Weinig boodschappengeld, wat eten per week?

Discussie in 'De lounge' gestart door missym, 29 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    #4641 DeeLighT, 8 mrt 2012
    Laatst bewerkt: 8 mrt 2012
    Que, 35e voor 4 personen, vraag me af wat je dan eet in een week?
    Bedoel je het nou sarcastisch? Dat het ok gedaan is?

    Moet wel zeggen dat we een paar "luxedingen" erbij hadden zoals chips en chocola. Dat tikt aan.
    Oja en vaatwasserblokjes.
     
  2. Jusi

    Jusi VIP lid

    4 mei 2007
    8.057
    2
    38
    Ja maar dat is 30 jaar geleden haha. :D
    Toen hadden ze die bonnen nog niet denk ik.

    Maarre.. wel stom dat je je daarvoor niet kan aanmelden zeg.
     
  3. 2xtantein1week

    2xtantein1week Fanatiek lid

    15 dec 2011
    2.166
    1
    0
    haha, ok Jusi. Dat je wel weet dat je uit je moeder komt, hihi!

    Ik ga die bonnen koesteren dan, krijg ze op de naam van de vorige bewoners, maar dat weet verder niemand :D

    Als er iemand nog op zoek ik naar een bepaalde bon of bonnen wil hebben in Afoort en omg dan moet je maar ff gillen. Wil best weggeven wat ik zelf niet gebruik!
     
  4. floor30

    floor30 Actief lid

    23 jun 2009
    327
    11
    18
    Wil je mij je adres pb'en? Stuur ik je een kaart (zo'n cadeaukaart) van de hema op. Kan je in ieder geval wat beleg kopen. Vindt het zo erg als je geen eten hebt en je kindje kan niet groeien van droog brood.

    groetjes Floor.


     
  5. Que

    Que Niet meer actief

    Nee hebben we echt zo gedaan!!
    Wij haalden het goedkoopste van het goedkoopste en alleen het broodnodige. nasi 2 dagen macaroni 2 dagen, potten groenten ipv vers... t is te halen maar lekker nee dat niet maar ja als je het niet hebt zul je wel moeten!
     
  6. Que

    Que Niet meer actief

    #4646 Que, 8 mrt 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 8 mrt 2012
    Hej floor,

    Kids komen niks te kort hoor en morgen hopelijk weer een goed pakket van onze grote vrienden van de voedselbank. Heb je een pb gestuurd met uitleg. Wij eten dan wel een hap minder zodat de kids genoeg hebben. Kinderen moeten groeien!! Wij niet!!

    Liefs Que
     
  7. floor30

    floor30 Actief lid

    23 jun 2009
    327
    11
    18
    Heb je een pbtje terug gestuurd. Sorry als het verkeerd over kwam. Wil absoluut niet in twijfel trekken dat je niet goed voor je kinderen zou zorgen.

    Groetjes Floor.
     
  8. Que

    Que Niet meer actief

    Snap ik!! ;)

    Je hebt pb-tje terug

    Ga nu lekker tukken. truste all
     
  9. Anita1983

    Anita1983 Bekend lid

    18 aug 2010
    524
    27
    28
    NULL
    NULL
    Dit topic lees ik al heeeel lang mee maar plaats eigenlijk nooit wat. Respect voor iedereen die hele boodschappenlijstjes en menu's post. Ik haal er veel inspiratie uit.
    Wij moeten redelijk op de centen letten sinds ik thuis ben bij de kids en dus geen inkomen meer heb, maar ik heb het er graag voor over. We redden het gelukkig prima, en moet eerlijk zeggen dat het op de centen letten een echte sport geworden is. Soms lees ik hier dat potten groenten goedkoper is dan vers. In veel gevallen is dit zo, maar lang niet altijd. Vorige week heb ik bijvoorbeeld een kilo winterwortels (€ 0,40) en een net uien meegenomen (€ 0,50 voor 2 kg) Van een kilo wortels en een ruim pond uien en uiteraard aardappels heb ik hutspot gemaakt voor 2 dagen, 2e dag opgebakken, heerlijk! van een kilo uien maak ik morgen uiensoep. Dus voor € 0,90 eten we drie dagen verse groenten. Zo doen we dit ook met pasta's, nasi, etc. Een klein beetje vlees, veel versgesneden groenten van het seizoen en vooral van die groentes niets weggooien.
    Maar ook al let ik zelf erg op m'n uitgaven, ik moet zeggen dat ik het echt knap vind als mensen het redden met een budget van bijv € 35 of € 40!
     
  10. 2xtantein1week

    2xtantein1week Fanatiek lid

    15 dec 2011
    2.166
    1
    0
    @Que: Die 35 euri waar jij het over hebt. Is dat alleen de boodschappen als eten, of ook toiletartikelen als shampoo, tandenborstels, tandpasta, eventueel make-up, tampons e.d.

    Ik wil dat allemaal in een budget van 50 euri per week stoppen, maar vind dat nog erg lastig!

    @Anita: wat een goeie tips. Nu ga ik 2 dagen aan de race van hutspot en nog eens 3 dagen van uiensoep, maar je hebt wel groot gelijk! de seizoens verse groenten zijn vaak echt wel goed te doen!
     
  11. Anita1983

    Anita1983 Bekend lid

    18 aug 2010
    524
    27
    28
    NULL
    NULL
    Haha, misschien niet achter elkaar aan doen. Maar hier is dat juist het hulpmiddel tegen chronisch verstopte kids :D
     
  12. 2xtantein1week

    2xtantein1week Fanatiek lid

    15 dec 2011
    2.166
    1
    0
    Hahaha, wat zitten we toch ingewikkeld in elkaar met zn allen;)
     
  13. Que

    Que Niet meer actief

    Daar deden wij idd altijd alles van.

    Halen 10 kg aardappels voor 2 euro. Idd veel stampotten. 10 kg uien des tijds gehaald voor 1 euro. Patat snijden van je aardappelen (lekkerder dan zak patat en ook nog goedkoper!) Pot groenten zijn goedkoper (niet lekkerder maar goed). Vlees haal ik hier vroeg als de winkel een uurtje open is dan hebben ze 35% korting op het "oude" vlees. Gelijk in de vriezer doen en op de dag dat je het eet uit de vriezer halen. Wij maken veel met gehakt van de aldi half om half gehakt... uit mn hoofd gezegd 2 euro voor een pond. Zak kipfilet is goedkoper uit de vriezer van de aldi van verse kipfilet.
    Luiers en billendoekjes haal ik bij de aldi heb ik voor 1 maand 15 euro genoeg aan. Wc papier halen we bij de action 3,99 voor ehm... 24 rollen dacht ik. Shampoo van de aldi, creme spoeling van de action grote fles voor 3 euro. Kids drinken hier Ijsthee van de aldi 49 cent voor een pak en ik drink thee en water. Vriend lief drinkt koffie en water. Soms als er geld over is halen we een biertje voor hem en voor mij een drankje. Wasmiddel haal ik bij de aldi... geen idee meer wat dat kost heb het nu de laatste 2x van de voedselbank gehad. Wasverzachter gebruik ik niet.
    Tandenborstels en tandpasta halen wij of bij action of bij de aldi enne tampons en of maandverband... heb ik toen ik bij mijn ex woonde een super grote voorraad gekocht en moet je zeggen dat ik dat nog steeds gebruik dus geen idee hahahaha
     
  14. 2xtantein1week

    2xtantein1week Fanatiek lid

    15 dec 2011
    2.166
    1
    0
    Zo Que: Dat klinkt inderdaad niet duur allemaal! Ik heb een Aldi op loopafstand dus das erg makkelijk! Die kipfilet uit de vriezer kende ik nog niet, ga ik toch maar eens op zoek. Ik koop alyijd een kiloverpakking ind e aanbieding ofzo, en vries het dan in. Maar heb gemerkt dat de supermarkt het ook uit de vriezer verkoopt en dan wordt het allemaal wat taaier, niet zo lekker!
    Patat snijden ga ik ook maar eens mee beginnen. Deed je dat per keer dat je eet of deed je voorsnijden en bakken en dan in de vriezer?
    Ik vind dat je het heel goed doet! Mijn complimenten! Dacht dat ik om mijn boodschappen let, maar doet het een stuk beter!

    Snap soms de verhouding niet helemaal Kan je ergens 10 kilo uien kopen voor een euro en 24 rollrn wc papier kosten 3,99. Vind wc papier altijd maar duur!

    fijne dag allemaal!
     
  15. Happy

    Happy Fanatiek lid

    9 aug 2009
    1.553
    0
    0
    Midden van het land
    Hoe duur is zo'n zak kipfile van de aldi als ik vragen mag?
    Wil trouwens wel even zegen wat een respect ik voor jullie als gezin heb zeg, jeetje zo weinig geld en jullie doen het zo goed, petje af!
     
  16. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.882
    9.393
    113
    Gelderland
    Que, straks weer een pakket halen of niet? Ben benieuwd of er nu wel veel bruikbare spullen in zitten voor je! Even een vraagje ik las in het huisdierentopic dat jullie 2 honden, vogel en vissen hebben gaat daar niet veel geld naar toe? Zou je de beesten niet tijdelijk weg kunnen doen zodat jullie het iets makkelijker gaan hebben? Ik bedoel het echt niet gemeen maar dat begrijp je wel hè? Moet zeggen dat wij 2 katten hebben en opzich gaat daar niet heel veel geld naar toe maar soms heeft 1 van de beestjes 'stoer' gedaan en gevochten dus dan kunnen we weer naar de dierenarts wat vaak toch al wel 50 euro kan kosten.. En dan het eten wat voor de katten ook weer duurder is geworden zag ik van de week in de winkel.. En heel eerlijk als ik droog brood moest eten en water moest drinken dan gaan de katten als eerste het huis uit ;) hoe zielig ook misschien. En ik bedoel het echt niet gemeen hoor ;) maar vroeg het me af.

    All, heb van de week niet bij gehouden wat ik aan boodschappen kwijt was/ ben maar wil dat binnenkort ergens weer gaan oppakken. Heb nog mega veel vooraad en wil even goed ruimen dus dat gaan we eerst opmaken. Zag bij de ah dat kattenvoer 1+1 gratis was en toevallig gebruiken wij die dus ga ff flink inslaan! Verder ben ik alweer aan het verzamelen om met koninginnedag te kunnen verkopen. Misschien een tip? Vorig jaar best goed verkocht :) volgens mij had ik iets van 70 euro verdiend. Wat over was aan spullen heb ik op zolder gezet en dat gaat dit jaar weer mee. Maar nu heb ik een hoop babyspul wat weg mag denk ik en natuurlijk kleertjes van de jongste en vast nog wel meer rotzooi;) ruimte meteen weer lekker op :)

    Ik las ook over eigen groente verbouwen? Wil ik dit jaar ook gaan doen. Vriend gaat een bak maken in de tuin en ik ga wat zaadjes halen. Mijn moeder heeft ook een mega groente tuin met appels, peren, bessen, aardbeien, bonen, kruiden en noem het op ze heeft het.. Helaas wonen ze ver weg anders was ik regelmatig even met een mandje die kant op gegaan ;) maar nu wil ik het graag zelf proberen.

    Heeft toevallig iemand ervaring met kruidvat babyvoeding? Gebruik nu nutrilon maar vind hem best duur eigenlijk. Heb forte nodig à 13 euro en standaard en dan drinkt hij ook nog eens onwijs veel dus haal volgens mij 2 pakken in de 1,5 week ongeveer?
     
  17. Vlinder1987

    Vlinder1987 Fanatiek lid

    14 dec 2010
    1.795
    0
    0
    Hallo dames,
    Ik lees hier nog steeds trouw mee!
    Nu heb ik wel een tip, weet alleen niet of die nou al voorbij is gekomen of niet, maargoed! ;)
    Ik lees hier veel over 'potgroente' in plaats van vers... Wat je ook kunt doen, is 'verse diepvries groente' halen. Hier thuis eten we graag bloemkool oid, maar met z'n 2en 1 bloemkool van 1,90 euro krijgen we nooit op! Nu hebben we van die zakken in de vriezer met groente! Zo hebben we broccoli, bloemkool en gemengde groente. In die zakken zit 1 kilo voor ongeveer 1.70 euro. Voor ons is dit dus véél voordeliger!
    Ik dacht; laat ik m'n tip even melden! ;) Misschien hebben jullie er iets aan!
     
  18. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.882
    9.393
    113
    Gelderland
    Ik wil trouwens ook even mijn respect voor jullie uitspreken!! Petje af meiden!

    Ik vind het meer een sport/hobby om zo zuinig mogelijk te doen maar wij hebben het financieel heel goed dus het is geen noodzaak. Ik zou echt ontzettend veel stress hebben en mijn relatie zou het niet lang vol gaan houden ben ik bang.. Dus bij deze RESPECT
     
  19. Que

    Que Niet meer actief

    Wij doen altijd patat per keer. Maar zijn dan ook met zn 5-en als we dat eten.
    Wc papaier bij de action
    enne de uien hadden we toen van de boerenwinkel hier. Krijg ze nu allemaal van de voedselbank. Dus hoef het niet meer te kopen gelukkig. Ieder cent die we niet hoeven uit te geven is natuurlijk altijd meegenomen.
     
  20. Que

    Que Niet meer actief

    Ehm..... geen idee meer hihi volgens mij 3 euro voor 5 kipfilets...

    Dank je wel :)
     

Deel Deze Pagina