Oh ik heb zo'n zin in patat! Maar geen patat meer in de vriezer, nog wel 10 kilo aardappels.. hoe lossen we dat op? Zelf maken! Wie van jullie maakt wel eens zelf patat, en hoe doen jullie het? Voorbakken - afbakken? Of gewoon in één keer? Ben erg benieuwd!
Wij bakken eigenlijk altijd de patat zelf! Vinden we veeeel lekker dan diepvries patat! Gewoon lekker de aardappels schillen en ook met de hand snijden (niet met zo'n machientje). Hoe we bakken is eigenlijk verschillend. De ene keer in één keer en de andere keer bakken we ze even voor .
kijk even op google. volgens mij moet je de patat eerst voorbakken op 160 graden, en dan afbakken op 180 graden.
D'r staan zoveel verschillende recepten op google... daarom was ik benieuwd hoe jullie het doen, en wat natuurlijk het lekkerst is!
Wij maken het ook bijna altijd zelf. De aardappels in lange repen snijden, even voorbakken in de pan in de olijfolie en dan met 180 graden in de frituurpan in de zonnebloemolie. Zelf vind ik het lekker om ze met schil te bakken, maar dat hoeft niet. We doen het ook weleens zonder voorbakken, maar dan worden ze minder knapperig. Nog steeds lekker trouwens!
Ik doe het vaak met schil. Soms ook als aardappel schijfjes. En dan 2x in de frituur pan, 1e keer bakken (tot ze "gaar" zijn), dan uit lekken en aflaten koelen. En dan nog een keer bakken op 180 graden.
Wij hebben geen frituurpan, dus ik doe ze dan in de oven. Eerst alles 5 min voorkoken, afkoelen en in een grote bak, dan beetje olijfolie erdoor en wat lekkere kruiden en dan schudden maar. Dan alles op de bakplaat en wat zeezout eroverheen en dan nog zo'n 20/25 min in de oven. Halverwege effe omkeren. Lekker hoor!
Romy, klinkt idd erg lekker! En volgens mij ook gezonder dan frituur-friet! Doen jullie met frituren nog eerst wassen enzo? Want ik las ergens dat de aardappels anders te "nat" zijn of dat ze gaan plakken..
Voor het (voor)bakken even in de griesmeel rollen, worden ze extra krokant! En frituren in schoon zonnebloemolie
Gewoon schillen en afspoelen en daarna in de zonnebloemolie Verder niks... Heerlijk. Eten wij vanavond ook.
Ik vond de zelfmaak patat van de Weight Watchers erg lekker, dus die maak ik nu nog wel eens. (En is dus nog light ook). 800 gram aardappels schillen en in reepjes van 1cm dik. Afspoelen en droog deppen. In een kom doen met 4 koffielepels olie en 1 koffielepel paprikapoeder. Husselen zodat overal olie is opgenomen. Op bakpapier op een plaat in de oven, 20 min op 240 graden, halverwege even keren en met zout bestrooien. Eet smakelijk! (dit zou voor 4 personen zijn)
Wij maken onze frietjes ook altijd zelf schillen, snijden, goed afdrogen (in keukenhanddoek rollen), voorbakken en dan bakken hmm lekker
Hier maken we ze ook wel eens zelf, vind ik echt het lekkerst, maar wel een werk (vanwege de hoeveelheid friet die we dan gelijk maken)... Aardappels schillen en in reepjes snijden (lekker dik ). Schoon spoelen en dan goed droog deppen. Voorbakken in de frietpan op 160 graden, daarna uit laten lekken in een vergiet waar keukenpapier inligt en vervolgens afbakken op 180 graden. Heerlijk
Ik heb ze trouwens zelf wel eens wat langer in de oven gelaten geloof ik, dan die 20 minuten die ervoor staat. Ff uitproberen denk ik. OH JEE en natuurlijk even kort voorkoken! Nog niet gaar koken, iets van 10 minuutjes voorkoken en dan dus daarna snijden.