Hallo allemaal, Ik heb bij de bevalling van mijn eerste kindje mijn stuitje gekneusd. Thijs is inmiddels ruim 9 maanden oud maar ik kan nog steeds niet aan het werk omdat ik niet lang kan zitten en niet lang kan staan. Ik vroeg me af of ik als we voor een tweede gaan ik een keizersnee kan krijgen. Heeft iemand hier ervaring mee, het vragen aan een gynaecoloog om voor zo`n reden een keizersnee te krijgen?
Ik heb tijdens mijn eerste bevalling m'n stuitje gescheurd. Heb tien maanden fiks last van gehad, iewlll als ik eraan terug denk.... Na ruim een jaar was ik weer zwanger, 2e gewoon bevallen, geen last gehad.
Hier ook bij de eerste mijn stuitje gekneust... nu wel besproken maar kan en mag gewoon natuurlijk bevallen. Geloof niet dat het een reden is voor een ks!
Het is geen indicatie voor een sectio. Je kan het bespreken met de gyn. die kan je heel goed adviseren hierin.
Misschien moet ik er bij vermelden dat ik inmiddels bij een osteopaat, fysio, bekkefysio, manueeltherapeut, trauma-arts, pijnpolie ben geweest. en dat ik inmiddels 2 caudale injecties in mijn stuitje heb gehad en een tens apparaat gebruik maar dat ik nog steeds te veel pijn heb om fatsoenlijk een dag te werken. Ik begin er nu echt depri van te worden. gaat dit ooit nog over??? Daar komt bij dat de gynaecoloog die mijn bevalling heeft gedaan na het voelen meteen zei dat mijn stuitje in de weg zat. Hij zat er dus echt gewoon voor. Ik had hem nooit zelf ter wereld kunnen brengen dus hebben ze dat met een vacuüm gedaan. Omdat ik dit echt niet nogmaals allemaal wil doormaken wil ik een keizersnee bij de volgende.
Kijk dat is al een ander verhaal. Bespreek het met je gyn. We kunnen hier vanalles vertellen echter ben je er misschien ook achter gekomen dat elk ziekenhuis (en dan ook nog de gyn. apart) zo hun eigen beleid hebben. Misschien een stomme opmerking hoor maar een kneuzing gaat over...heb je het hier nog wel over een kneuzing ? Volgens mij gaat het probleem wat jij hebt veel verder dan een kneuzing. Heel veel sterkte in iedergeval.
het is niet gebroken, ze hebben foto`s gemaakt. Bij ieder 'normaal' mens was het waarschijnlijk wel gebroken geweest maar ik ben heel erg lenig in mijn gewrichten en daarbij had ik ook BI dus dat is denk ik de reden dat het niet is gebroken.
Ik heb bij mijn eerste bevalling ook mij stuit gekleust. Heeft echt verschrikkenlijk veel pijn gehad echt maanden niet kunnen zitten ook al was het maar 5 min begon ik hem al te voelen. Dit zeker tot ruim een jaar toe Toen raakte ik na 17 maanden zwanger en en ik begon er weer last van de krijgen in de loop van de zwangerschap! Met zitten en lang staan enz.. Ik was bang dat als ik zou bevallen dat het 3x zo erg zou worden,en was daar ook wel bang voor. De vk heb gezegt..ja het kan wel dat je er weer last van krijg en dat je hem ook weer kneust! Maar voor het is niet schadelijk voor je zicht of gehoor exc... Ik wilde normaal bevallen en was niet schadelijk dus ging er gewoon voor. Ik heb na de de bevalling geen last gehad!! Gelukkig maar. 6 maanden later was ik er opgevallen met skeeleren,toen dacht ik dit komt nooit meer goed,en lag een week plat,zo'n verschrikkenlijke pijn. Nu ben ik zwanger van nummer 3 en ben erg benieuwd nu!!
Ik denk dat het een verschil maakt of je stuit alleen "maar" gekneusd is (want dat gaat idd gewoon weer over) of dat je je stuit echt gebroken hebt gehad met bevallen. Ze zijn niet gemakkelijk in het geven van een keizersnede. Heb zelf erge rugproblemen (rug met schroeven en bot vast gezet, een neurostimulator in mijn rug en vele pijnpolibehandelingen/kijkoperaties gehad in de rug) en ondanks dat was het een hele discussie wel of geen keizersnede. Ik kan niet persen en hun advies was dan toch vaginaal bevallen maar op moment dat ik zou moeten persen dan niet persen en met knip en vacuum de beeb eruit trekken. Sta er zelf niet achter (mede doordat ik nog ook hernia's in de rug heb en echt geen risico wil nemen met de rug en omdat ik ook geen risico wil voor ons kindje) en is nu toch een keizersnede besloten maar het was dus geen eenvoudige keuze. Denk dat ze met een kneuzing toch voor vaginaal zullen kiezen maar goed uiteindelijk moet je dit goed met je (behandelend) arts bespreken en de voor en nadelen tegen elkaar op gaan wegen. Geef wel goed aan wat je er zelf van vind en hoe je er zelf tegenover staat.