Graag feedback op mijn sollicitatiebrief.

Discussie in 'De lounge' gestart door Sukke, 21 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Leeuwtje83

    Leeuwtje83 VIP lid

    8 mei 2008
    9.079
    313
    83
    Vrouw
    Software Engineer
    Nieuw-Zeeland
    Dat kan Microsoft Word beter dit forum ;)
     
  2. dramaqueentje

    dramaqueentje Bekend lid

    26 jan 2011
    956
    0
    0
    NULL
    NULL
    Leuk begin! Let nog wel even op de foutjes ts, uw ipv u en gaarna ipv gaarne, ben ik in afwachting....

    Ik houd enorm vd " brutaliteit" van zoń opening. Paar jaar geleden ook brutaal begonnen: Heeft u wel eens overwogen om een student aan te nemen....
    Zoiets in ieder geval. 6 keer uitgenodigd en mocht uit 4 banen kiezen uiteindelijk. Allemaal gaven ze aan dat de brief er zo uitsprong.

    Je weet niet hoe het valt, maar wat heb je te verliezen nu de vacature gesloten is?
     
  3. Morgause

    Morgause Lid

    12 feb 2012
    15
    0
    0
    creatief bezig zijn
    Rare tip imho; kleurtjes komen áltijd onprofessioneel over, en logo's zijn alleen relevant als je ook echt een eigen bedrijf hebt.

    En Locusta: "Middels" is een gewoon woord, hoor. "Gaarne" en "ben ik in afwachting van uw reactie" is daarentegen behoorlijk ouderwets. Aldus sprak de neerlandicus.
     
  4. Emjay

    Emjay Bekend lid

    17 jan 2012
    993
    0
    16
    In het buitenland
    Bij mij was het meer het geënthousiasmeerd naar waarvan de haren me overeind gingen staan. Zou zelf eerder zeggen "Ik hoop dat ik u door middel van deze brief enthousiast heb gemaakt om nader kennis te maken (in een persoonlijk gesprek)."
     
  5. Loezzz

    Loezzz Fanatiek lid

    5 feb 2009
    2.226
    0
    0
    overijssel
    Middels het schrijven van deze sollicitatie laat ik mijn enorme interesse zien in de vacature “pedagogisch medewerker”.

    Mijn naam is Sukke, 24 jaar, getrouwd en moeder van een zoon van 14 maanden, woonachtig in Sukkeland hihi en op dit moment werkzaam bij blabla als sociotherapeut.

    Ik kan u natuurlijk een hele brief schrijven over waarom u mij uit “moet” nodigen voor een gesprek op 7 maart. Ik doe het echter anders. Ik, Sukke, ben de aangewezen persoon voor deze functie omdat;

    Ik affiniteit heb met de doelgroep.
    Ik beschik over goede sociale vaardigheden.
    Ik breed geschoold ben en mijn beide opleidingen van pas komen bij het werken als pedagogisch medewerker.
    Ik als moeder (zijnde) goed in staat ben om problemen en oplossingen in de ontwikkeling en opvoeding te analyseren en/ of voorkomen.
    Ik een positieve bijdrage kan leveren aan kinderen en hun ouders die met zo’n ingrijpende situatie, als een ziekenhuisopname, te maken hebben.
    Ik erg flexibel en professioneel ben.
    Ik over een groot signalerend en analytisch vermogen beschik.
    En tot slot, omdat ik bereid ben om mezelf te ontplooien tot een goede medewerker en ik een aanvulling zal zijn voor de kinderafdeling.

    Ik hoop u hiermee te hebben geënthousiasmeerd naar mij en ik zou graag mijn brief mondeling willen toelichten. dit zou ik ook anders zeggen

    Verder vind ik juist heel dapper om zo'n brief te sturen en ik hoop dat je er uitspringt!
     
  6. Rihana23

    Rihana23 Actief lid

    19 okt 2011
    365
    0
    0
    NULL
    NULL
    Haha hier ook
     
  7. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.678
    515
    113
    Sluit ik me bij aan. Geen goed nederlands en vind moederschap nergens op slaan, weglatenvdus!
     
  8. Smile

    Smile Fanatiek lid

    11 sep 2008
    4.358
    0
    0
    Ik vind het een gewaagde brief en zou hem zelf nooit geschreven hebben. Een brief valt meestal op door de openingszinnen, en juist deze zijn heeeeeeel erg standaard: 'middels deze brief.....'.

    Daarnaast vind ik de opsomming in het middenstuk een beetje gemakkelijk. Het doet mij meer denken aan een cv waarin je je kwaliteiten beschrijft dan aan een sollicitatie / motivatie brief.

    Voor mij dus niet de perfecte brief...maar smaken verschillen!

    Veel succes!!
     
  9. topper12

    topper12 Niet meer actief

    Het ik-gehalte is heel simpel te omzeilen hoor:

    ... Ben de aangewezen persoon voor deze functie omdat Ik :
    - affiniteit heb met de doelgroep
    - blabla
    - blabla

    Verder zou ik niet met kleurtjes of logo's gaan werken, maar (zoals iemand in het andere topic al opperde) de brief persoonlijk afgeven. Succes!!!
     
  10. Locusta

    Locusta Niet meer actief

    Ik heb het net even opgezocht op de website van Taaladvies en tot mijn grote verbazing blijkt het woord inderdaad te bestaan. Er staat overigens wel bij dat "door middel van" de voorkeur geniet. Ik heb namelijk ook Nederlands gestudeerd en daar werd "middels" niet geaccepteerd.
     
  11. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    Ik mis volledig waar die zaken allemaal wel niet uit blijken...

    Waar blijkt het uit dat je affiniteit hebt met de doelgroep, sociaal vaardig, flexibel of professioneel bent?
    In welke situatie als moeder heb je bijvoorbeeld een probleem opgelost en oplossingen bedacht die van nut kunnen zijn in deze baan. Hoe analyseer je die momenten dat je dus problemsolving moet zijn en oplossingsgericht?
    Hoe kan jij als persoon van invloed zijn op de ouders die in een dergelijke moeilijke situatie zitten?

    Uit gewoon de dingen uit de vacature opsommen word ik niet wijzer wie ik voor me heb en waarom ik je zou uitnodigen. Het enkel noemen van vaardigheden vind ik niet voldoende.

    Ik ben voor de rest geen p&o'er... wel een succesvol sollicitant geweest altijd.
     

Deel Deze Pagina