eetprobleem :(

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Snoopy82, 12 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Snoopy82

    Snoopy82 Fanatiek lid

    23 mrt 2009
    3.755
    0
    36
    Daar was ik weer! Heey caruli heeft mijn topic overgenomen!!! :(

    Nee grapje hoor, als dit topic andere mamas ook kan helpen is dat mooi toch! Caruli, bij jullie ook geen pretje dus....

    Ja hier werkt dus ook erg weinig. We hebben al geprobeerd:

    -zelf laten uitkiezen bij boodschappen
    -samen voorbereiden
    -thuis uit koelkast laten kiezen
    -vaak geven wat ie dan toch wel graag wilt al is dit een patatje of poffertjes ( iig iets binnen)
    -onder dwang, zelf voeden
    -als ie tegenwerkt ff wegzetten tot ie zegt ok ik ga wel eten
    -genegeerd, pushen, aan zijn lot overlaten, vrij laten, niet dwingen allesssss al gedaan maar niets helpt.

    Ik denk dat ik idd extra vitamines ga aanschaffen zodta ie iig daar niet aan tekort komt, is al een iel mager mannetje van zichzelf en weegt volgens cb wel normaal op gewicht maarja ik vind t ewr niet uitzien en als ik zie waar hij de hele dag van leeft kan dit niet goed zijn...

    Vandaag is erin gegaan tot nu:

    -ochtend 1 pak van die 4 verpakte crackers natural, wilde er nietsss op. Met een beker sinasappelsap
    -rond 11u 2 dora koekjes met beetje sap
    -in de middag soepstengels
    -avond een pot avondeten met een bakje vla

    Maarja dit is dus thuis onder toezicht en met beetje aanbieden met beloftes. Op kdv gaat er met geen mogelijkheid wat in!
     
  2. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Snoopy: sorrie..:):)

    Gelukkig eet jou ventje ook nog iets maar het is wel wenig ja..
    Balen he dat je weinig kunt doen.
    Hier ook met chantage maar ook dat werkt maar even..
     
  3. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    hij moet dus een afleiding hebben om te kunnen eten. mijn zoon eet dus voor de mickey mouse club house. ik moest zelf van de dietiste een afleiding hebben om meer te kunnen eten(ik was steeds aan het afvallen na de bevalling)
     
  4. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Mmm, moeilijk hè; een kind dat niet goed eet! Je gaat je zorgen maken en omdat je het beste wilt voor je peuter ga je dwingen en pushen en dat werkt nu juist averechts. Dat je hem betrekt in het boodschappen doen en eten klaarmaken is heel goed! En ook dat je hem zelf laat kiezen, maar ... Je hebt wel te maken met een peuterpuber, die als hij krijgt wat hij wil (patat, poffertjes) ineens wél eet! Er is dus waarschijnlijk niks medisch aan de hand, gewicht is ook goed. Hij moet natuurlijk niet gaan afvallen, maar het is dus ook niet zo dat hij niets eet. En als ze echt honger hebben, gaan ze wel eten hoor. Medische zaken uitgesloten natuurlijk.

    Ik zou eten leuk en gezellig maken; jij zorgt voor gezonde hapjes en gaat die samen met hem eten. Dus niet dat hij alleen eet en jij ernaast zit, maar dat jij hetzelfde eet; goed voorbeeld doet goed volgen!
    Crackers, koekjes en sopestengels zijn vast heel lekker, maar je wilt toe naar brood of crackers of beschuit met beleg. Lust hij een tosti? Da's brood met kaas. Als tussendoortje iets voedzaams als banaan of volkorenontbijtkoek. Bakje volle yoghurt, vers fruit, samen klaargemaakt?
    Multivitamine is ook verstandig.

    Mijn zoontje heeft ook een half jaar niet gegeten, dus ik weet hoe het is! Veel peuters zijn moeilijke eters en vooral moeilijke groente-eters, die van jou is echt niet de enige, troost je!;)
     
  5. bengeltje86

    bengeltje86 VIP lid

    6 jan 2007
    8.553
    0
    36
    renkum
    nou als me zoontje nu ook een half jaar niet eet is dat goed maar hij doet dit nu al bijna anderhalf jaar :(
     
  6. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Heb je geen hulp van een dietiste?
    Je staat machteloos he als je kindje niet wil eten ondanks alles wat je probeerd..
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Dat vraag ik me ook; dat lijkt me een logische stap! Gewoon je ha om een verwijzing vragen.
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.337
    36.198
    113
    Hier ook een zoontje dat maar weinig eet. Hij eet gelukkig wel brood, soep en 3 soorten groentes, dus daar ben ik al heel blij mee.

    Verder hoef ik hem echt geen fruit te geven, als iemand bij hem aan tafel fruit eet, gaat hij al overgeven. Het is echt heel erg. Hij is gezond qua gewicht en lengte en doet het goed, de ha vond het daarom geen probleem.

    Ik vind het wel een probleem, maar probeer mij er maar bij neer te leggen. Extra vitamines eet hij niet, die lijken op snoepjes en dat lust hij ook niet.

    @zogelukkig: ik snap je voorbeeld, maar hier werkt dat dus niet. Wij eten in principe altijd gezond, maar mijn zoontje weigert dus pertinent al 2,5 jaar alle soorten fruit, hij gaat zelfs spugen als wij dat aan tafel gaan eten. Echt heel erg.
    Hij krijgt nu verse tomatensoep met veel vitamines (zitten namelijk aardappels, tomaten en diverse soorten groentes door gemixt en gepureerd), broccoli, spinazie en bloemkool. Een vrij eenzijdig dieet dus. En hij eet wel rijst, maar dan zonder groentes.
     
  9. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ja, ieder kind is anders en niet alles is dus op ieder kind toepasbaar! Hier een jongetje dat alle fruit lust en niet zoveel groenten.
     
  10. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Suus: vaak vinden artsen het idd geen probleem zolang ze nog maar groeien..
    Je ziet het liefst dat je kind goed eet.
     
  11. bengeltje86

    bengeltje86 VIP lid

    6 jan 2007
    8.553
    0
    36
    renkum
    nee cb en kinderarts zeggen gewoon het komt wel zolang die rijst met saus en pannenkoeken en toch nog wat brood eet en hij er op groeit boeit het hun niet

    maar mij wel julian heeft een flink te kort aan iga en igg2 stoffen voor afweer en slik dus al anderhalf jaar antibiotica daarvoor
    dus mij boeit het wel dergelijk.

    als het aan hen lig moet ik julian gewoon elke dag rijst geven of pannenkoeken zodat hij toch groeit maarja kan ook niet altijd
     
  12. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Jee das ook heftig en ab werkt ook misschien het honger gevoel tegen.
    Tja dat kun je hem idd niet elke dag geven nee... Sommige artsen!
     
  13. bengeltje86

    bengeltje86 VIP lid

    6 jan 2007
    8.553
    0
    36
    renkum
    ja dat zou kunnen hoor dat de ab dat tegen werkt maar hij krijg het maar 1 x per dag
    veder ja volgens artsen en cb moet ik hem dat maar geven want dan groeit hij wel ja uhmmz dat gaat toch niet dan leert die het nooit

    maar hij weet bij voorbaat al te vermelden dat hij het niet lust en kokhalst al als die 1 mini stukje in zijn mond krijg ja hallo dat gaat niet
    dwingen pff dat werkt inderdaad niet maar je word er behoorlijk moederloos van:(

    hij was 16 dec 14 kilo 95 cm dus ondergewicht nee maarja koekjes en snoepjes gaan er bij hem wel in ja doei dat kan ook niet altijd
     
  14. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Nou ... dat hoop ik niet!:D;)
     
  15. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Ja dwingen werkt idd niet.
    Hier ook een die gaat spugen als hij een hap binnen krijgt...
    Dan heeft hij idd ondergewicht, snap niet dat ze dan nog niet ingrijpen.
    Hij heeft zijn voedingsstoffen nodig om te groeien..
    Het blijft lastig he..
    Ik weet het hier ook niet meer, maar zolang hij maar iets eet al is het maar een kruimel probeer ik de sondevoeding te vermijden..
    Ben benieuwd wat de dietiste gaat zeggen en wil doen als ik de 2 dagen doorgemaild heb.
    Wie weet komt ze nog met iets nuttigs ;)
     
  16. bengeltje86

    bengeltje86 VIP lid

    6 jan 2007
    8.553
    0
    36
    renkum
    haha zogelukkig nee idd maar je snap wat ik bedoel hahahahahah

    ja lastig is het echt wel bah ja natuurlijk sondevoeding is niet nix dat wilde ze toen bij julian ook doen toen hij 1 jaar en 3 maand was nadat die 2 weken niets meer at maar dan ook niets op punt dat ze zeiden dat ze nog 1 dag wilde aankijken net of die het wist ging die eten en drinken de boef.

    ja mocht je nog goede tips krijgen zet je het dan hier neer????
     
  17. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Haha zul je net zien he dat ie dan ging eten..

    Hier 2 x een periode sondevoeding, maar vond het echt niet leuk..

    Ja zal zeker tips neerzetten mocht ze ze hebben ;)
     
  18. bengeltje86

    bengeltje86 VIP lid

    6 jan 2007
    8.553
    0
    36
    renkum
    nee dat zal best lijk me ook vrij moeilijk hij sondevoeding en jij kan eten het is erg moeilijk

    gelukkig hier dat dus nog niet mee gemaakt
    volg af en toe de ontwikkeling van je zoontje wel
    maar hij mag blij weze met zo goede mama;) als jij
     
  19. SuLa

    SuLa Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.765
    1
    0
    Want wat kan het zwaar zijn he, als ze niet willen.

    Mijn zoon eet dus helemaal geen warm eten.
    Boterhammen gaan met vlagen goed. In dat soort fases geef ik hem volkoren ontbijtkoek met wat boter erop. Soms eet hij ook alleen het beleg op; smeerkaas likt hij gewoon er vanaf.
    Ik heb het geluk dat hij heel goed fruit eet, wel 3 stuks op een dag als ik het hem voor zet. Maar dus totaal geen groenten.

    Ik geef hem nu ongeveer een half jaar vloeibare vitamines van Davitamon (kauwvitamines wil hij niet) en dat gaat prima. Sindsdien is hij nog maar 1x ziek geweest en hij is ook helemaal op gewicht (als is hij lang en slank).

    De zoon van een vriendin van me heeft nooit goed gegeten. Ook alle hulpverlening afgelopen etcetera, niets hielp. Kind wilde ook nooit op kamp of naar kinderfeestjes omdat hij daar pannenkoeken of frietjes moest eten en dat wilde hij niet. Ook hij (hij is nu 14 jaar) was nooit ziek. Wel dun, maar helemaal gezond. Tja….
     
  20. Opening

    Opening Niet meer actief

    Ik herken het helemaal. Die kleine van m8ij eet alles behalve warm eten. Krijg er niks in. Dit is al een maand of 4 zo. Normaal op gewicht en lengte en gewoon gezond. Maar het is heel frusterend.

    CB gaf aan om ook niks anders te geven als hij geen avond eten wou. Heb dat een tijd gedaan maar toen begonnen er dus ook slaapproblemen. Hij wordt dus gewoon midden in de nacht wakker van de honger! Heb nu besloten hem dan in ieder geval wel fruit en brood te geven als hij geen warm eten wil. Maar soms wordt je er idd moedeloos van.
     

Deel Deze Pagina