schoonmoeder laten bidden met kind?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Boyandgirl, 12 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Line

    Line Fanatiek lid

    7 jan 2007
    2.694
    266
    83
    Hier sluit ik me voor 100% bij aan.
     
  2. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    18 okt 2011
    8.460
    361
    83
    mm ik zou dr welw at vanzeggen. Jij bepaalt op wat voor manier enwanneer jij je kindje duidelijk maakt, dat anderen een geloof hebben en je daar respect voor moet/kan hebben..

    En als jij dat niet wilt hebben zou ikhet gewoon zeggen..Hier zouden mn ouders dat niet hoeven proberen hoor.. pfoe das nog altijd onze keuze prima dat ze daara ndere rituelen hebben maar ik heb liever dat ik zelf op mijn manier dat soort dingen aan leer .
     
  3. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Mijn ouderrs hebben mij zonder geloof opgevoed. Maar als we bij mijn grootouders logeeen, werd er gewoon gebeden voor en na het eten en een bijbelverhaal voorgelezen na het eten. Sterker nog: we logeren nu nog wel eens bij mijn grootouders en het gebeurt nog steeds. Ik vouw netjes mijn handen, buig mijn hoofd, dank in gedachten voor de maaltijd en denk "tralalaa" als het te lang duurt. Ik ben er niet slechter van geworden en ik heb er niks op tegen als iemand wil bidden met mijn zoon. Ik ben er geen slechter mens van geworden. Ook geen bete mens, trouwens. Ik ben er niet gelovig van geworden, hooguit respectvol richting mensen die geloven. Maar daar is niks mis mee, toch?

    Ik heb niks tegen het geloof. Hooguit tegen de kerk, maar dat is een andere kwestie. ;) Dus vandaar dat ik er vrij laconiek in sta.

    Ik weet niet of jij iets hebt met mijn ervaring over bidden bij grootouders. Want het is en blijft uiteindelijk een heel persoonlijke keuze. Een keus die je, denk ik, mee met je gevoel maakt dan met je hoofd.
    Houd er wel rekening mee dat dit voor je sm waarschijnlijk een heel belangrijk deel van haar leven is dus voor haar heel gevoelig ligt. Is het voor jou net zo'n belangrijk en gevoelig onderwerp? Ga dan (op een respectvolle manier) het gesprek met haar aan. Als het voor jou eigenlijk niet zo belangrijk is, laat het dan. Je zoon gaat er heus niks van mankeren.

    En vraag jezelf af: gaat het je echt om het bidden of gaat het om sm zelf?
     
  4. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Waarom wel meedoen als je er niet achter staat? Het meedoen voor het meedoen vind ik ook niet kloppen. Of je staat achter je keuze van het geloof en bidt, of je doet het niet, en niet half. Maar ga dan niet meedoen. Ben wel stil uit respect. Zo geef je je kind ook het verkeerde voorbeeld vind ik. Je hebt een bepaald idee wat je wilt overbrengen en ook daar zijn keuzes in.
     
  5. Vagans

    Vagans Niet meer actief

    Ik zou het zeker zeggen, zou ook best boos worden als ik in jou schoenen zou staan!

    En dan is het heel simpel: Of ze respecteren JULLIE mannier van opvoeden of ze hoeven niet meer op te passen.

    Als je kindje geregeld naar een kinderdagverblijf gaat gaan hun het kind toch ook niet op hun mannier opvoeden...

    Oppassen is niet opvoeden! Je respecteert de regels van de ouders en kan daar altijd ''huisregels'' aan toepassen maar niet zodanig dat deze in strijd zijn met de regels van de ouders vind ik!
     
  6. Marlett

    Marlett Fanatiek lid

    13 jun 2009
    1.276
    10
    0
    Nou.... oppassen is óók opvoeden. Het is geen 15-jarige die 's avonds op de bank alleen maar chips hoeft te eten. Mijn sm past ook op en ik ben blij dat ze ook opvoedt, daarom heb ik haar ook gevraagd.

    Bidden of bijbellezen is m.i. niet schadelijk voor de gezondheid ofzo, dus ik snap die aversie ertegen niet.
     
  7. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    oppassen is ook opvoeden, maar met waar de kinderen wel aan mogen zitten en niet, dat ze iets netjes moeten vragen enz. Prima, dat hoort erbij maar bidden gaat mij te ver.

    En ik heb er idd een aversie tegen, en dat heeft zo zijn redenen. Daarom zou ik ook niet willen dat mijn kind dat leert.
     
  8. Vagans

    Vagans Niet meer actief

    Naja, tuurlijk moet een oppas dingen aanleren, de normale dingen (niet springen op de bank, netjes eten)

    maar je gaat niet tegen de wensen van de ouders in, dan ben je gewoon echt stom bezig!
     
  9. Marlett

    Marlett Fanatiek lid

    13 jun 2009
    1.276
    10
    0
    Maar waarom is de wens om niet te bidden dan zo sterk? Zie het als een meditatiemomentje dat er bij oma wel en en thuis niet.
     
  10. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Nee, sorry, dat gaat het gewoon niet worden. En ik snap eerlijk gezegd ook niet dat dat maar zo moet zijn dan. Mensen kiezen ervoor om te geloven. En mensen kiezen ervoor om niet te geloven. Prima, maar leef daar dan ook naar.
     
  11. rebekka84

    rebekka84 Fanatiek lid

    27 jan 2011
    1.930
    184
    63
    Hier sluit ik me bij aan. Ik zie persoonlijk het probleem niet. en anders idd een andere oppas zoeken.
     
  12. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    21 jul 2008
    6.665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
    Mee eens!

    ook met wat Cygnet zei.

    Iemand zei ook dat op een KDV niet wordt opgevoed...WAUW...ik hoop toch van wel. En op scholen hopelijk ook.
    Ik 'zit' in het onderwijs en tegenwoordig is een grote taak het opvoeden van kinderen!

    Maar goed. Het zou mij niets uitmaken. Het hoort bij de sm. En ik vind dat je daar respect voor moet hebben. Als kinderen naar een Christelijke school gaan, moeten ze ook bidden. Tegenwoordig zijn er echt minder Christelijk mensen in NL. dan dat er op de scholen zitten. Dus die kinderen bidden ook terwijl dat ze dat thuis niet doen.
     
  13. Boyandgirl

    Boyandgirl Actief lid

    24 nov 2009
    444
    0
    0
    Nou veel reacties gelezen.
    Vind de reacties andere oppas zoeken nogal kort door de bocht. Ik snap ook heus wel dat als sm oppast ze dingen moet leren( van dingen afblijven, speelgoed opruimen etc) Maar ik vind bidden dan best groot. Wij zijn niet gelovig en willen onze zoon ook niet gelovig opvoeden. Wij zulllen hem wel leren dat opa en oma bidden en dat wij dan stil zijn. Ik vouw ook mijn handen niet.

    Ja nu snapt hij het nog niet en lijkt het onschuldig maar over een paar jaar gaat ze hem bijbel verhalen vertellen dat gaat mij te ver.
    En sm heeft ons ook nooit vertelt dat ze dat doet, ze doet het stiekem. Ben er achter gekomen door mijn moeder die hier een keer kwam toen zij oppaste. Ik denk dat we binnenkort maar eens een gesprek gaan voeren, wat me best lastig lijkt omdat het geloof bij haar nogal gevoelig ligt
     
  14. Vagans

    Vagans Niet meer actief

    Ja maar je hebt opvoeden en opvoeden.

    Ik zou het niet leuk vinden als andere mijn kinderen dingen zouden leren waar ik het niet mee eens was...

    Natuurlijk leren kinderen ook op scholen bepaalde dingen, maar de verdere opvoeding behoort tot de ouders toe.

    En ik snap TS wel, ik zou giftig zijn als iemand mijn kind dwingt te bidden! Vind het ook niet iets ''luchtigs''
     
  15. Boyandgirl

    Boyandgirl Actief lid

    24 nov 2009
    444
    0
    0
    Wij hebben er ook wel respect voor daarom zijn we ook stil, maar ik doe er absoluut niet aan mee. tja en de school, dat is ook de reden waarom onze zoon naar een openbare school zou gaan
     
  16. Boyandgirl

    Boyandgirl Actief lid

    24 nov 2009
    444
    0
    0
    dank u, dat bedoel ik
     
  17. sweetchocolate

    sweetchocolate Niet meer actief

    #37 sweetchocolate, 12 feb 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 12 feb 2012
    Mag ik eerlijk zijn? Ik vind je onrespectvol. Kijk, bidden ze alleen als je kind erbij is, vind ik het anders. Ik weet niet of het gebeurd, maar dwingen tot opzeggen gebed vind ook ik not done. Maar wat is er erg aan als ze moeten handen vouwen en naar beneden kijken?!

    Van huis uit ben ik niet Christelijk. Bij mijn opa en oma bidden ze wel. Ik heb dit wel gedaan, uit respect.
     
  18. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Bidden is praten met God... dat kan je alleen maar doen als je weet wat je doet... als je niet weet dat je praat met God dan is het gewoon een ritueel. TS< je maak het naar mijn idee veel groter dan het is.
     
  19. Vagans

    Vagans Niet meer actief

    Nou dat vind ik raar... waarom zou je wel respectvol mee moeten bidden en hun niet respectvol niet???
     
  20. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Tja je wist van tevoren dat je schoonouders bidden voor het eten, vervolgens laat je ze oppassen. Ik vind het dan logisch dat je schoonmoeder met je kind bid voor het eten, als je dat niet wilt moet je dat zeggen tegen haar, maar eigenlijk had je dit gesprek dan al veel eerder moeten aangaan. Blijft ze toch bidden met je kind (hoe erg zal dat zijn?) en wil je dat niet, zul je moeten uitkijken naar een andere oppas.
     

Deel Deze Pagina