Gaat het door of niet,spannend.

Discussie in 'De lounge' gestart door Vlinder, 5 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. annetske

    annetske VIP lid

    14 sep 2007
    5.112
    1
    0
    Friesland
    de unox mutsen vond ik leuk in 97 en ze waren nog warm ook ;) maar verder hoop ik niet meer commercie hoor. het zou zonde zijn dat deze tocht commercieel worden gaat, denk niet dat het gaat gebeuren maar je weet maar nooit.
     
  2. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Annetske, hier leeft het wel! En behoorlijk ook :D
    Ze zijn druk met het ijs vrij maken, ijs transplantaties hebben al plaats gevonden etc.
    Nog een weekje, en dan sil it heve!

    *tiepfaut*
     
  3. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Even gekopieerd wat ik daarnet heb getypt:

    Hier de route Workum, Bolsward Kimswerd gereden en gemeten. Overal 10, 11 centimeter.
    Veel stukken geveegd, aantal stukken niet. Man gaat dat morgen deels nog doen.

    Tussen Balk en Stavoren is het niet echt super. De Luts is nog wat onbetrouwbaar, de Morra ook. Sneeuw MOET er af.
    Kaarten voor aankomende week zien er nog steeds goed uit.

    Hier meet ik trouwens elke dag het ijs.
    Vrijdag was het 9 cm, vandaag 12 cm. Gaat goed!
     
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.806
    19.050
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    #84 tupp, 5 feb 2012
    Laatst bewerkt: 5 feb 2012
    Mijn vader is rasechte Fries en lid met startrecht. En daarnaast ook nog eens ex-meteoroloog. Wat hem betreft heeft hij er dus verstand van. :) Hij zei vanmiddag dat er dit jaar "..inderdaad een kans zou kunnen zijn dat de Tocht doorgaat. Misschien zelfs wel een kans van 50%."

    Tja, als een nuchtere Fries het heeft over 50% kans, dan word ik toch wel heel erg opgewonden hoor! De andere jaren was hij tijdens vorstperiodes altijd heel stellig: Dan was het altijd "De kans dat er deze vorstperiode een tocht kan worden gereden is nihil." of "De langetermijnverwachtingen zijn niet gunstig." (Stel je hier een ernstig kijkende man bij voor, haha.) Maar nu heeft ie het zomaar ineens over een kans. En niet zomaar eens kan, 50% maar liefst. Nou: ik ben om hoor, wat mij betreft kan ie doorgaan, haha.

    Maar dan moet het wel vrijdag of zaterdag zijn. Zondag en maandag gaan hem natuurlijk niet worden. (Maandag ook niet, omdat de startbewijzen dan op zondag uitgereikt moeten worden.) En de lange termijnverwachtingen zien er nu gewoon niet betrouwbaar genoeg uit om op de dinsdag erna te gokken.
    Maar dat kan in de loop van de week natuurlijk nog anders worden hè. Als het er morgen of dinsdag beter uit gaat zien op de lange termijn, zullen ze het misschien wel wat langer uit willen stellen.

    Ik ben hoe dan ook volgend weekend in Friesland hoor. Als er geen tocht is, dan is het ijs in ieder geval goed genoeg om zelf een mooie tocht te maken! Vorig jaar en het jaar ervoor hebben we hier in de omgeving ook wel kunnen rijden hoor. Vooral twee jaar terug, prachtige tocht gemaakt. Maar ik wil nu wel weer eens op de Friese meren rijden. Dat is lang geleden! En dat moet sowieso lukken, dit weekend.
     
  5. Vlinder

    Vlinder Fanatiek lid

    14 jul 2009
    2.774
    0
    0
    Ik als echte fries,kan niet eens goed fries lezen ontdek ik net,hahahah,de persconferentie is om 9.30 uur.Er staat healwei en dat is half en niet rondt.
     
  6. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Termijn van 5 dagen zien er goed uit trouwens. Ma en di strenge vorst, daarna wat minder maar nog steeds vorst.
    'dooi' wordt elke keer opgeschoven.

    Komt helemaal goed!
     
  7. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Zelf word ik er niet warm of koud van, of er nou wel een elfstedentocht komt of niet!

    Maar voor de schaatsers die het maar al te graag een keer mee zouden willen maken en mee willen schaatsen hoop ik dat er een zal komen :).
     
  8. Zinaa

    Zinaa Fanatiek lid

    28 mei 2010
    3.719
    22
    38
    Klopt hoor, maar half 10 staat alleen in it ryse persbericht. In alle oare nieuwsberichten staat 10 uur.
     
  9. annetske

    annetske VIP lid

    14 sep 2007
    5.112
    1
    0
    Friesland
    Ik vertrouw op jou :p haha.

    In 96 zijn we ook teleurgesteld en achteraf had het wel door kunnen gaan de tocht. Ik denk dat sommige friezen waaronder ik afwachtend zijn en het eerst moeten zien en dan pas geloven. Termijn van 5 dagen ziet er idd heel goed uit! vorst is vorst ook al is het minder streng. zolang het onder nul blijft is het goed. we wachten af, meer kunnen we niet doen toch? :) Hier in de friese wouden leeft het nog niet, maar dit komt wel als de tocht door gaat ;) en natuurlijk hopen we van wel allemaal :)
     
  10. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ze zijn toch wat anders daar in het Noorden dan hier in het zuid westen hahaha.
    Maar als 'ie komt, dan gaan we 24 uur lang feesten.
    School van de oudste heeft volgende week een studiedag. En toeval wil, dat ik in december al had vrij gevraagd voor de 13e. Wehehehe.
     
  11. annetske

    annetske VIP lid

    14 sep 2007
    5.112
    1
    0
    Friesland
    #91 annetske, 5 feb 2012
    Laatst bewerkt: 5 feb 2012
    healwei is toch halverwege of ongeveer? dus healwei tsjienen is dan halverwege of ongeveer 10 uur? healwei is hier halverwege of ongeveer... waar lees je dit trouwens op internet over de tijd? ik kan niks vinden nl ;) Ik zeg wel eens ik kom Healwei twaaën en dan bedoel ik ongeveer 2 uur.

    begin nu na te denken over het woord healwei haha normaal gebruik ik het zo in een zin en nu denk ik er over na ;)
     
  12. Vlinder

    Vlinder Fanatiek lid

    14 jul 2009
    2.774
    0
    0
  13. danip

    danip Niet meer actief

    Hmm ik kom ook uit de walden, en hier leeft het wel ;) We krijgen toch langzaam wel wat kriebels :D

    Zou het echt zo leuk vinden, de vorige keer was ik nog maar 12. De warme sjaal en muts hangen al klaar :D
     
  14. Mystify

    Mystify Bekend lid

    24 mei 2011
    938
    0
    0
  15. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Haha, ik kan me echt alleen nog maar herinneren dat ik zulke koude voeten had, dat ik dacht: dit doe ik nooit weer!!! :D
    Was net 14 en mocht geen slokje BB tegen de kou ;)
     
  16. Vlinder

    Vlinder Fanatiek lid

    14 jul 2009
    2.774
    0
    0
    Als ik het zo lees dan zal het er wel erg om spannen hoor,vrijdag zijn we zomaar en aangezien er op sommige plaatsen nog maar 4 cm ligt.Er is minstens 15 cm nodig op de gehele route.
     
  17. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Weten jullie trouwens waar je je kan aanmelden om slaapplaatsen aan te bieden? (voor schaatsers)

    Schoonouders hebben het ook gedaan en vriend heeft er leuke herinneringen aan :D
     
  18. danip

    danip Niet meer actief

  19. mama van Marit

    mama van Marit Niet meer actief

    Natuurlijk leeft het bij de friezen. Alleen schreeuwen ze het niet van de danken. ze houden altijd een slag om de arm. Natuurlijk zijn er altijd een paar die zich er niet voor interesseren.
     
  20. tulip

    tulip Niet meer actief

    morgen half 10 dus voor alle liefhebbers, hoorde het net op hart van nederland.
     

Deel Deze Pagina