Pfjieuw niet zo aagebrand zeg! Ik noem je alleen een feit, omdat je het zo stellig zegt En het gaat om 1 op de 6 vrouwen hoor
Zo is dat! Je hoeft niet overal een feest van te maken in de zin van mensen uitnodigen, taart en chips, maar het leven moet je vieren! Enne, mocht ik een meid krijgen en zij wordt ongesteld dan denk ik ook "oei, ze is nu vruchtbaar" en niet "oh nee misschien is ze wel onvruchtbaar"..
Mijn moeder heeft me uitgelegd hoe en wat toen ik voor het eerst ongesteld was, maar mijn vader heeft wat leuks met me gedaan! Ik mocht kiezen waar ik wilde eten en toen zijn we met zijn tweeën uiteten gegaan. Erg gezellig alleen de reden waarom vond ik zelf wat minder.
een feestje? Ik was 11 jaar dus nee geen feestje hoor! Ga nu ook geen taart bakken later voor mijn meiden....van te voren hebben we het er al over gahd wat het is ... en als ze de eerste keer ongi worden ga ik als moeder niet springen van geluk voor mijn meiden want ze zijn eindelijk ongi? Lijkt me ook niet leuk voor hunzelf?
Werd voor het eerst ongesteld rond m'n vaders verjaardag. Dus met z'n verjaardag zat 's avonds echt de hele familie in de woonkamer (en heb een grote familie). Gooit m'n moeder er zo uit "Ze is voor het eerst ongesteld geworden!!" Wilde het liefst ter plekke door de grond zakken Wat gênant vond ik dat zeg! Zoiets zou ik m'n dochters dus ook zeker niet aandoen. Misschien iets leuks gaan doen als moeder en dochter samen, maar geen feest of iets.
Toen ik voor het eerst ongesteld was, kreeg ik een: "Hoera, je bent nu écht een vrouw"... opmerking van mijn ouders en verder niets. Hechtte er ook helemaal geen waarde in, vond het vreselijk. Ik ben blij dat mijn ouders geen feestje, taart of wat dan ook gaven.. Zal dit ook niet zo snel bij mijn dochter doen dus, maar misschien denk ik er later anders over.
Ik was 11 en vond het toen helemaal niet leuk, maar mijn moeder maakte er een positieve gebeurtenis van en dat was eigenlijk wel fijn. We gingen samen shoppen en ik mocht voor het eerst schoenen met een klein hakje uitzoeken. Ik voelde me plotseling erg volwassen . Daarna samen fijn uiteten. Toch een klein feestje!
ik schaamde me dood toen ik ongi werd 1e keer . ok ik was op kamp met mn klas dus was helemaal overdonderd. wrong place at the wrong time zullen we maar zeggen. en bij thuiskomst had mn juf mijn ouders ingelicht(hufters, kon ik zelf ook wel!) en volgende dag was ik met vrienden buiten aant spelen en werd ik opeens geroepen door mn ma dat mn vader met me wilde praten... o god, dat klonk niet goed hihi. Heb toen hele voorlichting gehad van mn pa over het hele sex gebeuren enzo. Wel heel netjes verteld en rustig met alle respect die hij op dat moment kon uiten hij zat er zelf ook erg ongemakkelijk ( heb 2 oudere broers waar dat natuurlijk heel anders ging) Daarna heeft mn ma maandverband enzo gekocht voor me. Schaamde me nog steeds kop uit mn hoofd maarja ach Vond het geen speciale horde in mn leven dat ik nu vrouw aan het worden was ofzo. (mn pa is geen emo persoon, een echte zakenman dus heb zoveel respect nu voor hem dat hij zulke dingen met mij kon bespreken toen) Als mijn dochter straks ongi word voor het eerst hoop ik dat ze naar me toe komt zodat we samen alles kunnen doornemen wat betreft maandverband en tampons en dan krijgt ze haar eigen voorraadje. Weet nog heel goed dat toen ik ongi werk mn broers zagen dat het doosje van maandverband geopend was en mijn ma niet thuis was, dus gingen ze heel dom en lullig doen. Dochterlief krijgt dus haar eigen pakje denk ik maar dat zie ik dan wel weer. Is gelukkig nog heeeel ver weg haha. maar een taart maken/kopen? nou nee haha. vind t geen viering dat je elke maand krampen heb met bloed hihi. ja je kan kids krijgen vanaf dan, maar kwil dat ze daar dan nog 'even' mee wacht hahaha
Mijn moeder heeft me mee genomen naar het concert van de Backstreet boys! Ik vind dat het wel een soort van gevierd mag worden. Het is toch heel wat!
na alles te lezen en er even over nagedacht te hebben. Ga ik den ik wel bij de eerste keer haar lekker op de bank vertroetelen met films en chocolade.. hihi maar absoluut niet de rest van de familie erbij halen. papa en broer ja da's nomaal , maar ik ga echt mijn moeder niet opbellen.. jahh ze is ongesteld geworden.. haha nee. jvtje: ooei dat is echt niet leuk.. augustus: dat vind ik dan ook wel weer heel leuk bedacht..
Mijn ouders bespraken nooit emotionele toestanden, maar toen ik ongesteld werd kreeg ik een armbandje en gingen we uit eten... Ik heb dat als puber nooit begrepen. Ik zou er nu heel anders mee om gaan en het bespreekbaar maken. En daar hoort vieren ook wel bij... op haar manier
Mijn moeder nam ons allemaal bij de eerste keer een dagje mee uit winkelen. Werden we verwend met nieuwe kleren enzo. En gewoon wat 1 op 1 aandacht, gebeurde ook niet zo vaak aangezien ik nog 3 zussen heb. Heb zelf geen dochters, dus hoef er niet over na te denken, maar als het zo was geweest had ik er ook zeker een leuk dagje uit van gemaakt met haar ofzo.
Toen ik voor het eerst ongesteld was geworden kreeg ik ook een gebakje. Kan ik me nog goed herinneren. Is toch speciaal zoiets vind ik. Ligt ook aan het kind of die dat wil of niet natuurlijk.