Waarom jong of juist wat ouder gekozen voor kinderen?

Discussie in 'De lounge' gestart door A2CA, 15 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vrouwenmantel82

    Vrouwenmantel82 Actief lid

    11 dec 2011
    428
    0
    0
    Verzorgende ig van beroep
    Bij den bosch
    Ik heb altijd jong ( rond 24 jaar) moeder willen worden, maar vond niet de juiste partner. De partner die ik op dat moment had, zag ik geen toekomst in. Ook had hij een hekel aan kinderen. Uiteraard liep dat spaak.

    Ik had toen bedacht dat ik ook BAM moeder kon worden als ik na mijn 30 ste nog steeds niet de ware vond. En begon daarover informatie te zoeken.

    Wat bleek het toeval. Mijn jeugdvriendje was mij al anderhalf jaar aan het zoeken en vond via deze site mijn email adres. Na 10 jaar vond hij mij. We ontmoeten elkaar en kregen een relatie. In hem vond ik de ware.
    Hij heeft me pas later verteld op welke site hij mij gevonden had. Ik vond het al gek dat hij al na een maand vroeg of ik een kindje met hem wilde.

    Ik was 28 toen ons zoontje geboren werd. Toch nog jong en nu 29 en zwanger van de tweede.

    Mijn man vond kinderen na zijn 30ste echt te oud. Hij vond zijn ouders vroeger al verschrikkelijk oud.
     
  2. Skatje

    Skatje VIP lid

    10 dec 2008
    9.026
    165
    63
    Vrouw
    Gastouder
    Arnhem
    Ik was 24 toen ik zwanger was van de oudste. Vriend 38.
    Nu ben ik 27 en heb er 2.
     
  3. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    was 23 mijn man is wat ouder dat was de reden en ik wou ook altijd wat jonger mama worden
     
  4. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    8 jan 2011
    1.998
    885
    113
    Groningen
    Uiteraard respecteer ik die opvatting, wat ik me dan wel afvraag. Als hij jou niet 'op tijd' gevonden had, en pas na zijn 30e een relatie kreeg, dan had hij geen kinderen meer gewild? Daar ben ik dan wel erg benieuwd naar.
     
  5. Leenislief

    Leenislief Fanatiek lid

    30 sep 2011
    1.765
    0
    0
    NULL
    NULL
    Helemaal mee eens hoor. Mijn ouders zijn ook niet heel jong begonnen. Mijn moeder was 30 toen ze de 1e kreeg en dat was in die tijd al behoorlijk op leeftijd :)
    Nooit het gevoel gehad dat ze te oud waren. Ik ga nog weleens met m'n vader naar concerten of gezellig wat met ze drinken in een kroeg. Ook mijn ouders zijn erg sportief en ondernemend. Ik vind m'n ouders absoluut niet oud en ken jongere ouders die lang niet zo fit zijn als de mijne. Leeftijd is maar een getal...het zegt niks over hoe je bent.
     
  6. Mootjuh87

    Mootjuh87 Actief lid

    13 jul 2011
    447
    0
    0
    Wij wilden jong kinderen om verschillende redenen. Mocht het niet lukken en we de mmm in moeten, dan waren we in ieder geval nog jong.
    Ook zie ik bij mn neef en zijn moeder (neef is 24, zijn moeder 62) een hoop onbegrip mede door leeftijdsverschil.
    Mijn ouders hadden dezelfde leeftijd als ons (ik 24, hij 25) en hebben nu, voor hun 50ste weer heerlijk de tijd voor hun tweeen. Ze gaan lekker samen weg, hebben geen verantwoordelijkheid meer voor hun kinderen en genieten er samen van. Lijkt mij ook heerlijk, dat je niet al oud en versleten bent als je kinderen het huis uit zijn. Niet lullig bedoeld, uiteraard!
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Nou dat laatste ben ik het nou ook weer niet helemaal mee eens.. maar goed, mijn vader was dan ook al 54 toen ik geboren werd. Hij is afgelopen zomer op 80jarige leeftijd overleden, ik ben 26. Kan nou niet echt zeggen dat we een topband hadden, en dat was zeker wel door het leeftijdsverschil.
     
  8. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik heb niet bewust voor deze leeftijd gekozen. ik was 26 toen. Alles viel gewoon op zijn plek. We waren 3,5 jaar samen, huisje gekocht, spaarcentjes op de bank en net getrouwd. En we wilden graag een kindje. Of ik nou 22 of 33 was geweest deed er niet echt toe. Het moment was er gewoon.
     
  9. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    8 jan 2011
    1.998
    885
    113
    Groningen
    Denk dat je dit toch per situatie moet bekijken hoor. Een hele goede vriend van mij is nu 62 en heeft juist een geweldige band met zijn zoontje van 10. Zou ook niet mijn voorkeur hebben hoor... maar het hoeft niet per definitie zo te zijn, dat je geen goede band kunt hebben door leeftijdsverschil.

    Mijn beste vriendin, zij is 39, haar dochter is nu 20 en hebben helemaal geen contact meer. Zij is nogal zweverig en dochter is echt een wetenschapper. Kunnen totaal niet met elkaar door één deur.
     
  10. Daro

    Daro Fanatiek lid

    1 aug 2010
    2.548
    0
    0
    West-Brabant
    Ik wilde graag jong kinderen, ben ook jong getrouwd (23) dus het liep gewoon zo. Op mn 24e was ik moeder, en ik ben 26 als de tweede geboren wordt. Ik vind dat ideaal.
     
  11. Leenislief

    Leenislief Fanatiek lid

    30 sep 2011
    1.765
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja er zit inderdaad denk ik wel een grens aan. 54 vind ik ook wel een heel groot verschil. Toch geloof ik wel dat het ook enigszins met instelling en persoonlijkheid te maken heeft al heb je natuurlijk niet alles zelf in de hand.
     
  12. mama 1984

    mama 1984 Fanatiek lid

    20 apr 2007
    3.151
    0
    36
    Wij waren jong.... ik 20 en mijn man 23.

    Ik hoopte daar al op vanaf toen ik 12 was... jong moeder worden, dat was wat ik graag zou willen.
    Mijn man ontmoete ik toen ik 15 was, hij was 18... ook hij had een kinderwens en wilde ook graag het liefst jong vader worden.
    We hadden alles goed voor elkaar, school/studie afgemaakt, vaste baan, nieuwbouw gezins woning.
    Vandaar toen besloten om te proberen zwanger te worden...
    We hadden het geluk dat ik ook direct zwanger werd...
     
  13. fidel2010

    fidel2010 VIP lid

    26 aug 2010
    6.659
    212
    63
    hier beiden 27 als nr 1 komt, de keuze wel genomen om jong te beginnen, mede door de voorgeschiedenis van me eigen moeder.. ze heeft langgenoeg op mij moeten wachten.. mijn moeder was 37 dat ik geboren werd, vader 40. je weet immers nooit hoelang je moet wachten tot je geduld beloont wordt, dat heeft een grote invloed gehad...
     
  14. Popkoorn

    Popkoorn Niet meer actief

    ik heb altijd jong moeder willen worden, hoewel je het niet voor het zeggen hebt hoopte ik iig voor mijn 24e toch wel mama te zijn.

    toen ik 18 was besloten mijn man en ik anticonceptie achterwege te laten, we waren toen net getrouwd en ik werd met een paar weken 19.

    ik had het geluk meteen zwanger te mogen worden en we hebben er ook voor gekozen al vrij vlot te gaan voor een 2e,

    waarom wij ervoor gekozen hebben.... puur gevoel, ik ben altijd het type huisje boompje beestje geweest, en met mijn man wist ik dat het goed zat, en hij is 8 jaar ouder als mij en hij wou ook wel graag voor zijn 30e papa worden ;)
     
  15. allwoman

    allwoman VIP lid

    29 jan 2008
    5.589
    0
    0
    bezig bijtje
    Ik hoopte vrij jong zwanger te morgen raken en ik stopte met de pil toen ik 23 was.
    Ik raakte gelijk zwanger,met 13 weken ging het mis.
    7 maanden later raakte ik weer zwanger en het resultaat van 8 loopt rond.

    Nr 2 kwam 5 jaar later,ik was inmiddels gescheiden en een andere man tegengekomen .
    nr 3 gaat er niet komen.
     
  16. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.795
    113
    Eigenlijk nog nooit zo over nagedacht.

    Ik denk niet zo in leeftijden.

    We zijn begonnen met kinderen toen we daar aan toe waren.. we groeiden er naartoe. Ik was 28 toen Isabella werd geboren en 31 toen Julian kwam

    Misschien over een paar jaar wel weer ( wie weet hoe we dan in het leven staan)
     
  17. Jel

    Jel Niet meer actief

    @ Mejojo, wat ben jij jong getrouwd. Is dat zomaar zo gegaan of met een reden, als ik vragen mag?

    @ hier, had altijd jong moeder willen worden maar had op de leeftijd dat ik wilde nog geen man. Op mijn 24e ben ik getrouwd en we gingen er 3 maanden na ons trouwen voor. Maar zoals jullie aan mijn onderschrift kunnen zien loopt het allemaal wel even anders als we hadden verwacht/ gehoopt! :( Helaas gaat het niet altijd zoals we het willen.
     
  18. mm7

    mm7 Fanatiek lid

    9 feb 2010
    2.801
    28
    48
    Ik wist op mn 17e al dat ik pcos heb... Dus we zijn optijd begonnen.. Nu 23 en zwanger van de 3e!
     
  19. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier ook altijd jong moeder willen worden. Onze beide ouders hebben ook jong kinderen gekregen.
    We waren 2 jaar getrouwd, ik werkte 2 jaar en de kriebels waren flink aanwezig. Ik werd 5 dagen voor mn 22 moeder. Mn man was 25.
    Hier ook altijd geroepen dat ik mn kindjes voor mn 30e wilde maar als ik pas later een relatie had gekregen, had mn leeftijd me niet tegen gehouden.
    Ik ben nu 24 en mn man is net 28 als de 2e komt.

    Ik denk dat elke leeftijd z'n voor- en nadelen heeft. Zo hebben we beide werk wat niet erg goed betaald. We hebben een koophuis maar daar is alles ook meegezegd. Moet veel aan opgeknapt worden en daar hebben we het geld niet voor.
    In die zin was het misschien verstandiger geweest om nog even te wachten en flink te sparen. Aan de andere kant zijn we super blij met ons kindje en kijken we erg uit naar de 2e.
    Vakanties zitten er ook niet erg in, dus het heeft hier ook echt z'n consequenties.
    Toch had ik het denk ik niet anders gedaan.
    Straks als de 2e een jaar of 2 is wil ik een opleiding gaan doen op HBO niveau zodat ik kans heb op een hoger salaris (niet de belangrijkste reden natuurlijk, het beroep spreekt me erg aan).
    Ik heb daar leeftijdtechnisch gezien nog alle tijd voor hoewel het natuurlijk drukker is om te combineren met een gezin en werk.
    Mijn man is nu uitzendkracht en heeft wel betere vooruitzichten, dat is nog even afwachten, maar mogelijk ziet het financiele plaatje er over 10 jaar ook anders uit.
    Onze kindjes komen in elk geval niks tekort en we zijn gelukkig samen en gezond, dat is het belangrijkste.
     
  20. Amanthis

    Amanthis Fanatiek lid

    7 aug 2006
    2.015
    0
    0
    Ik wist al jong dat ik vroeg kinderen wilde (was een jaar of 12 en dan denk je niet aan of je wel/niet zwanger kan raken), ik wilde voor mijn 25ste 2 kinderen, een jongen en een meisje.

    Nu was mijn jeugd niet zo geweldig en had ik nooit vriendjes, sex was naar om aan te denken vanwege nare ervaringen, ik wist wel dat ik voor mijn 20ste geen kinderen wilde, ik wilde een vader voor mijn kinderen, huisje, geld.

    Ik kwam mijn man tegen op mijn 21ste, bevallen van mijn dochter toen ik net 18 dagen 24 was, ik werd ziek en zo bleef tot nu toe een tweede uit, ben nu 31
     

Deel Deze Pagina