24 uur tussen leven en dood

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door mona23, 24 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    23 jul 2008
    13.211
    0
    36
    in mijn vel
    Maar wie zegt dat ze bij alle andere ehbo programma's het wel gevraagd hebben ............Als de ambu voor je neus staat en je bent helemaal van de wereld kunnen ze het ook pas naderhand vragen en dan is het ook al gefilmd , das precies hetzelfde
     
  2. kristalhelder

    kristalhelder Bekend lid

    21 aug 2011
    743
    0
    16
    @Marjon2: Toch is dat anders. Als er zo n heel team cameramensen omheen staat dan zijn die fysiek aanwezig en dan weet je dat je opgenomen wordt. Dat je daar op moment suprême niks over zegt oke, maar het is toch echt al heel wat anders dan dat er een verborgen camera op je gericht staat waar je geen weet van hebt.

    Ik snap het heel erg goed. Ik zou er ook echt niet amused over zijn geweest als ik niet had geweten dat ik gefilmd zou worden of mijn kind. Het is namelijk zo dat alles al gefilmd is geworden en de producer er daarna met zijn team na is gaan kijken of er wat boeiends tussen zat. Pas daarna werden de betreffende patiënten opgebeld of ze toestemming gaven tot uitzending.

    Als jij daar komt met een gebroken teen, kan ik me voorstellen dat het je niet boeit dat je bent gefilmd en dus bent vastgelegd en daarna door een tig aantal mensen bent bekeken. Maar als jij daar binnen was gebracht, omdat je, ik noem maar wat, last had van een scheur in je anus of iets aan je privédelen wat ook gefilmd zou zijn geworden, dan zou je echt niet blij zijn geweest. En ook al geef je dan geen toestemming tot uitzending, er zijn dan toch al een heleboel mensen geweest die jou daar op zo'n manier hebben zien liggen! Er is niemand die mij kan vertellen dat, dat je niets uitmaakt! Het tast gewoon je privacy aan.
     
  3. pinter

    pinter Fanatiek lid

    9 jan 2010
    4.015
    1
    36
    noord limburg
    Heb het niet gezien,zelf geef ik niks om dit soort reality series,niet mijn ding...
     
  4. Maedra

    Maedra Fanatiek lid

    29 okt 2009
    1.558
    0
    36
    Rotterdam
    Goed dat ze gestopt zijn, het is namelijk gewoon verboden wat ze deden. Zonder vooraf toestemming te vragen aan patiënten te gesprekken tussen patiënt en arts beluisteren en bekijken mag gewoonweg niet. Dit komt mede doordat je besproken gegevens vertrouwelijk zijn en dit is dus niet te vergelijken met beveligingscamera's in het winkelcentrum.
     
  5. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Aangifte tegen VUmc en Eyeworks
    Zeker drie patiënten doen aangifte tegen het Amsterdamse ziekenhuis VUmc, behandelend artsen en producent Eyeworks omdat ze tegen hun zin gefilmd zijn op de spoedeisende hulp.

    Een aantal patiënten overweegt nog aangifte te doen. Dat heeft advocaat Peter Plasman laten weten. Begin volgende week doet hij de aangifte.
    Achteraf
    Het VUmc en Eyeworks maakten de opnames voor het inmiddels geschrapte RTL4-programma '24 uur: tussen leven en dood'. Hierover ontstond ophef toen het programma Nieuwsuur vorige week een man opvoerde, wiens dochter pas achteraf hoorde dat ze gefilmd was.
    Beroepsgeheim geschonden
    "Met de opnames is het beroepsgeheim van artsen geschonden", aldus Plasman. "Dat het programma nu geschrapt is, doet daar niks aan af. Het kwaad is al geschied." Eerder lieten al onder meer de artsenfederatie KNMG en patiëntenorganisatie NPCF weten dat er nooit gefilmd had mogen worden zonder toestemming vooraf van de patiënten.
    Een speciaal ingesteld meldpunt leverde in een dag 400 reacties op. Het VUmc kwam daarop tot de conclusie 'dat de nu ontstane onrust niet opweegt tegen de beoogde doelstellingen met dit programma: inkijk in de zorg, transparantie en voorlichting'. Het ziekenhuis vroeg daarop RTL het programma niet meer uit te zenden.
     
  6. Springmuis

    Springmuis VIP lid

    19 aug 2008
    7.043
    0
    0
    Ik vind het onzin.

    Er is in een enkel geval pas NA opname gevraagd (betreft een man met dochter)
    voor de rest is het gewoon vooraf aangegeven/gevraagd.

    Ik vond het een leuk programma, grappig ook wel met die duitser.

    Dus vind het jammer dat het niet meer komt.
     
  7. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Ja, onzin tot je er zelf zit, en achteraf te horen krijgt dat het consult gefilmd is en of het uitgezonden mag worden. Is toch een ernstige zaak.

    Je zal er maar komen, bijv iemand die borstkanker gehad heeft, geamputeerde borst, en je hebt hartkloppingen, borst bloot, 1 helft dus plat waar veel vrouwen zich voor schamen en dit niet in de openheid willen hebben. En het dus toch gefilmd is, of het op televisie komt of niet, gaat erom dat jij denkt alleen in een kamer met behandelend arts of verpleging te zijn, en dus niet nog andere die (hoe weinig dan ook) de opname kunnen bekijken.

    Of een moslima die een hoofddoek draagt, en zichzelf niet graag blootgeeft. Heeft een flinke smak gemaakt, en dus een wond op der hoofd, hoofddoek af, zit je daar.

    Of iemand met aambeien, kontje naar achter, en jij maar denken alleen te zijn, met behandeld arts of verpleging.

    Vind het ontzettend laag, niet te vergelijken met een camera in een supermarkt oid, en echt niet kunnen gewoon..
     
  8. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Begrijp ook niet waarom bij sommige vooraf niets gevraagd is.
    Als er nou bijv 1 of 2 kamers van de vele voorzien zouden zijn van camera's en geluidsapparatuur, dus niets verborgen. En mensen worden dan gevraagd, en kunnen dus zelf kiezen, zonder alsnog bang te hoeven zijn in een andere behandelkamer dat het er is of niet. Word het een ander verhaal, maar dit moet niet kunnen, nee.
     
  9. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.445
    1.843
    113
    Ja, op straat loop je ook met je hele en houwen te koop natuurlijk:(

    Stel je nou voor dat je op de eerste hulp komt omdat je bevalling niet lekker verloopt. Zou je het nu echt op prijs stellen dat dat hele privégebeuren close up in beeld wordt gebracht zonder dat je hier iets vanaf weet? Okay, ze vragen toestemming voor uitzending, maar dat is nàdat een heel team de beelden al heeft gezien..

    En daarbij, de camera's waren verborgen, heeft met de wet der privacy te maken. Net als dat je niet door rood licht mag rijden, mag je mensen op die manier niet stiekem filmen..
     
  10. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.445
    1.843
    113
    Gewetensvraag dan;

    Jij komt op de eerste hulp terecht na een zwaar ongeluk. Je kleding wordt van je lijf geknipt, je ligt te kermen, kreunen, huilen etc. Je meest intieme wordt gewoon gefilmd, zonder dat je het weet. Zou je achteraf dan ook gewoon je schouders ophalen?

    Of nog erger, 1 van je kinderen wordt op die manier gefilmd...
     
  11. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

     
  12. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    zie bericht boven ;)
     
  13. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    23 jul 2008
    13.211
    0
    36
    in mijn vel
    Mij zou het ook niks intereseren of ik gefilmd wordt ja of nee , en zolang wij allemaal naar de deze programmaá blijven kijken , zal er gefilmd worden en zullen er discussie blijven bestaan ......

    neemt niet weg dat ik het ook niet netjes vindt dat ze het bij sommige niet van te voren gezegd hebben , want bij de meeste is het van te voren wel gemeld !!!!
     
  14. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.445
    1.843
    113
     
  15. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    nou voor de laatste keer dan IK zou het niet erg vinden.
    wat een ander vind heb ik niets mee te doen.
     
  16. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.445
    1.843
    113
    Jaja, cameramensen, beeldvormers, regisseurs zitten daar gewoon voor hun werk en kijken niet op een verkeerde manier;)

    Ik kan me serieus niet voorstellen dat jij jezelf of je kind op die manier zou willen laten filmen. Maargoed, zal je mening verder gewoon respecteren.

    Alleen vind ik het heel gek dat er zo schouderophalend wordt gereageerd, omdat hier gewoon de privacy wet geschonden is voor het vermaak van anderen..
     
  17. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    #37 LittleMonsters, 26 feb 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 26 feb 2012
    gelukkig zijn we allemaal verschillend toch!

    edit: hier moet je toestemming voor geven.
     
  18. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    23 jul 2008
    13.211
    0
    36
    in mijn vel
    kijk je zelf wel eens naar dit soort reality programma's dan ?

    Ik weet dniet of je die discussie met Reinout Oerelmans hebt gezien , maar daar werd ook gezegd dat het niet alleen bij dit programma's dicussies op riep , bij andere medische series ook ................

    dus er zullen nu voor veel meer programma's wel aanklachten gaan regenen ...
     
  19. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    23 jul 2008
    13.211
    0
    36
    in mijn vel
    het is idd jouw mening zonde dat je daar zo op aangevallen wordt ..
     
  20. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    ach dat boeid me niet meer hij verandert er niet door ;)
     

Deel Deze Pagina