@me: haha... Manlief zei vorige week: Ik weet niet of ik dit nog volhoudt... Dus ik keek hem vol verbazing aan... Ja hallo, ik ben degene die te misselijk is om het huishouden te doen!! Hij werkt gewoon 40 uur, gaat zodra hij thuis is onze dochter entertainen en na het eten in bad en bed doen en dan vaak ook nog de afwas. Dus hij vond het te gek worden dat hij dan ook nog om 21.30 moest gaan stofzuigen en de was doen... Hihi, achteraf geef ik hem natuurlijk gelijk, maar op dat moment vond ik hem egoïstisch... haha... Dus je vriend is niet de enige die het zo zwaar heeft
Ik moet de laatste tijd zoveel huilen.. om dingen op tv, gisteren dus om de echo, heb verdorie zelfs zitten janken bij het Kleine Huis op de Prairie (ik weet, ik heb écht niets beters te doen!)... Ugh! Word er helemaal gek van!
Ik ben bang dat ik mezelf gejinxt heb, haha. Iedereen vraagt namelijk constant "ben je al ziek?" "ben je al misselijk?" "heb je al overgegeven?". En ik kon elke keer stralend antwoorden dat ik nergens last van heb. Vandaag dus voor het eerst overgegeven....blegh! Gelukkig was het echt maar een heel klein beetje. Was op kantoor en onze toiletten kunnen nogal gehoorig zijn, dus ik ben bang dat iedereen het gehoord heeft. Voel me nu weer prima, heb gewoon lunch gegeten en nergens meer last van.
Ik hoop voor je dat het hierbij blijft Melissie! Ik ben vandaag zooooooo misselijk Is eigenlijk zaterdag begonnen en ook nog niet echt weg geweest... Maar vandaag is toch echt wel een diepte punt pfff Elke keer denk ik te moeten spugen maar dan komt er niks of een heel klein beetje. Eten lukt me ook niet goed. Was gelukkig vrij vandaag, morgen wel gewoon werken (blegh) Probeer te bedenken dat het voor een goed doel is Maar dat is op dit moment wel erg moeilijk!!! Nu maar proberen te slapen en hopen dat het morgen beter gaat... (erg ego dit bericht...sorry hihi)
Hier ook zo last van misselijk en veel speeksel. Vannacht spannende droom, werd wakker en verslikte me in eigen speeksel, haha. Charmant! @allen: ontbijt er in en ga voor het eerst weer eens op de fiets naar het werk. 15 km. Eens kijken of lijf dat trekt. Heb een positiebroek in de kast gevonden. Bovenkant zo groot; kon er een catsuit of jumpsuit van maken, haha! Maar wat zit dat lekker!!!! Bijna weekend!!!!!!!!!!
Grappig dat jullie het nu over (levensechte) dromen hebben. Heb ik de laatste 2 nachten ook gehad. De mensen die vermoeidheid hebben of hebben gehad, hoe gingen jullie daar mee om? Ik heb al ME (vermoeidheid ziekte) maar nu sinds ik zwanger ben, ben ik echt uitgeput van de zwangerschap. De vermoeidheid voelt anders als ik normaal al heb. Gelukkig heb ik een super makkelijke lieve jonge hond die niet vervelend word van wat minder beweging. Ik liep elke dag minimaal wel een uur met hem (en kleine wandelingen tussendoor natuurlijk) Maar de laatste weken red ik het nog amper tot de hoek van de straat. Ik ben ook hier minder aanwezig omdat ik zelfs moe word van de laptop. Herkennen jullie deze extreme vermoeidheid? Ik hoop echt dat het in het 2e trimester weg trekt want dit breekt wel een beetje op. Nu het bericht over mijn "afwijkende" baarmoeder beetje is doorgedrongen maak ik me daar wat minder zorgen om. Was gewoon even schrikken dat hij niet normaal is. Maar alles komt vast wel goed
Mooi om de goede echo's te zien! Hier de mijne van afgelopen woensdag bij 8weken en 5dagen Na deze echo hebben we het de dochter van mijn vriend verteld. Zij zag er gelijk een vlinder in. Ik nu ook. Maar kinderen zien dat veel eerder natuurlijk. Ze is 5 jaar en woont 4 dagen in de week bij ons. Er is gelukkig goede co ouderschap Bekijk bijlage 224460
@Bam: wat lief, ik zag de vlinder ook meteen Ik ben blij dat je er wat geruster onder bent... Het is gewoon afwachten of het iets van betekenis heeft in je zwangerschap. De vermoeidheid komt en gaat bij mij, maar de vlagen zijn zo erg dat ik gewoon moet slapen. Ik kan mijn ogen echt niet openhouden. Zo erg vanmorgen dat ik te laat was bij de psz om mijn dochter op te halen... Ik was in slaap gevallen op de bank. En omdat ik daarvan nog niet eens uitgerust was, heb ik vanmiddag een dvd aangezet en heb nog 3/4 uur liggen slapen. Wat is mijn dochter toch een lieve meid Ik heb vaak gehoord dat met mensen met een auto-immuun-ziekte (ME toch ook?) juist in een rustigere periode terecht komen als ze zwanger zijn. Zoals mijn moeder, heeft tijdens haar zwangerschappen geen last van haar darmziekte gehad! Dus ik hoop voor je dat de ME onder invloed van hormonen een beetje naar de achtergrond verschuift! Zou fijn zijn
Mooi echo Bam! En wat schattig van je vriends dochter! Ik was gisteravond ontzettend moe. Moest eigenlijk een mega berg strijken, maar heb alleen de kleding van m'n man gedaan. Ik heb zelf nog genoeg in de kast hangen, dus zou maanden niet te hoeven strijken haha. En verder gewoon lekker vroeg in bed gaan liggen, beetje tv gekeken en om half 10 in slaap gevallen. Ook probeer ik in de weekenden lekker veel bij te slapen en veel te luieren. Het huishouden blijft op die manier wel wat vaker liggen (ook omdat ik nog gewoon 40 uur per week werk), maar gelukkig doet m'n man veel.
@NI84 ME is geen auto immuunziekte, maar er is ook nog niet veel over bekend. Gelukkig wel steeds meer. Maar helaas is er nog weinig aan te doen. Het verschild heel erg per persoon of je je beter gaat voelen, maar inderdaad over veel ziekte hoor je dat het beter gaat tijdens de zwangerschap. Dat hoop ik straks dus ook. Vooralsnog voel ik me echt uitgeput, maar wie weet had ik dat zonder mijn ME ook wel gehad omdat ik via google ook "gezonde" vrouwen tegen kom die zo uitgeput zijn of waren als ik nu ben. Wat fijn dat je dochter zo lief is en je even lekker kon slapen. @melissie6 Ik (en gelukkig mijn vriend ook) vind het ook niet erg als het huishouden een beetje blijft liggen. Ik werk dan niet, maar na een kleine activiteit (bv douchen) ben ik al helemaal uitgeput en moet ik even rusten. Groot gelijk dat je het huishouden dan maar even laat. Je moet goed naar je eigen lijf luisteren. Fijn dat je man ook meehelpt. Dat hoor je ook wel eens anders. Na de 12 weken voelen we ons allemaal gewoon weer helemaal als van ouds en dan komt het allemaal wel weer goed
vermoeidheid... tjees... ik heb vandaag een halve dag gewerkt en moet vanavond nog carnaval vieren.. maar gaap me onnozel.. thjeeezz... GAAP
@Bjanc Je hoeft niks he? Ik zou het bijvoorbeeld echt niet kunnen. Ben zo uitgeput dat ik ALLE leuke dingen even moet laten. Komt vanzelf wel weer. Al is carnaval niet 1 van de leuke dingen die ik moet laten hoor, geef daar niet veel om. Maar snap zeker dat mensen dat wel heel leuk vinden hoor. Is natuurlijk reuze gezellig. Veel plezier vanavond.
@ BAM, mooie echo meid! En nadat je het zei over de vlinder zag ik het ook hihi. @ vermoeidheid, sjah dat is hier ook aanwezig. Lig vaak al om half 9 op bed, kijk dan nog even televisie maar val dan al heel snel in slaap. Huishouden blijft hier ook meer of langer liggen. Dat is echt niets voor mij, aangezien ik een hekel aan troep of vieze dingen heb. Vandaag om 9 uur wakker geworden, joggingbroek aan met een trui, eerst ontbeten en toen in etappes mijn huisje doorgewerkt. Steeds als ik wat had gedaan bijvoorbeeld stofzuigen, moest ik eerst weer even een kwartiertje zitten en wat drinken voordat ik wat anders ging doen.... @ ni84, wat fijn zo'n dochter, lekker dat je dan even kan bijtanken.
@Bam: hm,... ik dacht echt dat het een auto-immuun-ziekte was... Nou ja, dan hoop ik gewoon dat het ook wat minder heftig wordt door je zwangerschap! @K3lly: haha, dat is dan al veel meer dan ik vandaag heb gedaan!! Ik heb mijn dochter verzorgd en toen hield het eigenlijk al op! Oja en boodschapjes gedaan... Ja, ik was ook helemaal blij met dochterlief en nu ook met manlief want die is direct uit zijn werk gekomen (ipv de vrijdagborrel) en staat nu, samen met dochter, de boontjes te doppen en te koken.
Hey meiden, Ik heb alles gelezen maar tis te veel om op iedereen te reageren.. hopelijk snappen jullie dat.. @vermoeidheid, het lijkt hier met de dag erger te worden :S heb totaal geen energie en als ik even wil gaan liggen kan ik niet in slaap komen.. echt vervelend! het huishouden gaat tot nu toe wel door maar ook daar bijna geen energie voor (mijn vriend werkt 40 uur dus eigenlijk komt het op mij neer) @dromen ik heb deze week al 3 keer eng gedroomd maar dan ook dat ik zwetend wakker word en houd ik mijn vriend wakker omdat ik allerlei rare geluiden maak :0 @ eten, ik heb totaal geen zin meer in warm eten, zijn er meer die dit ervaren? @ meiden met mooie echo's gefeliciteerd
@ Bam, Hier vanaf het begin eigenlijk al last van de vermoeidheid, en ook echt vermoeidheid die me begint optebreken alles voelt zoo Zwaar. Ik ga zo alweer op bed liggen, nog wel even tv kijken maar ik moet wel echt even gaan liggen. @ Annanas; gelukkig geen longontsteking hier, verkoudheid nog wel wat aanwezig maar is aan het minderen, nog wel enorm last van mijn bijholtes. @ Nare dromen hier ook al een paar keer, maar vooral dat manlief dood gaat en ik alles alleen moet doen :-S @ Alle mooie echo's: gefeliciteerd!!
Tamara, warm eten gaat hier ook niet goed hoor. Komt vanzelf wel weer Ik ben al vanaf zaterdag misselijk maar sinds woensdag is het echt te erg Gewoon de hele dag door misselijk...bah bah niks aan! Vooral 's avonds is het ontzettend erg. Ik had gehoopt dat ik er niet zo veel last van zou krijgen, helemaal omdat ik maandag alweer 12weken ben...Maar nu is het dus toch gekomen Iemand nog tips??
@manon: ik las laatst een artikel over dat je veel sneller verkouden bent in de zwangerschap. Ik had ook al zoiets van waarom blijf ik toch snotteren. Beterschap en gelukkig geen longontsteking! @me: elk uur/2 uur iets eten, liga evergreen doet het bij mij goed, zodat je maag met iets gevuld blijft. Ik heb weleens iets gehoord over gemberthee ofzo... Maar zelf nooit geprobeerd. En verder proberen te bewegen (op de fiets of lopend ipv met de auto) dat houdt de darmfunctie in werking en leidt ook een beetje af. Succes ermee!
Ik heb ook door de misselijkheid veel moeite met drinken. Normaal al anderhalve liter water op mijn werk alleen. Nu anderhalf glas. Lust opeens mijn optimel niet meer. Het enige wat een beetje helpt is wat citroen in mijn water knijpen (plakje is al genoeg). Maar nog veel te weinig. Iemand daar nog tips voor? @vermoeidheid. Is idd heel erg. Kan 5 min in bed liggen, nog willen wachten op mijn vriend en dan zak ik zo weg. Kan soms ook niet uit mijn woorden komen. Vermoeidheid is killing. Mijn zoontje wilde bij opa en oma logeren. Wij dus beetje uitslapen morgen. Succes allen en fijn weekend.