Hallo Dames een vraag! Stel nou ik als moeder sterf, ik heb 2 kinderen. Er is ook een vader in het spel, maar deze heeft geen ouderlijkgezag. Wat gebeurd er dan met de kinderen, gaan die rechtstreeks naar de vader, of kunnen opa en oma van moeder ook aanspraak maken op de 2 kleinkinderen. Mvg Vosjejemi
Wat bedoel je juist met ouderlijk gezag? Als hij zijn voogdijrecht heeft opgegeven, heeft hij ook nu geen recht, en zouden de kinderen naar jou familie gaan. Ik denk dat grootouders dan eerst komen, maar broers en zussen kunnen ook aanspraak maken. Maar je kan ook naar de notaris stappen en laten noteren wie je als voogd aanstelt bij je overlijden. Precies ook de reden waarom ik meters en peters kies buiten de familie die ik dan bij de notaris ga laten optekenen
denk dat t een zaak voor jeugdzorg/kinderbescherming zou worden, die met de betrokkenen om tafel gaat. Maar is het niet beter als jij hiervoor een testament opstelt en iemand aanwijst?
Nou ik ben geen expert, maar heb het toendertijd (toen wij nog niet getrouwd waren en mijn man ons zoontje nog niet kon erkennen omdat zijn geboorteland keer op keer met de verkeerde papieren kwam) nagevraagd bij de gemeente. En als je niks op papier laat zetten bij een notaris, dan gaat je kind in eerste instantie de pleegzorg in. Daarna kan je man of familie wel aanspraak maken op de kinderen, maar dat is zo'n gedoe en in die tussentijd zitten de kinderen ergens anders Dus niet bij je man en ook niet naar jou familie. Vast laten zetten dus!
Nou vader heeft kind gewoon erkend, maar heeft geen oudergezach aangevraagd na de geboorte. Ik had hier namelijk net een woorde wisseling over met me schoonvader, Hij zei kind gaat meteen naar de vader, maar in mijn menig als vader geen gezag heeft over het kind gebeurd dat niet, mits je getrouwd bent dan wel.
Als de vader geen ouderlijk gezag heeft, dan gaat het kind niet naar de vader toe. Daarom hebben wij meteen ouderlijk gezag aangevraagd na de geboorte van onze dochter. Het is wat anders als wij allebei komen te overlijden. Daarvoor hebben we nog niks geregeld, dus dat moeten we ook nog doen.
Ja, maar erkennen betekent niet dat er gezag is. En je hebt gezag nodig om de kinderen te krijgen. Je kunt dit bij de kantonrechter aanvragen, schijnt niet zo moeilijk te zijn. Of trouwen, dan is het ook geregeld Maar sowieso naar de notaris! Want stel dat je vriend en jij allebei omkomen bij een ongeluk ofzo, dan gaan ze dus niet automatisch naar jouw ouders. Dat moet je echt vast laten leggen.
Vlinder zoals jij het zegt, zo weet ik het ook. Ik zei het ook zo maar me schoonvader vond het niet zo. En ik zeg het zoals jij het zegt, maar andere mensen hebben er schijnbaar een andere mening over. en wilde alleen ff van andere horen dat ik dus gewoon gelijk heb met wat ik gezegd heb tegen hem we kregen zelfs zo n woorden erover dat ik me jas heb aan gedaan en dat ik naar huis ben gekomen,,jammer
He gezellig zeg En interessant ook dat wat je schoonvader vindt boven de wet staat Maar het is niet zo moeilijk om te 'bewijzen' dat jij gelijk hebt. Bij de gemeente kregen we een folder mee, die kun je zo opvragen en als je even googled vind je ook het een en ander over voogdij. Als vader die geen gezag heeft, kan hij het gezag wel opeisen. Maar daar komt dan wel een rechter bij te pas.
Pas geleden heb ik deze vraag ook ergens gesteld. Mijn oudste valt wel onder het ouderlijk gezag van de vader de jongste niet. Wel erkend. Maar als de vader kan aantonen er vaak genoeg voor de kinderen te zijn ook voor de jongste dan kunnen ze als nog sneller toe gewezen worden aan de vader. En dan is die keuze er wel sneller dus voor de vader. Tijdens het aan geven van mijn dochter stelde ik deze vraag ook nog aan de ambtenaar, hij heeft nergens op toch. Nou zegt hij. Hij heeft haar erkend en zou via de rechter als nog gezag kunnen aanvragen buiten jou om. Dus het kan wel.
Ja ik weet dat het kan, maar daar ging het niet om. ik ga hem een folder halen op de geemente en die laat ik hem lezen. ik kan er niet tegen als ik ongelijk krijg, en ruzie tja dat is ook niet fijn. mijn vriend geef mij ook gelijk gelukkig maar, wij hebben niks aan gevraagd wij zullen wel spoedig eens gaan trouwen, dat was altans de bedoeling.
Helaas hebben we dit vaak aan de hand bij de RvdK. Ook omdat vaders denken dat als het kind de achternaam van hem heeft, dat alles geregeld is. Het klopt idd dat als er nu iets met je gebeurd, je kind niet automatisch naar de vader gaat. Er komen idd eerst gesprekken met de RvdK en mogelijke BJZ. Die gaan dan inschatten waar het kind het beste af is. Natuurlijk wordt er wel als eerste, meestal, gekeken of het kind naar de vader kan. Maar het is geen vanzelfstekendheid. Er wordt als eerste gekeken naar de familie van moeder, maar als bijvoorbeeld de zus of broer van vaderzijde aangeeft te willen worden voor het kind, zal ook die optie bekeken worden. Mijn advies is dan ook, als je specifieke wensen hebt, laat dit vastleggen. Als je om welke reden dan ook niet wilt dat je kind na je overlijden naar de vader gaat,. laat dan wel vastleggen waar het dan heen gaat. En als je wel wilt dat het naar de vader gaat, laat dit dan ook goed vastleggen, om te voorkomen dat je kind ergens geplaats wordt, waar je je nu niet goed bij voelt.
Precies. Hier was het oprechte angst dat mijn schoonmoeder de kinderen zou kunnen krijgen als ons iets overkomt. De horror, dan kom ik terug hoor! Dus voor onze gemoedsrust is het vastgelegd dat mijn ouders dan de voogdij krijgen en anders een zusje van mij.
misschien dat ik het niet helemaal snap, maar waarom heeft hij zijn kind wel erkend maar niet voor voogdij getekend? het is allebei 2 minuten werk, krabbeltje en klaar of zit er een andere reden achter?
Vriend heeft nog geen gezag, dit gaan we dinsdag regelen, maar op de papieren staat dat het kindje naar de biologische ouders gaat van de biologische moeder.Mits de ouders een gezamelijke huishouding voeren anders gaat het kindje naar de biologische moeder van de biologische moeder. Als ik dood zou gaan nu gaat Seth volgens het nederlands recht systeem dusnaar de biologische ouders van de moeder. Dus naar mijn ouders, die zijn nog bij elkaar anders zou hij naar mijn moeder gaan. Alleen mijn ouders zetten hem dan bij me zus omdat die 2kleintjes heeft, dat is dan veel gezelliger. Vriend werkt 50uur per week dus Seth bij hem laten is toch geen optie.