Oh en ik had purelan gekregen voor bij pijnlijke tepels. Niet gebruikt. Uiteindelijk is het waar jij je goed mee voelt. Ik woon bijvoorbeeld praktisch naast een kruitvat en een nachtapotheek is ook niet ver weg. Dat was allemaal wel goedgekomen. Als ik in een afgelegen dorp had gewoond had ik er misschien anders over gedacht.
ik had bij de thuiszorgwinkel (misschien hebben ze het ook gewoon bij de supermarkt) een doosje gehaald met 3 of 4 zakjes voor flesvoeding. Indd iets van 100ml per keer. Achteraf maar goed ook want de BV lukte niet en midden in de nacht hebben we besloten bij te gaan voeden met flesvoeding, had er niet aan moeten denken om mijn vriend erop uit te sturen naar iets wat open is (geen idee wat ook nog eens) terwijl ik met een huilende baby van een paar uur oud zat te wachten.... xx
Oh ja, purelan is toch wel een goeie om in huis te hebben. JuJu81 heeft het blijkbaar niet gebruikt, maar ik wel. Wat een verademing toen ik na een paar dagen op dat spul gewezen werd zeg! Dat zal bij een eventueel broertje of zusje echt wel weer klaarliggen hier! En zoogcompressen is toch ook wel een goeie tip! Ik was zo gefocust op de vraag wat je in huis met halen op het gebied van kv, dat ik deechte bv attributen gewoon vergat! Ik was in het begin zo lek als een mandje, dus ik vond het wel fijn om een flinke stapel hemdjes en badlakens naast mijn bed te hebben liggen. Ik trok drie of vier keer per nacht een droog hemdje aan en legde een nieuwe handdoek op bed. (was trouwens niet alleen melk, maar ook veel zweet!) Nu zul je hemdjes en handdoeken meestal wel in huis hebben liggen. Maar het is die eerste nacht toch lekkerder als het al klaar ligt, dan dat je er eerst nog voor je bed uit moet! Mijn tip zou dus ook zijn om schone zoogcompressen op je nachtkastje klaar te leggen! Ze lagen bij mij in de badkamer en ik ontdekte de eerste nacht dat de badkamer ineens verrekte ver weg was, haha.
15 jaar geleden kwam het hebben van een baby niet eens bij me op, en bestonden mobiele telefoons toen al? Doe effe een beetje minder neerbuigend zeg! Mijn persoonlijke ervaring is dat je na een bevalling (vooral eentjevie een beetje heftig is) je zo confuus en van de kaart kunt zijn datbsimpelebdingen alsbhetnopzoeken van een telefoonnummer al te veel kunnen zijn. Ik vind het persoonlijk handiger om van te voren gewoon een paar 'wat als...' lijstjes klaar te hebben liggen. En kraamsuites...ik was drie weken geleden nog in een Nederlands ziekenhuis, en daar hadden ze gewoon verloskamers en zalen/kamers voor de kraamvrouwen. Niks geen suites.
Hoezo neerbuigend? ik dacht werkelijk te menen dat jouw oudste 14/15 jaar was, dat heb je volgens mij zelf een keer gezegd, maar ik kan me vergissen, kan heel goed! Ik weet niet wat mintgroene uitstraling betekent, maar het klinkt als 'ouderwets', je zegt ook heel vaak: 'in mijn tijd ...'. Maar hoeveel jaar geleden was het dan? Dan zal ik die vergissing niet meer maken! Ik begrijp nog steeds niet waarom je als je in een zh bevalt waar een laktatiekundige in huis is, je het nr. van een externe laktatiekundige binnen handbereik moeten hebben. Dat vind ik dus net zoiets als met je neongele gevarenhesje aan gaan autorijden, want je zou een ongeluk kunnen krijgen. Sorry hoor, maar zoals ik al eerder zei: dit is persoonlijk en zo zie ik het, ga daar niet over twisten zeg! Ik ging er gewoon vanuit dat de borstvoeding zou slagen en had niks bij voorbaat gekocht of geregeld. En al duurde het een week, ik kreeg gelijk. Een kolf, pak kv of laktatiekundige is ook zo geregeld als de borstvoeding niet blijkt te lukken, ik ga graag uit van het positieve. Toen ik nog reisde door midden-Afrika bijvoorbeeld, was ik wel goed voorbereid, maar in Nederland heb je bij een niet goedlopende borstvoeding alles zo geregeld hoor, daar hoef je niet zo paniekerig over te doen!
Dit is dus zó'n ontzettend groot misverstand over borstvoeding en überhaupt pasgeboren baby'tjes!!! Vind dat echt treurig om te lezen. Een pasgeboren baby hoeft niet meteen te "eten". Een baby heeft reserves om makkelijk de eerste 12 tot 24 rond te komen. Het maagje heeft de grootte van een walnoot en daar passen precies die eerste slokjes colostrum in, meer hoeft ook niet en meer komt er de eerste tijd meestal ook niet uit je borsten. Als je gewoon braaf elke paar uur aan blijft leggen krijgt de gemiddelde vrouw gewoon stuwing de tweede of derde dag en dus zat melk voor haar baby, vaak eerder teveel. Mochten er dan toch nog problemen zijn of er komt geen stuwing, dan kan je altijd nog hulp inroepen of bijvoeding geven. Je kán een paar uurtjes na de geboorte niet zeggen: "de borstvoeding lukte niet".
Ik had niets in huis, helaas moest onze,dochter opgenomen worden en mijn productie te laag dus in het ziekenhuis kreeg ze nutrilon. Toen ze huis kwam ook niets in huis gehaald want zij moest mijn productie omhoog helpeb . En de eerste dagen heb je kraamhulp en vk die je kunnen helpen, zou wel vast een lactatiekundige zoeken vooraf.
niks, na de geboorte is SETH aangelegd, lukte niet.Toen bij de nacht apotheek nutrilon ha gehaald.we dachten dat bv niet zou lukken.maar gaaat hartstikke goed ook met aanleggen is alles goed gekomen
1e had ik niks gekocht.. ja een fles. zoon moest bijvoeidng omdat ie zwaar was.. ds is snel gekocht onze vk heeft ook altijd een bus staan voor nood 2e x wel wat in huis.. niet gebruikt