Weinig boodschappengeld, wat eten per week?

Discussie in 'De lounge' gestart door missym, 29 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    Ik wou ook hier nog even op reageren. ik geef je idd groot gelijk dat je in de wintermaanden uit potjes geeft, vooral omdat ze nog niet zoveel eet etc. In de zomer heb je ook zoveel meer soorten fruit (alhoewel ik laatst pruimen zag liggen in de super :()

    op zich valt het werk best mee, misschien verkijk je je erop.
    bijv. appel koken: ik deed in een potje de appel in stukjes en een beetje water erbij en dan in de magnetron. ging ook goed (wel erbij blijven staan). hetzelfde geldt ook voor peer.

    Je kunt de fruitsoorten ook iets langer laten doorrijpen, dan worden ze vanzelf wel zachter.

    op zich valt het standaard assortiment aan fruitsoorten in de winter ook wel mee:

    appel
    peer
    banaan
    sinaasappel
    kiwi
    druif

    maar nogmaals, ik ben het met je eens om potjes te kopen. die kun je idd. makkelijker in 2 x geven dan vers gesneden fruit.
     
  2. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    peer is toch zacht? en banaan ook. Appel is wel hard, maar als je het ff in de magnetron doet word het ook zacht. Evt nog staafmixer erdoorheen. Je zegt dat mango/perzik nu duur is, maar heb je het uitgerekend wat je dan per keer kwijt ben en of dat het echt veel duurder is dan een potje?
    En geen fruit eten...deed ik ook haast nooit, totdat daniel vers fruit kreeg, toen at ik de restjes op. Kan je jezelf ook aanleren hoor;)
     
  3. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
    Tip: t/m 10 maart gratis een fles Omo bij de Deen.
    Je moet wel eerst de fles kopen en krijgt later het bedrag terug op je rekening via: https://www.kortingisleuk.nl/deenactie

    En, ik zag dat ze deze maandag en dinsdag bij de C1000 twee hele kippen voor 4.99 hebben; ik denk dat dat niet duur is :)
     
  4. Henkiepenkie

    Henkiepenkie Niet meer actief

    En wat kun je nou met die kippen? Ja, opeten :D Maar hoe moet je dat klaar maken? Ik zag het in de folder maar vond het er zo vies uitzien!
     
  5. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Ik weet niet of het bij elke kruidvat zo is, maar hier in Almelo is het 3 mid-pakken luiers halen voor 20 euro! Ik heb dus gisteren ingeslagen ;)

    Voor de rest heb ik gisteren voor de hele week (vanaf vandaag) boodschappen gehaald bij de Aldi en de Dekamarkt en ik was in totaal 40-42 euro kwijt! :)
    Wat ik allemaal precies heb gekocht weet ik niet meer (bonnetjes gisteren al weggegooit) maar ik heb voor de hele week vlees, aard. rijst, groente, fruit, drinken, brood, (vers) beleg, én wat lekkers voor vanavond voor de buis :)
     
  6. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
  7. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Dat is zoooooo lekker! Gewoon lekker met je handen vastpakken en (vr)eten maar :D Ik weet alleen niet of deze kippen in kwestie al zijn gebraden of niet... hahaha, anders moet je dat zelf even doen! Maar idd, 2 hele kippen voor 4,99 is niet duur hoor!
     
  8. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.881
    2.882
    113
    Noord-Holland
    oh vreselijk hahaha
    maar ze zijn dus rauw.....
    en daarna kan je ze lekker met je handjes eten :D
     
  9. pcj

    pcj Actief lid

    22 jan 2009
    205
    0
    0
  10. Henkiepenkie

    Henkiepenkie Niet meer actief

    Zo dat ziet er wel lekker uit! Ik ga er toch nog eens over denken!
     
  11. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.797
    113
    En als je dan echt cheap wilt zijn

    Dan maak je van het karkas en de botten kippensoep. :D

    Ui, water( ruim), winterpeen, zout, peper, karkas en opzetten en lekker laten doorkoken/sudderen

    Daarna zeven en de soep daarna verdelen over 3 keer 3 a 4 porties ( kun je fijn invriezen, heb je dus 3 keer soep)

    Als je het gaat eten gewoon in een pan opwarmen, wat vermicelli er in en een stokbroodje erbij. Stokbroodje met tomaat en een beetje kaas uit de oven.

    Lekker Italiaans
     
  12. aukje1980

    aukje1980 Lid

    14 nov 2011
    84
    0
    0
    NULL
    NULL
    oh ja heerlijk lekker zelf kippensoep maken. mmmm.

    dochter eet de bijvoeding zeer slecht, ze zit ook nog steeds op 4 flessen per dag terwijl ze naar 2 zou mogen.
    ben al blij als ik er iets in krijg ze begint nu net met wat brood te eten.
    misschien denk ik er raar over he maar als er in een potje bv mango/sinaasappel/perzik zit dan is dat toch beter dan als ik haar alleen dan appel geef of alleen banaan? qua vitamen dan he?
    ik heb net appel/banaan prutje gemaakt en ik denk dat ze ongeveer een kwart banaan en een kwart appel op heeft, had de appel eerst gekookt en daarna de banaan erdoor gepureerd.
    wat over was heb ik aan de hond gegeven. maarja wat kost dan 1 appel en 1 banaan? een potje kost 99 cent..
    vindt het toch moeilijk dan hoor wat goedkoper is.

    maken jullie ook wel eens zelf frietjes?
    wij kopen vaak een grote zak aardappels en maken dan zelf frietjes of gebakken aardappeltjes. scheelt toch weer als dat je dat moet gaan kopen bij de supermarkt.
     
  13. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.797
    113
    Ja zelf friet maken.,heerlijk. Ja doen we hier ook. En dan bakken in zonnebloemolie.
     
  14. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Als jullie zelf friet maken of gebakken aardappels, koken jullie de aardappels dan eerst even voor? Of gooi je die gewoon rauw in de pan?
     
  15. aukje1980

    aukje1980 Lid

    14 nov 2011
    84
    0
    0
    NULL
    NULL
    gebakken aardappels; ik snij de stukjes vrij klein en dan 10-14 minuten bakken. als ik grotere stukken snij dan wel eerst 5 minuten voorkoken.

    friet; nee die bak ik niet voor maar laat ze wat langer in de olie bakken. gaat altijd prima. wel de aardappels na het snijden even afspoelen en droogdeppen anders wordt de olie zo vies.
     
  16. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Danku :D
     
  17. Madi

    Madi Lid

    17 feb 2012
    48
    0
    0
    Schuldhulpverlener
    Ik bak homemade frietjes altijd in 2 keer. Eerst bakken tot je een mooi zetmeelkorstje krijgt. Daarna uit de zonnebloemolie en dan wat laten afkoelen op keukenpapier. Daarna nog een keer bakken tot ze mooi goudbruin van kleur zijn. Zo krijg je van die lekkere krokante patatjes die lekker zacht zijn van binnen, yummie!

    ik snij ze wel maximaal 8mm dik. En gebruik altijd kruimige aardappelen. Die van de AH zijn hier favoriet qua smaak. En die zijn ook vaak in de aanbieding met de 5kg zakken.
     
  18. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    :( nee natuurlijk niet, vers is altijd beter! Fruit in potjes is gekookt, hoeveel vitamines denk je dat daarbij verloren gaan. Bovendien mist het de structuur en de vezels van vers fruit. En ik weet wel zeker dat een potje veel duurder is. Bovendien kun je zelfgemaakte fruithapjes ook bewaren of invriezen. Appelmoes gooi je toch ook niet meteen weg?

    En dat er nu weinig fruit verkrijgbaar is vind ik niet...Ja in de zomer heb je meer keus, maar wij eten nu ook gewoon appels, sinaasappels, mandarijnen, kiwi's, bananen, ananas, peer....
     
  19. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik denk ook dat vers beter is. Ik vind die potjes sowieso bijzonder ranzig maar dat ligt aan mij natuurlijk.

    Effe wat fruitjes prakken en klaar is klara. Desnoods maak je er een smoothy van. Als die vitamines er maar in gaan.
     
  20. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    misschien bemoei ik me er te veel mee, aukje.
    heb even site van de AH erbij gepakt (kan wellicht goedkoper hoor, niet naar gekeken nu):
    -1kg bananen = 1,79
    -1,5kg appels = 1,79
    -1 mango = 1,79
    ---------
    5,37
    ben nu even uitgegaan van de 5 potjes die je koopt dus ong. 5euro. Van wat hierboven staat kan je toch veel meer maken dan 5 potjes? Wat ook nog een idee is om niks weg te gooien, is veel klaarmaken, in porties verdleen wat ze op kan en dan invriezen. Dan kan je per dag ontdooien wat je nodig heb.
     

Deel Deze Pagina