Waarom heeft niemand mij verteld dat..

Discussie in 'De bevalling' gestart door Lenne, 14 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lara11

    Lara11 Niet meer actief

    waarom heeft niemand mij verteld dat
    -je een weeenstorm kunt krijgen waarbij de vruchtzak al naar buiten stulpt zonder dat je water is gebroken...(ik beviel van een waterballon!)
    -je na de bevalling je geheugen en concentratievermogen kwijt bent. (ik staarde naar de bewegende mond van de kraamvrouw en dacht: '' wat zegt die vrouw?'')
    -dat naweeen soms meer pijn doen dan de eerste weeen zelf
    -dat je een exteme adrenalinekick krijgt na de bevalling waardoor je niet je bed in wilt kruipen maar de straat op wilt rennen om heeeel hard te roepen: ik heb een kiiiiind!!!!!
    -dat je nooit meer de oude wordt maar dat de ''nieuwe'' niet per se slechter is. Het moederschap is het allermooiste maar de zorgen....aaij....
    -dat je je kind de allermooiste zult vinden, altijd en overal
    -dat moederschap eigenlijk ''verliefdheid die nooit overgaat'' is...
     
  2. Bougainville

    Bougainville Niet meer actief

    Oké ik blijf doorgaan...Maar:
    -Had ik maar geweten dat in mijn geval hechten pijnlijker was dan de bevalling(De enige keer dat ik heb gevoelkt).
    -Dat een ingeleide bevalling niet altijd zo heftig is als iedereen zegt....Ik was best bang omdat ik overal lees dat ingeleide bevallingen zo heftig zijn nou ik heb het niet als heftig ervaren.
    -Had ik maar geweten dat je het gevoel krijgt alsof je ongesteld gaat worden wanneer je weeen krijgt (In mijn geval dan).
     
  3. anoniempjuh

    anoniempjuh Fanatiek lid

    18 mei 2008
    4.779
    0
    36
    ow en

    -labello smeren, want van al dat gepuf tijdens mijn weeenstorm had ik daarna echt de korsten op mijn lippen
    -na de bevalling af en toe een uurtje met je blote kont op bed liggen, om zo de 'niet aangename' geur van bloed, hechtingen, broeien van dat dikke kraamverband zo beperkt mogelijk te houden.
     
  4. Bougainville

    Bougainville Niet meer actief

    Oops nog eentje:

    Had ik maar geweten dat je van je benen naar je toe trekken tijdens het persen je zo'n spierpijn krijgt in je armen!!!
    (Ik lag in mn bedje thuis en zei opeens tegen mn mam: Goh ik heb me daar toch een spierpijn in de armen...Waar dat zo opeens vandaan komt....). :d
     
  5. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Hadden ze mij maar verteld dat:
    - Ik zooooooooooveel vruchtwater had! Het liep op de verloskamer echt in grote plassen onder mn bed. Bah!
    - Het vloeien na de bevalling ( dmv keizersnee ) net zo erg was, bij elke nawee die ik kreeg was kraamverband, matje en bed vies.
    - Je moet leren weer te plassen en naar de wc te gaan door op de klok te kijken; baby een voeding, ik plassen, wat drinken en wat eten. En over +- 3 uur weer!
    - Het moedergevoel er niet meteen hoeft te zijn, je best even mag wennen, maar je na een paar dagen/weken? heeeeeeelemaal verliefd bent!
     
  6. Lara11

    Lara11 Niet meer actief

    dat had ik ook! Het was gewoon bizar! Helaas bleek later dat mijn zoontje waarschijnlijk een slikprobleem had gehad in de baarmoeder waardoor water niet normaal werd afgevoerd. En eenmaal buiten was het reflux en niet zo''n beetje ook.
    sorry, even offtopic, maar ik lees maar zelden van ''teveel vruchtwater'', vandaar...
     
  7. justme66

    justme66 Fanatiek lid

    22 aug 2010
    4.224
    0
    0
    ik lees ook mee, sommige dingen zijn echt nieuw voor me! we zullen zien wat ik over hopelijk niet al te lange tijd kan toevoegen hier
     
  8. mama4life

    mama4life Bekend lid

    20 dec 2011
    910
    0
    0
    Weinig momenteel
    Zuid-Holland
    * Je poepen gewoon eng kan vinden (eenmaal weer thuis)... :$

    * Je ook eigenlijk weinig (niets??) mee kan krijgen van t bevallen :(

    * Je eigen kindje zo ontzettend "eigen" aanvoelt... :D

    * Je zo weinig last kunt hebben dat je kv voor Jan met de korte achternaam komt... ;)
     
  9. girl13

    girl13 Actief lid

    12 jan 2012
    389
    0
    0
    NULL
    NULL
    een grote boodschap na een keizersnede al een bevalling op zich is :D
     
  10. Daph85

    Daph85 Lid

    5 jan 2012
    77
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nog niet alles gelezen, dus misschien dubbel:

    Dat (doorlopende) hechtingen verwijderen na 3 weken zooooo venijnig pijn kan doen! Vond de bevalling minder erg dan dit!
     
  11. Anne09

    Anne09 Fanatiek lid

    11 aug 2011
    1.291
    57
    48
    - Naweeën bij het voeden, echt nog nooit van gehoord.
    - Hechtingen eruit halen super veel pijn doet. ( Ik had last van mn hechtingen en de vk zou ze er wel even voor me uithalen, dit deed dus meer pijn dan dat ik last van de hechtingen had..)
     
  12. 5Klavertje

    8 mrt 2012
    12
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat persweeen ophouden vreselijk is wanneer je pas een paar centimeters ontsluiting hebt.

    Zolang de placenta nog in de baarmoeder zit, dit zeer pijnlijk kan zijn. Men op de buik gaat porren om te stimuleren en checken dat deze vanzelf loslaat.

    Bij twijfel altijd naar jouw intuïtie luisteren, dit heeft het leven van mijn bijzondere dochtertje gered.

    Bevallen op een baarkruk makkelijker kan zijn dan op bed.

    Goede zalf in huis te hebben als je borstvoeding geeft, want de eerste paar dagen kunnen zeer pijnlijk zijn! Dat moet je echt leren...
     
  13. yessie

    yessie Fanatiek lid

    27 nov 2009
    1.208
    12
    38
    It Fryske Lân
    Waarom heeft niemand mij verteld dat...

    - er een reden is dat je niet mee moet persen maar je de weeën moet wegpuffen

    - de verloskundige niet voor niets zegt dat je heeeeeeel rustig moet persen als het hoofdje staat en je daar wel naar moet luisteren omdat je bij teveel haast uitscheurt....

    - je na een bevalling niet alleen op de 'vaste tijden' die op internet staan ontslagen wordt uit het ziekenhuis (als ik dat had geweten, dan had ik niet zoveel haast gehad tijdens de laatste fase van de bevalling :p )

    Overigens kreeg ik in het ziekenhuis een handig flesje met dop en een soort buisje eraan wat omhoog stond. Echt ideaal met het spoelen.
     
  14. yessie

    yessie Fanatiek lid

    27 nov 2009
    1.208
    12
    38
    It Fryske Lân
    Is vast al door anderen gezegd (niet alles gelezen) maar van de naweeen bij het voeden wist ik overigens wel. De verloskundige vertelde dat de pijn kwam doordat borstvoeding ook weer zorgt dat je baarmoeder sneller krimpt.
     
  15. Gwenolyn

    Gwenolyn VIP lid

    13 jan 2009
    7.067
    0
    0
    Bij mij kromp de baarmoeder niet snel genoeg na de bevalling. Ze dachten aan een bloeding. Hoe werd dit gecontroleerd? De VK van het ZKH zetten haar vuist op mijn buik, ter hoogte van de baarmoeder, onderbroek naar beneden, gezellig praatje zodat je ontspant en in 1x met haar volle gewicht duwden ze op mijn buik + baarmoeder: AUW. Gebeurden niks, dus geen bloeding alles was goed, anders had het bloed eruit gelopen.

    Eerste bevalling is ook ingeleid daar na het breken van mijn vliezen de weeën op hielden. Zag er tegenop ivm alle verhalen over weeën stormen, maar geen last van gehad. Heerlijke bevalling.
     
  16. Onje

    Onje Niet meer actief

    Waarom heeft niemand mij verteld dat

    Je dit soort topics eigenlijk niet moet lezen voor je bevalling! Buiten het feit dat je er tijdens je bevalling toch geen klote meer van weet sommige dames alleen maar angstiger worden.

    En wat niemand mij verteld heeft is dat het ook heeeel erg mee kan vallen!

    Bevallen binnen anderhalf uur
    Drie uur daarna stofzuigen dweilen en lekker versieren.
    2 a 3 dagen vloeien
    Geen stuwing ( direct laten "opbinden" na de bevalling)
    Je niet uit hoeft te scheuren.
    En dat je ook gewoon totaal helemaal nergens last van kan hebben!
     
  17. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    - weeën bij elke vrouw verschillend zijn. Ammehoela dat ze altijd meer dan een minuut duren, altijd rustig beginnen, altijd 1 cm per uur opleveren. Wat een gemiddelden, maar iedereen is anders!!

    - Al gezegd, maar idd dat je BV moet oefenen en dat het tijd kost om te leren.
     
  18. juudje1985

    1 dec 2011
    78
    0
    0
    NULL
    NULL
    -het breken van de vliezen niet altijd pijnloos is...
     
  19. Hellen1971

    Hellen1971 VIP lid

    16 dec 2008
    6.069
    1
    38
    Senior consulente Wmo
    Sliedrecht
    - je wel degelijk hechtingen kunt uitscheuren als je moet poepen ;)
    - niet elke eerste er 24 uur over doet om geboren te worden ( hier in anderhalf uut tijd)

    - herstel van zo'n bevalling echt wel even duurt

    - Bi echt niet meteen weg is na de bevalling

    - Je zó veel angsten en angstjes kunt hebben, vooral de eerste tiojd dat je mama bent (kon wel janken bij de gedachte dat ze voor het eerst alleen op de fiets naar school zou gaan ;))

    - bevallen in een ziekenhuis ook gewoon 100% kan meevallen.
     
  20. MamsieM

    MamsieM VIP lid

    22 nov 2011
    5.967
    5
    38
    Nog eentje die me te binnen schoot:
    - dat je da dagen na de bevalling last van je keel kan hebben door het geluid dat je kan produceren tijdens het persen
     

Deel Deze Pagina