Oh, en qua boodschappen zijn dit de duurste dingen: - Frisdranken - Alcohol - Vlees - Bewerkte producten zoals chips etc. - Kant en klaar maaltijden en kruidenmengsels (chicken tonight, bami kruiden etc) Wij hebben het bijna allemaal geschrapt want zelf maken is gezonder en lekkerder. Vlees eten we een stuk minder, er wordt zowieso maar ongeveer 80 gr. p.p. per dag aangeraden, dus in de bami doen we bijvoorbeeld 1 kipfiletje, en lekker veel groenten. We drinken kruidenthee (ik) of ranja (man en kinderen).
Ik denk dat je je boodschappen te duur doet om eerlijk te zijn. Meer op de aanbiedingen letten, meer invriezen wat al eerder gezegd is zoals brood en vlees, groentes niet voorgesneden halen maar gewoon zelf snijden (wat je niet gebruikt of invriezen of bewaren in de koelkast voor over 1 a 2 dagen) Eten maken voor 2 dagen kan ook enorm helpen, doen wij ook vaak. Voorraadjes aanleggen zoals al gezegd is van vlees, brood, rijst, blikspul. Voor beauty artikelen langs de action of op=op, zelfde geldt voor wasmiddel, wc papier, spullen voor de kids (zwitsal, natusan, zelfs luiers en billendoekjes) Ik mocht wensen dat mijn vriend en ik elke maand zoveel geld te besteden hadden Dus ik denk dat als je gewoon zuiniger leeft en meer op de centen let dat bedrag alleen maar hoger kan worden wat je vrij te besteden hebt
Hihi, nee, dat vind ik geen alternatief .... Wel goedkoper, zeker met je eens, maar als je trek hebt in chips, dan wil je chips....haha!
Wat ik tegenwoordig vaak doe is gerechten maken met goedkope groenten en geen pakjes eten. Vorige week heb ik veel gedaan met een grote witte kool en een kilo wortelen. 1 dag gewokte kool met kerrie en rijst en cashew noten. 1 dag macaroni met kool, wortelen, ui, een pakje gezeefde tomaten, kruiden en grana padano 1 dag stamppot wortel en ui met gembersiroop en geitenkaas 1 dag Japanse kool pannekoeken met garnalen uit de diepvries (en voor mijn man met restje ontbijt spek) 1 dag tomaten soep met als vulling de restjes kool en wortel geserveerd met zelfgebakken brood (bloem en gist) Als je geen mixen en pakjes meer gebruikt wordt alles veel goedkoper. Bijv bechamel saus is bloem, melk en boter dat kost bijna niets, behalve als je in de winkel een pakje koopt.
Afgeschaft, ik eet niet meer 's avonds na het avondeten. Mijn lijn is er enorm op vooruit gegaan, en geen zwangerschapskilo's meer die nog weg moesten
wat hier ontzettend heeft geholpen is een lijstje van te voren maken. en dan niet alleen een boodschappen lijstje maar ook een wat gaan we eten lijstje. IK kijk dan altijd in mijn diepvries of daar nog iets in zit wat we gaan eten. en dan maak ik een briefje met wat we heel de week gaan eten. dat neem ik dan mee.wat ik bijv pas aan het einde van de week nodig heb gaat in de diepvries. omdat ik al heel helder heb wat we gaan eten hoef ik niet elke dag naar de winkel voor het avond eten. en kom ik daardoor ook niet in de verleiding extra (onnodige) dingen te gaan kopen.
ik vind 400 euro zelf wel weinig... zou mij echt niet lukken.... je hebt al heel veel goeie tips gekregen las ik! kan er dan nog weinig aan toevoegen eigenlijk.... wel interessant om mee te lezen! ik denk dat wij zo,n 200/225 opmaken in een week tijd aan boodschappen.... eens in de paar weken halen we drinken voorraad bij de aldie, dan halen we dozen vol melk, chocomelk en yogie, dozen vol pakjes drinken. en een doos appelsap, multisap en 2x een tree cola en sinasblikjes..... ook andere houdbare dingen zoals wc papier, bakboter en smeerboter, knakworsten, soep, aardappelpuree, koffie, koffiemelk, bescuitjes, luierdoekjes, pannenkoeken meel, wasverzachter en wasmiddel, shampoo's, cremespoeling, douchegels, allerreinigers en chloor. allemaal dat soort dingen. die koop ik weer in als er nog maar 2 van zijn bv...... dan hoef ik de rest van de week alleen vers brood te halen en groente en vlees....
Van 400 euro kan ik wel 2 maanden boodschappen doen!! Vind het best veel, en ook raar dat je er niet mee uitkomt. mss ligt het aan: in 1x pinnen..probeer elke week 100 te pinnen 1x per week grote boodschappen doen adhv menulijst die je van te voren hebt gemaakt. 1x per week kleine boodschappen doen, bijvoorbeeld als het brood op is of nog wat verse groente halen Prijsvergelijken is ook handig. Je moet echt proberen wat wel/niet lekker is van een ander merk/winkel. Maar als ej dat eenmaal weet scheelt het bakken geld. Bijv afbakstokbrood, bij AH kost dat 69 ct voor 2 stuks, bij aldi 35 ct. Is net zo lekker. En zo zijn er meer dingen die lekker zijn van goedkopere winkels. Ik denk alleen dat het echte probleem zit in het hele maandbedrag in 1x pinnen, en dingen kopen die je niet echt nodig bent.
Wij moesten het hier met 4 man met 40 euro doen. Officieel minder maar goed dat lukte niet. 40 euro was net aan te doen. Wij gebruiken nu 10 euro per week nog nodig om boodschapjes te doen. Maar goed Brood bij de aldi is 0,69 cent vermijd idd zakjes en pakjes met kruiden kom je ook al heel ver. 1x per week boodschappen koop geen dure merken pampers gebruik je die? die van de aldi zijn net zo fijn en kosten 11,49 (maat 5) voor 70 stuks dierenvoeding kijk eens op zooplus.nl schijnt erg goedkoop te zijn (heb hier een hond die 1x in de 3 a 4 maanden een zakje brokken nodig heeft dus haal het bij de aldi) Wx papaier action heeft een aanbieding (40 rollen voor 3,99) Wij halen hier 1x per maand geld. 1 envelop voor de diessel en 1 voor de boodschappen. Is het op... tja eh dan is het op heb je ergens toch wat verkeerd gedaan. Als je zegt ik heb 100 per week voor boodschappen dan heb je dat en niet meer. Alles wat je overhoud tja dat zou ik aan de kant leggen voor als je een keer wat extra's nodig hebt. Maak idd een lijstje thuis. Ga met een volle maag booschappen doen. Haal alleen het geen wat je echt nodig hebt.~ Weet niet of jullie roken, maar mocht je sigaretten roken koop een bus shag machine en hulzen ben je vele malen goodkoper uit. Gebruik zonnebloemolie om in te bakken is goedkoper dan bak en braadboter. Cremespoeling bij de action 1,99 voor een halve liter en het is super spul! Succes!
nee hoor.... maar vaak zijn het ook andere dingen die ik tussendoor koop hoor.... bv als ik de markt opga dan haal ik weleens een leuke tas, of wat sokken voor de kids. of ondergoed bij de wibra en dan gelijk nog voor beide een pyama erbij..... maarja het kan ook gewoon hier dus denk dat ik er daarom niet zo op let... mijn man is juist heeeeeel anders daarin! hij doet heel af en toe boodschappen als het zo even uitkomt en dan haalt hij echt alleen het hoognodige en vaak veel te weinig... bv 1 kleine broccolie voor 5 personen haha.... en hij neemt altijd de goedkoopste merken.... dus daarin botsen we weleens... maar ach ieder zo zn smaak he.....
ok ik ga nu weer naar de markt in rdam en laat julliie straks weten wat ik heb gekocht en hoeveel ik heb uitgegeven
hoe komen jullie aan 400 euro voor boodschappen, en het dan nog niet redden? wij hebben meestal tussen de 50 en 75 euro aan boodschappen per week, besteden dus ook nooit meer dan 300 euro per maand. Krijg je alle toeslagen wel?