Een dag minder gaan werken en er financieel zo'n 150,- op achteruit gaan.

Discussion in 'De lounge' started by Anne1985, Feb 24, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Zou jij in dit geval minder gaan werken?

  1. Ja

  2. Nee

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. Anne1985

    Anne1985 Fanatiek lid

    Oct 17, 2007
    1,364
    6
    38
    #1 Anne1985, Feb 24, 2012
    Last edited: Feb 24, 2012
    Zou jij het doen?

    Ik ben benieuwd. Ik sta op het punt om dat te doen (werk momenteel 32 uur). Onder de streep betekent dit dat ik 150,- per maand minder te besteden heb.

    Ik kan nog een aardig bedrag sparen voor mezelf en voor de kinderen. Wel moet ik zuinig aan doen met boodschappen. Nadat het spaargeld en het boodschappen/benzinegeld er af is, is het wel echt 'op'.

    Mijn omgeving reageerde een beetje vreemd omdat ik pas alleenstaande moeder ben geworden. Ik heb een aantal vreemde opmerkingen gekregen. "Zou je niet beter in de toekomst investeren?" "Het gaat toch zo ook prima?"

    Dus... zou jij het doen? En waarom wel/niet?
     
  2. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    Oct 8, 2009
    3,212
    1
    0
    betekend dat ook een dag minder kinderopvang,bespaar je toch ook wat mee?
     
  3. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    Als je het kan missen waarom niet??
     
  4. Anne1985

    Anne1985 Fanatiek lid

    Oct 17, 2007
    1,364
    6
    38
    Ja, ik bespaar er wel ko mee, maar ik ontvang natuurlijk ook minder salaris. Dus echt helemaal onder aan de streep ga ik er 150,- op achteruit.
     
  5. Anne1985

    Anne1985 Fanatiek lid

    Oct 17, 2007
    1,364
    6
    38
    Dat is natuurlijk ook zo, maar als ik meer zou blijven werken zou ik ook wat meer voor de kids kunnen sparen/iets meer financiele zekerheid hebben. En dat is in deze barre tijden ook belangrijk ;)

    Maar ik heb de overweging gemaakt en vind het belangrijker om een dag meer bij de kinderen te zijn. Door de vreemde reacties die ik hier op heb gekregen ben ik nieuwschierig hoe de 'gemiddelde' populatie op zp hier over denkt :)
     
  6. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    Jun 26, 2009
    5,330
    0
    36
    Midden v/h land
    Dus je gaat van 4 dagen naar 3 dagen, gaat er 150 euro op achteruit, maar kunt nog steeds goed rondkomen en een beetje sparen?

    Dan zeg ik absoluut DOEN. Ik ben zelf ook alleenstaand moeder en werk precies zoveel als ik nodig heb om rond te komen, meer werken is meer geld maar minder tijd voor mn dochter. Dus voor mij een makkelijke keuze..
     
  7. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    ja idd gewoon doen !!
     
  8. Anakin

    Anakin VIP lid

    Mar 17, 2006
    6,694
    301
    83
    Ik zou er denk ik nog even mee wachten.
    Je schrijft dat je sinds kort alleenstaande moeder bent.
    Ik zou denk ik eerst eens een jaar kijken wat me allemaal te wachten staat op allerlei, maar vooral ook op financieel gebied. Zo is er ook nog wat tijd om een financieel buffertje op te bouwen.
    Daarna zou ik de definitieve keuze maken.

    Besef wel dat je in deze tijden van krimp waarschijnlijk wel makkelijk een dag kan inleveren, maar des te moeilijker er een dag kan bijkrijgen mocht het nodig zijn (maar ik praat nu vanuit mijn eigen beroepsgroep, dus heb er geen zich op hoe dit bij jou is).

    Succes met je beslissing!
     
  9. Sanny76

    Sanny76 Fanatiek lid

    Feb 4, 2010
    1,912
    0
    0
    Medewerker Educatie bij het Gemeentearchief in Den
    Leiden
    Is al je ouderschapsverlof al op? Anders zou je dat misschien kunnen inleveren om te kijken hoe een dag minder werken bevalt. Een vriendin van me, die voor haar zwangerschappen 5 dagen werkte en toen terug naar 3 dagen ging, vond het namelijk helemaal geen succes. Ze had het gevoel niet genoeg grip meer op haar werk te hebben. Zij kon gelukkig weer terug naar 32 uur.

    Ik heb wel ja ingevuld in de poll. Ik ben er 300 euro op achteruit gegaan (gewoon op m'n nettoloon, heb niet verder doorgerekend) maar ik vind het 't heel erg waard! Ik twijfel nu of ik m'n ouderschapsverlof in ga zetten om nog een dag per week minder te gaan werken, maar het is momenteel zo druk op werk... dit is echt niet het goede moment...

    Succes met je keuze!!
     
  10. Kwabbernoot

    Kwabbernoot Fanatiek lid

    Apr 18, 2010
    3,248
    2
    0
    n.v.t.
    Dit zou ik zeker doen. Je komt uit, krijgt denk ik wel weer meer toeslagen(hoe krom, maar werkt vaak wel zo) én deze tijd met je kids krijg je nooit meer terug!

    Houd je de kinderbijslag en je vakantiegeld wel over? Dan kan je af en toe nog wat leuks doen, dit is ook wel fijn!!

    Ik zeg dus doen:D
     
  11. pattie1

    pattie1 Lid

    Feb 24, 2012
    6
    0
    0
    Ik ben fulltime moeder dus en ik vind ook van ja maar of ik er redelijk zicht op heb hoe het echt als alleenstaande moeder is ...... denk het niet

    wel heb ik een idee hoe het kan zijn voor de kids... toen ik nog thuis woonden bij ouders was door de weeks elke dag en op dinsdags de hele avond mijn neefje bij ons. hij is een stuk jonger dan mij dus heb het behoorlijk goed mee gekregen.
    je merkte gewoon echt aan hem dat ie het miste om wat meer tijd met z'n moeder door tebrengen, de band tussen moeder en zoon heeft er mijn inziens ook wel een beetje onder geleden. inmiddels is hij 18 en ik merk nog steeds dat hij veel meer naar ons toe trekt dan zijn moeder.

    het is natuurlijk voor elk kind anders en als je als alleenstaande moeder moet ja dan moet je. maar ik ben van mening dat het toch het beste is als een kind zo veel mogelijk door z'n eige moeder word opgevangen. investeren in de toekomst dus ;)
     
  12. Blays

    Blays Niet meer actief

    Doen. Deze tijd met je kinderen is kostbaar en je kunt nog gewoon rondkomen. Ik zou hetzelfde doen. Het scheelt je een dag opvang, en geeft je een dag extra met je kindjes om leuke dingen te doen, wat wil je nog meer :D
     
  13. Wilma1978

    Wilma1978 Actief lid

    Dec 27, 2009
    249
    0
    0
    Als je het zonder die 150 euro goed kan redden (sparen, kleding kopen, af en toe iets leuks) dan denk ik dat het wel zou doen. De tijd dat je kindjes klein zijn is maar heel kort en voordat je het weet zijn ze groot, deze tijd krijg je nooit meer terug!
    Ik ben zelf ook heel blij dat ik maar zestien uur (oké, met mijn hobby erbij 50 uur of meer) in de week werk. Op deze manier ben ik er echt voor mijn kindjes en ik geniet er helemaal van.
    Tegen de tijd dat ze groter zijn kan je altijd nog kijken om meer te gaan werken.
     
  14. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    Sep 18, 2008
    5,406
    138
    63
    Female
    Ik zou die 150 euro eerst een tijd extra weg zetten en het doen van het geld zonder dat bedrag. Zou ik het na die tijd redden dan zou ik een dag minder gaan werken. Als ik toch af en toe zou moeten schipperen, dan zou ik na die periode niet minder gaan werken.

    In deze tijd is het makkelijker om minder te gaan werken dan om meer te gaan werken. Ik zou dus het zekere voor het onzekere nemen.
     
  15. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    Als ik dan nog goed kan rondkomen zou ik het wel doen. Tijd met je kinderen kun je niet inhalen en investeren in de toekomst kan ook straks als de kleine op school zit waardoor je eventueel weer meer kunt werken. Voor ons is 150 euro 1/4 van wat we overhouden voor boodschappen en extra's dus wij zouden die keus niet maken ( werk 5 ochtende)
     
  16. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    Jul 23, 2008
    13,211
    0
    36
    in mijn vel
    Als je het kan missen , zou ik het zeker doen , je kindjes zijn maar 1x klein !!!!!



    Als ik het kon missen zou ik ook zeker een dag minder gaan werken .......Ben toen onze derde werd geboren wat minder gaan werken zit nu op 21 uur .........Ik hoop nog altijd dat meneer de hypotheek zegt dat ie niks meer hoeft te hebben , maar helaas pindaaas !
     
  17. Sophy

    Sophy VIP lid

    Aug 28, 2011
    5,884
    2,892
    113
    Noord-Holland
    Als je nog "normaal" kunt rondkomen en iets kunt sparen, zou ik het doen :) Ik vind het belangrijker om ook tijd thuis te hebben, voor kindjes voor jezelf, dan om meer te besteden te hebben.. mits je dus wel in je basisbehoeften kunt voorzien.
     
  18. ylona25

    ylona25 Bekend lid

    May 8, 2008
    669
    0
    0
    hoogezand
    Ik ben ook een alleenstaande moeder en ben ook minder gaan werken. Werkte 32 uur waar ik 1850 mee verdiende. Nu werk ik 24 uur en verdien ik 1550. Ik ben er dus 300 euro netto op achteruit gegaan maar bespaar op kinderopvang en benzine. Ik vind het heerlijk om zoveel meer thuis te zijn. Je krijgt ook nog allemaal toeslagen ik heb dus iets meer dan 2000 euro netto inkomsten. Daar gaat de kinderopvang ook nog af he. dus ik zeg DOEN!

    groetjes Ylona
     
  19. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Ik vind het lastig. Aan de ene kant zou ik zeggen: misschien nog even doorwerken en wat geld aan de kant leggen zodat je wat reserves hebt als je minder gaat werken.

    Aan de andere kant: de tijd met je kinderen kun je nooit meer in halen. Het gaat al zo hard. En ik zie dat je dochter dit jaar 4 wordt dus zal ze naar de basisschool gaan. Dan zie je haar misschien nog minder en hoe fijn is het als mamma gewoon thuis is en ze niet naar de buitenschoolse opvang oid hoeft?
     
  20. moontje2008

    moontje2008 VIP lid

    Aug 7, 2008
    9,366
    87
    48
    Female
    Docente Engels
    Achterhoek
    Ik vind dit een hele goede tip en zou het eerst zo een tijdje uitproberen..
     

Share This Page