Vanaf wanneer lieten jullie de late avond fles vervallen, dus die van ongeveer 22.30 uur? En hoe wisten jullie dat je baby er aan toe was? Mijn dochter is nu 4,5 maand en drinkt alleen nog fv. We zijn nog niet gestart met bijvoeding. Ze drinkt nu 5 x 180/6.
Ik ben hier ook wel erg nieuwsgierig naar. Wij zitten al een paar weken op 5x180 en we moeten hem om een uur of 11 's avonds altijd wakker maken, maar durf het nog niet aan om hem om die tijd door te laten slapen... ben bang dat hij dan toch midden in de nacht wakker wordt.
Misschien de flessen wat dichter op elkaar geven, zodat ze de laatste steeds wat eerder krijgen? Dan krijgt ze dezelfde hoeveelheid, dat maakt het makelijker de nacht door te komen. Zo doe ik het tenminste, maar mijn dochter vraagt daar zelf ook duidelijk om, zij laat met moeite 4 uur tussen twee voedingen, soms maar 2,5 uur.. dan heeft ze vroeg op de avond dus echt al een liter op... Zit nu tussen 20-21 uur met de laatste fles. Nu is het wel zo dat wij haar nooit laat op de avond wakker hebben hoeven maken, omdat de avonden hier heel onrustig zijn en ze dan altijd in mijn armen ligt te spartelen...
Wij zijn de fles van 19 uur met pap gaan geven en niet meer wakker gemaakt voor de fles van 23 uur. Als ze zelf wakker werd, gewoon opvolgmelk. Tja..soms loop je het risico dat ze dan 's nachts wakker word, maar dat kan betekenen dat ze het nog nodig heeft. Als je haar wakker moet maken, dan zou ik het eens proberen.
Bedankt voor de tips. Misschien van de week eens proberen. Moet haar nu idd wakker maken s avonds laat.
Inderdaad wat de andere al zeggen, gewoon laten slapen als ze slapen. Hierdoor verviel bij onze zoon bij 2 maanden de laatste fles al.
Bij ons sliep ze op een bepaald ogenblik gewoon door, waardoor ze op 4x 180+6 uitkwam. Nu merk ik dat ze elke keer een beetje langer slaapt. Een 5e fles krijg ik er niet bij in. Eerst gaf ik op verzoek, nu krijgt ze alleen de eerste fles 's ochtends op verzoek en de andere flessen verdeel ik eerlijk tussen ca. 7.30 uur en de laatste fles om ca. 21.30.
Ik laat haar ook lekker doorslapen 's nachts. Ze groeit goed en doet het goed, wat wil je nog meer. Sommigen vinden het met bijna 3 maand een beetje vroeg, maar onze dame is vrij fors (ca. 6100 gr en 61 cm).
ja 3 maanden is ook wel vroeg om s`avonds helemaal niks te krijgen.......hoe vroeg wordt ze dan wakker s`morgens?
Bij mn oudste de laatste fles laten vervallen toen we met 17 weken gingen starten met bijvoeding. gewoon eens geprobeerd en hij sliep gewoon door tot de volgende morgen! Bij mn dochter laten vervallen met 11 weken. Dat was vroeg, maar ze sliep uit tot ca 9 uur, vond het te gek worden en we moesten haar er ook steeds voor wakker maken. Ook gewoon eens geprobeerd en idd; ze sliep gewoon door!
Bij mijn zoontje is de 5e fles vervallen toen we zijn gestart met bijvoeden. Hij was toen 5 mnd. Rond 18:30 kreeg hij een groentehapje en rond 21:30 zijn laatste fles. Door de bijvoeding is de laatste fles opgeschoven.
Hoogde jullie de andere flessen dan ook op? Ik kreeg van het cb het advies om de andere flessen dan 210/7 te maken. Is dat niet wat veel?
Wij maakten onze zoon eerst ook wakker, maar dat was niet altijd even makkelijk. Op een nacht werd hij wakker, viel wel weer snel terug in slaap! 's ochtends was hij toen ook wat later rond 7.45 en vanaf die dag krijgt onze man nog maar vier flessen. Ons schema toen: ongeveer: 8.00 fles 180/6 10.30 fruit beetje 12.00/12.30 fles 180/6 16.00/16.30 fles 180/6 20.00 laatste fles 210/7 met 3 theelepeltjes rijstebloem Zo is het nu nog alleen krijgt hij nu een heel stuk fruit en om 16.00 ruim 100 gram groenten met aardappel. en als toetje daarbij een flesje van 120/4. Onze man is ruim 5 maanden. Maar groeit wel erg goed! Hoop dat je er wat aan hebt
Bedankt prutske. Kan idd misschien eerst alleen de laatste fles ophogen. Mijn dochter wordt nu s ochtends rond half negen wakker als we nergens naar toe moeten. En dan drinkt ze fles ook nog niet zo gulzig.
@ Prutske, Geef je dan rond 16.00u groente en dat kleinere flesje en dan rond 20.00u nog die fles van 210+7? Wij gaan van de week ook de 5e fles laten vallen omdat onze kleine man zelf met zijn ritme aan het schuiven is. We zijn al gestart met rijstebloem in zijn laatste fles en als dat goed gaat willen we langzaamaan met fruit of groente gaan starten.
Ze krijgt de laatste om ca. 21.30 en de eerste weer om ca. 7.30 uur... Ze krijgt dus 's avonds wel degelijk wat... (stond ook in mijn eerste post)
@petra: ja, wij geven die fles 210/7 nu nog. Dit is ons huidige schema: +/- 8.00 fles 180/6 +/- 10.30 een stuk fruit of een kl. potje fruit hap +/- 12.15 fles 180/6 +/- 16.00- 16.30 groentehap ongeveer 100/125 gr fles 120/4 +/- 20.00 fles 210/7 met 3 theelepeltjes rijstebloem. De laatste fles is dan ook niet echt zo dik als een papfles. Maar hij heeft er voor de hele nacht genoeg aan. Bij de groentehap gaan we vanaf volgende week wat aardappel doen. Het is wel echt een goede eter van de bijvoeding. Flesvoeding is niet overdreven veel geloof ik. hoop dat je er wat aan hebt. Ieder kindje is natuurlijk toch anders. En wij doen het ook maar naar gevoel en een klein beetje advies van het cb. Dat alleen als we denken er wat mee te kunnen