

    Kijk eens goed op de prijsplakkers voor de producten en kijk naar de kilo prijs van de dingen soms lijkt iets goedkoper maar als je het dan per kiloprijs bekijkt blijkt het duurder te zijn dan je dacht en kun je beter iets anders pakken.

    Voorgesneden producten zijn altijd duurder dan de niet voorgesneden versie.

    Ik schrijf op de kalender wat ik die week echt moet halen (dingen die wat minder vaak gekocht moeten worden) en die komen op het boodschappenbriefje.

    Wat betreft al het lekkers (chips/koekjes/snoepjes) ik haal daar standaart wat van voor de hele week en als het b.v op dinsdag al op is dan heeft iedereen pech (en dan kan het me niet schelen wie het opgevreten heeft). En dan mag papa dus uitleggen aan zijn kinderen waarom hun geen schaaltje chips kunnen krijgen :D
    Heel vreemd maar sinds hij dat een paar keer heeft moeten doen laat hij in ieder geval iets over voor zijn kinderen ;)
     
  10. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Valt mee ten opzichte van wat? Er zijn genoeg gezinnen die van de helft moeten (en kunnen) rondkomen. Maar goed, je leeft naar wat je hebt.
     
  11. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    Hadden wij in 2010 ook, zat ik daar met een kilo :$ peterselie, we genieten er nu nog van want ik kan zo wat uit de vriezer pakken.
     
  12. carpediem2010

    carpediem2010 Fanatiek lid

    6 okt 2009
    4.795
    1
    0
    vijfhuizen
    hmm ja dat zal dan wel, ik vind het geen topsalaris opzich, misschien ben ik verwend:)

    Ik doe ook 1 x per week de boodschappen, merk al dat dat scheelt.
    En idd een lijstje maken met wat je nodig hebt.
    Van te voren al bedenken wat je gaat eten, en in de folders kijken wat er waar in de aanbieding is.
    Ik vries ook vaak vlees in als het heel goedkoop is
     
  13. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Wat trouwens ook echt duur is; ´bewerkt´ vlees, dus bijvoorbeeld gekruide kipreepjes zijn veel duurder dan zelf een stukje kipfilet in stukjes snijden en kruiden met cajunkruiden of kipkruiden of in een marinade ketjap/citroen/knoflook/gember leggen of wat je maar lekker vindt....Is ook een goede besparingstip voor barbecueen of gourmetten ;) zelf maken in plaats van alles kant en klaar kopen. Vaak nog veel lekkerder ook...
     
  14. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Niet? Lieve meid je kan 850!!! euro sparen per maand! Wat wil je nog meer?
     
  15. Rylie

    Rylie VIP lid

    14 jun 2010
    5.757
    490
    83
    Vrouw
    Patissier
    Noord Brabant
    Hier is dat echt niet te doen hoor. met 7 euro had ik laast 3 appels. pitloze druiven. 4 mandarijnen en dacht 2 peren.
    en dan moet ik wel zeggen dat de kwaliteit top is. Is gekocht op een markt in Son en Breugel.
     
  16. carpediem2010

    carpediem2010 Fanatiek lid

    6 okt 2009
    4.795
    1
    0
    vijfhuizen
    Ja dat is ook veel, maar denk mede doordat ik verder weinig koop.
    Kleding voor onszelf amper, en ga zo maar door.

    Je hoort mij niet klagen ook, weet dat we het goed hebben, maar daar doe ik ook erg mijn best voor.

    Ik weet hoe het is om krap te leven, heb een schuld gehad, en ging vroeger ook verkeerd om met geld.
    daarom probeer ik zoveel mogenlijk te werken

    Misschien gaat dit niet op voor topicstarter, dat kan, dat ze niet meer kan werken.
     
  17. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Je geeft eigenlijk zelf al aan waar het fout gaat, namelijk bij de 700 euro die 'vrij' te besteden is. De voorgaande antwoorden zijn allemaal al heel goed geweest, en ik ben het eens met de poster die zei dat je te veel geld aan je boodschappen uitgeeft.

    - Begin met het maken van een excelletje met wat er binnenkomt en uitgaat. Dit nav je bankoverzichten van de laatste 3 maanden.
    - Kijk wat er te bezuinigen valt aan 'onzindingen' (maar dat heb je volgens mij al gedaan)
    - Kijk of elektra, gas en zorgverzekering goedkoper kunnen (zorgverzekering heb je al gedaan, maar gas en elektra kan vaak ook veel schelen)
    - Vervolgens opschrijven hoeveel je maandelijks wilt sparen.
    - 1x per week boodschappen doen. Niet op je werk nog snel even wat halen. Wij doen 1x per week boodschappen en zijn dan (gezin van 4) ongeveer 75 euro kwijt bij de C1000 en nog zo'n 25 euro bij het kruidvat (luiers etc). Ik ga ook uit in ons budget van 100 euro per week aan gewone boodschappen.
    - Als je boodschappen doet voor een week, bedenk dan wat je die week wilt eten en koop alleen de ingredienten voor die avondmaaltijden. Skip de chips, frisdranken en sapjes. Beter voor de lijn en voor de portemonnee :D
    - Zorg dat je geld in je portemonnee hebt en niet met pin betaalt (geef je zelf al aan, maar doe dit ook) Als het dan op is, is het op
    - Leg een goede voorraad aan thuis. Ik heb altijd rijst, bami, blikgroente, diepvriesgroente, vlees in de vriezer, een half brood en meer houdbare spullen.
     
  18. Kleine Muis

    Kleine Muis Actief lid

    20 dec 2011
    362
    0
    0
    NULL
    NULL
    lizzie@ bij ons wordt de markt ook steeds duurder en duurder en de kwaliteit minder. 10/15 jaar geleden zou ik lennylen nog gelijk geven. dus meis, je mag je prijzen met de plaats waar je woont dat jullie nog zo'n goede en randabele markt hebben. dat scheelt inderdaad enorm veel dan.ts, het is dus ene kwestie van goed rondkijken of bij jullie de markt de moeite loont of niet. het wisseld blijkbaar per gebied.
     
  19. frommel

    frommel Fanatiek lid

    26 apr 2010
    1.042
    0
    0
    Neem jezelf eens voor om deze maand van 70 euro per week uit te komen. Schrijf alles op wat je uitgeeft, maak van te voren menu's en zoek via internet naar een aanbieding bij de duurdere uitgaven.. (luiers, verzorgingsproducten)

    Zo hebben wij dat gedaan, en dan valt je vanzelf op waar het lek zit ;)
    Ons budget bleek een vergiet. Succes.
     
  20. Lentes

    Lentes Niet meer actief

    Schaf een ruime vriezer aan, scheelt enorm! Veel aanbiedingen heb je alleen wat aan als je in kunt vriezen zoals:
    3 broden voor €€
    Grootverpakkingen kip/gehakt (zelf porties van maken en invriezen)
    AH heeft vaak een sticker op wokgroentes die nog 1 dag houdbaar zijn, direct invriezen dan is t geen probleem.
    Geen kant en klaar groentes/salades ed kopen maar zelf maken/snijden (en ook dan, sperziebonen ed uit de aanbieding voorbereiden en invriezen)
    Ik zo eigenlijk alles in de aanbieding.

    Ik heb inderdaad ook een tijdje met een dag budget geleefd, ging ik voor 3 dagen boodschappen halen, dan dagbudget x 3 en geen cent meer uitgeven. Op = Op
     

Deel Deze Pagina