Curretage of pillen?

Discussion in 'Miskraam' started by karin1981, Feb 2, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    Hey meiden,
    Vandaag hebben we te horen gekregen dat ons kindje niet leeft met 9wk+4 :(

    De arts heeft ons 3 mogelijkheden gegeven
    1. afwachten
    2. Pillen
    3 Curretage

    Hoe hard en raar het nu ook klinkt ik wil het zo snel mogelijk achter de rug hebben. Het ziet er niet naar uit dat mijn lichaam het natuurlijk gaat afstoten (we horen al 3weken dat het een miskraam wordt)

    Maar wat is nu de "beste" "makkelijkste" keuze. Tis zo moeilijk om te kiezen tussen 2 slechtsten. Ik hoop dat jullie me antwoorden kunnen geven en waarom ik voor een bepaalde metode zou kiezen??
    Alvast bedankt!!!!
     
  2. Betty Barclay

    Betty Barclay Fanatiek lid

    Apr 29, 2011
    3,304
    0
    36
    Zuid Holland
    Wat vervelend voor je meis :(

    Ik heb 4 spontane miskramen gehad dus zelf geen ervaring, maar ik draai lang genoeg mee in het wereldje om te weten dat aan een curretage risico's kleven. Je kunt er bijv het syndroom van Asherman aan overhouden. En buiten dat is het toch een ingreep.
    Ik zou je dan ook zeker adviseren om voor de cytotec te gaan. Volgens mij moet je, om de kans van slagen te vergroten, er nog een ander medicijn bij vragen, maar ik weet nu 1,2,3 evenniet hoe dat heet!
    Misschien 1 van de andere dames?? Ik weet dat Suus35 het laatst aan iemand geadviseerd heeft...

    Succes en veel wijsheid toegewenst!

    Liefs BB
     
  3. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Alledrie de opties brengen kansen op complicaties met zich mee, en de een heeft geen grotere kans op complicaties dan de andere. Wat dat betreft moet je dus vooral kiezen wat voor jou het fijnste voelt.

    Bij afwachten heb je geen controle over het moment dat de miskraam gaat komen, en dat kan soms lang duren, (bij onze eerste miskraam, spontaan, zat er 6 weken tussen het stoppen met groeien en de miskraam zelf). Maar je hebt wel weer de grootste kans dat een miskraam volledig verloopt.

    Bij cytotec heb je ongeveer 70% kans dat de miskraam volledig is, en dus een vrij behoorlijke kans dat je nog nagecuretteerd moet worden. De kans dat de miskraam wel volledig is, wordt verhoogd naar 90% als je er mifegyne bij krijgt. Dat is echter een abortusmiddel waarvoor je ziekenhuis een vergunning moet hebben, en dus kan niet elk ziekenhuis je dat voorschrijven. Je schijnt het wel zelf op te kunnen halen bij een abortuskliniek, (hoe krom ook).
    De kans dat je bij een nacurettage nog verklevingen (syndroom van asherman) oploopt, is een stuk kleiner als je daarvoor dus cytotec hebt gebruikt, dan wanneer je direct voor curettage gaat.
    Maar: de kans op verklevingen is kleiner dan 1%, echt wel heel klein dus.
    Cytotec geeft een wat groter risico op heftige bloedingen, (maar dat hoeft niet: mijn spontane eerste miskraam was een enorm bloedbad en de tweede -opgewekt met cytotec- ging gepaard met weinig bloedverlies en was fysiek gezien een peuleschil...

    Curettage heeft als voordeel dat je weet wanneer alles gaat gebeuren en dat -als je wakker wordt uit narcose- het in principe dus gewoon achter de rug is. De narcose kan zwaar vallen, ik ben er de tweede keer echt wel even goed beroerd van geweest een paar dagen.
    Nadeel is echter weer dat je kindje echt weggezogen wordt en je dus niet een compleet vruchtje hebt, dat je mee zou kunnen nemen. Je kunt bij curettage wel vragen of je het weefsel mee mag nemen, dat kan ook gewoon, maar het is dan geen intact kindje meer.
    Overigens is de kans dat je kindje intact ter wereld komt, wel steeds kleiner, naarmate er meer tijd verstreken is dat het al overleden is: het weefsel is in je baarmoeder dan al wel aan het ontbinden.

    Nouja, zoals je leest: alles heeft z'n voors en tegens en het is dus maar net wat je zelf wel en niet prettig vindt.
     
  4. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    Rozemarijke heel erg bedank voor je uitgebreidde antwoord!!!
    Betty ook heel erg bedankt voor je antwoord!!

    De keuze is zo moeilijk :(
     
  5. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik moet zeggen dat ik het bewust doormaken van de miskraam wel een deel van het helingsproces vond: je maakt het bewust mee dat je kindje jouw lichaam verlaat, de pijn die daarmee gepaard gaat, past helemaal bij je emotionele pijn en je bent dus heel bewust bezig met afscheid nemen. Ik tenminste wel.
    Maar goed, ook dat beleeft iedereen weer anders.
    Sterkte met beslissen.
     
  6. SterretjesMama

    SterretjesMama Bekend lid

    Apr 14, 2010
    775
    0
    0
    Wat vervelend meid! Sterkte!
    Mijn eerste 2 miskramen kwamen spontaan.
    Helaas bij de 3e niet. Na vele echo's bleek het toch echt mis te zijn.

    Ik heb eerst afgewacht, toen cytotec gehad en dit heeft niet geholpen ..
    Uiteindelijk (week 11) toch een curretage. Wou dat ik dat meteen had gedaan!

    Succes met je keuze. Het blijft moeilijk ..
     
  7. sesa

    sesa Niet meer actief

    Ik heb gister te horen gekregen dat het vruchtje dood id(6w+5). Het is eigenlijk een week geleden al dood gegaan, Ik moet afwachten of het vanzelf loslaat.Mijn eerste reactie was dezelfde als jouw. Ik zei kan je het niet gelijk weghalen? Maar ik moet het echt afwachten. Ik voel me zo intens verdrietig!
     
  8. mayke1980

    mayke1980 Fanatiek lid

    Apr 15, 2007
    1,017
    0
    0
    Docent wiskunde vmbo
    Nijmegen
    Meiden wat een moeilijke keuze.
    Ik heb zelf geen ervaring, mijn miskraam kwam spontaan op gang. Maar mijn zus (3x een miskraam) heeft ook eerst afgewacht, uiteindelijk met de pillen en dat was echter ook is alle keren niet voldoende, ze moest nagecurriteerd worden.
    Ze zei tegen mij als het niet goed is en het komt niet spontaan zou ik gelijk curriteren. Ze vond het hele proces nu lang duren en dat was vooral geestelijk zwaar.

    Ik merk dat ik het nu beter een plaatsje kan geven nu mijn lichaam het zelf afstoot. Het verdriet is niet minder maar ik heb niet het gevoel dat mijn lichaam faalt.
     
  9. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    Heel erg bedankt voor jullie antwoorden.
    Wij hebben gekozen voor curettage. Dan is het in 1x over. Ik wil het proces eigenlijk niet mee maken van opwekken, wachten, verliezen en nabloeden.

    Sesa een hele dikke knuffel!!!!
    We gaan voor een mooi en gezond kindje in 2012!!!! :D:D
     
  10. banjabes

    banjabes Fanatiek lid

    Jun 29, 2008
    2,134
    0
    0
    Och meid,

    Twee weken geleden stond ik voor precies dezelfde keuze. Wat een enorme rottijd. Ons kindje was op dat moment al drie weken overleden en ik wilde niet nog langer wachten.

    Ik heb gekozen voor de pillen. Doet verschrikkelijk veel pijn en ik ben toen al gelijk veel verloren. Bleef de week erna zo bloeden, dat ik het gevoel had dat er nog wat zat en inderdaad 1 dag voor de controle echo kwam er een onwijs groot stuk uit nog. Net op tijd. Was het 1 dag later gekomen, dan had ik dus inderdaad nog een curretage moeten ondergaan.

    Ik lees dat je gelijk voor curretage hebt gekozen. Ik wens je onwijs veel sterkte en kracht toe de komende periode. Het is niet niks wat je te verwerken krijgt allemaal. Dikke knuffel!

    Liefs,
    Banjabes
     
  11. sesa

    sesa Niet meer actief

    Tnx Karin1981. Jij ook een dikke knuffel terug.Gisteravond is bij mij het bloeden begonnen. Ik ben blij dat ikniet lang heb hoeven te wachten.Jij sterkte met de curretage.
     
  12. Rissie

    Rissie Actief lid

    Dec 12, 2010
    166
    0
    0
    ik werk in een kinderdagverblijf
    Den Hoorn
    Hoi Karin,
    Ik heb toen de tijd vorige februari had ik een missed abortion,
    ik wilde absoluut geen curretage en koos voor de pillen.
    iets wat ik echt niet gauw over zal doen met alle verdriet en pijn.
    maar ik vond dit wel prettig omdat ik thuis was en mijn man was thuis voor me te zorgen en we verwerkte het verdriet samen.
    de 2e miskraam kwam er spontaan uit zetten daar was ik wel blij om.

    ik weet hoeveel pijn dit doet en wat het verdriet met je doet.
    want ik verweet het mijzelf wat er was gebeurt maar dat is niet de goed manier. en nu na de 2e miskraam denk ik er anders over en ben ik er rustiger in.

    heel erg veel sterkte.
     
  13. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    Hey Rissie,
    Bedankt voor je reactie!!! we hebben gekozen voor curettage. Het proces van opwekken, buikkrampen, bloedverlies en verliezen kan ik gewoon niet aan. Ja als ik weet dat er een gezond en levend kindje uit komt dan wel, maar dat is het helaas niet. Langzaam zijn we afscheid aan het nemen van dit kindje. En dat gaat redelijk goed. Het klint raar, maar vanaf het begin wist ik dat er "iets" niet goed zat, maar ja je verklaard jezelf voor gek want je moet blij zijn want je bent eindelijk zwanger :p

    Meid we gaan voor een mooi kindje dit jaar of volgend jaar. Maar komen gaat het zeker!!!! Veel suc6!!! dikke knuffel :D:D
     
  14. sesa

    sesa Niet meer actief

    Hoe is curretage gegaan?
     
  15. bibilv

    bibilv Actief lid

    Nov 3, 2011
    235
    1
    18
    NULL
    NULL
    ik sta op dit moment ook voor deze beslissing..
    weet egt even niet meer wat ik moet kiezen.
    Voor de curettage ben ik bang voor ontstekingen of dat ze iets beschadigen.. En met de pillen ben ik heel erg bang voor de pijn. Omdat ik altijd al veel pijn heb tijdens een normale menstruatie en ik dan meestal al krom lig van de pijn..
     
  16. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Bevallen ging je ook aandurven toch?
    De pijn kan heftig zijn, maar relativeer het voor jezelf ook weer tot wat het is: tijdelijk, en je gaat er niet dood aan.

    En de kans op beschadigingen bij curettage is klein, daar hoef je echt niet heel erg bang voor te zijn.
     
  17. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    Hey meiden,

    De curettage is inmiddels achter de rug en het is me 100% mee gevallen. Mede omdat ik gewoon helemaal onder narcose ben gegaan denk ik. Ik heb er niks van meekregen, gelukkig. Ik heb 2 dagen pijn in mijn buik gehad maar dat kan je vergelijken met erge menstruatieklachten.
    Lichamelijk voel ik me beter dan geestelijk, maar ik weet zeker dat dat ook wel weer goed komt. Zelfs het bloedverlies is al opgehouden. Ben nog wel heel erg moe, maar wil zelfs mijn werk weer gaan oppakken.
    Ik hoop dat ik nooit meer voor deze keuze kom te staan maar mocht het gebeuren dan zou ik zo weer voor curettage kiezen.

    Heel erg bedankt voor de adviezen!!! :D
    liefs
     
  18. mayke1980

    mayke1980 Fanatiek lid

    Apr 15, 2007
    1,017
    0
    0
    Docent wiskunde vmbo
    Nijmegen
    Wat fijn karin dat het achter de rug is en is meegevallen!
    Hopelijk herstelt je cyclus ook weer snel!
    Succes!
     
  19. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Fijn dat alles achter de rug is, dan kun je idd weer verder. Zo voelde dat voor mij ook steeds.
    Hopelijk snel weer een klein wondertje in je buik, die er wel netjes 9 maanden blijft zitten :)
     
  20. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    May 11, 2011
    1,482
    0
    0
    Zuid Holland
    rozemarijke wat super fijn dat je echo goed was!!!!
     

Share This Page