Wel of geen fooi na etentje?

Discussion in 'De lounge' started by Jel, Feb 13, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Geef je fooi als je uit eten bent geweest?

  1. Ja, altijd!

  2. Nee, nooit!

  3. Soms...

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. Jel

    Jel Niet meer actief

    We zijn vanavond lekker uit eten geweest. Ik geef bij het afrekenen eigenlijk nooit fooi. Tenzij het bijvoorbeeld 49,50 kost, dan zeg ik: maak er maar 50 euro van. Ik heb altijd het idee dat die mensen al meer dan zat verdienen in zo'n restaurant. En vind het gewoon niet nodig om dan nog extra geld te geven. Doen jullie dit wel?

    Ik maak er even een poll bij.
     
  2. Keiblij

    Keiblij Actief lid

    Nov 5, 2011
    317
    269
    63
    Ik geef, als de service goed is, altijd fooi. Ik heb zelf kort in de horeca gewerkt en wij moesten het toen hebben van de fooi. Het verdiende echt niet geweldig! Is wel al een tijdje geleden, maar daardoor geef ik nu wel altijd fooi.
     
  3. GewoonLinda

    GewoonLinda Fanatiek lid

    Jan 4, 2011
    2,938
    58
    48
    Ik geef wel altijd fooi, maar kijk wel altijd naar hoe de bediening was. Als ze heel vriendelijk zijn, zal ik meer geven, dan wanneer ze kortaf en onvriendelijk zijn. Het is ook een beloning, zo zie ik het tenminste.
    En ik denk trouwens dat het salaris in de horeca helemaal niet zo goed is.....
     
  4. mroos

    mroos Niet meer actief

    Ik rond het op 5 euro af naar boven als we met zijn tweeen zijn, als ik met vriendinnen ben doen we allemaal 1 a 2 euro meer neerleggen.

    Vorige week hadden we pizza besteld via justeat.nl en meteen betaald. Toen kwam de bezorger en ik pakte de pizza's aan en hij bleef echt staan van 'waar blijft m'n fooi' haha, maar ik had niks in huis(daarom betaalde ik ook online) en had er niet eens aan gedacht. M'n man vond dit echt zielig voor die jongen terwijl dat me nou niet echt interesseert, hoe denken jullie daar over?
     
  5. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Als het eten goed is dan uiteraard wel.
    Als het eten me niet bevalt geef ik ook geen fooi
     
  6. Sisa

    Sisa VIP lid

    Jun 13, 2008
    5,552
    1
    0
    Meestal wel maar niet altijd. Als het erg lekker was en de bediening in orde, geef ik altijd fooi. Maar is de bediening bagger, onbeleefd of ongeinteresseerd, dan doe ik het niet. Fooi moet je verdienen vind ik, het moet niet vanzelfsprekend zijn.
     
  7. Vash

    Vash Bekend lid

    Nov 24, 2008
    889
    0
    0
    Amsterdam
    Ik geef altijd tien procent fooi. Als ik het echt goed vond geef ik vijftien of twintig procent.

    Ik vind het eigenlijk nogal asociaal om geen fooi te geven.
     
  8. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    ja altijd.
     
  9. Jel

    Jel Niet meer actief

    Ik heb ook weleens gehad dat er een haar in mijn eten zat. Dat is ook een goede reden om dan geen fooi te geven, dat vind ik ronduit smerig. (Heb dat trouwens wel aangegeven aan de bediening en ze zou het doorgeven in de keuken...)
     
  10. Ingeltje

    Ingeltje VIP lid

    Nov 16, 2007
    20,510
    2,427
    113
    Female
    Pedagogisch medewerker
    Noord-Brabant
    Ik vind het ook altijd een beetje vreemd...hetzelfde geldt een beetje voor de krantenbezorgers die met de feestdagen om geld komen bedelen..
    Ik snap het niet. Ik werk ook voor mijn geld en ik krijg ook geen fooi met de feestdagen. Mijn kerstpakket bestond dit jaar uit een banketstaaf :S
    Ik kan toch ook moeilijk om fooien gaan vragen?
    Waarom zij wel.. en een ander niet.

    Ik geef overigens wel eens fooi als ik heel goed geholpen ben.. maar meer omdat het zo 'hoort' maar eigenlijk sta ik er niet echt achter.
     
  11. Mowtom

    Mowtom Fanatiek lid

    Aug 22, 2006
    3,530
    0
    36
    Pedagogisch medewerkster kdv
    Omg eindhoven
    Als het goed eten en goede bediening is prima....anders nee sorry...
     
  12. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    mijn man werkt in de horeca en het is echt geen vetpot.
    ik vind fooi geven zelf een raar gebruik maar ik geef altijd wel. ik weet hoe ze daar denken over mensen die niks geven of bijv maar 50 cent. bovendien zou mijn man er echt niet akkoord gaan met geen fooi.
     
  13. Yupgup

    Yupgup Fanatiek lid

    Mar 18, 2011
    3,745
    0
    36
    Onze grote beer en kleine welpje!
    Gelderland
    Ik geef geen fooi. Fooien geven stamt nog uit de tijd dat er geen minimumsalaris was, toen 'moest' je wel anders had je serveerster nauwelijks inkomen. Tegenwoordig is er al een basissalaris.

    Werk overigens zelf in de horeca/catering en vind het nog raar als mensen fooi willen geven. Bij 1 zaak waar ik werkte ging de fooienpot in de zak van de ondernemer, had er dus niks aan.
     
  14. dibbes

    dibbes Actief lid

    Apr 22, 2008
    126
    0
    16
    administratie
    rotterdam
    Wij geven (bijna) altijd fooi, 10 % van de rekening. Uitzondering hierop zijn:
    - obeschoft geholpen
    - verkeerde gerecht geserveerd
    - eten wat bv niet gaar is of met haren erin.

    Pas geleden heerlijk gegeten, 3 gangen verrassings menu voor 2 personen. We waren 41 euro kwijt incl 3 drankjes p.p.

    We vonden het zo goedkoop dat we 55,- euro hebben gegeven.
     
  15. Sisa

    Sisa VIP lid

    Jun 13, 2008
    5,552
    1
    0
    Hoe bedoel je, je man zou er niet mee akkoord gaan? Vraagt hij er dan zelf om als hij geen fooi krijgt?
     
  16. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Als de service goed is geef ik wel fooi.. Maar paar euro, of afronden naar mooi bedrag idd..

    Bij slechte service/eten geef ik geen fooi..

    Ik vind het zeker niet vanzelfsprekend om fooi te geven.. Moet je verdienen vind ik idd!
     
  17. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,048
    2,186
    113
    Brabant
    Ik geef alleen fooi als het goed was en de bediening ook echt goed.
    Anders niet.
    Ik vind het niet aso....
    En heb echt een beetje maling aan slechte salarissen. Dan juist moeten ze een stapje extra zetten:)
    En, ik verdien ook geen vetpot ( nouja, verdienen wel, maar krijgen niet). Maar ik krijg ook geen fooi hoor*grijns*
     
  18. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    Dat vraag ik me ook af :(

    Ik geef fooi als alles goed was maar sta er ook niet achter. Dat het geen vetpot is vind ik een non argument, alsof ik veel verdien en ik draai ook vreemde diensten!
     
  19. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    dit mag niet! Staat in de wet. Je had je recht kunnen halen...
     
  20. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    nee haha. Hij gaat er niet mee akkoord als wij geen fooi geven ;)
     

Share This Page