Het gaat nu inmiddels over mensen die TE gezond eten. Hier een leuke foto over iemand die TE gezond eet en iemand die alles eet. Ik vond hem wel grappig. Hoop. dat de tekst leesbaar is. Krijg de foto niet groter namelijk View attachment 227974
Zogelukkig. Mensen die kritiek op jou hebben, hebben 'er veelal geen verstand van'? Waarom stel je jezelf zo boven anderen? *Het is niet bewezen dat onbespoten of biologisch voedsel beter is voor de gezondheid. *Het is niet bewezen dat witte suiker slechter is voor de gezondheid (als het met mate wordt geconsumeerd) dan andere (natuurlijke) suikers. Fructose (veel in honing, vruchtensap) wordt zelfs vaak slechter verdragen door darmpatienten dan gewone suiker. De discussie over vetten is al gevoerd, daarover is kennelijk geen eenduidig advies voor kinderen. Prima hoor, dat jij hier het jouwe over denkt, er veel over hebt gelezen en hier ver in gaat. Lekker doen waar jij je goed bij voelt. Maar ik vind persoonlijk veel dat jij doet niet nodig. Mag ik dat ook vinden? Wat ik een opmerkelijke mening vond in deze discussie was dat je anderen verwijt dat ze hun kinderen zelf hebben 'aangeleerd' dat ze chips en koek lekker vinden. Vervolgens komt er dan een verhaal dat je jouw zoontje gepusht hebt om ijs te eten en hij het pas na een tijdje heel erg lekker vond en erom ging zeuren. Die voorliefde hoef je bij veel kinderen niet aan te leren hoor! Sorry, ik vind het een nogal kromme redenatie, omdat jouw ervaring toevallig zo is.
'Te gezond', ik denk dat hier orthorexia bedoeld wordt. Die mensen denken dat ze heel erg gezond eten, maar dat is het niet (meer). Géén verkeerd vet willen eten, alleen maar groenten en fruit, geen (rood) vlees bijvoorbeeld. Die zijn ondervoed, dus zeker niet gezond. Wat ik zelf versta onder 'te gezond' eten, is dat iemand wel extreem gezond (dus écht gezond) eet volgens alle regeltjes, maar hier zo overmatig veel mee bezig is, dat het psychisch gezien verkeerd is. Alle vitamines en mineralen precies uittellen ofzo, de aminozuren opzoeken en berekenen en de verhouding van de vetten precies goed. Ik verzin maar wat Wel enorm gezond voor het lichaam dus in principe, maar niet zo gezond voor de geest. En dat laatste kan weer ongezond voor het lichaam zijn (stress)!
Dit is mijn mening, dus niet onderbouwt met wetenschappelijke onderzoeken, maar mijn mening, onderbouwt met mijn gevoel en inzicht. (diep triest dat ik mijn post zo moet beginnen) Ik ben van mening dat zogelukkig best weet waar ze het over heeft en dat is prima. Maar...tussen de regels door komt het altijd bij mij over: Ik ben de beste, ik weet alles het beste en wat jij doet met je kinderen is maar zo zo, met andere woorden: dát doe je toch niet? En ZG...zo kom je in heel veel topics over. Waarschijnlijk bedoel je het niet zo, want je tikt het heel politiek correcti neer, maar velen met mij lezen het precies zoals ik het hier neer zet. Dat is 1 van de redenen dat er zo vaak een discussie over los barst. Jij vindt namelijk dat alles wat jij goed, per definitie het beste is. En als iemand het niet doet zoals jij het doet, heeft diegene niet het beste voor met zijn kind. In ieder geval niet zo goed zoals jij het hebt met je kind. En daar erger ik mij groen en geel aan! En nu ben ik er klaar mee hoor! Iedereen heeft het beste voor mijn zijn kind, en de een doet dat op een andere manier dan de ander. Ik let niet op die manier op de voeding, dat wil niet zeggen dat ik niet het beste voor heb mijn met kinderen. Ik vind nou eenmaal dat "gewoon" voedsel geen vergif is. En zolang je alles met mate doet er niks aan de hand is. De een heeft niks met koemelk en de ander wel. De een gruwelt van sojamelk en de ander niet. Wát maakt het uit?! De vraag is niet wat ongezond vs gezond is! Maar hoe vaak jullie ongezonde tussendoortjes geven? Nou de ene nooit en de ander wel eens. Dat wil toch niet zeggen dat je slecht bent?
Dus jij wilt beweren dat omdat ik je Alice noem ik er geen verstand van heb ? Geef toch eens toe dat je niet altijd gelijk hebt, je hebt het namelijk ook niet altijd. Iedereen weet dat koekjes en snoepjes niet goed zij, die zijn voor kinderen niet goed maar voor volwassenen ook niet maar moeten we dat dan maar laten staan ?? TE gezond is gewoon niet goed ( is mijn mening ) een keer een koekje of een snoepje is helemaal niet erg, maar met mate. Neem een voorbeeld aan de oma van mijn man, zij is 92 geworden en gestorven aan ouderdom dus niet aan gekke ziektes ofzoiets. Ze at al vanaf 12de iedere ochtend een gekookt eitje, als je dit nu zou doen dan zouden de meeste mensen gillen dat dat enorm slecht is, nou verklaar dan eens hoe het komt dat zij 92 is geworden en niet overleden is aan een ziekte maar gewoon aan ouderdom ? Nog een voorbeeldje, mijn man kreeg van deze zelfde oma altijd een beetje brandewijn in de papfles voor hij ging slapen, nu zouden de moeders gaan stuiteren als ze dit horen maar mijn man is gewoon kergezond ( niet dat hij zich altijd zo gedraagt maar dat is een ander verhaal ) Mijn schoonmoeder neemt al vanaf dat ze een jaar of 18/19 is iedere avond een likeurglaasje advocaat, ze is nog steeds kern gezond en doet nog van alles. Mijn oma is 73 drinkt al vanaf jongs af aan iedere avond een lekker likeurtje en heeft iedere zondag ( zeker als we langs komen ) allemaal lekkere dingen op tafel staan en kan daar zelf ook van genieten, ze fietst nog steeds met dr vriendinnen de erasmus brug over om daar met haar vriendinnen nog de hele dagt weer te wandelen en te shoppen. Wat is het moraal van het verhaal ? Dat slecht eten en af en toe wat drinken echt niet zo slecht is als wat hier word beschreven. Wij eten veelal gezond, iedere dag wel een prakje ofzo maar we eten ook echt wel eens lekker patat of een pizza en ook ik vind dat dat gewoon moet kunnen. We moeten gewoon niet willen dat we steriel word, dat is in deze tijd waarin we nu leven gewoon niet mogelijk. Geniet van het leven !!
Geweldige vergelijking, en ik volg Ningela altijd dus ik weet hoeveel zij kan snoepen, die is dus echt niet van de broccoli nee die is meer van de chocolade enzo ...
Dit dus! En als iemand dan zegt dat jij ongelijk hebt reageer je maar niet meer. Ook dit komt over als ik weet het en ook al word het tegendeel bewezen dan is ook dat niet waar. Het zou fijn zijn als je dan ook een keer toegeeft dat je ongelijk hebt in iets. Verder doet iedereen het op zijn of haar manier. Er is geen goed of fout ( tenzij je elke dag de vetpan aan hebt staan natuurlijk ) Maar je snapt wat ik bedoel. Iedere moeder doet wat ZIJ denkt dat goed is. En dat is niet per definitie fout omdat het niet biologisch is of what ever. En ook niet iedereen heeft het geld voor biologisch eten maar zouden dit misschien wel willen maar kunnen het dus niet betalen. Ook die mensen zijn er.
Als biologisch inderdaad goedkoper zou zijn, dan zouden wij het ook vel meer eten. Als het in de aanbieding is, dan koop ik het wel. Biologische rucola smaakt idd veel beter als "gewone", maar om er nou het 3dubbele voor te betalen... Wij hebben wel een slagerij om de hoek en daar haal ik vaak mijn vlees vandaan. Smaakt ook veel beter dan uit de supermarkt. Maar als ik bijvoorbeeld gehakt nodig heb voor spaghetti, dan haal ik dat gewoon uit de supermarkt. Dat vind ik dan weer zonde...
Ja ik heb mazzel een vriend van ons verkoopt groentepakketten direct uit de tuin voor 8 euro ( heb je de hele week groente ) is wel voor 2 personen. En ik krijg vaak gehakt van mn zwager ( wel biologisch ) Maar de rest koop ik ook in de supermarkt omdat ik het biologische veel te duur vind en het niet kan betalen.
Ik ga mijn eigen groente telen ( nee ik maak geen geintje ) wij hebben hier een heel groot stuk van de tuin waar we niets mee doen, heb nu allemaal zaadjes gekocht en ben van plan om veel dingen lekker zelf te gaan telen, is nog leuk met die kleine om te doen ook .. Het word nog wat met mij
Haha, bij het lezen van oma's die borreltjes drinken voor het slapen gaan, moet ik wel meteen denken aan mijn eigen oma. Die kon ook niet slapen als ze niet aan de Elexir d' Anvers had gezeten. Voor de rest dronk ze vrijwel nooit, enkel op zondag en met feesten gebeurde het weleens dat ze nog iets nam, maar verder echt enkel 's avonds. Ze is een paar jaar geleden op 88 jarige leeftijd gestorven.
Zo heb ik een hele tijd geleden een documentaire zitten kijken over een man die ook "super gezond" leefde. Hij at eigenlijk zo'n beetje enkel groenten. Op een gegeven moment kwam zijn leeftijd ter sprake, ik ging er vanuit dat hij eind 50 was, dan zou hij er in elk geval "redelijk" uitzien voor zijn leeftijd. Was hij eind 20! Maar zijn natuurlijk wel heel extreme gevallen, ik denk niet dat dat bij iemand hier aan de orde is.
Idd zo als jij het zo zegt voelt het voor mij vaak ook. Tussen de regels door. Proef je de kritiek( en misschien bedoel je dat niet zo maar zo voelt het ook voor mij) En ik vraag me oprecht wel eens af, waar door het zo komt dat jij zo bent geworden? Probeer wat meer de standpunten van andere ook te begrijpen en neem ook wat aan van andere moeders, Dat gevoel heb ik vaak dat alles wat de mede moeders zeggen, anders geïnterpreteerd woord( denk ook niet bewust) een masker dat vast gehouden moet worden. Over hoe je denkt dat je moet leven. Zg dit is geen kritiek. Hoop wel dat je ogen eens open gaan wat betref het betweterig( wat je niet zo bedoelt) maar wat wel zo overkomt. En toch ook wel bedankt. Ook al lijkt het niet zo maar ook ik heb al een aantal goede tips van je over genomen. Het is niet alleen maar kritiek toch
Om even op de vraag antwoord te geven: Finn krijgt te vaak wat ongezonds. Het ging een poos heel goed...totdat moeders weer aan het snoepen ging. Het gaat slecht met mijn oma, en ik sla gelijk aan het vreten. Dus ook Finn. Ik ga dit weer zo snel mogelijk aan banden leggen. Hij krijgt ook echt veel van mijn moeder. Daar krijgt hij van die zakjes met snoepjes van de AH. een heel zakje! En dan net om half 5 ofzo. Dan eet ie niets meer. Dus ik heb aangegeven dat 1 snoepje beter is. Helemaal omdat Finn groot en stevig is. NIet te dik ofzo hoor. Maar ik wil ook niet dat hij dat wordt. Hij lust genoeg gezondere dingen...dus dat is het niet. Als het er niet is is het ook geen probleem... Dus minder aanschaffen. Ik las van iemand over kiezen wat er in de trommel zit. Dat is wel een goede. Nu laten we Finn wel eens kiezen in de supermarkt. Maar als ik het gewoon haal en hem zelf laten kiezen thuis...slim..dat ik daar niet aan gedacht heb! Hahaha! Overigens is hij zelf wel van het water. Hij vindt het mega spannend om uit de kraan te drinken of een glas vol te laten lopen.
Mja "altijd gezonde dingen" kan ook zijn elke dag 3 wortels en wat sla. Op zich heel gezond maar niet als dat je volledige dieet is Zo las manlief net voor van de stroopfles dat suiker prima past in een goed dieet. Klopt natuurlijk... Zo eens een keer op je pannenkoek dus Suiker is hot item hier want ze heeft op tv gezien dat suikers in je lichaam horen. Dus nu aan mij de schone taak om het verschil tussen suikers en kristalsuiker duidelijk te maken
Hahaha...eigenlijk wel slim van haar! Finn vind heel veel dingen gewoon echt lekker. Toen hij nog KMA had, kreeg hij haast niets. Toen hij wel andere dingen mocht, hebben we (en de rest van onze omgeving) hem gewoon een beetje verpest. En met vlagen komt dat nog terug.
Mijn kind krijgt alles. Ooit zullen ze het toch eten. Dus hier heeeeeeeeeeeeeeeeeeerlijke smeerworst en smeerkaas. Krijgen ze op het kdv ook. Chocopasta vind vooral Marley heerlijk. Noem maar op. Waarom niet geven als ze het later toch in hun buikje krijgen. ZE GAAN ER NIET DOOD AAN!!!!
Ohohoh... Ik ben natuurvoedingskundige en ga orthomoleculaire voeding studeren. Mensen betalen mij voor mijn advies. Ik heb pas een paar workshops natuurvoeding gegeven en ze zaten meteen vol. En ik blijf erbij; de mensen die hier op dit gezellige forum kritiek op mijn ideeen over gezonde voeding hebben, hebben veelal geen verstand van zaken, dat is nu wel gebleken. Als jij vindt dat ik me daarbij boven anderen stel, dan vind je dat maar lekker, boeit me niet. Ik weet waar ik het over heb. Ik weet niet over welke expertise(s) jij beschikt, maar waarom zou ik daar over zaniken? Ieder zijn vak en kennis. Ik denk ook dat jij het niet begrijpt als je denkt dat voeding met gif gezond is. Een partij andijvie van 's lands grootste kruidenier bracht ernstige gezondheidsrisico's voor kleine kinderen met zich mee, zo bol van het gif stond deze. Ik kan er met mijn pet niet bij dat er mensen bestaan die denken dat gif gezond is en dat dat geen schade aanricht in het lichaam. Of is dit een gevalletje: wat niet weet, wat niet deert? Gek hè, dat ik dan zeg dat de mensen die kritiek leverden veelal niet weten waar ze het over hebben. Hoe bestaat het dat je kritiek hebt op iemand die biologische groente en fruit gezond vindt? Ik vind dat de omgekeerde wereld. Ik heb je in een eerdere post gevraagd achter welke ideeen van mij je niet staat en welke experts het volgens jou niet met me eens zijn. Nu zeg je weer dat ik ver ga. Geef eens voorbeelden dan! Is het omdat ik vrijwel geen geraffineerde suiker eet omdat ik daar darmproblemen en migraine van krijg en omdat ik vind dat het geen voedingswaarde heeft? Is het dat ik biologisch en zonder chemische hulpstoffen eet omdat ik geen gif in mijn lijf wil? Wat heb je er op tegen? Jij doet overkomen alsof ik compleet doorgeslagen ben. Ik ben het verdedigen en uitleggen inmiddels ook zat. Heb een lange adem, maar dit heeft geen zin; je moet het wel willen begrijpen, maar de meute hier staat achter hun eigen ideeen en zweept elkaar lekker op. Die vindt dat er niks mis is met landbouwgif, chemische hulpstoffen, teveel geraffineerde suiker en afvalprodukten als beleg op brood voor baby's soms zelfs jonger dan 6 maanden. Ik schreef dat ik mijn zoontje "een beetje heb gepushed" om een ijsje lekker te vinden. Door omstandigheden is hij een beetje huiverig voor nieuwe dingen met kleuren, vormen en texturen die hij niet kent. Dus hebben wij hem gevraagd of hij echt geen likje wou. Jij maakt ervan dat ik het hem door zijn strot heb gedouwd ofzo. Triest vind ik het hoe jij mijn woorden verbastert! Jij hebt echt geen idee hoe wij hier met voeding en opvoeding bezig zijn, maar bovenal is het liefdevol. Toen wij gisteren bij de Italiaan stonden, wou hij overigens geen ijsje. Mijn man en ik hebben ervan genoten. Later liepen we langs een frietboer en daar had hij wel zin in, dus heeft hij lekker een bakje frietjes gekregen waar hij er een paar van wou. Ik doe niet panisch over eten, ik weet niet waar dat idee is geboren. Misschien gewoon niet het juiste publiek, maar teveel mensen die zich niet voor dit onderwerp (of welk ander serieus onderwerp dan ook) interesseren en er alleen maar van houden om lekker te dissen. Want dat is zp: lekker rellen. Mijn fout dat ik dacht dat het een plek was waar je ook fatsoenlijk en op niveau kon discussiëren. Ik ben er klaar mee.
Zucht....en dit bedoel ik nou! Waar wil je een veer hebben?! Gek he, dat je zoontje niks anders lust! Die gaat het nog zwaar krijgen in zijn volwassenen leven als hij met een meisje thuis komt die wel normale dingen eet. Of ga jij het dan zwaar krijgen als hij eens een smurfenijsje eet? Echt, jij bent geweldig, echt super!
Nou dit berichtje daar zakt mijn broek van af( en dat met me super dikke kont) Anders soort slag van mensen. Welke afspiegeling heb jij nodig dan. Hier komt jan en alle man! Het normale volk voel jij je verheven boven ons normale moeders kom op toch. Nu ben jij eens klaar voor mij. En laten we hopen als jouw zoon straks op school niet het buitenbeentje word want met z.n instelling zie ik dit gebeuren. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Slag volk bahhhhhhhhh.