ts, ik zou ook absoluut niet bezuinigen op de psz hoor, je hebt groot gelijk. Ik denk dat alle uitgaven bijhouden en contant geld opnemen de beste manier is.
Niet alles teruggelezen, maar ik denk dat het misgaat bij de boodschappen. 400 euro per maand, ik vind het een hele berg geld! Kijk je winkelmandje eens goed na en vraag je af wat je echt nodig hebt en vooral: wat kan minder luxe? Ipv merk kun je ook eigenmerk kopen. Ons huishouden bestaat uit 2 volwassenen en 2 kids. Ik doe voor ong 65 euro boodschappen in de week en dit is incl luiers! En dan is er genoeg ruimte om wat lekkers te kopen hoor! Dat je het geld pint, vind ik wel erg goed van je. Maar dan moet je ook hard voor jezelf zijn. Zoveel per week en gewoon niet meer. Streng zijn voor jezelf dus!!
Ik ben eigenlijk wel eens benieuwd wat je dan koopt. Want wij proberen echt te besparen op boodschappen (aanbiedingen, lidl, voor meerdere dagen koken, ingredienten voor meerdere dagen, etc) en toch komen we met geen mogelijkheid onder die 400 euro. En wat ik me ook afvraag: lopen jullie (en dan bedoel ik de mensen die goed kunnen besparen) de aanbiedingen in verschillende supermarkten af? Want ik zie bijvoorbeeld ook wel eens op voordeelmuis dat 1 product dat we nodig hebben dan bij een bepaalde supermarkt goedkoper is, maar dat is dan compleet uit de route, dus dat zou dan weer zoveel extra tijd kosten: dat is me die 20 cent niet waard. Ik kan me wel voorstellen dat als je dat wel voor al die losse dingen doet, dat je dan misschien 5-10 euro per maand kan winnen, maar om eerlijk te zijn: daar hebben wij de tijd niet voor.
@Lindangel, ik wou precies hetzelfde vragen inderdaad. Ik kom ook standaard rond de 100 euro per week en het lukt met geen mogelijkheid om daaronder te komen, er is altijd wel weer iets extra's wat er weer bij gekocht moet worden. Ik reken wel ook drogistdingen, zoals shampoo, of wasmiddel mee bij het boodschappengeld. Handigheid met aanbiedingen krijg ik er ook niet in. Dan zie ik leuke dingen in de folder, maar bij verschillende winkels. Ik denk dat het met de huidige benzineprijzen helemaal geen voordeel oplevert als ik meerdere winkels bij langs ga!
het grote verschil zit hem meestal in dat wij allebei niet roken, amper drinken, geen frisdrank drinken. Wij drinken hoofdzakelijk limonade, perensap, icetea, fruitmix. Een "besparend" boodschappenlijst zou kunnen zijn.. Aardappels, 1 pak rijst Gehakt (1 kg= 2x eten gehaktballen/overschotel/pasta enz. ) groente 3 x 1 x los stuks vleesje kipfilet 1 kg = 1x chicken tonight ofzo/1x wok soep met stokbroodje/kruidenkaas Groentepakketje voor wok. 1 x brood eten s avonds(met ei evt.) 1 fles limonade 3 pakken sap melk/Soya melk koffie pads 1 fles roosvice' friese kruidrepenkoek roomboter fruit jam ham appelstroop vaak deed ik dat 1 pak eierkoek/biscuitjes etc. erbij Soms een x pizza of patat i.p.v. soep is ong 35 a 40 euro. Allemaal bij de lidl vandaan, hoef ik alleen voor chicken tonight,brood (vind ik niet lekker bij lidl) vaak in de aanbieding bij bakker (3 euro - 3 broden),voeding shannon etc. naar andere super. Dus dan nog 10 a 15 euro erbij. Luiers altijd van kruidvat (liefst in aanbieding) en shampoo, douchegel bij kruidvat/action, billendoekjes ook action (het gele dubbelpak 200 doekjes voor 1,80 ong) Nu zitten er bij ons op 5 km. waar we sowieso heen moeten zijn de dichtbijzijnde winkels een lidl, deen, vomar, c1000 om 500 meter afstand van elkaar dus dan kan je best omlopen voor een goed aanbieding.
Onze zondagse bezigheid is idd de folders doorlopen. Wij krijgen hier nl op zondagochtend vroeg de folders in de bus, samen met twee krantjes... dus onze zondag begint altijd lekker. Ik kijk naar wat er van mijn gading bij zit en meestal gaan we dan bij die supermarkt boodschappen halen. Ik rijd dus niet alle aanbiedingen "af". Maar moet zeggen dat het bij ons wel beter zou kunnen hoor. Ik doe toch vaak aansluitend aan mn werk de boodschappen bij één van de supermarkten waar ik langs rijdt. Afhankelijk van de boodschappen: Jumbo, Aldi of Coop. En je wilt t niet geloven maar ik ben bij de Coop negen van de 10 keren voordeliger uit als bij Jumbo. Ondanks dat de Coop een echte buurtsuper is. Maar dan check ik dus meestal niet de aanbiedingen van deze winkels. Doen we eigenlijk alleen met de Duitse winkels. Waar wij nu wel lekker mee besparen is dat we sinds een paar maanden een automaat rijden ipv schakelauto.... en dat scheelt toch in het verbruik hoor. Daarnaast is deze auto sowieso al zuiniger dan de vorige. En toevallig kwam ik er achter dat een collegaatje vlakbij woont... dus we poolen car tegenwoordig. Scheelt toch ook weer 4-6 dagen per maand die ik niet hoef te rijden.
@mimi83: en dan heb ik dus toch niet het idee dat wij nou zo heel anders eten, behalve dan dat we bijna nooit soep eten 's avonds, of het moet zelfgemaakte soep zijn. En we eten nooit brood 's avonds. Wij roken ook niet, drinken ook amper. De laatste tijd wel weer frisdrank, misschien speelt dat mee. En ik denk dat het bij ons ook in het 'lekkers' zit. We hebben eigenlijk altijd wel chips en snoep etc. Nu komt dat ook doordat mijn vriend (heel) erg slank is en altijd honger heeft (en geen gram aankomt, grrrrr....). Dus die pakt 's avonds vaak wat te eten. Ik denk ook dat als wij al dat lekkers niet in huis zouden hebben, er per week twee extra halve broden doorheen zouden gaan, plus beleg. Maar misschien is dat inderdaad wel goedkoper. Ik heb ook wel eens geopperd om te besparen op al dat snoep (ook beter voor mijn lijn), maar dat wil hij niet.
Ik doe ook voor 60 euro per week mn boodschappen ( gemiddeld dan he ) Want de ene week ben ik 80 euro kwijt en de andere week maar 50. Dat is inclusief luiers shampoo etc. Doe 1x per maand grote boodschappen bij de liddl. Haal daar de sapjes en wat lekkers en mn vlees. En dan de rest 1x per week. En ik doe elke dag boodschappen maar haal niet meer dan nodig is. Luiers komen van de kruidvat billen doekjes van AH koop een hele doos voor 7,50.
Ik doe ook altijd boodchappen voor 50,- per week. Incl wasmiddel en verzorgingsproducten. Ik zou er trouwens ook niet heel veel meer van kunnen maken. Wij hebben natuurlijk nog geen pampers e.d. nodig dus dat scheelt wel. (maar ook geen 50,- per week) Ik ga altijd naar de c1000 en lidl. Ik bekijk aan de hand van de folder van de c1000 wat we gaan eten die week. En maak op die manier mijn lijstje. Nu vanmiddag sla ik spa en fruit in bij c1000 want het is 2 pakken voor 1,- en als fris hebben wij dit dus vaak. Dan haal ik nu voor 10,- daar kan ik dan ook wel 10 weken (20 pakken) mee vooruit. Verder drinken we vooral water, en weekends nog eens wat cola. Ik haal vrij weinig chips, snackjes en koek. Maar wat ik wel haal aan chocolade en koek haal ik bij de lidl. Net als broodbeleg en dingen als schoonmaakartikelen, en wasmiddel. Ook de douchegels en handzeep is erg lekker van de lidl. Ik ben soms zelfs klaar voor 30,- en dan komen we echt niks tekort!
Ik heb niet het hele topic doorgelezen; Maar er zitten zeker goede tips bij! De mijne is heel simpel; vermijd zoveel mogelijk het tussendoor boodschappen doen. Ook een leuke tip voor vlees; een dag voor de houdbaarheidsdatum is het sowieso bij de AH 35% korting. Op de dag zelf eten, de dag erna of invriezen en je bespaart een hoop! Wij zijn met z'n tweeën maar als er 2e gratis is, gaat het hier ook de vriezer in.
Ik wou dat wij een grote vriezer hadden, maar helaas. En erger nog, hij staat in de bijkeuken waar geen verwarming is, en wanneer het buiten onder 0 is doet de vriezer het niet meer! Dus vanaf volgende week kan ik niets invriezen. Wel een goed idee om voor te sparen denk ik, een goede grote diepvries waar je veel in kan bewaren.
Hier doen wij altijd 1 keer in de week boodschappen ik maak van te voren een lijstje en wijk daar niet vanaf kijk goed naar aanbiedingen Ik red het met 250 euro in de maand incl luiers en rookwaren van mijn man a17,50 per week. Dus het moet zeker te redden zijn voor 400 euro
Wij maken op maandag een weekmenu. Dit halen we bij de ah. Ons weekmenu is afhankelijk van de aanbiedingen. Zo eten we bijv deze week 2 vetschillende stampot met rookworst/sprek . Voor lekkere hapjes zijn we ook nog best veel kwijt en dit moet echt minderen. Lange houdbare artikelen zoals pasta en rijst inslaan bij een goede aanbieding. Ook hebben we een verzekeringsmannetje laten langskomen en bleken veel dubbel of veelste hoog verzekerd te hebben. Scheelde ons 200 euro per jaar. Met bijv telefoon abbo enkel only sim pakket en koop een goedkoop mobieltje ipv trappen in dure maandelijkse lasten en een luxe telefoon. Stap op de fiets of die korte afstanden te voet. Scheeld benzine en is ook nog is gezond. Mijn partner is erg van de luxe en ik ben erg van geld verstandig uitgeven. De combinatie houdt ons op de been. Waar hij te veel uitgeeft trap ik op de rem. Als hij boodschappen doet is hij bijv 50 euro kwijt aan enkel 1 dag eten en letterlijk rotzooi aks snoep, dure à merken cola blikjes en echte redbull. Als ik ga neem ik flessen à merk cola maar wel in een fles. eigen merk redbull voor hem, buk een keer voor een b merk en beter nog heb voor 50 euro voor een dag of 5 eten.
Nog een tip, kijk of je bakker een vaste leuke aanbieding heeft. Hier bijv elke maandag, dinsdag en woensdag 3 hele of 6 halve broden voor 5,50. Luxe vers gesneden brood voor een beter prijs dan de winkel.ik stop elke maandag mijn vriezer vol en kan dan voor 5,50 heel de week brood eten.
Ik ga alleen naar AH, en maak ons 'weekmenu' vaak adhv de bonusfolder (daar kijk ik ook echt naar uit, op zondag, haha!) Ik pak dan trouwens alleen de aanbiedingen van fruit, groente, vlees en brood e.d., want verder staan er meestal alleen maar merken in de folder, en daarmee houd je jezelf voor de gek! (huismerk of budgetmerk is dan nog altijd goedkoper). Ik koop in de winter veel aardappelen, kun je iedere dag wel iets mee bedenken. Verder koop ik van euroshopper de pasta, rijst, afbakbroodjes, hagelslag, tomatenblokjes, tomatenpuree etc. Vlees eigenlijk altijd in grote verpakkingen of aanbiedingen (2e gratis: vriezer vol!) Verder heb ik altijd verschillende soorten diepvriesgroente in de vriezer liggen. Nu staat er bijvoorbeeld een grote zak aardappelen, liggen er nog een stuk of 10 kipburgers in de vriezer (1+1 gratis), en kan ik kiezen tussen boontjes of doperwtjes en worteltjes. Simpel, en ik hoef niks in huis te halen! Ik wil binnenkort een tweede vriezertje voor in de schuur. Door de voorraad die ik dan kan halen, verwacht ik dat er met een jaar wel uit te hebben! Verder ben ik van plan om een moestuintje te gaan aanleggen (ongeveer 2 bij 2 in onze eigen tuin). Vooral hobby en leerzaam voor de kinderen, maar ik stond bijvoorbeeld gisteren bij AH met een mini-courgette van 1,49 in mijn handen.... Zou wel fijn zijn om voor dat geld kilo's courgette zelf te kweken!
daar heb je in de winter toch weinig aan zo'n moestuin? wel handig idd! kende vroeger iemand die kweekte al zn groente zelf! kon er sla meenemen, komkommers, tomaten, cougettes en aardappelen....... enige wat je dan moet kopen is vlees ofzo....
Hier redden wij het (4 pers) met 60 tot 80 euro per week. Alles in (luiers,shampoo enz..) Denk dat je op boodschappen echt kunt bezuinigen. Je zou eventueel voor goedkope (en heel lekkere recepten!!!) hier kunnen kijken: Rob's Budget Menu's
Ik heb nog een goede tip voor geld besparing: Kruiden kopen bij de toko. Wij kopen onze kruiden bij de oriental in groningen (grote chinese supermarkt). Ze hebben daar grotere zakjes van alle kruiden die je maar kan bedenken. Die verdeel je gewoon over de potjes die je al hebt staan OF je laat ze gewoon in de zakjes zitten en tada, besparing van weer een paar euro en lekkerdere kruiden. Ook rijst halen we daar: enorme zakken voor veel minder geld dan bij de appie.
Ik lees nu heel vaak dat het goedkoper (en gezonder) is om zelf sausjes te maken ipv kant en klare zakjes te kopen. Maar ik heb echt geen idee wat ik moet doen! Heb nooit leren koken van m'n mams Dus doe het allemaal met kant en klare pakketten. Waar zou ik kunnen lezen wat voor kruiden je in huis moet hebben en wat je ermee kan doen?