Tips voor aanschaf borstkolf

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door Traveller, 8 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Traveller

    Traveller Lid

    18 aug 2011
    68
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dag allemaal,

    Ik ben me aan het oriënteren op de aanschaf van een borstkolf. Wie heeft tips qua apparaat of dingen om op te letten?

    Alvast bedankt!
     
  2. paso

    paso Fanatiek lid

    20 nov 2010
    1.115
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik geef je 1 tip.
    Als je veel gaat kolven (dus ook op je werk) is een elektrische onmisbaar. Ik ben zelf gestart met een handkolf van Avent (prima ding overigens) en had gewoon kramp in mn hand van het kolven. Daarna Medela mini electric aangeschaft en ook hier zeer tevreden over.
     
  3. Marlett

    Marlett Fanatiek lid

    13 jun 2009
    1.276
    10
    0
    Zelf ben ik niet al te moeilijk en heb ik naast mijn elektrische kolf ook "nog wat" handkolfjes voor gevallen van nood. Ik leg er straks één op mijn werk, een thuis en dan heb ik nog een reserve.
    Ik koop ze dan ook op Markplaats, voor minder dan een tientje. Twee keer op de heetste stand in de vaatwasser, lekker lang uitkoken en dan niet meer over nadenken, is mijn motto. :D
     
  4. Mamma van Finn

    Mamma van Finn Actief lid

    23 feb 2010
    451
    0
    0
    NULL
    NULL
    Als je van plan bent veel te kolven door werk etc is inderdaad een electrische aan te raden en dan ook een dubbele (medela heeft die). Ik heb zelf een enkele van medela en ben er echt super blij mee!!
     
  5. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.474
    4.930
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Als je geregeld gaat kolven idd een electrische!

    Ik heb de Medela Freestyle. Zowel dubbel als enkel te gebruiken en zeer compact. Wel een behoorlijke investering, maar dan heb je ook wat. Voordeel is dat je deze kolf eventueel door kunt verkopen of zelf 2e hands kunt kopen. Dit omdat het pomgedeelte echt gescheiden is van de melkopvang.
    Een electrische avent oid moet je echt niet 2ehands kopen want bacterien nestelen zich erg snel in het electrisch pompje (staat in verbinding met de melkopvang).

    Laat je niet verleiden tot een Calypso. Hier wordt veel reclame voor gemaakt: goed maar niet duur.
    Toch is de duurzaamheid van dit merk zeer beperkt. Ik heb van veel mensen negatieve verhalen van dit merk.
     
  6. MamavanJordy

    MamavanJordy Fanatiek lid

    14 aug 2006
    4.408
    0
    36
    Kraamverzorgende
    Helmond
    Ik zou zowiezo wachten met een kolf kopen totdat je bevallen bent en weet hoe het met de borstvoeding gaat. Zonde om zo'n apparaat aangeschaft te hebben als het om een of andere reden niet lukt. En hij is snel gehaald.

    Maar wel goed dat je al rond aan het kijken bent.

    Het hangt er vaak van af van hoe vaak ga je hem gebruiken.

    Is het alleen sporadisch voor een avondje uit bijv. dan volstaat een handkolf al.

    Wil je vaker kolven bijv. op je werk of omdat je vaker een dagje weg bent of een flesje wil geven steeds op een gegeven moment dan zou ik voor een elektrische gaan.

    Je hebt dan nog de keuze uit enkel kolven of dubbel. Dubbel is alleen de tijdswinst die je ermee hebt en het stimuleert vaak ook wat meer.

    En welke. de een zweert bij avent en de ander bij Medela en een ander weer bij een ander merk kolf.

    Ik heb als kraamverzorgende vaak met de medela te maken en heb hem zelf ook gehad (swing, die is enkel, de freestyle die is dubbel en de pump in style die is ook dubbel). Ik vind het een erg fijne kolf, goed in te stellen op wat jij fijn vind, makkelijk aan onderdelen te komen en goede service als er ooit iets stuk gaat.

    Als je hem niet nieuw wilt kopen kan je bij de medela swing, pump in style en de freestyle ook prima tweederhands kopen. Daar loopt de melk namelijk niet de motor van in. Wel dan voor de hygiene even alle slangetjes en flesjes enzo vervangen. Maar tweederhands moet je willen, maar het kan wel prima.
     
  7. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Ik had een Avent elektrische kolf. Elektrisch was wel prettig maar ik heb dan ook 4 weken fulltime gekolfd..
     
  8. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    2.358
    2
    38
    Ik had een medela handkolf waarmee ik ook een maandlang fulltime mee heb gekolft en dat ging super.
     
  9. Mon

    Mon Fanatiek lid

    6 jul 2011
    1.135
    0
    0
    NULL
    NULL
    Huur er eerst eentje van de thuiszorg als je eenmaal bent bevallen. Ik zou in ieder geval niet nu al een kolf aanschaffen. Die dingen kunnen behoorlijk duur zijn en het zou zonde zijn als je hem voor niets koopt (stel dat de bv niet loopt).

    Verder moet je je inderdaad eerst bedenken wat je wilt: wil je af en toe kolven omdat je ook wel eens even weg wilt, of heb je hem straks ook nodig om op je werk te gaan kolven? Afhankelijk van het gebruik dat je er van gaat maken, kun je dan weer kiezen voor een bepaalde kolf (zware motor, lichte motor, handkolf, dubbel, enkel etc).

    Loop anders eens bij een thuiszorgwinkel binnen, die kunnen je prima adviseren over het type kolf dat bij jouw situatie past.

    Ik heb zelf een Pump In Style van Medela. Die worden alleen niet meer verkocht omdat ze blijkbaar nogal eens problemen hadden met dat type (zelf niets van gemerkt...). Als je dus op marktplaats gaat kijken, zou ik die dus niet kopen.

    Daarnaast heb ik nog een oude mini-electric (van mijn zus), maar die maakte zo'n kabaal dat dat vast niet goed kan zijn voor de productie... ;)
     
  10. joma87

    joma87 Actief lid

    11 mrt 2009
    305
    0
    0
    verpleegkundige
    Wacht inderdaad totdat je bevallen bent. Kijk hoe de borstvoeding loopt en of je er echt een nodig hebt.
    En dan inderdaad waar wil je hem voor gaan gebruiken.
    Bij de 1e heb ik er een gehuurd omdat ik een dubbelzijdig elektrische nodig had ivm fulltime kolven voor prematuur.
    Nu heb ik na 2 weken een enkelzijdig elektrische (Medela Swing) aangeschaft, omdat ze nu met 20% korting waren en ik hem straks ook wil gaan gebruiken op mijn werk.
     
  11. Mon

    Mon Fanatiek lid

    6 jul 2011
    1.135
    0
    0
    NULL
    NULL
    De Swing werd mij juist afgeraden omdat ik op mijn werk wilde gaan kolven. Omdat je hem dan nogal vaak gebruikt, heb je eigenlijk een kolf met een zwaardere motor nodig.
     
  12. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.279
    11.001
    113
    Iemand tips en ervaringen over de Difrax BtoB?
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.510
    36.471
    113
    Zelf geen ervaring met de BtoB, maar wel gehoord dat het vacuum lastig vast te houden is en mij lijkt het een nadeel dat het een enkelzijdige kolf is, dubbelzijdig gaat veel makkelijker. Ik vind hem ook duur voor een enkelzijdige kolf.

    @ts: ik zou kijken waarvoor je het wilt gaan gebruiken. Wil je voor af en toe kolven, dan voldoet een handkolf prima. Zelf goede ervaringen met de handkolf van avent.
    Ga je hem gebruiken voor het werk, dan zou ik voor een dubbele elektrische gaan. Zelf heel goede ervaringen met de medela freestyle, die ga ik nu ook weer kopen.
     
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.167
    8.897
    113
    Ik zou ook even afwachten en eerst huren... Dan heb je ook meteen een kolf met een (veel) krachtigere motor en dat is, zeker in het begin, wel zo fijn. En kun je meteen uitproberen of je dubbelzijdig fijn vindt of niet.

    Zelf vond ik dubbelzijdig kolven bv. vreselijk onhandig...ik was altijd vrij lang bezig met kolven en dan kon ik tenminste tussendoor nog een tijdschrift lezen en zo nodig een beetje 'meehelpen' met kolven (bv. wanneer er harde plekken waren). Ik heb zelf een Medela Swing gehad, maar die gaf het al vrij snel op (eerst motortje doorgebrand oid en daarna met nieuwe motor deed hij het ook niet meer goed). Daarna een tijd een Medela Symphony gehuurd, maar als enkele kolf gebruikt. Wilde echt dat ik dat ding meteen gehuurd had, werkte veel beter dan de Swing. Maar om mee te nemen naar bv. je werk is ie minder geschikt, want hij is nogal groot. ;)
     
  15. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Ik zou van tevoren nog geen kolf aanschaffen. Als je in de kraamweek een kolf nodig hebt om je productie op gang te brengen, wordt een dubbele elektrische kolf geadviseerd die je kunt huren.
    Ik heb hier toen een Avent gehuurd, voordeel is dat je de onderdelen nog weer als handkolf kunt gebruiken.
    Via mn werk heb ik de Avent enkele elektrische gekregen, is mij goed bevallen. Na 13 maand kolven weet ik niet of hij 't bij de 2e nog zo lang redt. En er komt idd wat melk bij de motor terecht dus 2ehands kopen zou ik niet doen.
     
  16. bwoe

    bwoe Actief lid

    14 jun 2009
    180
    0
    16
    NULL
    NULL
    Als je elektrisch overweegt, kijk dan ook eens naar de Ardo Calypso.

    Bij Medela betaal je erg voor de naam, terwijl de Ardo evenveel zuigkracht heeft voor letterlijk de helft van de prijs... Hij is ook nog stiller dan de medela. Je koopt m voor 140 euro enkel, en voor (ik geloof) 20 euro erbij heb je de dubbelzijdige variant. Hij heeft ook een langere garantie en gaat echt lang mee!
     
  17. Traveller

    Traveller Lid

    18 aug 2011
    68
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat een supergoede tips :)! Bedankt allemaal. Ik wacht eerst af of het borstvoeden lukt en ga er dan één aanschaffen.

    Groetjes!
     
  18. dianana

    dianana VIP lid

    18 dec 2010
    10.359
    0
    0
    zaanstad
    Denk r om dat als je voor 2e hands gaat, je de schilden en flesjes ed. Nieuw koopt...uitkoken van 2e hands is echt niet genoeg...ivm eiwitten van de andere gebruiker die toch achterblijven in evt krasjes ...
     

Deel Deze Pagina