de moeite waard om jeugd te documenteren voor mannen?

Discussion in 'De lounge' started by Tord, Feb 1, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tord

    Tord VIP lid

    Oct 26, 2009
    7,304
    299
    83
    Voor mijn dochter heb ik van haar baby- en peutertijd een boekje bijgehouden met bijzondere gebeurtenissen, haar ontwikkeling enz.
    Nou wil ik dit in principe ook voor mijn zoon doen, máar ...
    volgens mij (en mijn man) vinden mannen dit helemaal niet zo leuk, als ze eenmaal groot zijn? Mijn man zegt dat een volwassen vent niet in zijn baby´s eerste jaar-boek gaat lezen bijvoorbeeld. En dat is voor vrouwen toch anders, denk ik.

    Wat denken jullie? Vinden jullie mannen het leuk, of zouden ze het leuk vinden, om zo´n naslagwerk van hun eigen kindertijd te hebben, of heeft het niet zoveel waarde voor ze en kan ik me de moeite besparen :) ?
     
  2. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    Feb 8, 2011
    3,738
    8
    38
    Female
    flevoland
    ja denkn het wel .... mischien vind je zoon het niet leuk dan mischien je toekomstige schoondochter wel ;)
    ik zou het gewoon doen .
     
  3. Uk80

    Uk80 Fanatiek lid

    Mijn man vindt dat wel leuk hoor! Niet dat hij er vaak in zou kijken, maar ik weet zeker dat hij het leuk zou vinden. En idd schoondochters wel. :D
     
  4. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    Mijn man vindt het wel grappig dat hij een dergelijk boek van zichzelf heeft. Voordat we kinderen kregen had hij er niets mee, maar toen was het heel leuk om te lezen/zien hoe het toen bij zowel mijzelf als bij hem was.

    Persoonlijk zou ik het zeker gewoon doen. Helemaal omdat je het bij de oudste ook gedaan hebt, wil hij het niet hebben dan kan je het altijd zelf nog houden toch? En dan zal vast een toekomstige schoondochter of kleinkind het later leuk vinden :)
     
  5. Rono

    Rono Niet meer actief

    Wel doen, ik vind het heel jammer dat mn schoonma dit niet voor mn vriend heeft gedaan.
     
  6. marilouise

    marilouise Niet meer actief

    wel doen, ik heb manlief laatst al een paar keer aangetroffen met zoonlief samen kijkend in het boek van papa.

    hij vindt het erg leuk om dingen terug te lezen !
     
  7. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Al is het voor je toekomstige schoondochter en kleinkinderen ;)
     
  8. sandraske

    sandraske VIP lid

    Jul 23, 2010
    14,043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Dat vind ik ook, zeker omdat schoonmoeder helaas niet meer leeft en we dus ook niets kunnen vragen over bijv kinderziektes die hij gehad heeft en wanneer, wanneer hij dingen voor het eerst deed (lopen weten we toevallig)..
     
  9. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Ik vind dat wanneer je het voor je dochtertje gedaan hebt je dit ook voor je zoontje moet doen, vind niet dat je daar onderscheid in moet maken.
     
  10. BabygirlM

    BabygirlM Bekend lid

    Sep 18, 2011
    781
    0
    0
    Op dit moment geen werk, dus ik geniet nog lekker
    Ik zeg; doen!:D Al vind hij het niet leuk, je toekomstige schoondochter (of -zoon;)), kleinkind(eren) vinden het misschien wel heel leuk, en voor jezelf is het toch ook heel leuk om dat na te kijken/lezen?:)

    Ik hou zelf elke dag een dagboek bij voor m'n dochter. Ook al vind zij het niet leuk later, ik wel, hihi:D Ik vind het nu al super om haar eerste dagboekjes en foto's weer terug te lezen/zien!:)
     
  11. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,848
    3,364
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Doen! Wij (mijn broers en ik) hebben ook heel vaak de boeken naast elkaar gelegd om te vergelijken: Wanneer kon jij dit? En dit? En van 'ooooh! JIJ bent degene die mij als babietje m'n eerste bult hebt bezorgd!!'
    Wij hebben aan de babyboeken in elk geval een hoop lol gehad naderhand en nu nog gebruiken we de boeken van mij en m'n man om te vergelijken bij onze dochters :) erg leuk! Van wie heeft ze dit? En dit?
     
  12. ariel3

    ariel3 Actief lid

    Mar 27, 2009
    477
    0
    0
    Frankrijk
    Ik heb 4 kindjes; waarvan 3 jongetjes en 1 meisje.
    En ik doe het voor ze alledrie hoor.
    Ik zou het superleuk vinden als mijn man zo'n boek zou hebben van zijn eerste jaar ofzo. Ik denk dat je jouw toekomstige schoondochter of kleindochter daar wel blij mee zou maken. En een man zal later misschien niet snel in zo'n boek gaan lezen, maar vindt het vast wel leuk om er over te horen via zijn vrouw. En anders is het inderdaad ook heel erg leuk voor jezelf. Voor je het weet is de babytijd voorbij en haal je maar al te graag weer herinneringen eraan op..
     
  13. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Mijn zoon is nu 11 en hij vind het altijd heel leuk om zijn baby boek te bekijken. Foto.s enzo. Denk niet dat het zo veel uit maakt of het voor een jongen of een meisje is. En als ze zelf kinderen krijgen als ze groot zijn vinden ze het misschien ook leuk om hun kinderen te laten zien.

    Gewoon doen zou ik zeggen.
    ;)
     
  14. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    Oct 18, 2011
    8,460
    361
    83
    Mag ik vragen hoe jullei dat doen dan lijkt mij ook wel heel erg leuk maar hoe doe je dat dan? ik hou wel het groene boekje bij
     
  15. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    Sep 16, 2008
    16,607
    7
    38
    Mars
    Ik heb het iig wel voor mijn zoontje. Mijn vriend heeft helemaal niks uit zijn babytijd (alle foto's zijn elders;)).
    Ik had dus niks om te vergelijken, behalve mijn eigen boeken. Maar ik heb pas babyfoto's vanaf 6 weken.

    Nu doe ik het voor mezelf, zodat ik later nog terug kan kijken. Maar als hij het wil hebben als hij zelf kindjes gaat krijgen, mag dat natuurlijk. het is immers van hem!
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Natuurlijk! Al is het nu alleen maar voor jezelf, het is toch geweldig om de ontwikkeling van je kindjes bij te houden? Zou daarin geen onderscheid maken... mijn moeder heeft altijd alles van mij en mijn broertje bijgehouden, naargelang we groter werden werden de fotoboeken ook minder, maar vooral van de eerste drie jaar hebben we alletwee drie dikke albums en dat is geweldig om in te kijken.

    Gewoon doen, zeker als je zoontje straks zelf kindjes krijgt.
     
  17. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Gewoon doen :) sowieso zou ik het niet 'eerlijk' vinden als je het voor de een wel doet en voor de ander niet. En misschien vindt je zoon het wel super, en anders zijn vrouw later wel ;).

    Mijn vader heeft een heel uitgebreid babyboek, nou ik geloof niet dat hij het zelf ooit gelezen heeft maar ik heb hem van a tot z gelezen, superleuk.
     
  18. Tord

    Tord VIP lid

    Oct 26, 2009
    7,304
    299
    83
    Oke leuk! Ik ga het gewoon doen, is het niet voor hem dan is het wel voor mezelf of de kleinkinderen inderdaad :).
     
  19. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    Mar 18, 2011
    4,859
    1
    0
    Mijn man vindt het - zeker nu hij zelf vader gast worden - juist ontzettend leuk!
    En je gast nooit spijt krijgen van het feit dat je zo'n boekje bij hebt gehouden, terwijl je van het niet behouden mogelijk wel echt spijt gaat krijgen. Als je zoon het later niet bijzonder vindt, dan zijn vrouw wel, of misschien vind je het zelf wel leuk om terug te lezen wanneer je oma gaat worden. Ik zou het dus echt wel doen!!
     
  20. silvermist

    silvermist Niet meer actief

    ik zeg ook doen! :)
     

Share This Page